Banky.cz Banky.cz Poradna

Bankovní poradna zdarma

ZADAT NOVÝ DOTAZ
M

Dobrý den chtěla bych vědět kdy odblokuje čs na katastru rodiný dum pujcka byla sjednána v roce 1990 a byla zaplacena děkuji

Dobrý večer,

viz odpověď níže - slušná banka by sama od sebe měla ihned po splacení úvěru požádat katastr o výmaz. Pokud tak neučiní do jednoho měsíce, nezbyde Vám než banku požádat osobně. Výmaz zástavního práva z katastru může sám od sebe trvat průměrně měsíc od podání žádosti bankou. On-line stav možno kontrolovat zde.

M

Dobrý den chtěla bych vědět z jakého duvodu mi po 22letech blokujete zápis do katastru nemovitosti pujcka byla zaplacena ovšem na katastru nelze přepsat majitel děkuji

Dobrý večer,

jsme pouze informační portál o bankách, tedy zápis do katastru blokuje spíše Vaše banka, nikoliv my.

Obecně platí: po splacení úvěru jištěného zástavou (nemovitost, auto, etc.) by slušná banka měla sama od sebe požádat příslušný úřad (v tomto případě katastr) o výmaz zástavního práva. Pokud tak banka neučiní, je třeba jí to důrazně připomenout a trvat na co nejrychlejším vyřízení požadavku.

I tento méně proklientský přístup Vás může povzbudit v hledání jiné a slušnější banky.

 

DK

Dobrý den, můžete mi prosím sdělit, pokud si na sporožiro převedu z jiného účtu šestimístnou cifru, je možné tuto částku následně převést přes servis 24 na další účet...nebo musím do banky.. Děkuji za sdělení D. Kovalčíková

Zdravím,

obecně záleží na Vámi nastavených limitech pro internetbanking, ale zhruba do půl milionu Kč by neměl být nejmenší problém.

SV

Dobrý den, Mám ůvěr u KB banky,ale dostal jsem se před časem do platební neschopnosti a banka chce zaplatit ůvěr do jednoho roku 7200kč měsíčně.Dá se použít konsolidace?Samozřejmě jsem se dostal do registru.Práci už zase mám ale bohužel pozdě.Účet mám u ČS. DĚKUJI.

Zdravím,

ano konsolidace zní rozumně. Záznam v registru Vám automaticky neznemožňuje získat půjčku, ale některé banky Vás mohou odmítnout či nastavit horší podmínky (vyšší úrok). Práce a pravidelný příjem jsou důležité; občas bývá nezbytné nebýt ve zkušební době v momentě podání žádosti o úvěr.

Obejděte několik bank, porovnejte jejich nabídky a vyberte tu nejlepší. Rozhodně neztrácejte hlavu, pokud Vás hned v první či druhé pobočce odmítnou.

 

 

MA

dobrý den,chci se zeptat jestli mám možnost sjednat si nový ůvěr i když mě chybý rok a půl ke splacení toho starého? splácím uvěr od vás(č.spoř.)3147+204kč a dále 1300 červenou kartu a ještě 3200kč jinou splátku,coš dělá i s poplatkama vedení učtu 8000kč. a tak se ptám jestli bych mohla dostat ůvěr 130.000 až 140.000kč? představovala bych si splácet kolem 6000kč měsíčně,abych splácela co nejkratší dobu.pracovní smlouvu budu mít v polovině roku,ted mi na ůčet chodí pravidelně jen 5800kč. musím čekat těch pár měsíců nebo mám šanci i ted??předem diky moc za odpověd.Pěkný den:))

Dobrý den,

konsolidovat své stávající dluhy do jednoho nového úvěry před datem splatnosti samozřejmě obecně lze; od toho tu ty produkty na refinancování jsou. Nicméně ve Vašem případě může být situace komplikovanější, neboť během sjednávání nového konsolidovaného úvěru budete muset nutně projít screeningem, tedy bude znovu testována Vaše schopnost dostát svým závazkům a s příjmem 5800/měsíc Vám nikdo nepůjčí (mimo lichváře, který se Vás bude snažit dostat do exekuce) ani mnohem méně, neb Váš příjem je to na hranici zvažovaného existenčního minima, se kterým banky kalkulují. Očekávané budoucí příjmy banka nezvažuje vůbec.

