Banky.cz Banky.cz Bankovní slovník Žadatel o půjčku

Žadatel o půjčku


Definice Žadatel o půjčku

je osoba podávající v bance žádost o půjčku či úvěr, která musí splňovat základní podmínky. Fyzická osoba musí být starší 18ti let a musí být svéprávná, právnická osoba (firma) musí mít zpravidla sídlo v České republice.Žadatelem o úvěr mohou být i osoby, které jsou vedeny v registrech, jsou předlužené, či nemajetné - nemohou však čekat že by jejich žádost byla úspěšně vyřízena. Banka v první řadě provede ověření žadatele a scoring a teprve v případě pozitivního výstupu pokračuje v posuzování úvěrové žádosti.

Aktuální přehled podmínek všech bankovních i nebankovních půjček najdete v sekci porovnání půjček. Můžete vyhledávat i porovnávat neúčelové půjčky na cokoliv, účelové půjčky na auto či rekonstrukci a také konsolidaci či refinancování půjček.Dotazy v poradně k Žadatel o půjčku

M

#7404, Mám šanci získat půjčku?, Půjčka, 30.8.2019

Dobrý den, chtěla bych si vzít s přítelem úvěr. V září budu mít po zkušební době, pracovní smlouva na dobu určitou mi končí v prosinci. Čistý příjem mám okolo 16 000 Kč a přítel 29 000 Kč. Žijeme u rodiny, výdaje na domácnost a ostatní potřeby včetně potravin máme okolo 12 000 Kč měsíčně. Přítel si půjčit nemůže, žadatel o půjčku musím být já. Chtěli bychom 200 000 Kč. Půjčí mi?

Dobrý den,

nemůžete-li s přítelem o půjčku žádat společně, musíme uvažovat pouze Váš čistý příjem (16 000 Kč) a pracovní smlouvu na dobu určitou. S pracovní smlouvu na dobu určitou končící za 4 měsíce se obávám, že půjčka bohužel nebude možná.

Články o Žadatel o půjčku

Hypotéka pro partnery: podívejte se, jaké možnosti nabízí

Hypotéka pro partnery: podívejte se, jaké možnosti nabízí

16.10.2020, Hypotéka

…stního bydlení. Hypotéka na jednoho z partnerůZačneme možností, kterou znají všichni. Tedyhypotékou na jednoho z partnerů. V tomto případě je žadatel o půjčku jen jeden.Banka tedy posuzuje pouze jeho příjmy a celkovou bonitu. A podle tohorozhoduje, zda mu peníze půjčí. Získat tak dos…Banky v ČR