Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění

Pojištění

ZADAT NOVÝ DOTAZ
JL

Dobrý den, mám uzavřeno životní pojištění, částka 90 Kč měsíčně je mi pravidelně strhávána z mého účtu, ale nemohu dohledat doma danou smlouvu, pravděpodobně při stěhování již v minulosti jsem jí někam založil. Prosím, je možné zaslat duplikát dané smlouvy na moji novou adresu?

Dobrý den,

duplikát smlouvy Vám na vyžádání vystaví pojišťovna, u které máte životní pojištění sjednáno.

K

Dobrý den, děláte pojištění i pro těhotné na neschopence? Jestli ano, tak poprosím více informací. Děkuji

Dobrý den,

co přesně byste chtěla pojistit? (auto, nemovitost, úraz, odpovědnost, atd.) Vyplňte prosím náš formulář pojištění, kolegové se Vám ozvou a vše s Vámi proberou.

P

Dobry den, uzavrela jsem pojistku na vozidlo z Nemecka a tim mne nezapocitali bonusy. Bylo mi ale receno, ze jestlize dodam potvrzeni od byvale pojistovny z Nemecka, ze mi uznaji roky bez nehody. Jestli ano, co presne potrebuji? Dekuji

Dobrý den,

tento dotaz doporučuji směřovat na pojišťovnu, se kterou jste si transfer bezeškodního průběhu povinného ručení ze zahraničí dojednala. 

B

Dobrý den, chci přes internetové bankovnictví zaplatit autopojištění. Bohužel nikde nenacházím kód banky. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

platební údaje pro platbu pojistného Vám musí sdělit vaše pojišťovna (číslo účtu včetně kódu banky a variabilní symbol).

IP

Povinné ručení budu chtít ukončit z důvodu likvidace vozidla v období do 30.11.2019.  Jak mám postupovat? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

při likvidaci nebo prodeji vozidla nemusíte čekat na výročí pojistné smlouvy, pojištění je možno ukončit bez sankce k datu prodeji či likvidaci vozidla (pojišťovně je třeba doložit pozbytí auta např. kupní smlouvou nebo potvrzením o ekologické likvidaci auta).

D

Dobrý den, mám životní pojištění a můj finanční poradce mi doporučil, abych si nechal tuto pojistku předělat. Protože v případě nějaké události nebude schopna pokrýt mé finanční náklady. Pojistku mám již 6 let a pojistná částka se navýší prý jen o 100 Kč. Co mám v této situaci dělat? Není to další podvod?

Dobrý den,

bez komplexního posouzení Vaší životní situace (rodina, závazky, příjmy, potřeby, plány do budoucna, atd.) a detailních parametrů stávajícího a nově nabízeného životního pojištění Vám nemohu být schopen odborně poradit. Otec živitel od rodiny splácející hypotéku je v jiné situaci než zajištěný singl či důchodce. 

Obecně za smyslupné považuji pouze rizikové životní pojištění (pojištění úrazu či smrti), nikoliv rezervotvorné/spořící (kryjící riziko "dožití se určitého věku") - pro spoření/investování existují mnohem vhodnější produkty. Nešvarem finačních poradců na hranici podvodu je tzv. protáčení pojistek, kdy Vás poradce nutí měnit pojišťovnu/produkt každé 2-3 roky, aby vyinkasoval novou provizi za sjednání produktu (přestože tímto krokem klient téměř vždy tratí). 

Dobrý den, prosím o sdělení adresy, kam mohu poslat stížnost (se všemi podklady). Nesouhlasím se zamítnutím plnění (poškození chaty , pojistka u ČSOB pojišťovny). Děkuji

Dobrý den,

doporučuji nejprve oznámit pojišťovně písemně Váš nesouhlas se zamítnutím plnění. Dále je možné podat podnět dohledovému orgánu nad pojišťovnami (ČNB).

K

Dostal jsem SMS, že si mám vyzvednout dokument k pojistné smlouvě č.: 4086579250. Bohužel nevím odkud a jak. 

Dobrý den,

ani my bohužel nemůžeme tušit, u které pojišťovny jste si uzavřel jakou pojistnou smlouvu.

MK

Dobrý den, hledám životní pojištění smlouva č. 7008377007,  měla být založená 1.11. 2013 a 2016 zrušena. Mohu se zeptat, kam se mám obrátit ohledně dohledání této smlouvy? Potřebuji to nutně. Děkuji

Dobrý den,

kopii pojistné smlouvy Vám vystaví vaše pojišťovna - navštivte její nejbližší pobočku.

H

Pokračování dotazu č. 7448: Vážený pane Jermáři, pěkně děkuji za Vaši odpověď, musím bohužel konstatovat, že jste mi vůbec nepomohl. Nechápu proč má banka na svém portálu odkaz na Vaši "poradnu" a to takovým způsobem, že jste vlastně jediný kontakt na koho se obrátit, pokud chci řešit věc, která mi působí problém a při tom jsem na tento problém pojištěna a každý měsíc platím řádně pojistné. Ó díky za tyto služby. V oblasti financí a služeb s tím spojených jsem pracovala 20 let. Kdybych se ještě jednou narodila, chtěla bych se stát odborníkem na bankovnictví a finance a pracovat ve vaši organizaci. Ještě jednou díky, moc jste mi pomohl, ráda se o tuto zkušenost podělím v UniCredit až půjdu zrušit účet a všechny služby s ním spojené. Díky.

Dobrý den,

obávám se, že se jedná o omyl. Nejsme UniCredit Bank ani jejich technická podpora (nemáme s touto bankou nic společného). Jsme nezávislá finanční poradna a rádi Vám poradíme jak řešit exekuci, kde si vzít dobrou hypotéku, která banka má nejvyšší úrok na spoření či jak provádět levně platby do zahraničí. Ale těžko Vám můžeme pomoci s otázkou, jaké pojištění máte sjednané u UniCredit Bank, protože nejsme ani UniCredit Bank ani nevlastníme křišťálovou kouli. 

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

životní pojištění, neživotní pojištění, cestovní pojištění, povinné ručení, havarijní pojištění, pojištění odpovědnosti za škody v občanském životě a zaměstnavateli, podpojištění, pojistné, pojišťovny, pojištění nemovitosti, majetkové pojištění, pojistné události, jaké sjednat pojištění?Rychlé odkazy

Banky v ČR