Banky.cz Banky.cz Poradna

Bankovní poradna zdarma

ZADAT NOVÝ DOTAZ
MT

Dobrý den. Pro rekonstrukci rodinného domu jsem si půjčil 1 200 000kč od Českomoravské spořitelny.Hypotéku už splácíme pátým rokem.Je to kolem 7000 kč měsíčně.Protože ještě svépomocí dodělávám část rekonstrukce ,hodí se každá koruna.Zajímalo by mě zda se výše splátek dá snížit případnou konsolidací.Dále potřebuji vědět jaké jsou pro konsolidaci podmínky a na jaký bankovní úřad se obrátit. Předem děkuji. Miroslav Toušek

Dobrý den,

ano, konsolidace by v tomto případě byla dobrým řešením a troufám si tvrdit, že byste nyní získal i lepší podmínky u nové banky než jste měl doposud u současné stavební spořitelny (nižší úrok). Mrkněte do naší databáze hypotečních úvěrů sem a vyberte si pro Vás ten nejvhodnější produkt. Následně oslovte zvolenou banku a zbytek by měl být z větší části již v jejich režii.

 

JM

Prodává některá banka v čechách investiční zlato? Děkuji za odpověď

Zdravím,

přímo a bez nutnosti být prémiovým klientem prodává investiční zlato J&T Banka. Minimální investice se pohybuje okolo 90 000Kč - cena za jeden 100g slitek. 

JZ

Dobry den, chtěl bych se zeptat proč po mě požadujete doplaceni uverove smlouvy cislo 33553973, poskytnute na leasing vozidla audi A3 spz. 3M1 8111. Platce smlouvy je od pocatku p .Peter Dral a já byl az do 3.1. pouze majitel vozidla, po tomto datu se i majitelem stal p. Dral. Dekuji mockrat za odpoved

Dobrý den,

nejsme přímo banka, ale pouze informační portál, takže lépe bude se s tímto konkrétním dotazem obrátit přímo na banku, která Vám úvěr poskytla.

FD

Dobry den. Chtel bych se zeptat,chci koupit byt a zaroven srekonstruovat ale nemam zadne sve prostredky a zaroven cim rucit. jsem osvc. dekuji za jednoudouche vysvetleni zdali jde dosahnout na koupy bytu cca 600 000kc+ cca250-300 000kc rekonstrukce... Preji hezky den

Dobrý večer,

možné to je, bude však záležet na mnoha faktorech - výše pravidelného příjmu (u OSVČ se stanovuje dle doloženého daňového přiznání za poslední rok), Váš věk, jak dlouho chcete úvěr splácet, hodnota bytu stanovená odhadcem nemovitostí, Vaše další závazky - všechny tyto a mnohé další parametry bývají zohledňovány při žádosti o úvěr.

Pokud nemáte vlastní prostředky, budete si tedy půjčovat celých 100% hodnoty bytu a možná i více (na potenciální rekonstrukci, kterou banka k hodnotě bytu spíše nepřipočte než připočte a když už, tak pouze částečně). Banky Vám proto nabídnou o něco horší podmínky (vyšší úroková sazba) než jakých by bylo možné dosáhnout půjčením si např. pouze na 80% hodnoty bytu a některé instituce Vás můžou rovnou odmítnout - proto by bylo vhodné zvážit i možnost posečkání s nákupen cca rok, dokud nenašetříte aspoň 10-20% hodnoty bytu. Více v našem článku "Oceňování nemovitostí z pohledu bank a pojišťoven".

Sečteno podtrženo, na úvěr dosáhnout lze, ale bude to komplikovanější, s méně výhodnými podmínkami a ne každá banka bude ochotna přistoupit na financování 100% hodnoty nemovitosti. Zcela určitě nepochodíte u takové mBank, která sice nabízí velmi výhodné hypotéky s nulovými poplatky, ale za to vyžaduje od klientů určitou část již naspořených prostředků (nepůjčuje 100%). Proto se obraťte např. na Hypoteční banku, která je sice dražší, ale bude spíše ochotna přistoupit na tyto komplikovanější podmínky.

 

JH

Dobrý den mám u vás uzavřeno úrazové pojištění a chtěl bych ho vypovědět výpověd budete chtít asi pisemně že?Díky.S pozdravem Hnát Josef.

