Banky.cz Banky.cz Poradna

Bankovní poradna zdarma

ZADAT NOVÝ DOTAZ
HP

Dobrý den, prosím o informaci, jak aktivovat přístup k účtu. Jsem zástupce správce SVJ v Praze, které má účet va Vaší bance. Je možné, tak jako v jiných bankách, aby zástupci SVJ zřídili aktivní přístup k účtu a já jej aktivovala na kterékoli pobočce? Sídlo naší firmy je v Lounec, takže by přicházely v úvahu pobočky v Mostě nebo v Chomutově. Předpokládám, že není nutná moje účast v Praze. Je to tak? Předem děkuji za odpověď. Za Sluen, spol. s r. o. Hana Plšková

Dobrý den,

nejsme Vaše banka, ale pouze bankovně poradenský portál - kontaktujte prosím přímo Vaši banku.

T

Dobry den. Memu automobilu odesla cast prevodovky, ktera bude stat s praci kolem 30.000,-. Penize v hotovosti nemam, ale jsem schopny splacet, pracuji v zahranici (DE), bydlim v Cechach. U jake banky si mam pujcit penize na opravu? Do pul roku je muzu vratit.

Dobrý den,

doporučuji se blíže podívat na nabídku ZUNO bank či Airbank - opět nabízejí spotřebitelské úvěry za nejvýhodnějších podmínek, s bezkonkurenčním úrokem od 6,9% a bez poplatků.

M

Dobry den, sporeni pro studentku cizinku, zijici v cizine a moznost zasilani penez v mene USD nebo kanadsky dolar.Děkuji za odpoved

Dobrý den,

v jaké měně chcete spořit/vést účet  - USD/Kanadský dolar nebo CZK? (na měně zasílaných peněz nezáleží - přepočítají se aktuálním kurzem na měnu cílového účtu)

Má studentka jiný běžný účet vedený v ČR?

Má studentka možnost dostavit se osobně na pobočku banky v ČR?

Kolik se bude spořit měsíčně/celkem? Stačí odhad - 10/100/1000/více tisíc Kč.

Preferujete spořicí účet bez výpovědní lhůty nebo terminovaný vklad s výpovědní lhůtou?

Děkuji za doplňující informace,

P

Vyplatí se mi s nadprůměrným příjmem cca 40 tisíc Kč vstupovat do druhého pilíře důchodové reformy?

Dobrý den,

druhý pilíř důchodové reformy se bohužel nevyplatí nikomu. Kalkulačky lákající lidi s příjmy nad 35-40 tisíc Kč mají spousty nedostatků (např. předpokládají nepřetržitý pracovní poměr a tedy stačí mateřská, několik krátkodobých nezaměstnaností, etc.) a již se to nevyplatí. Navíc je třeba z vypočteného vyššího důchodu odečíst sumu vkladů, které je nutné přidat ze svého (2%).

J

Dobry Den, chtěla bych se zeptat, zda-li když na můj účet chodí výplata známého a má exekuci, jestli mi můžou zablokovat účet, když jsem já majitel účtu a já žádnou exekuci nemám. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

toto je velmi citlivá záležitost, o které soud rozhoduje individuálně. 

Na jedné straně je ochrana Vás coby majitele účtu, na kterého nebyla uvalena exekuce, a proti tomu stojí ochrana práv věřitele, jehož dlužníkovi napomáháte s odklonem příjmu před exekucí. 

Podobné je to účtem dětí, na který si občas rodiče taky napadne přesměrovat svůj příjem a vyhnout se tím exekuci. Soud však v případě prokázání zneužívání účtu a odklonu příjmu před exekucí vydá povolení i na exekuci cizího účtu, na který se peníze odkláněly, takže doporučuji spolupráci se známým v této oblasti ukončit a vyhnout se tím mnohem větším problémům.

EG

Dobrý den, je mi 56 let. ještě se nechystám do důchodu. Přispívám si do penzijního fondu KB částkou 2000 měsíčně. Bylo by pro mne výhodné vstoupit do důchodu v 57 letech aniž bych přestala pracovat ? Ta akce ,která končí 30 listopadem se vztahuje i na mne? Mám si zvednout odváděnou částku? Děkuji Eva

Dobrý den,

o jakou akci se jedná?

