Banky.cz Banky.cz Poradna

Bankovní poradna zdarma

ZADAT NOVÝ DOTAZ
BK

Dobry den,chci se zeptat.Jakou nebo která banka bezplatná je v dnešní době je nejlepší?Mám KB a měl jsem Fio banku a stoho jsem byl neštastný,strašně pomala a měly nějaké problémy na začátku své kariéry s kartami a všecko strašně u nich dlouho trvalo.Nevim jak ted.Tak hledám nějakou jinou alternativu.KB funguje dobře a bezproblémově ale je drahá a už mě nebaví platit ty jejich vysoké poplatky a ty jejich lidi.Děkuji Kohout

Dobrý den,

FIO měla dříve ještě z pozice družstevní záložny určité nešvary, např. ony Vámi zmíněné karty, kdy nevydávali přímo svoje ale ČSOB. Dnes se nepotýkají s žádnými problémy.

Výtečně funguje i mBank, opět vše bez poplatků, po pěti letech provozu jsou všechny mouchy již vyladěné.

Rok na trhu jsou taktéž ZUNO Bank, Air-Bank (oboje bez poplatků) a Equa bank (bez poplatků s podmínkou obratu).

S

Ked som občan SR a chcem si zalozit účet v česku, aké doklady potrebujem, musí to byť pas?

Dobrý den,

postačí občanský průkaz vydaný SR.

LM

Dobrý den.Chtěla jsem se zeptat na poplatky za běžný učet u Fio banky?Děkují

Dobrý den,

účet doporučuji, bez poplatků máte vedení účtu, internetbanking, embosovanou bezkontaktní platební kartu, běžné transakce (příchozí/odchozí platby včetně trvalých příkazů, SIPO, atd.), 10 výběrů z bankomatů vlastní sítě. Jediný poplatek na který při běžném používání účtu narazíte je 30 Kč za výběr z bankomatů jiných bank.

Pokud často vybíráte z bankomatů cizích bank, doporučuji běžný účet od mBank. Stejné podmínky a jediný rozdíl v poplatcích za výběr z bankomatů, kdy máte 3 výběry měsíčně za 9 Kč z libovolného bankomatu jakékoliv banky (ale nemáte zdarma oněch 10 výběrů z vlastních bankomatů).

Dobrý den, prosím o radu, jak postupovat při zamítnutí odkladu snížení splátek z důvodu ztráty zaměstnání. Byl mi povolen odklad na 4 měsíce., do srpna 2013. Nyní jsem si našla práci na půl úvazku můj příjem je tč. 4000Kč, druhá žádost o odklad původní výše splátek mi byla zamítnuta, přestože jsem navrhla snížení na splátky ve výši 50% původních částek. Od příštího roku budu mít příjem - předčasný starobní důchod. Prosím poraďte, jak získat možnost ještě na 6 až 8 měsíců odklad.

Dobrý den,

na refinancování od jiné banky bohužel nedosáhnete, neb každý kdo by Vás mohl přeúvěrovat si prvně prověří Váš pravidelný čistý měsíční příjem (jako minimum pro jakoukoliv půjčku banky uvažují 7 - 8 000Kč/měsíc, smlouva na dobu neurčitou, resp. do data splacení celého úvěru).

Půjčky od nebankovních společností/kohokoliv, kdo nebude hledět na Váš příjem nedoporučuji - rychlá a spolehlivá cesta do pekel.

Zkuste si najít další práci, zpeněžit cokoliv bez čeho se obejdete či si půjčit v rodině/u přátel. Moc na výběr bohužel nemáte. Držím palce!

PM

dobrý den v září tomu budou dva roky co jsem si sjednala životní pojištění u jisté velmi nesolidní firmy s příslibem uvěru.Pojištění platím a firma se ztratila,úvěr nemám a ted jsme přišli s manželem o dům, já si nadále nemohu dovolit platit měsíčně částku 890kč.je to životní pojištění u AXA je na jméno Pitrová Martina,ted jsem Parolková jelikož jsem se vdala.Ráda bych zrušila tuto pojistku jelikož částka je pro mě neúnosná!890 kč mám na deset dní pro sebe a manžela na jídlo!Děkuji moc za radu,jak dále postupovat,taktéž za odpověď a přeji hezké den Parolková Martina

Dobrý den,

bohužel jste se stala obětí podvodu. Prodat někomu životní pojištění je jako zlatý důl, neboť ten kdo Vám ho sjednal za Vás inkasoval velmi tučnou provizi (obvykle 12-24 Vašich měsíčních plateb). 

Neznám přesně Vaše smluvní podmínky, ale většinou bývá možné toto pojištění po uplynutí roku či dvou zrušit, ovšem za cenu sankcí v podobě ztráty valné většiny takto naspořených peněz. 

