Banky.cz Banky.cz Články

Články

Úrokové sazby ČNB - změny v uplynulém roce, očekávání pro rok 2013

Úrokové sazby ČNB - změny v uplynulém roce, očekávání pro rok 2013

15.2.2013, Aktuálně, Autor: Jitka Kochová

V minulém roce 2012 došlo k vícečetným pohybům v nastavení centrálních úrokových sazeb České národní banky (ČNB). Naše centrální banka působí jejich prostřednictvím na výši úrokových sazeb v ekonomice. 

Kreditní karta - dobrý sluha, zlý pán

Kreditní karta - dobrý sluha, zlý pán

5.2.2013, Půjčka, Autor: Petr Jermář

Kreditní karta představuje velmi rychlý, pohodlný a za určitých okolností i zcela bezplatný zdroj peněz pro dočasné vykrytí akutního nedostatku financí na běžném účtu. 

Půjčka – mám šanci ji získat?

Půjčka – mám šanci ji získat?

16.1.2013, Půjčka, Autor: Petr Jermář

V naší bankovní poradně se poměrně často opakuje dotaz ohledně možnosti získání půjčky (spotřebitelského úvěru), kreditní karty či kontokorentu. Tyto malé úvěry převážně v řádech 10-100k Kč jsou výrazně dostupnější širokému spektru klientů oproti ostatním úvěrům o větších objemech či hypotékám. Přesto i poskytování takto malých úvěrů má svá jasná pravidla a v zájmu banky (poskytovatele úvěru) i klienta (žadatele o úvěr) ne každý nakonec na půjčku dosáhne. Jaká jsou tedy pravidla hry diktovaná bankou a naše šance na získání úvěru?

Porovnání bankovních produktů

Porovnání bankovních produktů

12.12.2012, Banka, Autor: Pavel Strašák

Hledáte spořicí účet s nejvyšším úrokem, běžný účet bez poplatků či spotřebitelský úvěr s nejnižším RPSN? Portál Banky.cz Vám přináší zdarma přístup do největší české databáze bankovních produktů. Pojďme se blíže podívat, jak s databází pracovat a jak si najít pro sebe co nejvýhodnější bankovní produkt.

Vybrané zákony z českého legislativního prostředí

Vybrané zákony z českého legislativního prostředí

8.12.2012, Ostatní, Autor: Jan Starčevič

Tato sekce obsahuje znění vybraných zákonů týkajících se bankovního sektoru, kapitálového trhu, nebo jinak souvisejících s oblastí finanční problematiky. Zde uváděné zákony a jiné předpisy měly především sloužit k získání rámcové orientace v problematice, doporučujeme proto, aby pro účely citování nebo podrobnější práce se zákonnými předpisy zájemce vždy pracoval především s textem uvedeným ve Sbírce zákonů.

Půjčujeme si odpovědně

Půjčujeme si odpovědně

13.11.2012, Půjčka, Autor: Petr Jermář

Na nejen bankovním trhu je dnes k dispozici nepřeberné množství všelijakých půjček a úvěrů, od drobných kontokorentů, kreditek, spotřebitelských úvěrů a leasingů až po velké hypotéky, a reklamami jsme neustále pobízeni, abychom po nějaké té půjčce sáhli a žili na dluh. Jaké dluhy jsou dobré a jaké špatné? Je lepší si vzít spotřebitelský úvěr nebo hypotéku a od koho je nejlépe si půjčovat? Pojďme se na problematiku dluhů podívat podrobněji.

Pojišťovna AXA nabízí skutečně zajímavé produkty

Pojišťovna AXA nabízí skutečně zajímavé produkty

28.10.2012, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Ač je AXA pojišťovna na českém trhu teprve od roku 2008, již si právem vybudovala postavení jednoho z lídrů ve svém oboru. Patří do celosvětově největší skupiny pro finanční zabezpečení a disponuje pobočkami v řadě zemí. Především se ale snaží poskytovat svým klientů opravdu kvalitní služby na evropské úrovni.

Sebevražedná levicová politika pravicové vlády

Sebevražedná levicová politika pravicové vlády

28.10.2012, Politika, Autor: Petr Jermář

Máme za sebou volby do zastupitelství krajů a do senátu, které skončily nikterak překvapivým debaklem pravice. Více než kdy jindy byly oboje volby nikoliv o komunální politice a vyzrálých kandidátech do senátu, ale silně připomínaly anketu o politice vládní. Přeje si český volič skutečně návrat k socialismu, který z podstaty věci v Čechách a dalších středně rozvinutých ekonomikách podobného mentálního založení společnosti fungovat nemůže nebo to byl jen vyslaný zoufalý avšak jediný možný signál adresovaný pravicové politické scéně?

Nenechte se napálit nejvýhodnějším hypotečním úvěrem

Nenechte se napálit nejvýhodnějším hypotečním úvěrem

15.10.2012, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Rozhodnete-li se vzít si z důvodu nepříznivých finančních podmínek hypoteční úvěr, nezapomeňte si uvědomit, jak velkou zodpovědnost na sebe tímto krokem připoutáte. Příslib úvěru a vidina brzkého bydlení ve „vlastním“ často lidi připravuje o objektivní zvážení všech kladů a záporů takovéhoto kroku.

Penzijní reforma se blíží. Co přinese?

Penzijní reforma se blíží. Co přinese?

15.10.2012, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Dlouho připravovaná reforma penzijního systému v ČR již brzy vejde v platnost. Mezi odborníky a veřejnými činiteli má jak své příznivce, tak odpůrce. Co vlastně přinese?Rychlé odkazy

Banky v ČR