Banky.cz Banky.cz Hypoteční slovník Hypotéka na družstevní byt

Hypotéka na družstevní byt

Definice Hypotéka na družstevní byt

nejedná se o klasický hypoteční úvěr, ale financování družstevního bydlení lze provést předhypotéčním úvěrem. Majitelem družstevního bytu je družstvo (tzn. každý člen družstva vlastní družstevní podíl, nikoliv byt) z čehož je patrné, že družstevní byt nemůže sloužit jako klasická zástava hypotéčního úvěru.
Je nutné tedy úvěr zajistit jinou zástavou nemovitosti, až časem je možné použít družstevní byt za předpokladu, že dojde k jeho převodu do osobního vlastnictví. Byt musí být v okamžiku konečného hypotéčního financování samozřejmě bez závazku.


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 2.02 %

Dotazy v poradně k Hypotéka na družstevní byt

TK

#6686, Hypotéka na družstevní byt, Hypoteční poradna, 1.6.2019

Dobry den, chci se zeptat, zda je mozne vzit hypoteku na druzstevni byt a rucit nemovitosti, kterou uz ma banka zastavenou na jinou hypoteku. Suma hypotek zdaleka nepresahne cenu zastavene nemovitosti, a pocitam ze obe hypoteky budou u stejne banky.

Dobrý den,

budou-li obě hypotéky u stejné banky a LTV zůstane pod 80-90%, pak není problém. Zároveň je však třeba plnit podmínky DTI/DSTI (banka Vám nemůže půjčit více než 9násobek ročního příjmu a na splátky obou úvěrů můžete vynakládat max. 45% příjmu).

Články o Hypotéka na družstevní byt

Hypotéka na družstevní byt

Hypotéka na družstevní byt

11.6.2019, Hypotéka

…aždý má nemovitost, kterou může dát do zástavy. V takovémpřípadě nezbývá než využít některou z dalších možností. Předhypoteční úvěr aneb hypotéka na družstevní bytKdyž se řeknehypotéka na družstevní byt, spoustě lidí se vybaví právě předhypoteční úvěr. Jeto vlastně půjčka b…

Představy o ideálním bydlení a jak je naplnit

Představy o ideálním bydlení a jak je naplnit

8.7.2013, Komerční sdělení

…ru Zájemci o získání bydlení s pomocí hypotečního úvěru mohou vybírat znabídky na konkrétní účel – hypotéka na byt vosobním vlastnictví, hypotéka na družstevní byt, hypotéka na rodinný dům, Americká hypotéka (bezúčelová půjčka na cokoli), hypotéka na koupi pozemku, hypotéka…Banky v ČR