Banky.cz Hypoteční slovník Hypoteční kontokorent

Hypoteční slovník

Definice Hypoteční kontokorent

Je hypotéka, kterou nabízí na našem trhu aktuálně pouze Raiffeisenbank. V principu funguje stejně jako obvyklý kontokorent na běžném účtu.
Zákazníkovi je dle bonity, hodnoty nemovitosti a výše LTV schválen úvěrový rámec, který může jakkoliv využívat - jak účelově, tak neúčelově. Zákazník při načerpání tohoto úvěru platí pouze úroky. Je jen na něm, kdy vyčerpanou částku doplatí, splátky úmoru si tedy prakticky řídí sám. Doba po kterou může zákazník tento úvěrový rámec čerpat, snižovat vyčerpanou částku, čerpat opakovaně je označována jako období čerpání a tato doba nepřekračuje polovinu celkové splatnosti úvěru. Po ukončení tohoto období přechází tento typ úvěru na standardní hypoteční úvěranuitní splátkou.
Tento typ hypotečního úvěru se vyplatí zejména pro zákazníky, kteří očekávají v brzké době větší přísun hotovosti, díky které budou moci značnou část úvěru nebo celý úvěr doplatit (V praxi se jedná o dědické řízení, peníze z prodeje jiné nemovitosti, rozvodové řízení apod).
Tento typ hypotéky se může někdy nazývat i jako variabilní hypotéka - nezaměňovat ale za hypotéku s variabilní úrokovou sazbou (floating rate). 


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 3.28 %