Banky.cz Články Politika Majetková přiznání ČSSD

Majetková přiznání ČSSD

18.3.2015 Politika

Jedním z cílů současné vlády je zavedení majetkových přiznání, mimo jiné i jako opatření proti krácení daně z příjmu. Jak nová legislativa dopadne na samotnou místopředsedkyni ČSSD Teska Arnoštovou, která koupila podezřele levně lukrativní pozemek v Praze?

Majetková přiznání

Volebním hitem ČSSD bylo zavedení majetkových přiznání. Toto opatření má 3 hlavní cíle: snížení korupce, omezení krácení daně z příjmu a omezení legalizace výnosů z trestné činnosti. Nabytí majetku, které nebude mít rozumné vysvětlení, bude zdaněno (zatím se hovoří o sazbách 75% a 100%), neboť u něj bude důvodné podezření, že takto nabytý majetek pochází z trestné činnosti, korupce či se jedná o krácení daně z příjmu.

Zdatný realitní obchodník

Nová místopředsedkyně ČSSD Lenka Teska Arnoštová je zdatná obchodnice na poli realit. V roce 2006 zakoupila lukrativní stavební pozemek v Praze Michli o výměře 1 747m2 za 1,5 mil. Kč, tedy kupovala m2 za zhruba 859 Kč. Cenová mapa z roku 2006 indikovala cenu pozemků v této lokalitě kolem hodnoty 3 500 Kč/m2 (a je nutno podotknout, že cenová mapa v Praze vykazuje oproti realitě podhodnocené ceny zhruba o 10-20%). Pokud bychom ale uvažovali pouze oněch prokazatelných 3 500 Kč/m2, na celém pozemku činí rozdíl hodnoty přes 4,5 mil. Kč.

Káži vodu, piji víno

Paní Teska Arnoštová (stejně jako kancléř Mynář v případě nákupu své levné vily v Praze Strašnicích) transakci označuje za svobodné rozhodnutí prodávajícího a kupujícího, do kterého státu nic není. Pánové Zeman a Sobotka jsou hlasitými obhájci majetkových přiznání. Nicméně ani Zemanovi ani Sobotkovi podezřelé realitní nákupy jejich podřízených nevadí. Samozřejmě, že se hned nemusí jednat o korupci či legalizaci výnosů z trestné činnosti. Může to být obyčejná protislužba naturálního charakteru za jiné poskytnuté legální služby. Nicméně i v tomto případě by se jednalo o krácení daně z příjmu a podle chystané legislativy z dílny ČSSD o majetkových přiznáních by měl být paní Teska Arnoštové vystaven dodatečný daňový výměr až na 4,5 mil. Kč + úroky z prodlení. Až se tedy bude v Poslanecké sněmovně hlasovat o zákonu o majetkových přiznáních, měla by paní Teska Arnoštová ohlásit střet zájmů a hlasování se vzdát, neboť by jinak pravděpodobně hlasovala i o výši své sankce. Možný střet zájmu hrozí i u pana Sobotky coby obhájce povinných 40% kvót pro ženy v politice a dozorčích radách, neboť v případě ztráty Teska Arnoštové (v předsednictvu ČSSD by po konfiskaci majetku asi zůstat nemohla) by neměl jak jinak této kvóty ve vedení ČSSD dosáhnout.Bezplatná finanční poradna

ANKETA k článku Majetková přiznání ČSSD

Jsem pro zavedení majetkových přiznání?

Počet odpovědí: 379

KOMENTÁŘE k článku Majetková přiznání ČSSD

Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.

Přidejte nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Snížení mimořádné valorizace důchodů

28.4.2023 Politika

Valorizace důchodů je velmi jednoduše procentuální navýšení všech důchodů. Stát valorizaci uskutečňuje každý rok. Průběh a výše valorizace jsou pak ukotveny v zákonech. Ačkoli existují jasně daná pravidla, dochází k neobvyklým situacím, jaké nastaly například letos, kdy byla valorizace novelou zákona snížena. Více informací naleznete v našem článku.

Maláčová chce zrušit slevu na dani pro ženy v domácnosti

5.10.2019 Politika

24 840 Kč – tolik činí roční sleva na dani z příjmu pro pracujícího muže za manželku v domácnosti. Podle Maláčové (ČSSD) si tyto peníze rodiny nezaslouží. Neměla by levice naopak rodiny podporovat a navrhovat např. společné zdanění manželů?

ČSSD opět upřednostnila seniory před rodinami s dětmi

23.3.2019 Politika

Zatímco průměrný důchod letos přesáhl 13 000 Kč a každoročně výrazně roste, nejčastěji vyplácená rodičovská činí necelých 8 000 Kč. Podle Maláčové v pořádku. Proč při dělení eráru vždy ostrouhají rodiny s dětmi?

Kupujete nový byt? ČSSD k Vám nastěhuje sociálně slabé

14.9.2018 Politika

ČSSD před komunálními volbami oprášila koncept desátku pro developery, kteří by museli přenechávat část nových bytů obcím pro sociálně slabé. Tvrdě pracovat a splácet hypotéku? Levice Vám k tomu přidá prima sousedy. 

Odbory chtějí zkrátit pracovní dobu

2.5.2018 Politika

Odbory požadují zvýšení minimální mzdy na 13 700 Kč, prodloužení zákonné dovolené na 5 týdnů a zkrácení týdenní pracovní doby na 37,5 hod. Rozumné požadavky vedoucí ke všeobecnému blahu zaměstnanců nebo levicový populismus?

REKLAMA

Srovnáváme hypotéky od

© Banky.cz 2023, všechna práva vyhrazena