Banky.cz Banky.cz Poradna

Bankovní poradna zdarma

ZADAT NOVÝ DOTAZ
VG

Dobrý den,mám u GE běžný účet a chtěl bych se zeptat,protože mi paní na pobočce řekla,že když si založíme v rodině ještě 2(dva)účty tak nebudeme platit nikdo žádné poplatky.Je to možné,když by si ten účet založila manželka a dcera která má 13.let?Jde o to abychom neplatili žádné poplatky. Děkuji.Gawron V. P.S.Musely by mít na kontě nějaký povinný zůstatek?

Dobrý den,

ano, GE Money bank skutečně nabízí běžný účet zdarma Vám a dvěma dalším jedincům, které přivedete - účet se jmenuje Genius Gratis, detaily zde. Minimální zůstatek na každém účtu musí být 200Kč a produkt lze uzavřít pouze pro osoby starší 18 let.

I když je tato nabídka zajímavá a místo dcery by se Vám pravděpodobně podařilo přesvědčit třeba kolegu z práce, doporučuji se blíže podívat na nabídku mBank, FIO banky či ZUNO Bank, kde nabízejí již několik let běžné účty bez poplatků pro kohokoliv a bez dalších podmínek (bez nutnosti přivést další jedince).

MR

Dobrý den, prosím kde mohu v bankomatu složit, ne vybrat peníze. Děkuji za odpověď. Marcela Ročková

Dobrý den,

vkladové bankomaty provozují v Čechách pouze 4 banky (Česká spořitelna, GE Money Bank, ČSOB a Unicreditbank), ale je skrz ně možno vkládat i na účty vedené u jiných bank. Síť těchto tzv. vkladomatů je poměrně řídká oproti klasickým bankomatům - seznam míst hledejte na stránkách výše uvedených bank.

H

dobry den,prosim nevi nekdo o PPF bance? kde maji sidlo? nebo pobocku? dik

Dobrý den,

více informací naleznete zde na profilu PPF banky.

AK

Dobrý den, jsem studentka a zatím se ještě v některých bankovních operacích nevyznám. Nedávno jsme přes Hyperinzerci prodala jedné Američance svůj telefon. Zvolila pro mě do té doby neznámý způsob platby tím stylem, že po mém odeslání telefonu jsem měla odeslat číslo balíčku a tím měla banka přeposlat peníze na můj účet. Nastala však nějaké chyba. Údajným nedopatřením měla banka omylem poslat 900 USD místo 400 USD a nyní po mně vyžadují odeslání přebytku prostřednictvím Western Union s tím, že po zaplacení 500 USD mi bude vyplaceno celých 900 USD. O problému mě kontaktovala i sama banka (Wachovia bank), která navíc tvrdí, že transakce se nedá zastavit ani vyplatit peníze zpět, tak že není jiný způsob, jak peníze uvolnit. Nicméně já mám dojem, že banka si takto peníze přivlastnit nemůže. Mám obavy, že by tu mohl hrozit podvod a připravit mě tak jak o telefon, tak i o peníze. Můžete mi potvrdit či vyvrátit adekvátní postup banky? Předem Vám velmi děkuji za odpověď. S pozdravem a přáním hezkého dne, Andrea Kubíková

Dobrý den,

jedná se o klasický podvod, kdy po odeslání 500 USD přes Western Union protistrana přestane komunikovat a oběť své peníze již nikdy neuvidí. Kontaktování od domnělé banky je samozřejmě taky švindl.

Chcete-li bezpečně prodávat do zahraničí, je samozřejmostí vždy žádat peníze předem a nikoliv až po odeslání balíku. Nikdy a za žádných okolností navíc neposílejte protistraně peníze, ať už se vymlouvá na cokoliv. Dále se vždy zamyslete, zda má obchod logiku a nejedná se o podvod. Proč by si asi Američanka kupovala telefon zrovna v Čechách a to ještě od Vás?

 

VS

Přestal jsem používat kreditní kartu Citi Shell MasterCard. Jakým způsobem se ukončuje její užívání před skončením platnosti ? Děkuji V.S.

Dobrý den,

zajděte na nejbližší pobočku Citibank a požádejte o okamžité zrušení kreditní karty.

K

Jak po internetu založit internetové bankovnictví v ČS Benešov

Dobrý den,

bez návštěvy nejbližší pobočky ČS se to bohužel neobejde - musí Vám osobně předat přihlašovací údaje.

RZ

Dobrý den, jak mám postupovat v případě že jsem omylem zaslal peníze na jiné číslo účtu?

Dobrý den,

požádejte svou banku o kontaktní informace na majitele účtu, na který peníze omylem odešly. Následně majitele účtu kontaktujte a požádejte o navrácení peněz (některé banky Vám tuto službu za úplatu poskytnou). Pokud je reakce na výzvu k vrácení peněz zamítavá, nezbývá než se soudit pro bezdůvodné obohacení se.

DM

Dobrý deň, chcem previesť peniaze do Českej sporitelne,Znojmo cez IB,ale požaduje odomňa SWIFT banky na zahraničnú platbu.Ďakujem.

Dobrý den,

seznam SWIFT kódů pro všechny české banky je k dispozici zde ve SWIFT seznamu.

Pro Českou spořitelnu to je "GIBA CZ PX".

OC

Rád bych věděl jestil máte své bankomaty nebo na kterých se může provádět výběr z konta a jaký je u toho poplatek.

Dobrý den,

nejsme banka, ale pouze bankovně poradenský portál.

U FIO Banky máte např. 10 výběrů měsíčně z jejich sítě bankomatů zdarma.

DB

Vážení, zajímalo by mě zda by bylo možné poskytnutí hypotečního úvěru v případě,že jsem tento měsíc dala výpověď a mám jinou práci od února,tudíž nyní budu v dvouměsíční výpovědní lhůtěPředem děkuji za odpověď. Dana Boušková

Dobrý den,

přijde na to, u jaké banky chcete žádat o úvěr a tedy jakým způsobem bude ona banka kontrolovat Vaše příjmy. Pokud máte u banky veden běžný účet, na který dostatečně dlouhou dobu chodila Vaše výplata, postačí většinou bance nahlédnout na tento účet a již netřeba dokládat žádné jiné potvrzení. V tomto případě by výpověď nehrála roli.

Jiné banky ovšem žádají potvrzení o výši příjmu přímo od zaměstnavatele, kterou Vám vyplní mzdová účetní. Na tomto potvrzení chce banka také deklarovat, že nejste ve výpovědní ani zkušební lhůtě. Pokud se tedy vydáte touto cestou, dříve než v létě Vám pravděpodobně hypotéku nedají.

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.Rychlé odkazy

Banky v ČR