Banky.cz Banky.cz Kódy bank Kód banky 8190

Kód banky 8190

Spořitelna Žitava (Sparkasse Oberlausitz)
  Adresa: Frauenstraße 21, 02763, Zittau, Spolková Republika Německo 
  IČ:  
  SWIFT: WELADED1GRL 
  Kód banky: 8190 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Flash news o Spořitelna Žitava (Sparkasse Oberlausitz)

  6.1.2020

  Německá Sparkasse Oberlausitz-Niederschlesien poskytuje tuzemské korunové platby
  Cizí banky působící v ČR posílají korunové platby zasílají běžně korunové platby jako zahraniční platbu se všemi nevýhodami a poplatky. Ne tak Sparkasse Oberlausitz - od 1.1.2020 začala využívat tuzemský clearingový systém CERTIS od České národní banky a pro klienty připravila novinku v podobě produktu Czech Pay. Ta umožní provádět transakce v českých korunách z EUR účtu bez poplatku za zahraniční platbu v cizí měně. Klienti této spořitelny mohou ze svého eurového účtu zadávat běžné korunové platby a německou banku plně používat i pro potřeby českého tuzemského platebního styku. Platba odchází s kódem banky 8190.
  Ani jedna strana nemusí platit drahé poplatky za zahraniční platbu, vše funguje jako tuzemská korunová platba, jen s nevýhodou konverze z EUR na CZK.
  Německá banka má klientský servis v češtině a do češtiny má přeloženou i část webu, včetně internetového bankovnictví.

  Banka s kódem 8190

  Kód banky 8190

  Pro český platební styk potřebujete znát vždy číslo účtu, jehož důležitou součástí je kód banky. Pokud posíláte peníze na účet v bance Spořitelna Žitava (Sparkasse Oberlausitz), je nutné použít bankovní kód 8190. Kód banky je v Česku jednotlivým bankám přidělován Českou národní bankou. V přidělených kódech bohužel nelze vysledovat jednoduchý systém pro zapamatování. Server Banky.cz Vám proto nabízí kompletní přehled bankovních kódů všech bankovních institucí působících na území České republiky. Můžete si tak jednoduše a rychle ověřit do jaké banky posíláte své peníze či zjistit kód banky v případě, že znáte pouze název banky.

  Banka, která má kód banky 8190

  Pro mezinárodní platby je potřeba použít IBAN číslo účtu spolu se SWIFT kódem. SWIFT kód (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication - Společnost pro celosvětovou mezibankovní finanční telekomunikaci) nebo také BIC kód (Bank Identifier Code = bankovní identifikační kód) slouží s IBAN číslem účtu a jménem účtu zejména k mezinárodnímu platebnímu styku.

  Spořitelna Žitava (Sparkasse Oberlausitz) má SWIFT kód WELADED1GRL  Banky v ČR