Banky.cz Banky.cz Články Komerční sdělení Patagonie – Destinace, která se vyplatí

Patagonie – Destinace, která se vyplatí

Patagonie – Destinace, která se vyplatí
18.2.2019, Komerční sdělení

Vydejte se do jednoho z nejunikátnějších míst na Zemi. Patagonií vás provede Jitka Kolmanová, travel designerka z Exclusive Tours. 

Patagonie je jedna z nejkrásnějších oblastí Argentiny a Chile. Možná i na světě, přeci jen takovou koncentraci pestrobarevné přírody jinde nenaleznete. Mísí se zde sněhově bílá barva ledovců, azurově modré nebe, zelené arktické lesy a různobarevné odstíny krajiny, jež ozařuje rudé slunce. Své jméno si Patagonie získala od prvních kolonizátorů, kteří se zde setkali s místním obyvatelstvem. Původní indiány, kteří žili v horách a fjordech a byli zahaleni v kožešinách, označovali Evropané názvem Patagonas – pro jejich velké nohy, nazuté v kožešinových botách.

Patagonie2.jpg

Dnes se do Patagonie jezdí zejména objevovat krásné národní parky, které jsou plné krásných hor, lesů a pustin, kam se dostanete po náročnějších několikadenních výstupech. Severní část Patagonie je pestrá díky svým lesům, pláním, horským ledovcům, ledovým polím, lagunám a fjordům. Je snáz přístupná méně náročným turistům, kteří s oblibou vyrážejí objevovat místní faunu a flóru na kolech, koních a raftech. Severní část Patagonie je spíš populárnější pro dobrodružství milující cestovatele a zaryté alpinisty. Obecně je tato část turisticky méně objevená a vhodná spíše pro expediční cesty.

Oproti tomu jižní část Patagonie je pravým horským dobrodružstvím, které je snadno dostupné z luxusních lodges. Zejména park Torres del Paine je unikátním ekosystémem, který je svými majestátními vrcholky And a fjordy oddělen od zbytku Chile a Argentiny. Dominantou parku jsou tři vrcholy, po kterých nese svůj název. Tři masivní žulové věže ční nad ledovcově azurovým jezerem. Na pozadí této scenerie můžete poté vidět zasněžené štíty pohoří, s měnícím se slunečním světlem hraje Patagonie barvami, takže za úsvitu získá Torres del Paine krásný rudý nádech.

Patagonie3.jpg

Zde doporučujeme jedno z nejzajímavějších ubytování Jižní Ameriky, lodge Tierra Patagonia. Nachází se na jižní hranici parku Torres del Paine. Jeho budova připomíná mimozemskou stavbu. Ve skutečnosti však design vychází z nákresů Charlese Darwina, který zkoumal fosilie dávného života na březích nedalekého jezera. Je celý ze dřeva, takže dokonale splývá s krásnou přírodou, kterou můžete obdivovat z pohodlí pokoje díky velkým oknům, případně vystoupit ven na velkou terasu. Lodge nabízí spoustu aktivit – horských průvodců, jízdy na koních a výletů do parku Torres del Paine, rozličné obtížnosti. Největším klenotem jsou ale exkurze, na kterých vás budou provázet místní Chilané. Je jedno, zda se vydáte do parku na kole, koni či pěšky, během hodiny můžete být obklopeni horskými masivy, bez davů turistů.

Patagonie4.png

Odsud se poté můžete vydat ještě jižněji, cesta po souši by však byla příliš komplikovaná a minuli byste to nejzajímavější – odlišný pohled z hladiny oceánu. Vaše dobrodružství na lodi začne v Punta Arenas, bývalé trestanecké kolonii a námořního majáku, který se nachází na břehu Maghalensova průlivu. Ten byl populární spojnicí dvou oceánů, než jej později nahradil Panamský průplav. Zde začíná Ohňová země, souostroví, jehož břehy v dávných dobách lemovaly ohně místních indiánů.

Nejčastěji cestovatelé volí kratší plavbu z Punta Arenas, která trvá 4 až 5 nocí. Na menších lodích se plaví až 200 pasažérů, ubytování zajišťují pohodlné kabiny s výhledem. Po nalodění nebudete na nic čekat a vydáte se na cestu plnou nezaměnitelné přírody, během krátké doby stihnete vše podstatné. Uvidíte tučňáky, jak se shlukují na březích fjordů, kusy ledovců, jak pění ve vlnách oceánu, projedete Maghalensovým průlivem a minete i známý Cape Horn – nejjižnější mys kontinentu. Plavbu zakončíte v argentinském městečku Ushuaia – zde končí svět. Alespoň ten kontinentální.

Patagonie5.jpg

Utečte na konec světa do Patagonie, staňte se na pár dní objeviteli nových míst a přírodních divů. V Exclusive Tours vám rádi zařídíme cestu na nejjižnější cíp amerického kontinentu na míru.

Autor: Jitka Kolmanová 

Foto: Shutterstock, andBeyond

KOMENTÁŘE k článku Patagonie – Destinace, která se vyplatí

Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.

Přidejte nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Otevřené bankovnictví KB přináší digitální transformaci firmám

Otevřené bankovnictví KB přináší digitální transformaci firmám

5.6.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Komerční banka (KB) patří mezi průkopníky Otevřeného bankovnictví. První v České republice nabídla multibanking i pro firmy. 

Pořizujete si investiční zlato? Zkuste investiční mince místo slitků

Pořizujete si investiční zlato? Zkuste investiční mince místo slitků

29.5.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Do čeho investovat v době krize, či pro případ další krize? Opět se jako dobrá investice ukázaly drahé kovy – konkrétně zlaté slitky.

Podání věřitelského insolvenčního návrhu v době koronaviru 2020

Podání věřitelského insolvenčního návrhu v době koronaviru 2020

26.5.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Návrh na zahájení insolvenčního řízení může kromě dlužníka podat i jeho věřitel. Podmínky pro podání věřitelského insolvenčního návrhu jsou mírně odlišné od návrhu dlužníka.

Z banky do banky během mrknutí oka

Z banky do banky během mrknutí oka

10.5.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Svět kolem nás se stále zrychluje a digitalizuje. Stejně je tomu i v oblasti bankovnictví. Možná jste se i vy dostali do situace, kdy jste potřebovali okamžitě zaplatit dovolenou, proplatit fakturu dodavateli nebo uhradit okamžitě jiné závazky. Ještě donedávna byste museli čekat do druhého dne, než se vaše platba připíše na účet protistrany. Dnes už stačí u některých bank doslova mrknutí oka. 

Vyplatí se cestovní pojištění jen na pár dní?

Vyplatí se cestovní pojištění jen na pár dní?

5.5.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Pokud plánujete cestu do zahraničí jen na jeden den nebo víkend, možná si pomyslíte, že je v tomto případě cestovní pojištění zbytečné. Může tomu ale být právě naopak. Výlet do ciziny by se vám mohl pěkně prodražit. Zdravotní komplikace vás mohou potkat velmi nečekaně.Banky v ČR