1) prostudujte důkladně smluvní podmínky k pojištění a zvažte sankce

2) již nikdy více si nezkoušejte půjčovat od mimobankovních poskytovatelů úvěrů

3) můžete zkusit žalovat onu ztracenou firmu pro podvod, ale obvykle bývají tyto smlouvy konstruovány tak dokonale, že je i takto zjevný podvod nepostižitelný 

4) než cokoliv v životě podepíšete, pořádně to rozmyslete, poraďte se s okolím/právníky atd. Nikdy nic nepodepisujte neznámým lidem na ulici, podezřelým firmám slibujícím modré z nebe. Váš jediný podpis Vám může zničit celý život.

JM

nemohu se přihlásit do internetového bankovnictví na equa bank

Dobrý den,

internetbanking Equa bank v tuto chvíli netrpí žádným výpadkem, tedy pokud se Vám stále nedaří přihlásit, požádejte o asistenci na 222 010 222 (klientské centrum, denně 8-21:00).

R

Dobrý den, nemám až tak dotaz jak jedno zděšení a poznatek z dnešní návštěvy v komernčí bance. Dneska jsem chtěla ve směnárně vyměnit CZK na HRK, banka mi naúčtovala poplatek 120 Kč za směnu, když jsem zděšením vykulila oči, tak mi paní řekla, že poplatek může snížit na 90 Kč, když udělám směnu přímo ze svého účtu. Trochu mě zarazilo, že v bance kde mám 4 účty platím ještě za směnu peněz více než v cizí bance!!!! V České Spořitelně, mě za stejnou transakci účtují 50 Kč, když u nich nemám účet, v případě, že u této banky účet mám je transakce zdarma!!!! Tomu říkám si vážit klientů. Po dnešním dni zvážím jestli jsem u dobrého penežního ústavu. R

Dobrý den,

poplatky doslova za všechno jsou bohužel nešvarem všech tradičních velkých bank. Doporučuji vyzkoušet bankovní služby moderních nízkonákladových bank, kde se s poplatky nepotkáte jak je rok dlouhý. Přístup k zákazníkovi je zde zcela jiný, neboť tyto banky musí o každého klienta tvrdě bojovat, zatímco velké banky spoléhají na lenost klientů něco se svou situací dělat.

V

Dobry den jeste jednou. Problem je v tom, ze z Beloruska nelze poslat penize primo do Asie. Kvuli tomu Hongkongska firma potrebuje otevrit ucet v CR. Pak na ten ucet v CR budou prevedeny penize z Beloruska a potom dale do Hongkongu. Myslim, ze do Hongkongu kuryra nebude posilat zadna banka, takze je nutne byt v CR? A pro takove operace ktera banka je nejlepsi? S mensi komisi a kde jsou nejmensi platby?

Dobrý den,

Equa bank, Air-Bank a FIO Banka mají nejmenší poplatky za mezinárodní platební styk mimo EU.

Equa bank 299 Kč / 29Kč, Air-Bank 100 Kč / 100 Kč, FIO Banka 250 Kč / 100 Kč (odchozí/příchozí platba). Ostatní banky si berou % z provedené platby až do maxima 1000-2000 Kč.

Equa bank a Air-Bank zakládají účty pouze fyzickým osobám, tedy v případě, že budete potřebovat pro tuto transakci účet vedený na právnickou osobu (firmu), volte FIO Banku.

KG

Je zde odborník, který vládne bankovní angličtinou a pomohl by mi objasnit jisté postupy Fidelity Investments, u které vlastním účet? Předem velmi děkuji.

Dobrý den,

určitě, co přesně potřebujete přeložit/objasnit?

 

V

Dobrý den. Hledám banku, kde lze otevřit účet ne osobně, ale např. přes telefon nebo internet jestli podobná banka existuje. A kterou banku byste poradil (bez komise), pokud potřebuji otevřit účet, pak převést na něj peníze z jiné země (Běloruska) a pak ještě převést ty peníze dále (Hongkong). Udělat podobné mezinárodní operace a několikrát. Děkuji mockrát.

Dobrý den,

existuje několik bank (např. Air-Bank, mBank, atd.), které Vám otevřou účet kompletně na dálku (online) a pošlou za Vámi jen kurýra se smlouvou k podpisu. Mezinárodní transakce tyto banky samozřejmě umí.

Otázkou ovšem je, k čemu je dobré takto přehazovat peníze po světě ze země do země, nejedná-li se o podvod (podvodných emailů slibujících tučné provize a rychlé zbohatnutí za pár mezinárodních převodů koluje po internetu spousta a vždy to má podobný scénář - otevřete si účet, pošlete mi zálohu na poplatky, pak další zálohu na nutné daně a poplatky, ještě jednu zálohu na advokáta...a pak se protistrana vypaří) či praní špinavých peněz (dnes ovšem již existují sofistikovanější metody než na sebe takhle poutat pozornost finančně analytických útvarů).

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.Rychlé odkazy

Banky v ČR