Banky.cz Banky.cz Poradna

Bankovní poradna zdarma

ZADAT NOVÝ DOTAZ
M

Dobrý den chci se zeptat na pár věcí, jsem v Dětském domově, pobírám Syrotčí důchod 6900. V domově chci být co nejdýl to půjde takže dokud budu studovat, mám stavební spoření, které bude koncem tohoto roku končit mám tam našetřeno cca 200 000,- Kč, Chtěl jsem si vzít hypotéku na byt a okamžitě ho dát do pronájmu dokud budu v DD. Myslíte že by šlo todle nějak zrealizovat, či nikoli. Životní pojistku mám zřízenou. A ručil bych nemovitosti kterou bych zakoupil. Díky S pozdravem Michal.

Dobrý den,

plán a podnikavý duch se mi líbí:) Otázkou však je, kde a jak drahou nemovitost chcete pořídit, kolik odhadujete výnos z nájemného atd. Banka bude chtít doložit Vaše příjmy, které jsou na hranici bankami kalkulovaného životního minima, tedy bude nutné zahrnout do úvahy potenciální příjmy z pronájmu. To některé banky akceptují (např. Hypoteční banka), ale za cenu vyšší úrokové sazby z úvěru. Nicméně v tomto případě nebývá zvykem půjčit až 100% hodnoty nemovitosti, tedy bude nezbytné disponovat hotovostí min. 25% z hodnoty nemovitosti. Doporučuji prostudovat článek "Oceňování nemovitostí z pohledu bank a pojišťoven".

 

 

BM

Dobrý den, Družstevní 67 Jirny a můj dotaz: ruším trvalý příkaz k úhradě u Vodafonu a na tiskopisu č.676 čtu instrukci napsat identifikační číslo rušeného trvalého příkazu,které je uvedeno na výpisu z účtu, tam jsem samozřejmě nic nenašel, poraďte mi prosím, pod čím se skrývá. Platba byla každý měsíc jiná, jak mám vyplnit řádek "na částku Kč". Děkuji a přeji hezký den, Brenner Miloš, váš bezproblémový klient.

Dobrý den,

nevím přesně o jakou se jedná banku, ale zdá se, že chcete zrušit spíše souhlas s inkasem a nikoliv trvalý příkaz k úhradě.

Trvalý příkaz k úhradě = banka posílá předem známou částku

Souhlas s inkasem = banka umožní třetí straně si strhnout z Vašeho účtu libovolnou částku až do Vámi zvoleného maxima

D

prosim o radu kdyz si chci aktivovat vyber z uctu do minusu musim na pobocku banky??

Zdravím,

bude záležet na konkrétní bance a době, po kterou jste klientem; někde je třeba fyzicky navštívit pobočku a jinde lze vše vyřídit online přes internetbanking.

 

 

PZ

Chci si založit běžný účet ve Švýcarské konfederaci. Můžete mi poradit ? Nemá nějaká CH banka v ČR pobočku ? Děkuji za váš čas.

Dobrý den,

s tímto Vám bohužel nepomohu neb o žádné CH bance s pobočkou v ČR nevím.

 

 

K

Dobrý den měla bych dostat malou penzi v eurech. Která banka je nejvhodnější , co se týče poplatku za převod z Německa. Děkuji za radu. Kulhánková

Dobrý den,

nejvýhodnější podmínky nabízí FIO banka (pouze 25Kč za příchozí platbu), nicméně v minulosti byly technické obtíže u některých německých bank s převodem právě do této české banky (konkrétně např. německá Sparkasse).

Doporučuji se nejprve informovat u své německé banky, zda Vám je schopna peníze poslat právě do FIO banky.

RM

Dobrý den, 29.2.2012 jsem na vaší pobočce V Ostravě nám.V.Vacka vkládal na účet u vaší banky obnos v EUR(původně jsem to chtěl zaplatit v kč a převést na EUR, ale bylo mi sděleno, že to nejde) a byl mi zde účtován poplatek ve výši 75,-kč, i když mě majitel účtu informoval o tom že tato platba bude bez poplatků.Poté jsem se dozvěděl, že můj známý v ten samý den, platil na stejný účet ve vaší pobočce v Hlučíně na Opavské ulici a platil v kč a bylo to převedeno na EUR a bez poplatku.Po osobní reklamaci na pobočce mi bylo sděleno, že postupovali správně.Rád bych věděl zda byl tento postup správný a jak to jde, že každá pobočka má jiný přístup. Děkuji za odpověď S pozdravem Radovan Micorek

Dobrý den,

nejsme přímo banka, ale pouze informační portál - o jakou banku se jedná konkrétně?

Obecně vklad na účet provedený tzv. třetí osobou (tedy jedincem, který není majitelem účtu ani jeho disponentem) bývá u většiny bank zpoplatněn 40-70Kč. Nicméně všechny pobočky jedné banky musí ctít identickou cenovou politiku, odchylky nejsou přípustné.

M

dobrý den, chtěl bych jse zpetat jak dlouho tvrvá převod z banky GE do Raffeisenbank děkuji, nashledanou.

Zdravím,

převod by neměl trvat déle než dva pracovní dny.

Z

Dobry den, zjišťuji informace pro klienta italské národnosti, který by měl zajem o otevření úctu v euru s moznosti kreditni karty a výběrem po cele Evropě. Mate v nabídce možnost otevření takového úctu a jake jsou podminky? Děkuji předem za odpověd .

Dobrý den,

takový účet má dnes v nabídce téměř každá banka - stačí si vybrat zde v naší databázi běžných účtů a následně produkt sjednat u konkrétní banky.

 

 

D

Dobry den, chtěla bych informace pro klienta italské národnosti o otevření devizoveho účtu u nekteré z poboček CSOB. Pokud by bylo možno zaslat podminky pro otevření úctu ve valutách? A také popis jakou formou pak je mozné s penězi disponovat, jestli je mozné pak požádat i o kreditní kartu s moznosti vyberu peněz v Itálii . Děkuji za odpověd

Dobrý den,

žádné speciální podmínky pro otevření devozivého účtu u ČSOB pro občany ze zahraničí nejsou. Stačí pouze předložit jeden doklad totožnosti (nejčastěji pas) a složit minimální vklad v ekvivalentu 200Kč. S penězi je možné disponovat zcela libovolně osobně na pobočce či na dálku přes internetbanking, debetní či kreditní karty.

MT

Dobrý den. Pro rekonstrukci rodinného domu jsem si půjčil 1 200 000kč od Českomoravské spořitelny.Hypotéku už splácíme pátým rokem.Je to kolem 7000 kč měsíčně.Protože ještě svépomocí dodělávám část rekonstrukce ,hodí se každá koruna.Zajímalo by mě zda se výše splátek dá snížit případnou konsolidací.Dále potřebuji vědět jaké jsou pro konsolidaci podmínky a na jaký bankovní úřad se obrátit. Předem děkuji. Miroslav Toušek

Dobrý den,

ano, konsolidace by v tomto případě byla dobrým řešením a troufám si tvrdit, že byste nyní získal i lepší podmínky u nové banky než jste měl doposud u současné stavební spořitelny (nižší úrok). Mrkněte do naší databáze hypotečních úvěrů sem a vyberte si pro Vás ten nejvhodnější produkt. Následně oslovte zvolenou banku a zbytek by měl být z větší části již v jejich režii.

 

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance


Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.Rychlé odkazy

Banky v ČR