Banky.cz Banky.cz Porovnání mikropůjček

Přehled a porovnání mikropůjček
Srovnání podle RPSN 2 000 Kč sestupně

Mikropůjčka je malý krátkodobý úvěr, maximálně pár desítek tisíc korun, se splatností v řádu desítek dnů. Mikro půjčka je zpravidla poskytovaná za vyšší procentickou úrokovou sazbu. Tyto malé půjčky v Česku poskytují například CreditON, Feratum, Kamali, Kredito24, Provident, či Zaplo. Mikro-půjčku ale získáte i u bank, například EQUA, či Raiffeisen.

Na Banky.cz si můžete mikropůjčky porovnat a najít nejlepší malou půjčku v roce 2020.

Upřesněte výběr
Produkty k porovnání isazba RPSN p.a. platná pro půjčku ve výši 4 000 Kč na 30 dní RPSN 4 000 Kč isplátka úvěru platná pro půjčku ve výši 4 000 Kč na 30 dní Splátka 4 000 Kč ipoplatek za poskytnutí půjčky Sjednání půjčky isazba RPSN p.a. platná pro půjčku ve výši 2 000 Kč na 30 dní
Ferratum Bank Ferratum Mikro 3 037 % 5 320 Kč 0 Kč 3 037 %
Zaplo Finance Opakovaná půjčka 1 141 % 4 920 Kč 0 Kč 1 338 %
Kamali Malá půjčka 49 % 4 132 Kč 0 Kč 49 %
Kredito 24 Rychlá půjčka
N/A
5 200 Kč 0 Kč
N/A


AKTUÁLNĚ POROVNÁVÁTE Mikropůjčka PODLE RPSN 2 000 Kč (sestupně)

Bankovní produkty kategorie Mikropůjčka jsou právě srovnané sestupně podle RPSN 2 000 Kč. RPSN 2 000 Kč znamená "sazba RPSN p.a. platná pro půjčku ve výši 2 000 Kč na 30 dní".


MIKRO PŮJČKA, Malá RYCHLÁ PŮJČKA, JAK je použít?

Rychlá půjčka před výplatou. Takové je časté využití mikropůjček. Díky nim získáte za pár minut úvěr až několik desítek tisíc korun. Snadno tak vyřešíte například opravu pračky, i když zrovna nemáte dost vlastních peněz.

Mikropůjčky jsou proto velmi oblíbené a nabízí je stále víc poskytovatelů. Jejich podmínky se ale výrazně liší. Při špatném výběru můžete úvěr i několikanásobně přeplatit. Abyste se tomu vyhnuli, mikropůjčky nejdřív důkladně porovnejte. Jen tak vyberete nejlepší rychlou půjčku.

Online půjčky využívají nejčastěji klienti, kteří potřebují okamžité řešení finanční situace a nechtějí ztrácet čas čekáním na posouzení žádosti. Mezi hlavní výhody řešení situace mikro půjčkou, nebo malou půjčkou patří nižší požadavky nebankovky i banky na informace o žadateli a méně dokladů. I když to zní lákavě, musíte si při žádosti a sjednání mikropůjček dávat stejný pozor jako u velkých úvěrů! Rychlost poskytnutí půjčky a požadavek na málo dokladů pro poskytovatele znamená vyšší riziko, které vyvažuje vyšší úrokovou sazbou. Půjčujete si mikro-peníze, ale i při splácení tohoto úvěru (mikro) přeplatíte. Počítejte také s tím, že až na výjimky si nepůjčíte mikro půjčku na vyšší počet měsíců. Můžete být překvapeni jak rychle ten čas běží - půjčili jste si a už po vás chtějí splatit.

Získat malou rychlou půjčku na účet je opravdu snadné. Stačí vyplnit přes web jednoduchý formulář, přiložit pár dokladů, zvolit částku půjčky a termín splatnosti. Schválení většinou zabere jen pár minut a dozvíte se o něm SMS zprávou. Pak už můžete čerpat na běžný účet uvedený v žádosti.

A co rychlá půjčka na ruku? Zažádat můžete rovněž snadno přes web, ale čekejte, že většina poskytovatelů výplatu půjčky do ruky bere jako rizikovější. Takže bude mikro půjčka v RPSN dražší. Někteří poskytovatelé pracují s partnerskou sítí, díky které máte k výběru půjčky na ruku blíže. Pro čerpání půjčky si potom můžete skočit do obchodu, na benzinku, nebo do trafiky. Nebankovní poskytovatelé mají někdy síť dealerů, kteří vám půjčku přinesou, ale také si potom přijdou vybrat  splátky.

MIKROPŮJČKa je rychlá půjčka!

Jak už z názvu vyplývá, rychlou půjčku získáte mnohem rychleji než klasický spotřebitelský úvěr. Většinou stačí:

 • vyplnit on-line žádost,
 • prokázat, že je vám minimálně 18 let,
 • a mít vlastní účet.

Poskytovatelé si následně prověří vaše záznamy v registrech dlužníků. Pokud nenajdou žádné vážnější prohřešky, půjčku on-line schválí a za pár minut máte peníze na účtu. Na vrácení mikropůjčky obvykle máte 30–45 dní.