Obecně bývá vhodné začít čerpat důchod v nejbližším možném řádném termínu a současně pokračovat v zaměstnání oproti variantě pokračovat v zaměstnaní s odloženým důchodem a očekávaným navýšením penze v budoucnu o navíc odpracovaná léta, neboť toto navýšení nepokryje ani zdaleka dodatečný příjem z již čerpaného důchodu.

 

M

Dobrý den. U jaké banky mi udělají dětský účet s platební kartou a od 0-18let dítěte? S peněžníma transakcema? Děkuji.

Dobrý den,

většina větších bank jako např. Komerční banka takovýto produkt nabízí, nicméně osobně bych doporučil účet Vašemu potomkovi zřizovat až kol 15. roku věku do té doby mu spořit na své jméno za pomoci běžných spořicích účtů necílících na děti.

 

F

Kde seženu nejlepší spotřebitelský úvěr?

Dobrý den,

doporučuji např. půjčku od ZUNO banky či Airbank, kde u první jmenované banky postačí příjem 7500Kč a úroky začínají na 6,9%. Airbank nabízí pevně všem 8,9% při řádném a bezchybném splácení včas.

J

Dobrý den! Můj pravidelný měsíční příjem je pod hranicí 10.000,- Kč, ale je dlouhodobý a pravidelný, platby ze zákoa, ale příjmy nejsou z pracovní či podnikatelské činnosti. Můžete mi prosím poradit, která banka je ochotna refinancovat úvěr (ca 100.000,-) a akceptovat tyto příjmy jako relevantní? Jiné prostě nemám a asi už mít nebudu. Možnost splácení je na ca 7 let. A propos, z ryze administrativních důvodů nejsem přihlášen k trvalému pobytu v mnou vlastněné nemovitosti, ale na magistrátu. Původní přihlášení řádně v bytě, který jsem takto po dohodě úředně uvolnil. Za vaši zprávu děkuji. Josef

Dobrý den,

je jedno, z kterého zdroje Vaše pravidelné čisté měsíční příjmy pocházejí - může jít o starobní důchod, invalidní důchod, vojenskou výsluhu či cokoliv dalšího - je to zcela ekvivalentní výplatě ze zaměstnání. Je třeba být pouze schopen doložit trvalost příjmu, např. potvrzením o výměru dávky.

Doporučuji např. půjčku od ZUNO banky či Airbank, kde u první jmenované banky postačí příjem 7500Kč a úroky začínají na 6,9%. Airbank nabízí pevně všem 8,9% při řádném a bezchybném splácení včas.

J

Prosím již 3 roky chodim do české spořitelny 2x měsíčně vkládat EUR na leasing. Pravidelně se mi stává, že pracovnice za přepážkou ve Zlíně mi odmítají vracet drobné, že nemají a nutí mě tak dávat na účet pravidelně o cca 3-4 Eur více a já pak musím složitě s leas.společností řešit zápočty. Přitom je tam směnárna. Pracovnice jsou drzé, líné a neochotné si brát drobné na kasu, aby je nemusely počítat. Již jsem 2x poslala stížnost na vedení spořitelny - samozřejmě žádná odpověď. Přitom v KB a ČSOB se mi toto nikdy nestalo. Můžu po bance žádat úroky z těchto nedobrovolně mi tam držených peněz?

Dobrý den,

úroky žádat nemůžete, neboť jste se nechala "zcela dobrovolně přesvědčit" od pracovníků přepážek. Trvejte na svém a neustupujte ani o krok. Přepážkový pracovník je povinen Vám vrátit do poslední drobné mince, ať už se mu to líbí nebo ne. V případě nesouhlasu si nechte okamžitě zavolat vedoucího pobočky a nenechte se zmást výmluvami, že tu zrovna není. Pokud nepomůže ani oficiálně adresovaná stížnost na centrálu, doporučuji se poohlédnout u konkurence, kde se k Vám začnou chovat slušně - na trhu je přes 30 bank a většina z nich nabízí mnohem lepší podmínky a vychovanější zaměstnance než ČS.

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance


Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.Rychlé odkazy

Banky v ČR