Doporučuji počkat na novou pracovní smlouvu, a pak vše refinancovat tak, jak jste sama popsala výše;)

MK

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda vaše banka poskytuje rovněž úvěry pro SVJ na opravy nemovitostí, v našem případě činžovního domu s 19ti jednotkami ve vlastnictví 8mi vlastníků. Našemu SVJ Donská 10, by se jednalo o úvěr ve výši cca 300-350 tisíc na opravu fasády domu, ale máme zájem výlučně o "půjčku" bez zástavy nemovitosti. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

nejsme přímo banka, ale pouze informační server, který Vám pomůže s výběrem vhodné bankovní instituce a produktu. Nabídka úvěrů pro SVJ je výrazně menší než úvěrů pro jednotlivce a podmínky jsou horší. Zkuste stavební spořitelny, např. Wüstenrot a jejich úvěr TopRevit. Úrok se pohybuje kolem 5%, bez zástavy nemovitosti, ručitelský závazek vyžadován nad velikost úvěru cca 300k/bytová jednotka. Nevýhodou u stavebních spořitelen a jejich "kombi úvěrů" jsou netriviální struktury úvěrů provázené s povinným stavební spořením, což má dva hlavní důsledky: za sjednání smlouvy platíte % z cílové částky a úrok se do tzv. naspoření určité části úvěru počítá z celé počáteční výše úvěru.Úvěrové programy pro SVJ nabízí dále také např. ČSOB.

Pokud by výše úvěru byla pouze 300-350k celkem za celé SVJ a nikoliv jen část na bytovou jednotku (což mi přijde na fasádu málo), doporučuji se obejít bez úvěru a vybrat od všech cca 40-50k mimořádným příspěvkem do fondu oprav.

 

BJ

Kde se dá obstarat manuál k jednoduché osluze sporožírového účtu pomocí internetu? Manuál, který jsem obdržel ve spořitelně je přehledný a srozumitelný snad pro bankéře,ale ne pro seniora.Podotýkám,že podobný ůčet mám již využívaný v Pošt.Spoř. kde se mi vždy pracovnice plně věnují a na veřejném PC i ukáží. Účet, který jsem měl již dlouhá léta jsem přihlásil na IB ale další služby již ne.

Dobrý den,

uživatelsky přivětivější manuál žádejte přímo po spořitelně, případně na pobočce chtějte předvedení internetbankingu a vysvětlení všech nejasností osobně - máte na to plné právo, jedná se o standard nikoliv nadstandard. Pokud se Vám pracovníci pobočky plně nevěnují a nechtějí Vám vyhovět, zvažte změnu banky - rozhodně je z čeho vybírat - pro inspiraci zde. Obecně přivětivějí se k zákazníkovi chovají nové menší leč velmi progresivní banky jako Equabank, mBank, FIO, ZUNOAirbank, etc.

J

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, zda je šance dostat půjčku na dvěstě tisíc, když můj měsíční příjem je 15.000,-. (nechci se ptát přímo v bance, protože mi tam vždycky hned nutí jejich produkty.) Která banka ja na úvěry nejlepší?

Ano, i toto vidím reálně, viz odpověď na předchozí dotaz. Předpokládám neexistenci dalších úvěrů/závazků a čistý rejstřík neplatičů.

Nezapomeňte, že peníze je rozumné si půjčovat pouze na investice (něco co Vám přinese užitek v budoucnu, třeba bydlení, vzdělání) nikoliv spotřebu (dárky, zájezd, auto, etc).

J

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, zda je šance dostat půjčku na dvěstě tisíc, když můj měsíční příjem je 15.000,-. (nechci se ptát přímo v bance, protože mi tam vždycky hned nutí jejich produkty.) Která banka ja na úvěry nejlepší?

Zdravím,

spotřebitelské úvěry (tedy nikoliv hypotéky s ručením nemovitostí) neboli půjčky se obvykle poskytují s max. dobou splatnosti 5-7 let. I pokud budeme brát spodní hranici 60 měsíců a životní minimum zhruba 10k neměl by být nejmenší problém půjčku získat.

Půjčku/banku bych vybíral podle co nejnižších poplatků za zřízení/vedení úvěru + dle úrokové sazby. Rozumné podmínky by mohla nabídnout třeba mBank. Kompletní přehled produktů s možností porovnání zde.

D

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jsem ručitel na konto korent u české spořiteny a osoba které ručím má problémy se splácením. Nikdo mě neinformoval o této skutečnosti nedostal jsem jako ručitel žádnou upomínku o zaplacení a rovnou mě zapsali do registru neplatiču. Mají na to právo? Mohu se nějak bránit. Byl jsem odkázán na Vás od čoi. Děkuji za odpověd. Dařílek

Dobrý den,

je to asi stejně férové jednání jako když po vás Česká televize vymáhá poplatky jen proto, že máte odběrné místo na elektřinu a doložili jste čestné prohlášení o nevlastnění televizního přijímače. Jestli na to právo mají nebo ne byste se dopátral až u soudu po složitém dokazování o neobdržení písemné upomínky.

Prvně bych si stěžoval u vedoucího pobočky, následně u ombudsmana ČS (kontakt zde) a nakonec nezbývá než podat podnět k nápravě instituci zodpovědné za dohled nad bankovním trhem čili ČNB zde.

Do budoucna bych v každém případě doporučil vybrat jinou banku s více pro-klientským přístupem. Jinak kontokorent se obvykle poskytuje pro FO do cca 100k a zvykem bývá požadovat ručení až u úvěrů nad 200-300k.

Hodně štěstí!

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.Rychlé odkazy

Banky v ČR