Banky.cz Banky.cz Články

Články

O rozúčtování topných nákladů a ceně nemovitosti

O rozúčtování topných nákladů a ceně nemovitosti

24.7.2012, Reality, Autor: Petr Jermář

Majoritní část panelových domů a minoritní část ostatních bytových komplexů disponuje dálkovým či centrálním vytápěním a ohřevem teplé vody. Tento jinak velmi výhodný a pohodlný způsob vytápění po stránce ekonomické i technické je ovšem dodnes vázán zákoně stanovenou metodikou pro rozúčtování topných nákladů, která od dob sametové revoluce nemá absolutně žádné morální ani ekonomické opodstatnění a je stejně spravedlivá asi jako regulované nájemné. Výsledkem algoritmu, který se tváří velmi sofistikovaně, je povětšinou situace, kdy všichni platí skoro stejně, ať už topí málo, hodně nebo vůbec.

Bankovní kodex

Bankovní kodex

1.7.2012, Banka, Autor: Jan Starčevič

Banky sdružené v České bankovní asociaci považují péči o klienta a jeho spokojenost za jeden z důležitých pilířů své obchodní strategie. Snaha o dosažení vztahu důvěry a spolupráce mezi bankou a jejím klientem je ústředním motivem aktivit, které banky činí.

Evropský stabilizační mechanismus (ESM) aneb parlamentem schválená cesta do pekel

Evropský stabilizační mechanismus (ESM) aneb parlamentem schválená cesta do pekel

6.6.2012, Politika, Autor: Petr Jermář

Pod heslem dostihnout a předehnat Evropská unie úspěšně trumfuje v nerozumnostech svůj vzor z východního bloku již několik let. Poslední novinkou je tzv. Evropský stabilizační mechanismus (ESM), bohužel již schválený i parlamentem České republiky. A o co vlastně jde?

Pouhá parodie nebo úspěšná virální kampaň mBank?

Pouhá parodie nebo úspěšná virální kampaň mBank?

21.5.2012, Aktuálně, Autor: Petr Jermář

Ať tak či onak, rozhodně povedené, i když místy trochu drsné. Posuďte sami. Nedoporučuji slabším povahám.

O vítězství francouzské levice a jeho dopadech na rostoucí nezaměstnanost

O vítězství francouzské levice a jeho dopadech na rostoucí nezaměstnanost

20.5.2012, Politika, Autor: Jan Budín

Zdá se, že většina populace má již dost kapitalismu a konzervatismu a je opět nadšená z bludů levicové politiky. V zemích západní Evropy by to ještě nějakou logiku mít mohlo, neboť tam lidé nezažili půl století trvající intenzivní devastaci průmyslu, inteligence a především svobodné mysli. V Čechách a Slovensku to však smysl postrádá. Buď ztrácíme rychle paměť, nebo v nás převládá nezdravý idealismus o spravedlivém světě, kde mají všichni stejně.

Finanční poradenství po Česku

Finanční poradenství po Česku

9.5.2012, Peníze, Autor: Petr Jermář

Jak kdysi prohlásil nyní již bývalý čestný předseda ODS, peníze jsou až na prvním místě. Sice není k dispozici seriozní výzkum prokazující prožití šťastnějšího života v případě, že jsme majetní oproti stavu opačnému, nicméně ať se nám to líbí nebo ne, něco na tom asi pravdy bude. O to neuvěřitelnější je současný stav fungování finančního poradenství v Čechách, kdy většina národa je svolná k nakládání s majetkem a finančnímu plánování na základě podivných rad ještě podivnějších lidí, kteří se místy až drze nechávají zvát finančními poradci.

Hodnocení bank, družstevních záložen a stavebních spořitelen 2

Hodnocení bank, družstevních záložen a stavebních spořitelen 2

20.4.2012, Aktuálně, Autor: Petr Jermář

Druhý díl našeho poznávacího výletu po českých bankách, stavebních spořitelnách a družstevních záložnách, ve kterém tentokráte objevíme převážně méně známé banky a záložny, o kterých je mnohdy škoda nevědět, neboť nabízené podmínky můžou být velmi zajímavé. Budete mile překvapeni.

Svátky a dny volna v ČR

Svátky a dny volna v ČR

8.4.2012, Ostatní, Autor: Jan Starčevič

Z níže uvedených datumů můžete zjistit, ve kterých dnech banky nepracují. Jestliže připadá svátek nebo den volna na víkend, tak je automaticky volným dnem, ve který banky nepracují. 

Hodnocení bank, družstevních záložen a stavebních spořitelen

Hodnocení bank, družstevních záložen a stavebních spořitelen

6.4.2012, Aktuálně, Autor: Petr Jermář

Redakční tým banky.cz pro vás připravil krátké komentáře k tuzemským bankám, družstevním záložnám a stavebním spořitelnám. Nejedná se o vyčerpávající hodnocení veškerých produktů nabízených oněmi finančními ústavy, ale jde zde spíš o vystižení podstaty těchto institucí a našeho pocitu z nich. Někdo jedná s klienty férově, jiný méně, další se tváří jako noblesní banka pro vybrané prémiové klienty a ve skutečnosti nabízí jen předražené podprůměrné produkty. Doufáme, že naše poznatky Vám pomohou ve volbě pro Vás optimálního bankovního ústavu.

Bankovní inovace roku

Bankovní inovace roku

4.1.2012, Aktuálně, Autor: Pavel Strašák

V článku Ideální banka a její produkty jsme si definovali, jak by banka měla vypadat, jaké služby poskytovat a jak se ke klientům chovat. Shrnuto, banka by klienty mělo nechat téměř vše vyřídit online z pohodlí domova a poskytovat standardní produkty s nulovými poplatky (již promítnutými do úrokových sazeb). Bezplatných resp. transparentních produktů nám přibývá, administrativa se snižuje a čím dál tím více úkonů lze vyřídit online. Za bezkonkurenčně největší bankovní inovaci roku však lze bezesporu prohlásit počin Air Bank v podobě revolučního full online založení účtu.Rychlé odkazy

Banky v ČR