Banky.cz Banky.cz Hypoteční slovník Hypotéka na družstevní byt

Hypotéka na družstevní byt

Definice Hypotéka na družstevní byt

nejedná se o klasický hypoteční úvěr, ale financování družstevního bydlení lze provést předhypotéčním úvěrem. Majitelem družstevního bytu je družstvo (tzn. každý člen družstva vlastní družstevní podíl, nikoliv byt) z čehož je patrné, že družstevní byt nemůže sloužit jako klasická zástava hypotéčního úvěru.
Je nutné tedy úvěr zajistit jinou zástavou nemovitosti, až časem je možné použít družstevní byt za předpokladu, že dojde k jeho převodu do osobního vlastnictví. Byt musí být v okamžiku konečného hypotéčního financování samozřejmě bez závazku.


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 2.18 %

Dotazy v poradně k Hypotéka na družstevní byt

B

#12461, Hypotéka na družstevní byt k podnikání a odpočet úroků, Hypoteční poradna, 15.1.2021

Dobrý den, je možné uplatnit odpočet úroků za hypo v případě, že jsem OSVČ, hypo je na družstevní byt a já ho mám jako bydliště a zároveň sídlo OSVČ? Popřípadě co je nutné doložit k daňovému přiznání? Druhá varianta – může toto uplatnit manželka, která je zaměstnanec a nemá zde trvalé bydliště? (je to družstevní byt a ona je člen družstva i účastník hypotéky).  Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

slevu na dani za úroky zaplacené za hypotéku může uplatnit každý, kdo:

1) je majitelem nemovitosti (slevu lze uplatnit i na družstevní byt)

2) je účastníkem úvěrové smlouvy

3) nemovitost užívá k řešení bytových potřeb svých nebo své rodiny

Pokud byt používáte i k podnikání (např. bydlení 50%, podnikání 50%), můžete slevu na dani uplatnit jen do výše poměru účelu na bydlení. 

Adresa trvalého bydliště ani sídlo společnosti není rozhodující.

TB

#11012, Hypotéka na družstevní byt, Hypoteční poradna, 19.8.2020

Dobrý den, řešíme s přítelkyni situaci, ve které bychom chtěli zažádat o hypotéku na družstevní byt, který má hodnotu 1,84 mil. Kč. Měsíční příjem máme 50 tisíc a splátky kolem 6 000 Kč měsíčně. Moje otázka zní, jestli mi nějaká banka tuhle hypotéku poskytne nebo ne. A pokud by poskytla těch 90% z ceny, jestli na družstevní byt můžeme ještě dostat 10% například přes stavební spoření.

Dobrý den,

banka Vám může půjčit max. 90% ze zástavní hodnoty nemovitosti, zbytek je třeba financovat z vlastních zdrojů (nikoliv dalších úvěrů) nebo bance ručit ještě jinou než kupovanou nemovitostí. V případě koupě družstevního bytu je třeba bance ručit jinou nemovitostí v OV (nekupujete si byt ale podíl v družstvu s právem byt užívat - proto bance nemůžete dát tento byt do zástavy, neb nebude Váš - zůstává v majetku družstva). Doporučuji kontaktovat naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a doporučí nejlepší možné řešení.

TK

#6686, Hypotéka na družstevní byt, Hypoteční poradna, 1.6.2019

Dobry den, chci se zeptat, zda je mozne vzit hypoteku na druzstevni byt a rucit nemovitosti, kterou uz ma banka zastavenou na jinou hypoteku. Suma hypotek zdaleka nepresahne cenu zastavene nemovitosti, a pocitam ze obe hypoteky budou u stejne banky.

Dobrý den,

budou-li obě hypotéky u stejné banky a LTV zůstane pod 80-90%, pak není problém. Zároveň je však třeba plnit podmínky DTI/DSTI (banka Vám nemůže půjčit více než 9násobek ročního příjmu a na splátky obou úvěrů můžete vynakládat max. 45% příjmu).

Články o Hypotéka na družstevní byt

Hypotéka bez zástavy nemovitosti: jak funguje a kdy ji využijete

Hypotéka bez zástavy nemovitosti: jak funguje a kdy ji využijete

3.10.2020, Hypotéka

…títe dostatečnou částhypotéky, můžete druhou zástavu z hypotéky vyvázat. Výhody a nevýhody můžete získat 100% hypotéku funguje také jako hypotéka na družstevní byt jakmile splatíte dostatečnou část půjčky,můžete druhou nemovitost vyvázat; kdykoliv také můžete zastavenou nem…

Hypotéka na družstevní byt

Hypotéka na družstevní byt

11.6.2019, Hypotéka

…aždý má nemovitost, kterou může dát do zástavy. V takovémpřípadě nezbývá než využít některou z dalších možností. Předhypoteční úvěr aneb hypotéka na družstevní bytKdyž se řeknehypotéka na družstevní byt, spoustě lidí se vybaví právě předhypoteční úvěr. Jeto vlastně půjčka b…

Představy o ideálním bydlení a jak je naplnit

Představy o ideálním bydlení a jak je naplnit

8.7.2013, Komerční sdělení

…ru Zájemci o získání bydlení s pomocí hypotečního úvěru mohou vybírat znabídky na konkrétní účel – hypotéka na byt vosobním vlastnictví, hypotéka na družstevní byt, hypotéka na rodinný dům, Americká hypotéka (bezúčelová půjčka na cokoli), hypotéka na koupi pozemku, hypotéka…Banky v ČR