Banky.cz Banky.cz Poradna

Bankovní poradna zdarma

ZADAT NOVÝ DOTAZ
JT

Dobrý den chtěla bych se zeptat kdo je majitelem tohoto účtu 1014984084/6100?Již minulý týden jsem na tohle číslo účtu zaslala nemalou částku za trampolínu a do dnes se mi nikdo neozval.Předem děkuji za kladnou a brzkou odpověd Tampová

Dobrý den,

toto bohužel nelze nikde zjistit a ani Vaše banka či banka majitele tohoto účtu (Equa bank) nemohou tyto informace v rámci zachování bankovního tajemství poskytnout. 

Pokud jste zaplatila podvodníkovi, který s Vámi nekomunikuje a trampolínu nepošle, doporučuji navštívit svoji banku a platbu označit jako "omylem provedenou na špatný účet". Banka pak vyzve majitele účtu k navrácení částky. Pokud protistrana peníze nevrátí, lze ji zažalovat pro bezdůvodné obohacení se (úspěšnost je v těchto případech 100%, neboť protistrana nebude schopna prokázat plnění, které Vám za Vaše peníze neposkytla).

Petr JermářBanky.cz

PH

Dobrý den,dostal jsem nesmyslný E-mail - jde o podvod s virem?Žádný uvedený osobní účet #189999948899341 nemám.Pouze u České spořitelny Sporožiro.Za odpověď , jaké kroky mám udělat děkuji.Jde již o druhý E-mail , v prvním případě to bylo v televizích , že se jedná o podod s virem.Potřebuji adresu , na kterou mohu zprávu k vyhodnocení přeposlat.Harfel.

Dobrý den,

jedná se opět o podvodný mail - nejlepší je takový mail rovnou smazat. Bohužel se nevyplatí ani toto podvodné jednání hlásit policii, neboť za takovýmito maily stojí většinou lidé situovaní v Africe, na Blízkém východě, Číně či Rusku, které nelze vypátrat či potrestat. 

Petr JermářBanky.cz

PZ

jak ma udelat aby banka primula pladbu do jine banky co ma kod 5400 abi mi neodmitala pladbu jednorazovi prikas ke uhrade jako su kb a dalsi a jak ma postupovat dal

Dobrý den,

nejjednodušší je podat platební příkaz osobně pomocí internetbankingu. Při podání platebního příkazu na přepážce pomocí pobočkového pracovníka roste šance, že dojde k chybě (nedorozumění/chybné číslo účtu, atd.). Platba UPC na účet u banky s kódem 5400 určitě realizovat bez problému jde. Zkuste to pomocí internetbankingu či navštivte pobočku banky ještě jednou.

Petr JermářBanky.cz

PZ

ma dotas chystam si zaridit bankovni ucete alte ma exekuci nikoli muzemi exekutori zablokovat ucete jak ma se zachovat

Dobrý den,

exekutor má právo zablokovat jakýkoliv Váš účet (i nově otevřený). V praxi se exekutor dotazuje všech bank, zda-li u nich má dotyčný účet, a v případě kladné odpovědi dává bance blokační pokyn.

Petr JermářBanky.cz

PZ

sel sem platit do banky fakturu od upc tam mi bakovni urenice mi rekla ze kod banky 5400 nedase zalatit ze je jina nes uvedena uni to bila podreas u bankovnim urednicen porate mi pavel zvoinicek

Dobrý den,

na účet UPC s bankovním kódem 5400 platit určitě lze (sám jsem UPC na tento účel platil zhruba před týdnem). Chyba je na straně Vaší bankovní úřednice.

Petr JermářBanky.cz

J

Dobrý den,mám vážný zájem přejít z Komerční banky do Éry(Poštovní spořitelna),musím u KB zrušit účet,nebo si to banky udělají mezi sebou.Velmi děkuji za odpověď.

Dobrý den,

je třeba účet u KB zrušit osobně. Pro hladký průběh doporučuji dodržet následující kroky:

  • otevřít nový účet
  • převést vše na nový účet (inkasa, platby, výplata, atd.)
  • zrušit starý účet

Era má obecně oproti KB menší poplatky (co se vedení běžného účtu týče). Nicméně když už měníte banku, doporučuji to udělat z gruntu a přejít k takové bance, které nebude účtovat vůbec žádné poplatky za běžné služby. mBank, Air-Bank, ZUNO Bank, FIO Banka - zde všude je vše běžné zdarma (účet, platby, karta, internetbanking) a platí se pouze za výběry z bankomatů.

Petr JermářBanky.cz

V

Dobrý den,chtěla jsem se informovat-manželovi přišla nabídka na úvěr od Raiffeisen bank SMS.Manželovi bude letos 70 let,proto jsem se pozastavila nad nabídkou,i když by nebyla marná,neodmítli bychom .Nabídka přišla s tel..čísla: 844224224.Děkuji,omlouvám se,jestli jsem napsala na špatnou adresu o informaci.Děkuji V.Šulcová

Dobrý den,

toto je bohužel běžná praxe marketingových oddělení téměř všech bank, kdy se plošně rozesílají "tuny" reklamních sdělení tímto způsobem. Poradil bych obecně toto:

1) pokud úvěr skutečně nepotřebuji, vyhnu se mu obloukem, i když by nabídka byla jakkoliv lákavá

2) jsem-li v důchodě, nepůjčuji si nikdy (buď jsem dobře zajištěný a půjčku nepotřebuji, nebo jsem na tom hůře, ale pak si v žádném případě nemohu dovolit s průměrným důchodem spotřebitelský úvěr)

Více info v našem článku Půjčujeme si odpovědně.

