Banky.cz Banky.cz Poradna

Bankovní poradna zdarma

ZADAT NOVÝ DOTAZ
NS

Dobry den, chtěla bych se zeptat jestli exekutoři zablokujou ucet u Raiffeisenbank im Stiftland eg dekuju moc za odpověď

Dobrý den,

pokud se jim onen účet podaří dohledat, tak zcela určitě ano. Vtip je v tom, že neexistuje žádný centrální registr účtu, tedy pokud chce kdokoliv (exekutor, finanční úřad) zjistit, kde máte vedený účet, musí obeslat všechny bankovní instituce v Čechách, resp. na světě, aby se informace dohledal. Občas se obešle jen několik vytipovaných větších bank, takže šance na nevypátrání nějaká je.

P

Dobrý večer, chtěla by jsem se informovat zda je možné v GE Money Bank získat výpis z účtu z r.2003 a 2004. Potřebuji to z důvodu vybírání obnosu na OK Kartu. Ale nikdy jsem v žádné GE Money Bank ( v tu dobu ještě GE Money Multiservis a.s.) smlouvu nepodepisovala a ni nevím na jaké pobočce u jakého bankomatu byly peníze vybírány.Ale číslo účtu nevím, jen číslo karty a číslo smlouvy.Jde o to, že jsem si údajně částku vybrala z bankomatu a část i platila ( poštovní poukázkou ), ale já osobně jsem to nebyla a potřebuji zjistit místo výběru a kdo je jako odesílatel na poštovních poukázkách.Předem moc děkuji za odpověď M.Pšuriková

Dobrý den,

banky skladují data běžně min. 10 let dozadu, tedy by to mělo být možné. Obraťte se na nejbližší pobočku GE Money bank. Čísla karty a smlouvy budou dostatečné informace pro dohledání účtu kreditní karty. Počítejte ovšem s případným manipulačním poplatkem.

LS

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na Váš názor na stabilitu rakouské banky Oberbank. Zajímá mě totiž její Spořící účet s aktuální úrokovou sazbou 2,25 %. Připadá mi poněkud vysoký ve srovnání s jinými německými a rakouskými bankami. Mám se obávat že je banka ve ztrátě ? Děkuji. Sýkorová

Zdravím,

místo Oberbank bych doporučil Airbank či ZUNO banku, kde je spořicí účet k mání rovnou za 2,5% bez výpovědní lhůty a dalších podmínek. Tato sazba je reálná a vůbec neindikuje možné problémy banky a snahu nalákat co nejvíce zákazníku. To jen většina národa si již dávno zvykla na úrok nula nula nic u větších bank, které se o zákazníky líné přecházet ke konkurenci nikdy nemusely prát.

KP

Dobrý večer,potřeboval bych vybrat peníze ze Sparkasse ale Plzni.Je to možné?

Dobrý večer,

Sparkasse pobočku přímo v Plzni nemá, tudíž jediná možnost výběru je u účtu kartou z bankomatu.

V

Mám šanci získat hypotéku, když polovina nemovitosti je v zastavena díky dluhům bývalého manžela. Chtěla bych tím vyřešit vypořádání s bývalým manželem a tím i zaplacení dluhu a dále rekonstrukci domu,. Jedná se cca o 500 tis Kč. Dluhy bývalého manžela vznikly až po rozvodu. Děkuji

Dobrý den,

situace není neřešitelná leč bude komplikovanější. U hypotečního úvěru ručíte nemovitostí, která má určitou hodnotu a ta by měla být vyšší než je výše úvěru. Onu hodnotu pro banku spočítá odhadce nemovitostí, který samozřejmě ve výpočtu zohlední i onu zástavu. Více v našem článku "Oceňování nemovitostí z pohledu bank a pojišťoven".

Tedy např. rodinný dům včetně pozemků má hodnotu 2 mil. Kč, zástava je na 0,5 mil. Kč, výsledná hodnota bude v intervalu 1-1,5 mil Kč. podle výše diskontu za komplikace se zástavou. Banka tedy v tomto případě půjčí max. 1-1,5 mil. Kč, spíše dnes méně (80-90% LTV).

 

MS

Obracím se na Vás s následující prosbou. V Plánici byla sice zrušena pobočka spořitelny,ale je zde umístěn v prostorách COOP Tuty nový bankomat. Bohužel , bankomat vydává jen samé větší bankovky. S tím máme velké problémy při vracení peněz při nákupu ve výše uvedené prodejně Tuty. Nevíme na koho se máme obrátit , aby bankomat vydával i bankovky v menších hodnotách - 500,- Kč, 200,- Kč i 100,- Kč. Na vesnici je velký problém neustále shánět drobné. Předem děkuji. Marta Sedláková , zástupce vedoucí prodejny Tuty , Plánice.

Dobrý den paní Marto,

s tímto přáním Vám bohužel nezbude nic jiného než se obrátit přímo na provozovatele bankomatu. Valná většina bankomatů dnes neumí vydat bankovky v požadovaných hodnotách (výjimku tvoří např. velmi slušně zpracovaný bankomat Airbank), proto se v případě potřeby menších bankovek dá vyzkoušet finta zvolení takové částky k výběru, která by měla bankomat donutit vydat "drobné", např 900 Kč. nebo 1900 Kč.

V

Dobrý den, mám zájem o investování do zajištěných fondů. Chci se proto zeptat, jestli zajištěné fondy nabízíte a za jakých podmínek (poplatky, výnosy, možnost předčasně ukončit, apod.). Případně jakou jinou alternativu investování mi můžete nabídnout. Děkuji Voltrová

Dobrý den,

nejsme  banka, ale pouze informační server, tudíž žádné bankovní produkty přímo nenabízíme, jen můžeme něco málo doporučit. Zajištěné fondy obecně trpí velmi nízkým výnosem, který je většinou nižší než u lepších spořicích účtů a termínovaných vkladů. Z tohoto důvodu bych Vám místo fondu doporučil klasické spoření s výpovědní lhůtou max. 6-12M a úrokem 2,5-3,5%. Kromě vyššího výnosu nemusíte také řešit poplatky a složitější podmínky vstupu a výstupu z fondu.

Konkrétně špatně nevypadá spořicí účet Airbank s 2,5% bez výpovědní lhůty nebo spořicí účty Moravského peněžního ústavu s úroky kol 3% dle velikosti vkladu a výpovědní lhůty. 

M

Jsem pokladník základní kynologické organizace a potřebujeme založit konto. Samozřejmě bez poplatků nebo za co nejmenší poplatky.

Zdravím,

hádám, že budete chtít účet vedený na PO nikoliv FO, takže výběr bezplatných účtů se zužuje na FIO banku. Všechny základní služby zdarma, možnost vést účet i jako transparentní a banka se chová velmi pro-klientsky.

 

 

ZB

Kde všude můžu vybrat peníze kartou u banky ZUNO. Děkuji

Zdravím,

zvýhodněné výběry je možné uskutečnit u bankomatů Raiffeisenbank za 18, resp. 0Kč dle zvoleného tarifu na účtu. Výběry ze všech ostatních tuzemských bankomatů pořídíte za jednotných 38Kč, v zahraničí pak za 80Kč.

M

Děkuji ale nejedná se o banku ale o č spořitelnu

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.Rychlé odkazy

Banky v ČR