Banky.cz Banky.cz Porovnání terminovaných vkladů

Přehled a porovnání termínovaných vkladů
Srovnání podle Úrok EUR vzestupně

Upřesněte výběr
Produkty k porovnání iúroková sazba p.a. pro termín 1 rok s měsíčním připisováním úroků Termín 1 rok iúroková sazba p.a. pro termín 2 roky s měsíčním připisováním úroků Termín 2 roky iúroková sazba p.a. pro termín 5 let s měsíčním připisováním úroků Termín 5 let imax. úroková sazba p.a. pro vklady v EUR
Expobank IQ Maxi vklad 0,35 % 0,80 % 1,10 % 0,45 % Sjednat online
Volksbank Raiffeisenbank Nordoberpfalz eG Termínované vklady 0,25 % 0,30 %
-
0,01 %
UniCredit Bank Termínované vklady 0,01 % 0,01 % 0,01 % 0,01 %
Raiffeisenbank Termínovaný vklad 0,01 % 0,01 %
-
0,01%
MONETA Money Bank Termínovaný vklad 0,15 % 0,15 % 0,15 % 0,01 %
Československá obchodní banka Termínovaný vklad 0,01 % 0,05 %
-
0,01 %
Waldviertler Sparkasse Vkladové účty 0,30 % 0,50 %
-
0,01 %
Komerční banka Termínovaný účet 0,01 % 0,01 % 0,01 % 0,10 %
Sberbank CZ Termínovaný vklad 0,70 % 0,75 %
-
0,15 %
Equa bank Termínované vklady 0,40 % 0,50 % 0,80 % 0,20 % Sjednat online
Oberbank AG Top Jistota 0,05 %
-
-
0,20 %
Trinity Bank Vkladový účet EUR-USD
-
-
-
0,20 %
Fio banka Termínovaný vklad 0,12 - 0,17 % 0,15 - 0,20 % 0,40 - 0,45 % 0,25 %
Banka Creditas Termínované vklady 0,40 % 0,60 % 1,00 % 0,60 %
J&T BANKA Termínované vklady 1,40 % 1,80 % 2,30 % 1,80 %
Artesa Artesa Standard 1,80 % 2,20 % 2,40 % 2,00 %
Artesa Artesa Bonus
-
-
2,40 %
-
Artesa Artesa Premium
-
-
2,05 %
-
Poštovní spořitelna Era termínovaný vklad 0,01 % 0,05 %
-
-
Waldviertler Sparkasse Kapitálový vklad
-
-
-
-
mBank mVklad 0,10 %
-
-
-
NEY spořitelní družstvo NEY PRO zhodnocení 1,80 % 2,00 % 2,40 %
-
Peněžní dům Termínovaný vklad 1,05 % - 1,70 % 1,20 % - 1,85 % 1,35 % - 2,00 %
-
Komerční banka Termínovaný vklad s individuální sazbou
-
-
-
-
Oberbank AG Top Jistota Plus
-
-
-
-
Trinity Bank Vkladový účet Bonus+ 0,45 % 0,60 %
-
-
Trinity Bank Vkladový účet CZK 0,20 % - 0,48 % 0,20 % - 0,58 %
-
-

PŘEHLED A POROVNÁNÍ Termínovaný vklad - VÍCE O POROVNÁNÍ

Máte volné peníze a řešíte, jak je zhodnotit? Na jedné straně je spořicí účet s nepatrným výnosem, na druhé jsou více či méně riskantní investice. Střední cestou jsou termínované vklady. Nabízí vyšší úroky než spoření a zároveň nehrozí, že o peníze přijdete.

Při výběru nejlepšího termínovaného vkladu je důležitá hlavně úroková sazba. Nezapomínejte ale ani na další podmínky. Stačí jen využít náš přehled a porovnání termínovaných vkladů a srovnat si parametry, které vás zajímají.

AKTUÁLNĚ POROVNÁVÁTE Termínovaný vklad PODLE Úrok EUR (vzestupně)

Bankovní produkty kategorie Termínovaný vklad jsou právě srovnané vzestupně podle Úrok EUR. Úrok EUR znamená "max. úroková sazba p.a. pro vklady v EUR".

Podle čeho vybrat nejvýhodnější termínovaný vklad

Když chcete najít nejlepší termínovaný účet, musíte si v první řadě ujasnit, jak dlouho můžete mít peníze uložené. Jakmile je totiž pošlete bance, nemůžete je jednoduše vybrat. Pokud se stane něco nečekaného a vy musíte peníze vybrat dřív, musíte zpravidla zaplatit poměrně vysoký poplatek.