Obvykle si můžete půjčit jen menší částky – typická je rychlá půjčka do 5 000 korun. Stále více poskytovatelů ale nabízí úvěry až do výše několika desítek tisíc.

Zatímco dřív byly obvyklé zejména nebankovní rychlé půjčky, v současnosti získáte podobné úvěry také u bank. Vyřízení je sice o trochu delší, většinou ale získáte lepší úrokové podmínky. Příkladem je minutová půjčka od EQUA Bank, kterou lze využít od 5 tisíc a splácet 3 měsíce a déle.

VÝHODY RYCHLÉ PŮJČKY

Mikroúvěry nabízí hned několik výhod. Jsou to zejména:

 • Rychlost – peníze máte na účtu za několik minut. Pokud je tedy například začátek měsíce a potřebujete půjčku před výplatou, která vám pomůže s řešením nečekaných výdajů, mikropůjčka vám dokáže pomoci.
 • Snadné vyřízení – vše zvládnete on-line nebo po telefonu. O půjčku tak můžete požádat kdykoliv a nemusíte chodit na žádné pobočky.
 • První bezúročná půjčka – řada poskytovatelů nabízí klientům první mikroúvěr bez úroků. Pokud tedy vrátíte peníze včas, nezaplatíte ani korunu navíc.

NEVÝHODY RYCHLÉ PŮJČKY

Zároveň mají mikropůjčky řadu nevýhod. Přestože díky novele zákona o spotřebitelském úvěru z roku 2016 zmizela naprostá většina nepoctivých poskytovatelů, stále najdete nebankovní rychlé půjčky, které můžete i několikanásobně přeplatit.
Řada mikropůjček totiž skrývá:
 • Vysoké RPSN – tento údaj v sobě zahrnuje úroky i veškeré poplatky a přesně říká, o kolik půjčku přeplatíte. U některých mikroúvěrů to jsou i tisíce procent!
 • Vysoké pokuty za pozdní splacení – někteří poskytovatelé spoléhají na to, že půjčku před výplatou nestihnete včas vrátit. A v takovém případě vám naúčtují vysoké pokuty. U takových poskytovatelů vás při půlročním nesplácení vyjdou pokuty i na několikanásobek původní částky.
 • První půjčka zdarma ve vás může vybudovat závislost. Máte prostě lehce dostupné peníze a ty snadno utrácíte.

Mikropůjčka je většinou nebankovní půjčka

Stačí se podívat na přehled poskytovatelů mikro půjček - CreditON, Feratum, Kamali, Kredito24, Provident, Tesco půjčka, či Zaplo. Tyto půjčky poskytují nebankovní subjekty, nebo je využívána i značka obchodu, aby se podpořil nákupní apetit.

Co to znamená pro úvěrovaného spotřebitele? Nebankovní instituce si většinou musí půjčit od banky (nebo investorů). Banka si pak půjčí od lidí (forma termínovaného vkladu, či spořícího účtu), investor poskytne prostředky protože mu mají vynášet více než v bance. Prostě ze všech informací je zřejmé, že každý subjekt v řetězci si musí něco vzít a nebankovní půjčka zákonitě je dražší než bankovní.

Co je Mikropůjčka a spotřebitelský úvěr?

Mikro-půjčka, nebo také mikro-úvěr (v anglickém originále micro credit) vznikla jako nový finanční produkt v rozvojových zemích, kde umožnila extrémně chudým lidem provozovat samostatnou výdělečnou činnost, tj. následně umožnila příjemcům mikropůjček vydělávat na živobytí i půjčovat si na svoji rozvíjející se podnikatelskou činnost.

Spotřebitelský úvěr je jen jiný název pro obyčejnou půjčku. Jak je uvedeno už v názvu, tento úvěr slouží pro spotřebitele. Půjčuje se tedy na rodné číslo, nikoliv na IČO. Od 1.12.2016 je platný nový zákon o spotřebitelském úvěru a ten spotřebitele chrání proti různým praktikám věřitelů. Tento zákon tedy zakládá jednotnou metodiku výpočtu nákladů úvěru, možnost předčasného splacení bez sankcí, apod

JAK VYBRAT NEJLEPŠÍ RYCHLOU mikro PŮJČKU

Samozřejmě platí, že i mezi mikropůjčkami najdete řadu poctivých a slušných poskytovatelů. Většinou jsou mezi bankami, ale najdete také férové nebankovní rychlé půjčky.

Jak tedy poznat nejlepší mikro-půjčky? Soustřeďte se zejména na:

 • Částku, kterou máte nakonec vrátit.
 • Výši úroků a RPSN.
 • Poplatky a pokuty, které jsou ve smlouvě.
 • Dobu splatnosti.

Stačí tyto parametry porovnat v našem přehledu a snadno vyberete tu nejlepší rychlou půjčku.

Dotazy v poradně k bankovnímu produktu Mikropůjčka

Články o bankovním produktu Mikropůjčka

Tipy Banky.czBanky v ČR