Petr JermářBanky.cz

IS

Dobrý den, Dovolte, abych Vám nabídl služby odhadce majetku. S pozdravem Zdeněk Stýblo Ing. Bc. Zdeněk Stýblo

Dobrý den,

patrně se jedná o omyl, nejsme banka, ale pouze poradenský portál, tedy služby odhadce majetku bychom nevyužili.

Petr JermářBanky.cz

 

K

Dobrý den, děkuji velice za odpověď na otázku č. 1375. Měla bych na Vás ještě jeden dotaz. Když jsem si na internetu porovnala stavební spoření, tak mi asi nejlépe vychází Wustenrot. Zeptala bych se Vás tedy, když byste si chtěl založit stavebko (cílová částka 100 000 Kč, vstupní kapital 50 000 Kč, měsíční splátka 500 Kč.), u které stavební spořitelny byste si jej založil? Raiffka mi vychází asi nejhůře ze všech. Ještě mám jeden dotaz. V Raiffeisen stavební spořitelně mi bylo sděleno, že úrokovou sazbu 2% mi mohou nabídnout jen do konce dubna, že prý poté bude již všude možné čerpat jen 1 %. Nevíte, jestli toto je pravda? předem děkuji za odpověď

Dobrý den,

pro dosažení maximální státní podpory 2 000 Kč/rok je třeba úložka 20 000 ročně (podpora činí 10%, max. 2 000 Kč), tedy za 6 let (povinná doba spoření) celkem 120 000 Kč, 6x podpora 2 000 Kč = 12 000 Kč a ještě něco málo na úroky, Cílovou částku bych tedy doporučil uzavřít na zhruba 138 000 Kč.z čehož plyne poplatek u Wüstenrot 1% = 1 380 Kč versus 495 Kč u ČS. 

Úrokové sazby jsou platné tzv. k dnešnímu dni a mohou se měnit. Je-li Wüstenrot poslední stavební spořitelna, která nabízí 2%, může svou nabídku velmi rychle snížit na třeba 1,6% a stále bude nabízet nejvyšší sazbu (tak proč by to neudělali). Ohledně Raiffky - ano, tomu bych věřil, aspoň mají tu slušnost říci to předem. A budeme-li pokračovat, když všichni sníží sazby na 1%, půjde Wüstenrot taktéž níže, třeba na 1,1%.

Do stavebního spoření nemá cenu jít, pokud necílíme na max. státní podporu 2 000 Kč/rok.

Osobně bych si stavebení spoření nezaložil u žádné stavební spořitelny, protože institut stavebního spoření považuji tak trochu za podvod na lidech. Poplatek za sjednání produktu, poplatek za vedení produktu a mizerný úrok (neadekvátní 6 letému omezení dispozic s vkladem). Kdyby nebylo štědré státní podpory, nikdo by si stavební spoření nikdy nesjednal a stavební spořitelny by rychle skončily. 

Na spořicím účtu (kde si peníze můžu vybrat kdekoliv) dosáhnu úroku aktuálně 1-1,63% a nikdo po mně poplatky nechce. Tak špatné podmínky u stavebního spoření si mohou dovolit nabízet jen stavební spořitelny, které mají za sebou dotace státu. Platíme vysoké daně, stát to pak "naleje" do stavebních spořitelen, které si z nás svými podmínkami mohou dělat "dobrý den" a my jsme ještě šťastní, že můžeme "tak výhodně" spořit. Osobně bych tuto lumpárnu nepodporoval, přestože zde můžu v horizontu 6 let po odečtení všech poplatků pár stokorun až tisícovek vydělat navíc oproti spořicím účtům. 

Když už bych do toho přesto chtěl jít, volil bych mezi ČS a Wüstenrot. Na Wüstenrot bych tlačil stylem "u ČS je nižší poplatek za sjednání produktu - dejte mi ho taky a budu spořit u Vás, jinak jdu k ČS". Pokud by Wüstenrot nepovolil a já byl optimista, spořil bych u nich a doufal, že úrok nesníží a ten mi vykompenzuje vyšší poplatek. 

Petr JermářBanky.cz

RR

Dobrý den. Ráda bych si vzala půjčku u Zuno banky. Bude mi schválena.když mám v zaměstnání smlouvu na dobu určitou? U firmy pracuji víc jak 5 let. Děkuji za odpovědˇ

Dobrý den,

půjčka bude schválena v případě, že smlouva na dobu určitou končí nejdříve v den, kdy bude plně doplacen úvěr.

Příklad: Chcete-li si dnes vzít úvěr na 12 měsíců, musí být smlouva na dobu určitou sjednána min. do 5/5/2015.

Petr JermářBanky.cz

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.Rychlé odkazy

Banky v ČR