Důležité je samozřejmě také úročení vložených peněz. Z porovnání termínovaných vkladů přitom vyplývá jednoduchá rovnice: delší doba spoření = vyšší úrok. Vyšší zhodnocení tak většinou přináší účty, na kterých peníze zůstanou alespoň 5 let.

U krátkodobých termínovaných vkladů nabízí většina poskytovatelů úrok pod 1 %. V současnosti tak u účtů s dobou uložení do 2 let dosáhnete výš jen výjimečně. I když ty nejlepší krátkodobé termínované vklady slibují zhodnocení až okolo 2 %.

Při výběru nejvýhodnějšího termínovaného účtu také zvažte, jestli zvolíte banku nebo družstevní záložnu (neboli kampeličku). Každá z nich má své výhody i nevýhody.

  • Termínovaný účet v záložně – zpravidla získáte vyšší úrok než v bance. K vkladu ale musíte přidat ještě jeho jednu desetinu jako členský vklad do družstva. Tyto peníze přitom nejsou úročené ani pojištěné. Pokud by tedy záložna zkrachovala, o tyto peníze přijdete.
  • Termínovaný účet v bance – celý váš vklad je pojištěný, a to až do výše 100 000 eur. Většinou ale musíte počítat s nižším úrokem.

Jak využít srovnání termínovaných účtů

Všechny uvedené prvky musíte vzít v úvahu při výběru nejlepšího termínovaného účtu. A podle těchto parametrů pak jednotlivé nabídky srovnejte pomocí našeho přehledu a porovnání termínovaných vkladů 2020.

A jak přesně vypadá nejlepší postup při srovnání termínovaných účtů?

V první řadě si rozmyslete, jestli do srovnání zahrnete družstevní záložny i banky. Pokud chcete přehled omezit, stačí vybrat příslušnou záložku.

Následně si zvolte, na jak dlouho chcete peníze uložit a podívejte se, který z poskytovatelů vám nabízí nejlepší úrok.

Základ pro výběr nejvýhodnějšího termínovaného vkladu, máte hotový. Abyste ale vybrali opravdu nejlepší účet, zaměřte se ještě na poslední sloupec. V něm jsou nejdůležitější dvě položky:

  • Minimální vklad – říká, jakou nejmenší částku musíte uložit, abyste od poskytovatele termínovaný vklad dostali. Zatímco někde si vystačíte s několika tisíci, jinde potřebujete alespoň 100 000 korun.
  • Ostatní – najdete zde například informace o možnostech předčasného výběru nebo úročení u termínovaných vkladů nad 5 let.

Pokud patříte mezi zkušenější investory, můžete si sjednat termínovaný účet v cizí měně, například v eurech. V takovém případě nezapomeňte při srovnání termínovaných účtů zkontrolovat úrokovou sazbu v eurech či dolarech.

Jakmile si porovnáte všechny potřebné parametry, hravě vyberete ten nejlepší termínovaný vklad pro rok 2020. Stačí jen zjistit, který poskytovatel splňuje veškeré vaše požadavky a k tomu nabízí nejvyšší úrok.

Dotazy v poradně k bankovnímu produktu Termínovaný vklad

JS

#11026, Nejlepší termínovaný vklad, Spoření, 21.8.2020

Dobrý den, chci si založit termínovaný vklad na rok ve Sberbank s úrokem 0,7%. Co mi radíte prosím?

Dobrý den,

doporučuji prostudovat nabídky všech bank v našem srovnávači termínovaných vkladů a vybrat si banku, která Vám nabídne vyšší úrok (např. Trinity Bank 0,9%, J&T Banka 1,4%). Není důvod dávat peníze do Sberbank za poloviční úrok. 

PB

#10957, Předčasné zrušení termínovaného vkladu, Spoření, 13.8.2020

Dobrý den, omylem jsem zrušila 8.8. večer termínovaný vklad. Když jsem to zjistila, napsala jsem okamžitě email na zákaznické centrum tento mail: 

Dobrý den, omylem jsem zrušila termínovaný vklad s názvem pozemek. Můžete mi vrátit transakci? Je těžké se v těch převodech vyznat, mám v tom trochu zmatek. Chtěla jsem převod jiného vkladu. Můžete mi nějak pomoci aby se to vrátilo?

Strhli mi 12 000 Kč a nechtějí mi peníze vrátit, i když transakce byla provedena v nepracovním dnu a mail jsem poslala okamžitě. Včera jsem byla na pobočce bez výsledku. Na koho se mám obrátit, aby mi pomohl dostat peníze zpět? Děkuji předem

Dobrý den,

některé banky předčasný výběr termínovaného vkladu vůbec neumožňují, jiné Vám povolí vybrat část vkladu (např. do 20%) bez sankce a další si účtují za výběr poplatek. Pokud jste termínovaný vklad zrušila předčasně, je třeba počítat s případnými poplatky dle sazebníku vaší banky. Bance můžete zkusit vysvětlit, že jste tak učinila omylem (což jste již učinila), ale banka nemá povinnost Vám termínovaný vklad obnovit a poplatky vrátit. 

