Banky.cz Banky.cz Poradna

Bankovní poradna zdarma

ZADAT NOVÝ DOTAZ
K

Mám dotaz. Je možné aby společnost Mony Servis Coroporation.a.s.v zastoupení VENTER Klapkova 185/56 Praha 8 Kobylysy., měla nárok jako nebankovní instituce vybírat poplatek předem (4000 Kč) za zpracování smlouvy o úvěru aniž by jej vyřídila .Lživě informuje zákazníky o platbě.Například mě na prvotní infolince bylo zděleno ale i finančním konzultantem p. Bartákem, že do dvou dnů my bude vyplacen úvěr, ještě mi oznámil,že mi přijde dopis aby bylo jasné,že se na uvedené adrese přebírám korespondenci a skutečně zdržuji.Doporučuji navštívit webové stránky:úvěrové podvody a hromadné žaloby. Mimo jiné zahájit správní řízení o odebrání licence.Děkuji za odpověď Kopecký Znojmo

Dobrý den,

99% nebankovních společností nabízejících úvěry nejedná pro-klientsky a pohybují se na tenké hranici mezi "obchodním zákoníkem ještě dovoleno" a "podvodem. Z tohoto důvodu rozhodně nedoporučuji od nebankovních institucí brát jakýkoliv úvěr. Toto sdělení je lidem opakováno dnes a denně ze všech stran a přesto se stále najdou jedinci (a není jich málo), kteří k nebankovní instituci pro úvěr zamíří.

Soudit se můžete a možná i s hromadnou žalobou vyhrajete, ale průměrná délka soudu v ČR trvá 7 let a potenciální zisk tedy nebude adekvátní vynaloženému úsilí. Doporučuji se nebankovní institucím vyhýbat a tuto osvětu šířit i mezi své známé. Na trhu máme přes 30 solidních bank, záložen a stavebních spořitelen, které Vám rádi půjčí za lepších podmínek, shledají-li Vás dostatečně solventním. Pokud Vám úvěr není poskytnut bankou, je to pro Vaše dobro a cesta nebankovní společnosti je cestou do pekel.

Dobrý den Potřeboval bych poradit ohledně učtu pro patnáctiletého syna.Nevím kterou banku vybrat.V každé bance nabízejí něco jiného.Prioritou je pro mě el.bankovnictvi chci,aby se syn začal pomalu seznamovat s těmito produkty.Děkuji za radu Šotola

Dobrý den,

vybírejte mezi mBank, FIO Bankou a ZUNO bank - všechny nabízí běžný provoz účtu (vedení, internetbanking, platební karta, platby, etc.) bez poplatků. Účty je možné si porovnat v našem porovnávači bankovních produktů zde.

HM

Dobrý den, můj dotaz je spíše stížnost na práci spořitelny. Bankomat ČS mi "vzal kartu",zablokovala jsem ji tlf.,prý mi dají vědět co a jak.Stalo se, však již celá záležitost trvá přesně TÝDEN.Jsem invalida 3.stupně,nemám díky zmizelé kartě přístup k penězům! JE TO BĚŽNÁ PRAXE?Pěkně děkuji za vaše služby.

Dobrý den,

běžná praxe to určitě není. V situaci, kdy jakýkoliv bankomat jakékoliv banky "vezme kartu", je okamžitě vyrozuměna Vaše banka, u které máte účet i kartu vedené a ta následně ihned zajistí vydání karty nové - většinou to trvá nejdéle týden i s předáním nové karty.

Jestli se Vám praxe Vaší banky nelíbí, doporučuji se poohlédnout u konkurence - na trhu máme přes 30 subjektů, které Vám ochotně účet i kartu povedou a možná za daleko lepších podmínek, než máte nyní. Seznam bank a jejich produktů zde.

AO

mame u vas sporozirovy ucet,zijeme na Floride USA.Nas syn tento mesic cestuje do Ceske republiky poradte mi co mame udelat aby mel pristup k nasemu kontu .(plnou moc)?neni na kontu napsany. anna olejnicek

Dobrý den,

nejsme Vaše banka, ale bankovně poradenský portál.

Dispoziční práva lze zřídit třetí osobě pouze při osobní návštěvě pobočky, kde by byla nutná Vaše a synova přítomnost zároveň.

