Banky.cz Banky.cz Poradna

Bankovní poradna zdarma

ZADAT NOVÝ DOTAZ
SM

Dobrý den, omlouvám se, máme do školy úkol, který jsem vyřešila a prosila bych o kontrolu. Máme připrast doklad při dané účetní operaci: 1. Pokud podnikateli připisují na účet úroky nebo z něj platí fakturu, je správně doklad nazývaný výpis z bankovního nebo výpis z běžného účtu? 2. Podnikatel si zřídil úvěr, který mu byl poslán na účet. Dokladem bude výpis z úvěrového bankovního účtu a bankovní účet? 3. Podnikatel vyplatil hotově z pokladny zálohu dodavateli. Tady stačí výdajový pokladní doklad, nebo ještě přijatá zálohová faktura - pokud se tento termín v ekonomice používá. Omlouvám se, ale distanční výuka bez online výuky je trochu náročná.

Dobrý den,

1) běžný účet

2) ano

3) přijatá zálohová faktura

SD

Dobrý den, můžu se zeptat, vyřizujete hypotéky i klientům po skončení insolvence? Děkuji

Dobrý den,

ano, sjednáváme hypotéky i klientům po insolvenci. Pro získání hypotéky je třeba:

 • mít dostatečný příjem (na splátky všech úvěrů můžete dávat max. 45-50% svých příjmů - DSTI)
 • mít dostatečnou zástavu nebo vlastní úspory (banka Vám může půjčit max. 80-90% ze zástavní hodnoty nemovitosti - LTV)
 • nebýt ve zkušební ani výpovědní lhůtě
 • nemít negativní záznamy v registrech dlužníků

 • Více info v sekci podmínky pro získání hypotéky. Klienti po osobním bankrotu získají hypotéku nejdříve za 3-5 let po skončení insolvence. Více info Vám rádi poskytnou naši hypoteční poradci. Výši splátek si můžete ověřit v hypoteční kalkulačce.

  M

  Dobrý den, měl mi být vyplacen daňový bonus za dítě v rámci vracení daně. Dneska mi přišlo od FÚ vyrozumění, že peníze zaslali na exekuci a na dluh na městě. Chtěl jsem se zeptat, zda mohou takto postupovat i po novele zákona od minulého dubna. Vloni mi byla totiž vrácena celá částka. Děkuji

  Dobrý den,

  daňový bonus na děti je skutečně exekutory nepostižitelný a měl být vyplacen Vám. Jednalo se však skutečně o daňový bonus (nevyčerpaná sleva na dani na děti proplácená FÚ při splnění podmínek) nebo o pouhý přeplatek na dani? (ten exekučním srážkám podléhá)

  M

  Dobrý den, dne 23.3. 2021 jsem uhradila na účet částku 21 683,20 Kč. Naše účetní doklad ztratila a teď nevím komu jsem ty peníze uhradila.

  Dobrý den,

  banka Vám nemůže sdělit jméno majitele účtu z důvodu zachování bankovního tajemství. 

  JK

  Dobrý den, dají se zneužít osobní údaje na poště?

  Dobrý den,

  obecně je lepší provádět všechny platby a maximum transakcí online přes internetbanking a minimalizovat fyzické návštěvy pošt a poboček, čímž minimalizujete i riziko zneužití osobních údajů.

  G

  Dobry den, chci se zeptat, jak je to s refinancováním půjčky. Konsolidovala jsem si své půjčky, celkem 600 000 Kč. Nyní celkem za 10 let zaplatím 1 120 000 Kč. Pokud chci půjčku refinancovat, počítá se cela částka nebo jen ta původní (600 tisíc)?

  Dobrý den,

  částka 1 120 000 Kč přestavuje hypotetickou hodnotu, kolik byste bance za 10 let celkem zaplatila, kdybyste po celou dobu úvěr splácela u současné banky dle dohodnutých podmínek (úrok, výše měsíční splátky, atd.). Při refinancování půjčky byste bance jednorázově uhradila pouze aktuálně dlužnou částku (kolik dlužíte přesně k datu refinancování), což bude méně než 600 000 Kč (to byl Váš původní dluh, ze kterého každý měsíc část splácíte).

  D

  Dobrý den, chci se zeptat, jak fungují online žádosti u ČMSS. Pokud jsem včera prošel registry s hodnocením A (je to zvláštní, Raiffeisenbank mi zamítla hypotéku z důvodu registru a je pravda, že jsem měl horší minulost, kdy jsem neplatil řádně co jsem měl, ale již rok mám vše doplacené), mohu se na hypotéku těšit nebo ještě není vyhráno a budou se registry ještě přezkoumávat? A další otázka by byla, zda je vhodné jít vyzkoušet například Českou spořitelnu, když mě Raiffeisenbank zamítla? Nebo pro jistotu vzít ČMSS a druhý křížek radši nezkoušet jinak mi ani ČMSS pak nepůjčí? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  online předschválené hypotéky jsou velmi orientační a nelze na ně spoléhat. Každá neúspěšná žádost o hypotéku se negativně propisuje do registru a zhoršuje tak vaši pozici při další žádosti o úvěr. ČMSS se přejmenovala na ČSOB Stavení spořitelnu).

  Dobrý den, insolvenční správce mi na dotaz kolik už mám uhrazeno z dlužné částky odpověděl, že posílá stav každý půlrok na ins. rejstřík. Tam to nemohu najít. Můžete poradit? Děkuji

  Dobrý den,

  přesně s těmito informacemi by Vám měl pomoci váš ins. správce, kterému za jeho služby poskytuje měsíčně odměnu min. 1 100 Kč. On je vaším správcem a průvodcem insolvencí. 

  JM

  Dobrý den, mohl bych mít dotaz, zdali je možné požádat o smazání z insolvenčního rejstříku po uplynutí doby 2,5 roku od nabytí právní moci splnění oddlužení? Nebo nelze zažádat dříve a musím počkat na uplynutí 5 leté lhůty? Insolvence byla doplacena ve 100% za dobu kratší jak 3 roky. Předem děkuji za odpověď.  S pozdravem

  Dobrý den,

  toto možné není, insolvenční rejstřík o vás povede záznam celých 5 let (aby měli potenciální budoucí věřitelé informace o vaší historii).

  KA

  Dobry den, ráda bych se zeptala, když potřebuji vložit peníze do ČNB, můžu použít jinou banku nebo musím přímo do ČNB? Děkuji

  Dobrý den,

  hotovost na účet vedený u ČNB lze vložit pouze na pobočkách ČNB. Mnohem jednodušší je peníze na účet poslat bankovním převodem ze svého účtu.

  Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
  Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

  Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

  Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.  Banky v ČR