Banky.cz Banky.cz Poradna

Bankovní poradna zdarma

ZADAT NOVÝ DOTAZ
D

Dobrý den, je mi 20 let pracuji na dobu určitou zbývá mi 9 měsíců, měsíční přijem mám 16000Kč, chtěl bych si půjčit od 100-300 000 Kč, v dáné práci budu přesně 3 měsíce v době kdy si půjdu zažádat o půjčku (pracoval jsem zde jako brigadník na stejné pozici již 2 roky což asi nikoho nebude zajímat ale :-D ) zajímalo by mě jestli mám na takovou částku u nějaké banky nárok? Nehledám nebankovní půjčky, pouze seriozní banky. Konkrétně jsem se rozhodoval mezi Cetelem, česká spořitelna, equa bank, city bank nebo air bank. Mohl byste mi prosím poradit banku nebo pomoct vybrat z výše uvedených, předem děkuji za odpověď!

Dobrý den,

obecně půjčky doporučuji od Air-Bank, Equa Bank či ZUNO Bank - zde nabízejí výrazně nižší úroky než jinde (pouze 9-11%) a nulové poplatky za sjednání a vedení úvěru. 

Bohužel půjčku Vám banka poskytne jen na dobu trvání pracovního poměru, tedy na zbylých 9 měsíců, přičemž max. splátka by mohla být až 6-7 000 Kč. Přinejlepším Vám tedy banka půjčí max. 60 000 Kč se splatností 9 měsíců. 

Jak jste správně zmínil, nebankovním poskytovatelům úvěru je optimální se vyhnout hodně velkým obloukem.

JG

dobrý den chtěl bych se zeptat proč mi nejde na bankomatu zustatek na učtě v čem je chyba děkuji

Dobrý den,

pravděpodobně se jedná o technickou chybu na straně provozovatele bankomatu - můžete ho na to proaktivně upozornit či třeba chvilku počkat, zda-li chybu neopraví sám.

J

Potřebuju půjčit 150 000 tisíc muj příjem je 13 000 mám smlouvu na dobu určitou poradte kam zajít děkuji.

Dobrý den,

s čistým příjmem 13 000 Kč Vás banky nechají splácet max. 4 000Kč/měsíc což vychází na 4-4,5 roku. Do kdy je ona smlouva na dobu určitou? Smlouva na dobu určitou musí pokrýt dobu splácení, tedy pokud končí až za 4-4,5 roku, není problém úvěr získat kdekoliv (doporučuji Air-Bank, Equa Bank či ZUNO Bank - nulové poplatky a bezkonkurenční úrok 9-11%). Pokud končí dříve, žádná banka Vám pravděpodobně nepůjčí (žádat o úvěr nebankovní poskytovatele půjček bez nutnosti dokládat příjem důrazně nedoporučuji, to je rychlá cesta do pekel).

Pokud Vám pracovní smlouva končí dříve než za oněch zmíněných 4-4,5 roku, zkuste svůj požadavek na výši úvěru snížit.

AM

Dobrý den, je mi 70 let, pojištění které jsem měl, mi skončilo. Nyní jsem zjistil, že moje partnerka se kterou bydlím již léta, ale nejsme oddaní, má pojištěný dům i domácnost u České pojišťovny a to se nevztahuje na druha/družku "odpovědnost za škody". Chtěl bych si proto sjednat pojištění odpovědnosti za škody pro sebe a to pro případ že třeba se člověk zamotá a shodí v obchodě regál se zbožím, které se rozbije, nebo při fotografování vypíchnu stativem někomu oko apod. Stát se může lecos, to určitě znáte lépe než já.

Dobrý den,

máte pravdu, pojištění odpovědnosti za škody v běžném životě by se Vám v pokročilejším věku mohlo vyplatit a nestojí zas tak moc. Vybrat si můžete z nabídky více jak 40 pojišťoven zde. Prakticky vzato, rozdíly v nabídkách jsou minimální, tedy pokud nechcete výběrem trávit příliš mnoho času, můžete klidně navštívit nejbližší pojišťovnu ve Vašem okolí.

 

SM

Dobrý den,zajímalo by mě,zda je možná insolvence u bank a Stavebního spoření s liškou. Děkuji.

Dobrý den,

banka/stavební spořitelna se samozřejmě do insolvence a případného úpadku dostat může, ale pro tento případ jsou všechny vklady pojištěny o Fondu pojištění vkladů na 100% hodnoty až do výše 100 000 EUR (cca. 2,5 mil. Kč).

DH

Uz tri tydni cekam na zaslani udaju na mou adresu ohledne poskytnuti sluzeb Servis 24 dekuji

Dobrý den,

nejsme Česká spořitelna ani jiná banka, ale pouze bankovně poradenský portál.

Nejste-li se svou současnou bankou spokojen, není nic snazšího než se poohlédnout u konkurence - na trhu máme přes 30 bankovních institucí, které Vám rádi nabídnou své služby - zde je k dispozici kompletní přehled všech nabízených běžných účtů v ČR.

CD

Pokračování dotazu č. 1078: Dobrý den.Moc děkuji za odp.Dlužím celkem 30000 a muj měsíční příjem je 12000.Cinkeová

Dobrý den,

děkuji za doplnění. Toto jsou velmi příznivé parametry a neměl by být sebemenší problém konsolidační úvěr získat. Doporučuji Air-Bank, Equa Bank či ZUNO Bank; tyto banky nabízejí jedny z nejlepších podmínek na českém trhu - nulové poplatky za zřízení a vedení úvěru + nízká úroková sazba 9-11%. Poptejte úvěr u nich.

H

Dobrý den. Chci postavit dům, ale chibi mi penize. Můžu v bance požadat úvěr na stavbu? Předem děkuji za odpověd'. S pozdravem Halina Kornienkova

Dobrý den,

ano, je možné zažádat o hypoteční úvěr se zástavou nemovitosti i pro výstavbu RD. Banka pak zpravidla poskytuje peníze oproti předloženým fakturám za odvedené práce.

I

dobrý den chci se zeptat co je to elektronická peněženka Paypal a jestli je možné ji pořídit u české spořitelny

Dobrý den,

Paypal je samostatný internetový platební systém (zcela nezávislý na jakékoliv bance). Stačí si vytvořit svůj účet na paypal.com a můžete začít systém používat. Platby je nejjednodušší provádět skrz registrovanou platební kartu.

CD

Dobrý den.Ráda bych se zeptala.Už 13 let mám osobní učet u Poštovní Spořitelny.Mám 3 uvěry a dostala jsem se do finančních problému a přestala jsem splácet.Ráda bych u této banky zažádala o sloučení ale nevím jestli mi bude vyhověno.Ráda bych dala vše do pořádku a řádně splácela.Ráda bych Vás poprosila o radu ,jak v takové situaci postupovat.Moc děkuji za Vaši odpověd.S přáním hezkého dne Cinkeová.

Dobrý den,

nejsme banka, ale pouze poradenský portál.

Kolik celkem dlužíte a jaký je Váš čistý měsíční doložitelný příjem?

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.Rychlé odkazy

Banky v ČR