Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Ostatní

Ostatní

ZADAT NOVÝ DOTAZ
MW

Dobrý den, četl jsem vaše odpovědi na internetu a chtěl bych se vás na něco zeptat přes mail. Bylo by to asi trochu delší, tak pokud byste měl čas mi odpovědět, budu moc rád. Děkuji

Dobrý den,

pro složitější případy je poradenství přes email či formou osobního setkání (pouze v Praze a Brně) možné za cenu 980 Kč/hod. Pro jednodušší případy je Vám k dispozici naše bezplatná finanční poradna.

R

Dobry den, poslala jsem vam dotaz, a prosím nezverejnujte ho, prosím jen poslat odpoved na email. Dekuji

Dobrý den,

všechny dotazy a odpovědi zveřejňujeme anonymizovaně v naší bezplatné finanční poradně tak, aby informace posloužily i ostatním čtenářům. Máte-li zájem o individuální placené poradenství (980 Kč/hod), kontaktujte mne prosím pomocí emailu: petr.jermar@banky.cz

A

Dobrý den, mám ins řízení, čekám na schválení soudem. Exekuce nemám. A dotaz je následující - pokud si platím měsíčně životní pojistku a není žádné datum splatnosti. Do žádosti jsem to jako dluh nepřidala. A paní mi řekla, že nevadí, když to pošlu až v půli listopadu. Nebude to brané jako dluh, když to platím pravidelně a není to uvedeno na žádosti?

Dobrý den,

přijde na to, o jaké životní pojištění se jedná (rizikové nebo spořící). Neplacení rizikového pojištění bude pojišťovna považovat za dluh a neuhrazené pojistné po Vás může vymáhat. Neplacením spoření Vám dluh nevzniká (pouze můžete porušit sjednané podmínky vašeho produktu, což se může negativně promítnout do naspořené hodnoty). V obou případech doporučuji následující - pokud na placení pojištění nemáte, pojištění zrušte (v insolvenci na něj spíše mít nebudete).

EK

Dobrý den, chtěl bych Vám velice moc za Vaší práci, kterou děláte pro obyčejné lidi. S jakou rychlostí reagujete na dotazy. Děkuji!!!

Dobrý den,

děkujeme a jsme rádi, že se Vám naše bezplatná finanční poradna líbí.

J

Dobrý den, můj bratr si teď dělá insolvenci. Kdyby mu ji schválili, tak jsem se chtěla zeptat,  jakou minimální částku by dostal.

Dobrý den,

výše nezabavitelného minima v insolvenci je závislá na výši příjmu a počtu vyživovaných osob. 

PM

Hledám všeobecné obchodní podmínky, v rámcové smlouvě nejsou uvedeny. Děkuji

Dobrý den,

o jakou banku a jaký produkt se jedná? Většina bank má obchodní podmínky online v pdf na svém webu.

K

Dobrý den, můj syn chce požádat o insolvenci. Dá se to udělat tak, aby mu zbývalo z výplaty 15 000 Kč, když by do pěti let zaplatil 100% dluhu? Syn žije sám a děti nemá. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

na základě výše příjmu a počtu vyživovaných osob bude stanoveno nezabavitelné minimum (pro jednotlivce bez dětí max. 12 858 Kč). 15 000 Kč tak Vašemu synovi zbývat nemůže. Cílem insolvence je splatit dluh co nejdříve.

JH

Dobrý den, pracuji v bance, ne u hotovosti. Jsem v registru dlužníků, protože ex-manželka jako spolu-dlužník hypotéky je v insolvenci. Hypotéku splácí řádně, nikdy jsem nebyl v prodlení. Můžou mě kvůli tomu propustit z práce? Děkuji

Dobrý den,

přijde na to, co přesně děláte a jak má banka nastavené požadavky pro jednotlivé pracovní pozice. Jedna opožděná splátka a záznam v registrech důvodem pro výpověď být nemohou, ale exekuce či insolvence ano (pracujete-li na pozici, kde je vyžadována 100% důvěryhodnost).

JK

Dobrý den, od 1.6. 2019 je nezabavitelná částka pro exekuci 19 286 Kč (o 31.5. 2019 9 643 Kč). Platí tato tato částka i pro insolvenci? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nezabavitelné minimum se zvyšuje od června 2019 pro insolvenci i exekuci. Přesná výše závisí na platu a počtu vyživovaných osob - pro jednotlivce bez dětí se max. nezabavitelná částka posouvá z 9 643 Kč na 12 858 Kč. Částka 19 286 Kč platí pro 4 vyživované osoby.

MR

Dobrý den, počítá se do celkového příjmu i daňový bonus na děti? Mám čistý příjem 19 800 Kč a daňový bonus na 4 děti 5 025 Kč. Jsem samoživitelka. Kolik mi má zůstat po odečtení nezabavitelného minima? Děkuji

Dobrý den,

v insolvenci se počítají všechny pravidelné i mimořádné příjmy včetně daňových slev a bonusů (nic není osvobozeno). Z celkového příjmu 24 825 Kč Vám se 4 dětmi bude zůstávat 17 515 Kč.

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

ostatní dotazy z oblasti bankovnictví, realit, pojištění a osobních a rodinných financíRychlé odkazy

Banky v ČR