Banky.cz Banky.cz Poradna

Bankovní poradna zdarma

ZADAT NOVÝ DOTAZ
V

Dobry den,CSOB mi strhlo z meho uctu 18000kc. A poslaly je na jiny ucet nez penize mely byt poslany(zmenily VS) a oduvodnily to tak,ze kontaktovaly majitele uctu o vraceni penez ale na otazku kdy budu myt penize zpatky nedokazaly odpovedet,jak mam postupovat ?Diky

Dobrý den,

pokud chybu způsobila ČSOB (vy jste dala bance správné instrukce a banka je popletla), trvejte na okamžitém připsání peněz zpět na svůj účet. Vratku chybně zaslaných peněz nechť si následně banka řeší plně ve své režii a ne Váš úkor.

Pokud Vám odmítnout vyhovět, obraťte se na ČNB (dohledový orgán nad bankami) s oficiální stížností. Již samotná zmínka o tomto postupu vede často k rychlému řešení sporu.

NB

dobry den existuje nejaka promlčečí lhuta u kontokorentu?předem dekuji za odpoved..

Dobrý den,

jak to myslíte? Jako že máme u banky dluh v podobě kontokorentu a banka nás zapomene upomenout o uhrazení dlužné částky?

Toto je velmi nereálné, ještě se nestalo, aby banka na dluh klienta pozapomněla. 

 

Dobrý den, prosím o radu, jelikož už jsem zoufalý.. Pracoval jsem v UK, založil si účet u Lloyds TSB banky, účet fungoval bez jakýchkoliv problémů. Jelikož mzda v Anglii je posílána týdně a vždy za předchozí týden a já už jsem se chystal domů,nechal jsem kartu v anglii kamarádovi, aby mi vybral poslední výplatu, zatímco já už budu v ČR. Při následných pokusech o to vybrat peníze však nastaly problémy a bankomat nechtěl vydat ani penci. Přivezl mi kartu tedy domů, abych to mohl zkusit v jakémkoli bankomatu zde, avšak při vložení karty mi okamžitě vyjede zpátky, nepožaduje to ani PIN. Ptal jsem se i v bance, kde se nechali přesměrovat i do Prahy, pro následnou komunikaci s Lloyds TSB, avšak vše bylo zamítnuto bez udání důvodu. Volal jsem i přímo do Lloyds TSB, ale bylo mi řečeno, že na jejich straně nevidí žádný problém, daňové nedoplatky či podobně nemám. Co byste dělal v mém případě? Předem velice děkuji za odpověď

Dobrý den,

přijde na to, o jak velké částku jde a jaké má Lloyds TSB poplatky za odchozí platby do zahraničí. Pokud jsou poplatky mírné ve vztahu k převáděné částce, byl bych pro převod z účtu na účet. Z hlediska českých bank pro přijetí platby, rozumný poplatek má např. Air-Bank 100 Kč.

Není to sice nejlevnější řešení, ale hádat se se zahraničí bankou o blokaci karty by Vás stálo více nervů a času.

V

Dobrý den. Prosim o informaci jak postupovat při zapomenutí PINU u běžné karty ke sporožilovému účtu.Děkuji za odpověď .

Dobrý den,

navštivte nejbližší pobočku Vaší banky, kde Vám PIN vyresetují. Bohužel, většina bank tento úkon zpoplatňuje (nejčastěji stokorunou).

BV

Dobrý den, mám hypotéční úvěr na byt u České spořitelny. Nyní bych chtěla byt prodat s tzv. převzetím hypotéky. Jaké doklady musí obě strany bance předložit a jsou nějaké pevné čekací doby schvalovacího procesu? Děkuji, přeji hezký den,Bělinová

Dobrý den,

vy jako prodejce bytu a převodce hypotéky nepředkládáte nic a kupec bytu/nový zájemce o hypotéku musí bankou projít standardní "lustrací", tedy předkládá vše, jako by byl novým žadatelem o hypotéku (doložení příjmů), včetně návrhu kupní smlouvy.

Nejsou žádné pevné čekací lhůty, vše záleží na flexibilitě ČS.

B

Dobry den, chtela bych se zeptat, jako dlouho trva prevod penez z Ceske republiky [Ceska sporitelna] do Australie - Perthu, konkretne do National Australia Bank. Dekuji

Dobrý den,

počítal bych reálně s jedním týdnem (5 pracovních dní).

Zvažte poplatky za převod do zahraničí u ČS - nejsou zde nejmenší. 

JH

Dobrý den ! Moje žena má u Vás stavební spoření. Dne 27.12.2013 přes mé PC posílala částku 6.000 Kč. Já jsem dnes 06.01.2014 zjistil, že peníze se vrátily zpět na účet. Příčinou bylo chybně uvedené číslo - ZAPOMNĚLA na předčíslí "51". Správné číslo účtu je: 51-1016606079 / 8060. Co by měla nyní udělat ??? Za Vaši odpověď děkuju

Dobrý den,

nejsme přímo Vaše stavební spořitelna, ale pouze poradenský portál.

Platba se Vám vždy automaticky vrátí, pokud cílový účet neexistuje - prosím odešlete platbu znovu na správný účet. Těchto 6 000 Kč však již nebude možné zahrnout do roku 2013 pro případné potřeby přiznání státní podpory.

Pokud jste v roce 2013 vložili na účet stavebního spoření 20 000 Kč, nemá to na nic vliv. Pokud ne, přišli jste bohužel o státní podporu 600 Kč (10% z 6 000 Kč).

MJ

Dobrý den chtěla jsem se zeptat,jestli náhodou nevíte jestli na pobočkách money bank o víkend funguje když chci někomu vložit peníze na konto.Děkuji hezký den....

Dobrý den,

o víkendech mají obecně téměř všechny banky, resp. jejich pobočky, zavřeno. Výjimku tvoří pouze několik málo poboček vybraných bank (např. mBank, Air-Bank) situovaných do větších nákupních/obchodních center.

M

Prosím chtěl bych se zeptat kdo by mě pújčil 500000kč ale co nejvýhodněji,ale pouze od bank ane od lichvářů.

Dobrý den,

můžete-li ručit nemovitostí, doporučuji hypoteční úvěr (úrok 3-5%).

Nemáte-li nemovitost do zástavy, nezbývá než si půjčit přes spotřebitelský úvěr (úrok 9-16%).

Na jak dlouho chcete půjčit a jaký je Váš čistý měsíční příjem?

D

Dobrý den,jak dlouho trvá převod peněz u UNICREDIT Bank na účet u M bank ? Kolik dnů ? Děkuji.

Dobrý den,

max. 2 pracovní dny, tedy když peníze odešlete v pondělí, dorazí do mBank nejpozději ve středu, možná již v úterý večer (dle rychlosti UniCredit Bank a přesném času Vašeho zadání příkazu k platbě v den odeslání).

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.Rychlé odkazy

Banky v ČR