Banky.cz Banky.cz Poradna

Bankovní poradna zdarma

ZADAT NOVÝ DOTAZ
P

Dobrý den, jak funguje ošetřovné v insolvenci v praxi? Půl měsíce mám odpracováno, takže tam mi vypočítá zamestnavatel srážku na insolvenci ze mzdy jako vzdy akorát, že bude jak příjem tak srážka nižší, že? Z ošetřovného mi srážku provede Úřad práce, který dávku vypláci a mě na účet již přijde částka kterou si můžu ponechat? Nebo mi přijde ošetrovné v plné výši a pak musím vše řešit s ins. správcem a částky dopočítat a část ošetřovného mu poslat? Děkuji

Dobrý den,

Vy pouze předáte svému zaměstnavateli žádost o ošetřovné a zaměstnavatel ho spolu s podklady pro výpočet ošetřovného předá OSSZ. Nic nemusíte sám počítat (ani ošetřovné, ani výši srážek), o vše se postará váš zaměstnavatel a OSSZ.

EO

Dear Sir My company work with Chinese companies and I have EU agency contract with one of them, I would like to ask if there is possibility to open account in CNY to avoid Euro or Dollar Transaction for more effective activities. Thank you and best regards

Hello,

unfortunately non from major czech banks offers CNY bank account. 

NS

Dobrý den, moje matka podávala v říjnu 2019 návrh na oddlužení, to jí bylo schváleno a teď někdy v březnu mělo dojít ke stanovení splátkového kalendáře. Jenže bohužel díky Covid-19 je soud “pozastaven” nebo jak to nazvat, prostě se nic neděje. Četla jsem nějaký návrh, že by byla insolvence až do konce roku pozastavena pro všechny. Otázkou tedy je, zda matka musí stále platit insolvenčního správce (1 089 Kč), když je teď celý proces zpomalen, ne její vinou. Děkuji

Dobrý den,

vláda uvažuje o úlevách pro dlužníky v insolvenci, nicméně vše je zatím ve stádiu úvah (bylo by třeba sepsat zákon či vládní opatření a to nechat schválit parlamentem). Dokud úlevy nebudou schváleny (např. plošné pozastavení insolvenčních řízení), je třeba dále plnit povinnosti jako doposud (např. platit měsíčně ins. správce).

PL

Dosud jsem neobdržel výpis ze svého majetkového účtu cenných papírů. Prosím o sdělení, kdy bude zaslán. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v této záležitosti doporučuji kontaktovat obchodníka (banku či jinou instituci), se kterou máte uzavřenou komisionářskou smlouvu o zprostředkování obchodů na kapitálovém trhu.

MO

Dobrý den, je možný předčasný odchod do důchodu o 2 roky, i když ještě nemám splacené všechny splátky insolvence?

Dobrý den,

odejít do důchodu (i předčasného) můžete kdykoliv, v tom Vám nikdo nemůže bránit. Nicméně je třeba stále plnit stanovené podmínky insolvence, jinak osobní bankrot neskoční úspěšně a nebudou Vám prominuty zbylé dluhy. Doporučuji si vše spočítat, že i s odchodem na důchodu a poklesem příjmu budete schopen plnit podmínky insolvece (splatit během 5 let min. 30% dluhů).

HK

Dobrý deň, na stránkach jednej banky som sa dočítal, že cez jinou banku je možný nákup kryptomeny. Bitcoinu, je to pravda? Dá sa prostredníctvom této banky nakúpiť Btc, aj ked nie som jejím klientom? Dakujem za odpoved prajem pekný deň a pevné zdravie.

Dobrý den,

naopak většina bank Bitcoin nepodporuje a varuje před ním. 

K

Mám insolvenci a chtěl jsem se jen zeptat, jestli si mužu vzít pro sebe internet nebo paušál. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

i v insolvenci můžete svobodně nakupovat služby, nicméně vás část dodavatelů může odmítnout pro špatnou platební morálku.

JB

Pokračování dotazu č. 9581: Ješte mámě jeden dotaz. Posílám vám ještě fotografii notáře ze zahraničí. Nevíte o co se jedná? Děkuji.

Dobrý den,

jedná se opět o podvod. Vše psané špatnou češtinou, grafika ve svítivých barvách jak z loterie a na hlavičce Ministerstvo spravedlnosti, legislativy a lidských práv (totální nesmysl). Neposílejte těmto podvodníkům žádné peníze, jinak o vše přijdete. Obecně nevěřte na zázračné zbohatnutí skrz email od neznámého cizince, že jste někde v zahraničí něco vyhrál, zdědil, atd. A pro převzetí peněz už jen stačí tomu neznámému cizinci poslat své peníze. 

DT

Dobry den, jsem jiz 2 roky v insolvencnim rizeni, ale diky teto krizi co se tyce koronaviru manzel prisel o prijmy. Budu ted zadat o vraceni dani. Je možné si dane nechat pro vlastni ucely? Jelikož v tuto chvíli mame finance max na zaplaceni najmu a potraviny apod uz nemame. Dekuji za odpoved.

Dobrý den,

není možné si ponechat mimořádný příjem v podobě daňového přeplatku. S poklesem příjmů klesají automaticky i insolvenční srážky, takže by Vám mělo zůstávat jen o něco málo méně než dříve. Zaměstnanci zůstávají doma přinejhorším za 60% mzdy, OSVČ dostanou od státu jednorázovou podporu 25 000 Kč a již jim byly odpuštěny odvody na 6 měsíců (úspora 29 000 Kč). Při výpovědi nebo ztrátě zakázek je možné se registrovat na Úřadu práce a pobírat podporu v nezaměstnanosti. Určitě se tak nemůže stát, že byste neměli na nákup potravin.

Z

Dobrý den, manžel ještě před svatbou vstoupil do insolvence. Nyní jsme již manželé a já zvažuji hypotéku a koupi domu. Pokud bych měla hypotéku a dům psaný na sebe, ale máme společné jmění manželů, může dojít k tomu, že by mohl být majetek zabaven z důvodu insolvence manžela? Děkuji.

Dobrý den,

provdat se za člověka v insolvenci bez zúžení SJM je tak trochu ruská ruleta. Dnem svatby jste automaticky začala ručit za manželovy dluhy (částečně i za dluhy vzniklé před manželstvím) a teď nevíte dne ani hodiny, kdy Vám exekutor obstaví výplatu, účet a majetek. Manželé bez zúženého SJM žádají o hypotéku vždy společně a lidem v insolvenci nelze poskytnout žádný úvěr. Na hypotéku tak bohužel nedosáhnete. 

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.Rychlé odkazy

Banky v ČR