Banky.cz Banky.cz Poradna

Bankovní poradna zdarma

ZADAT NOVÝ DOTAZ
MS

Prosím o radu. Na které oddělení ČNB mám zaslat stížnost na zneužití mého RČ nejmenovanou stavební spořitelnou. Děkuji.

Dobrý den,

svůj podnět adresujte sekci dohledu nad finančním trhem.

M

je možno si zřidit učet v nějake polske bance,nějake internetové bankovnictví,i když nejsem polak?zkoušel jsem mbank.pl ale chce to něco jako naše rodne číslo PESEL

Dobrý den,

s Polskem Vám přesně neporadím, ale v Čechách si cizinec otevřít běžný účet může (stejně jako zřídit i ostatní bankovní produkty, včetně např. hypotéky) a to i bez trvalého pobytu pouze na cestovní pas.

FA

Dobrý den, Potřebuji ukončit trvalý příkaz v aplikaci Moje Banka, který má platbu v listopadu,ale tu již nechci uhradit. Stále naskakuje hláška ,datum ukončení nemůže být nižší než datum splatnosti, jak to mohu udělat. Telefon 731 172 472. Děkuji.

Dobrý den,

místo data ukončení rovnou odstraňte celý trvalý příkaz.

RM

Dobrý den mám takový dotaz,jestli jde u vaší banky sjednotit 1 úvěr s Wustenrotu a hypotéky +úvěr od vás do jedné splátky.Platíme kolem 7000kč měsíčně.Děkuji za odpověd.S pozdravem Radek Moleš.

Dobrý den,

nejsme banka, ale pouze bankovně poradenský portál.

Konsolidaci nabízejí téměř všechny banky na trhu a vždy záleží na výši Vašich příjmů, zbývajícím dluhu a Vaší úvěrové historii.

 

P

Dobry den. Cca rok mam u nejmenovane banky hypoteku s fixaci na 3 roky. Pri sjednani hypoteky byl mesicni poplatek za vedeni hypotecniho uctu 150,- Kc. Pred nekolika mesici ho banka zvedla na 200,- Kc. Pdal jsem jim na podporu, jak je to mozne a dostalo se mi odpovedi "Dle všeobecných obchodních podmínek čl. 49., banka má možnost rozhodovat o navýšení poplatku. ". Znamena to tedy, ze se proti zvyseni poplatku nemohu nijak branit ? Banka tedy teoreticky muze poplatek zvysit napr. na 500,- Kc mesicne a ja nemohu odstoupit od smlouvy (behem fixace samozrejme s tucnou pokutou) ? Dekuji za radu.

Dobrý den,

hádám, že se bavíme o Unicredit bank, protože nikdo jiný tak nehorázně vysoký poplatek za vedení hypotečního úvěru nemá. Běžně se banky říkají o 100-150 Kč, ale i to považuji za zcela nepřiměřené a doporučuji preferovat banky, kde něco jako poplatky za zřízení úvěru a jeho vedení neexistují.

Bohužel, banka si se sazebníkem může manipulovat dle libosti a může klidně další měsíc zvýšit onen poplatek třeba na těch 500 Kč. Při podpisu smlouvy jste se zavázal akceptovat jejich obchodní podmínky, které se na sazebník a jeho možnost aktualizace odvolávají. Je už jen na Vás s takovouto bankou rychle zúčtovat a nechat si hypotéku refinancovat od konkurence za daleko výhodnějších podmínek.

Tento nešvar netrápí jen Unicredit bank; v poslední době s něčím podobným přišli i hoši od UPC (internet) a Skylinku (satelit) - s nimi již bylo zahájeno správní řízení a hrozí jim poměrně vysoká pokuty.

PP

Dobrý den. Mám vcelku jednoduchý dotaz. Proč musím vyměnit platební kartu Visa Electron, která má platnost do prosince 2016 a se kterou jsem velmi spokojená, za kartu MasterCard, kterou někteří obchodníci (zvláště v cizině) neakceptují. Můj manžel s tím má osobní zkušenosti a zachránilo nás jen to, že jsem mohla platit já - Visou. Přitom nová karta má stejnou platnost (12/16). Zbytečnou výměnu zaplatí kdo? Klienti? Doufám, že Vaše odpověď bude uspokojivá. Děkuji P.Prokopová Vysoké nad Jizerou

Dobrý den,

o jaké bance se bavíme?

Každopádně, nejste-li spokojená se svou současnou bankou, proč nepřejít ke konkurenci? Na trhu je přes 30 bankovních ústavů - je z čeho vybírat.

JK

Dobrý den, chtěli bychom poradit,jaký účet by bylo dobré založit pro naši maminku,která má 91 let a začíná mít problémy s pamětí,snaží se být soběstačná,potřebuje nějaký produkt,ze kterého by mohla platit SIPO a my dvě děti bychom ji při návštěvě mohli vybrat nějakou potřebnou částku na další její osobní výdaje.Kvůli paměti by sama měla problém zadat PIN. Za radu děkujeme.Kolařík.

Dobrý den,

doporučuji běžný účet od FIO banky, kde máte běžný provoz včetně hotovostních výběrů na pobočce nad 1000Kč) zcela zdarma, karta i internetbanking jsou samozřejmostí.

Alternativně je možné účet zřídit u mBank či ZUNO banky, ale tyto banky mají daleko menší síť poboček a nepracují přímo s hotovostí, tedy výběry by šlo provádět pouze kartou z bankomatu (všechny běžné služby taktéž zcela bez poplatků)

 

 

 

B

Dobrý den, vložil byste v současné době nějaký finanční obnos do J T banky v Česku, když jim hrozí likvidace jak jsem se dočetla na Vašich internet.stránkách ? Myslíte, že uvidím zpět peníze, které mám dostat nyní v říjnu z vkladu clear dear ? Děkuji za sdělení Božena

Dobrý den,

na našich stránkách nebyla publikována žádná informace o krachu JT Bank.

Vklady jsou ve všech bankách a záložnách pojištěny na 100% hodnoty až do výše 100 000 EUR (cca 2 500 000 Kč), tedy i v případě krachu banky dostanete toto plnění zpět. 

 

C

Dobrý deň. Som zo Slovenska, kde mám trvalý pobyt. Môžem si v Čechách otvoriť osobný účet, termínovaný vklad, alebo vkladnú knižku na EURO, alebo inú zahraničnú menu vrátane Kč ? Za informáciu ďakujem. Cuperová

Dobrý den, 

určitě, účty je možné zřídit kdekoliv. Běžný účet doporučuji od FIO Banky, kde máte zdarma převody na Slovensko.

VH

dobry den. mam devizove konto v ces.sporitelne praha 2, jugoslavska 19. momentalne jsem mimo cs.republiku,a potrebuji na toto me konto poukazat penezni castku ve svic.frankach. nemam k tomu potrebny kod IBAN a E-Mail-adresu. muzete me prosim poradit, jak ziskam E-Mail te sporitelny ? predem dekuji.

Dobrý den,

IBAN je možné si odvodit od svého čísla účtu, návod zde.

Email by neměl být vyžadován pro mezinárodní platbu. U kontaktů na danou pobočku mailové spojení není uvedeno, ale můžete si zkusit zavolat na tel. dané pobočky 956720800 pro více informací.

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.Rychlé odkazy

Banky v ČR