Banky.cz Banky.cz Články Banka Co nového v bankovnictví – červenec 2015

Co nového v bankovnictví – červenec 2015

Co nového v bankovnictví – červenec 2015
5.8.2015, Banka

Letní okurková sezóna dolehla i na bankovnictví, kde většina úrokových sazeb a poplatků zůstala v červenci beze změn. Výjimku tvoří navýšené úroky u Artesy, mírné zdražené hypotéky u UniCredit Bank, zjednodušený sazebník KB a nový web ČSOB.

Artesa zvyšuje úrokové sazby

Novinky v bankovnictví

Od 1/7/2015 platí pro družstevní záložny pravidlo 1:10, které záložnám dovoluje úročit pouze vklady do výše desetinásobku členského vkladu klientů (více info v článku Konec družstevních záložen v Čechách?). Toto opatření výrazně snižuje lákavost nabídky spořících produktů družstevních záložen, které chtě nechtě budou muset klienty motivovat výrazně vyššími úroky. Jako první se k tomuto kroku odhodlala Artesa, která výrazně navýšila úročení u termínovaných vkladů (1 rok = 2,25%, 2 roky = 2,55%, 3 roky = 2,75%, 4 roky = 2,85%, 5 let = 2,95%). Zajímavá je především nabídka jednoletého a dvouletého termínu, neboť dále je přírůstek úroku již zcela minimální. Výrazně lepší podmínky oproti bankám jsou vykoupeny 10% spoluúčastí při krachu záložny.

UniCredit Bank zdražuje hypotéky

UniCredit Bank navýšila úrokové sazby u hypoték plošně o 0,1%. K na první pohled lákavé základní pětileté fixaci 1,79% do 85% LTV je ovšem nutné připočíst povinné navýšení sazby až o 1,1%, pakliže se nerozhodneme od banky využívat jiné předražené produkty (pojištění, kreditka, běžný účet). V porovnání s ostatními bankami (které nabízejí 1,99% se sjednáním dodatečných produktů a 2,19% bez předraženého pojištění) se stále jedná o nepříliš lukrativní nabídku.

Komerční banka zavádí zjednodušený sazebník

Sazební poplatků KB pro fyzické osoby čítá 57 stran. Oproti moderní nízkonákladové konkurenci, která si běžně vystačí s jednou až dvěma stránkami, se nejedná o příliš lákavou nabídku čtiva. I proto KB začala uveřejňovat tzv. „jednoduchý sazebník“, který na pouhé jedné stránce pokrývá účty, platby a karty (nejběžnější operace). Tento sympatický leč pouze optický krok by bylo vhodné doplnit o nějakou hmatatelnou redukci poplatků – začít bychom mohli třeba u 6 Kč za odchozí platbu zadanou přes internetbanking. Toto moc nových klientů nepřivábí.

ČSOB má nový web

Skupina ČSOB postupně obměňuje weby u všech svých společností (Poštovní spořitelna/ERA, Hypoteční banka, ČMSS) a bohužel je třeba konstatovat, že změny jsou spíše k horšímu. Nové weby jsou sice po stránce grafické vyspělejší, nicméně po stránce uživatelské nepoužitelné. Něco jako MS Office 2013 – grafická perla, která se pro práci absolutně nehodí. 

ANKETA k článku "Co nového v bankovnictví – červenec 2015"

Úspory mám převážně v:
Počet odpovědí: 381

KOMENTÁŘE k článku Co nového v bankovnictví – červenec 2015

Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.

Přidejte nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Růst úrokových sazeb: Polepší si střadatelé, zdraží úvěry

Růst úrokových sazeb: Polepší si střadatelé, zdraží úvěry

15.5.2019, Banka, Autor: Petr Jermář

2T Repo dosáhla poprvé od roku 2008 úrovně 2%. Dobrá zpráva pro střadatele, horší pro zájemce o úvěr. Jak se bude dále vyvíjet cena peněz? A jakou fixaci zvolit u hypotéky?

Další zvýšení sazeb na březnové radě ČNB?

Další zvýšení sazeb na březnové radě ČNB?

26.2.2019, Banka, Autor: Petr Jermář

Překvapivě vysoká lednová inflace (2,5%) a pozitivnější odhad loňského růstu HDP (3%) povedou pravděpodobně na březnovém zasedání rady ČNB k dalšímu navýšení základních úrokových sazeb. O kolik zdraží hypotéky a jak si polepší střadatelé?

Bankovní radu ČNB posílí Michl a Holub

Bankovní radu ČNB posílí Michl a Holub

29.10.2018, Banka, Autor: Jan Budín

Mojmíra Hampla a Vladimíra Tomšíka vystřídá v radě ČNB Aleš Michl a Tomáš Holub. Oběma viceguvernérům končí v listopadu druhé funkční období. Jakou roli hraje centrální banka v ekonomice?

Air Bank a Moneta spojí síly, vznikne třetí největší banka

Air Bank a Moneta spojí síly, vznikne třetí největší banka

9.10.2018, Banka, Autor: Pavel Strašák

Moneta kupuje Air Bank a Home Credit. Nová banka bude dále na trhu vystupovat pod značkou Air Bank. S téměř 2 mil. klientů obsadí na českém bankovním trhu třetí příčku za ČS a ČSOB.

ČNB zvýšila úrokové sazby

ČNB zvýšila úrokové sazby

12.7.2018, Banka, Autor: Petr Jermář

Centrální banka v červnu zvýšila úrokové sazby. Základní 2T Repo nyní dosahuje 1%. Oproti očekávání banky úvěry nezdražily, ale naopak zlevnily. Předzvěst realitní krize nebo snaha prodat více před další vlnou omezení hypoték?Rychlé odkazy

Banky v ČR