Zdravím,

nejsme přímo pojišťovna či banka, ale pouze informační portál. U které instituce konkrétně máte uzavřeno ono pojištění? Výpověď bývá většinou možné podat také osobně na pobočce, mimo již zmíněnou písemnou formu na dálku.

H

dobrý den chci se zeptat zda je možné sjednat internetové bankovnictví přes internet ,manžel má u české spořitelny účet a nyní bychom potřebovali internet.bankovnictví musíme pro to na pobočku? díky

Dobrý den,

pro zřízení internetového bankovnictví je bohužel nutné navštívit nejbližší pobočku spořitelny. Přihlašovací údaje je nezbytné předat osobně v zapečetěné obálce.

 

KB

Dobrý den chtěla bych se zeptat zda li jde stavební spoření zrušit přes internet.děkuji za odpoved Bálkova Kateřina

Zdravím,

bohužel nikoliv, pro zrušení stavebního spoření je nutné se dostavit na nejbližší pobočku osobně. I se započtením dlouhého monologu pracovníka přepážky na téma "jakou že to děláte velkou chybu" by to měla být vyřízeno poměrně rychle.

 

F

Pekny den.Mam zamer postavit na svem pozemku 3h rybnik.Vodohospodari na mestskem uradu v M. Trebove mi tuto stavbu doporucili a jsou radi ze tam bude bio centrum. Chci se zeptat jak by se mohla tato stavba financovt prostrednictvim vasi banky.Dekuji za odpoved.F.Grulich

Zdravím,

nejsme přímo banka, ale pouze informační portál, takže se Vám budeme snažit poradit, ale finální úvěrový produkt Vám neprodáme:) Obecně bych doporučil financování hypotékou, tedy úvěr s poměrně nízkým úrokem a s ručením nemovitostí (pozemek/stavba). Úvěr by neměl být vyšší než cca. 80% tržní hodnoty zastavované nemovitosti, jinak Vám banky nabídnou podstatně horší podmínky či žádost rovnou zamítnou. O způsobu ocenění nemovitosti nejen pro účely zástavy se dočtete více v našem článku "Oceňování nemovitostí z hlediska bank a pojišťoven". Jen tak pro zajímavost, na kolik přijde postavit takový rybník?

R

U IKS KB jsem v r. 2007 zakoupil podíl. listy ve fondu " Fenix- smíšený". Za celé další období poklesla původní hodnota k dnešku o 15 %. - tedy ztráta. Prosím poraďte mi: mám podíly odprodat a fin. prostředky vložit na nějaký termín. vklad s 3-4% úrokem? Proč jsou podíl. listy tak ztrátové? Děkuji!!

Dobrý večer,

smíšený fond je složen z určité části z investic do akcií a právě ve sledovaném období se akciím rozhodně nedařilo vlivem celosvětové krize. Jinak řečeno, investoval jste částečně nepřímo do akcií a kupoval je v předkrizové době, kdy byly cenově na vrcholu. Během krize (cca 2008-2010) akcie zažily strmý pád a i když část ztrát již byla k dnešnímu dni umazána, rozhodně se současné ceny akcií ještě dlouho nepřiblíží těm předkrizovým. Pokud činí Vaše ztráta pouhých 15%, máte si k čemu gratulovat. Nemalá část investorů dopadla podstatně hůře.

Jestli z fondu nyní vystoupit a peníze uložit na termínovaném vkladu či nikoliv je otázkou a bude záležet na Vašem názoru na budoucí vývoj událostí. Jeden směr předpokládá postupné zotavování akciového trhu bez dalších větších kolizí (zůstat ve fondu a prodat v horizontu několika let po umazání ztráty) a ten druhý návrat krize a opětovný propad (prodat hned a investovat do termínovaného vkladu).

KB

Dobrý den chtěla bych se zeptat zda je možné zrušit stavební spoření,spořím u česke spořitelny od 15.1.2009 děkuji za odpověd.Bálková Kateřina

Zdravím,

děkuji za doplnění otázky. Stavební spoření zrušit lze, ale protože spoříte méně než 6 let, přijdete o veškerou připsanou státní podporu (až 3000Kč rok dle výše vkladů) a úroky z této podpory (zanedbatelná částka). Úroky z vkladů Vám zůstanou bez sankce. Výpovědní lhůta činí 3 měsíce od konce měsíce, ve kterém požádáte u ukončení stavebního spoření, tedy pokud výpověď nestihnete podat do konce února, uvidíte peníze nejdřív 1. července.

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.Rychlé odkazy

Banky v ČR