Vhodnější ve Vašem případě bude se dostat k penězům skrz internetbanking.

 

KH

chci požádat o zasílání elektronického výpisu ke kreditní kartě

Dobrý den,

požádejte nejlépe přímo svou banku, my jsme bankovně poradenský portál.

LF

potrebuji poslat vyplatu ze zahranici a zadaji po me swift, co to je a hlavne jaky ma jihlavska pobocka? dekuji s pozdravem

Dobrý den,

o jakou se jedná banku?

SWIFT kód je pro všechny pobočky dané banky stejný a je k nalezení zde.

 
M

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, u které banky bych si měl zavést bankovní účet za těchto podmínek: čerstvě jsem vystudoval, je mi 20 a jsem zatím nezaměstnaný, takže obrat na účtě budu mít minimální, časem si snad najdu práci. a chtěl bych co nejmenší poplatky (např. výběr z bankomatu.. ) Děkuji

Dobrý den,

volte běžný účet od mBank, FIO Banky či ZUNO bank, kde máte běžný provoz (vedení účtu, platební karta, internetbanking, platby a další) zcela zdarma bez poplatků. FIO banka dále nabízí bez podmínek 10 výběrů z bankomatů zdarma (ale pouze ze své sítě, která není nejrozšířenější).

Více naleznete zde v porovnávači, kde je možné si nechat veškeré nabízené účty v ČR srovnat dle Vámi zvolených parametrů.

 

M

Dobrý den, chci se zeptat, jestli je nutné mít při zakládání s. r. o. vázaný (jistotní) účet. Děkuji.

Dobrý den,

nikoliv, vázaný (jistotní) účet slouží k bezpečnému vypořádání transakcí (ekvivalent k notářské úschově) a slouží např. fyzickým osobám při koupi nemovitosti.

V

Dobrý den. Odjíždím na rok do ciziny. Umožňují některé banky, abych si mohla na účet vložit vydělané peníze např. v dolarech? Nebo si banka peníze automaticky po vložení převede na české koruny? Jaké banky jsou vhodné pro založení účtu, ze kterého bych mohla vybírat a vkládat peníze i v cizině? Děkuji za informaci

Dobrý den,

záleží na měně, ve které si chcete nechat účet vést. Chcete-li peníze uchovávat v USD bez převodů na CZK, je třeba si otevřít účet vedený v USD (dnes nabízí skoro každá banka).

V cizině není možné přímo fyzicky vložit hotovost na svůj účet vedený v Čechách - pouze lze peníze na účet nechat zaslat mezinárodním platebním příkazem (který není nejlevnější, poplatky dle sazebníku instituce, kterou necháte peníze odeslat).

Vybírat lze hotovost v zahraničí zcela libovolně z každého bankomatu, ovšem je to taktéž zpoplatněno (obvykle fix. 50-100Kč + % z vybírané částky), takže pro delší pobyty bych doporučil si založit účet u banky přímo v zahraničí, kde zrovna budete pobývat. 

mBank výběry z ATM v zahraničí nad určitou výši nezpoplatňuje, ale má zase horší konverzní kurs.

I

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaký účet (u které banky) byste mi doporučil, při těchto podmínkách: - EUR účet (je výhodné nechávat volné finanční prostředky v EUR měně nebo je lepší je směnit na CZK?) - účet by byl využíván minimálně (pouze jako "železná záchrana" při cestě do zahraničí) - VISA karta - výhodné úročení (nějaká obdoba spořícího účtu v EUR). Děkuji...

Dobrý den,

z dlouhodobého hlediska je peníze vhodnější držet v CZK, neboť se předpokládá posilování koruny vůči EUR. Při občasných cestách do zahraničí bych tedy doporučil vybírat peníze kartou z CZK účtu, kdy se každá transakce přepočte aktuálním denním kurzem.

Kurzy má ke kartě nejvýhodnější Axa Bank, běžný účet bych bral od mBank/FIO Banky/ZUNO a dalších, spořicí účet v CZK bez výpovědní lhůty s dobrým úrokem: MPU, ZUNO, Axa, Equabank, Airbank a další.

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.Rychlé odkazy

Banky v ČR