T

#10761, Kam uložit 1 mil. Kč?, Spoření, 21.7.2020

Dobrý den, rád bych se vás zeptal, požádal o radu, jak nebo kam investovat naspořené peníze. Jedná se o cca 1 milion korun. Přemýšlím o zlatě, ale nejsem si vůbec jistý. Jelikož s vyvíjející se politickou situací a zadlužováním státu začínám mít strach o své úspory, rád bych uložil své peníze na 3-5 let někam do "bezpečného přístavu". Děkuji za jakoukoliv radu.

Dobrý den,

přijde na to, jaké riziko jste ochoten podstoupit a jaký očekáváte zisk. S růstem potenciálního výnosu roste i riziko ztráty. Zcela bezrizikové jsou bankovní vklady do výše cca. 2,5 mil. Kč, neboť jsou pojištěny proti krachu bank. Nechcete-li podstupovat riziko ztráty, volte termínovaný vklad (nejvyšší úrok nabízí aktuálně J&T Bank, 2,3% pro termín na 5 let).

A pak jsou tu rizikové investice: Nemovitosti, zlato, akcie, dluhopisy, známky, umění, veteráni a další investiční instrumenty. Obecně je dobré se držet třech investičních rad:

  • investujte pouze takové peníze, jejichž ztráta Vás existenčně neohrozí
  • investujte do oblastí, kterým velmi dobře rozumíte
  • nakupujte aktiva v době jejich cenového minima a prodávejte naopak při cenovém maximu (zlato se obvykle nakupuje v dobách ekonomického růstu, kdy je jeho hodnota minimální a prodává se právě teď v dobách krize, kdy je jeho hodnota maximální).
IM

#10720, Může mi banka snížit úroky?, Spoření, 18.7.2020

Dobrý den, může mi banka vypovědět za dva měsíce můj stávající termínovaný vklad a zároveň snížit sjednanou hodnotu úroků z důvodu snížení úrokové sazby ČNB?

Dobrý den,

záleží na smluvních podmínkách banky, nicméně obecně se úroková sazba sjednává na celou dobu trvání vkladu (během tohoto období Vy nemůžete peníze vybrat a banka nemůže úrok změnit). Pokud Vám termínovaný vklad skončil, resp. máte např. nastaven revolving (automatické prodlužování termínu), pak v takovémto případě je možné k datu revolvingu úrokovou sazbu změnit.

M

#10322, Zdanění úroků, Spoření, 4.6.2020

Dobrý den, mám pracovní smlouvu v Německu a v Česku nevykonávám žádnou aktivní ekonomickou činnost. Mám však v Česku stavební spoření a termínovaný vklad s úroky. Musí se tyto úroky danit v ČR nebo v Německu? (četl jsem také, že do určité výše se úroky v Německu nedaní, je tomu tak?) Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

úroky z bankovních vkladů (včetně stavebního spoření) se daní srážkovou daní přímo u zdroje, nevstupují do vašeho daňového přiznání (nemusíte je nijak řešit, na účet jsou vám připisovány již čisté výnosy po zdanění).

Články o bankovním produktu Termínovaný vklad

4 důvody, proč se spořicí účet stále vyplatí

4 důvody, proč se spořicí účet stále vyplatí

12.8.2020, Spoření

… flexibilitě. Peníze totiž ztrácí hodnotu pomaleji než na běžném účtua zároveň je máte kdykoliv po ruce. 4. Bezpečné uložení penězStejně jako termínovaný vklad a stavebníspoření má spořicí účet ještě další výhodu. Je jí bezpečnost. Veškeré úsporyjsou totiž ze zákona pojištěné, a to …

Poslední šance sjednat si termínovaný vklad. Brzy mohou sazby výrazně klesnout.

Poslední šance sjednat si termínovaný vklad. Brzy mohou sazby výrazně klesnout.

10.4.2020, Spoření

…odnější podmínky obvykle nabízejí takédružstevní záložny (kampeličky). Konkrétně Artesa vám dá k ročnímu vkladu úrok1,9% a k pětiletému 2,5%. Termínovaný vklad od kampeličky Ney pakslibuje dokonce 2% zhodnocení už u půlročního vkladu. U dalších termínů paknabízí úrok například: 2,6%…

Jak na srovnání termínovaných vkladů? Porovnávejte stejné typy účtu

Jak na srovnání termínovaných vkladů? Porovnávejte stejné typy účtu

13.3.2020, Spoření

… vklady naopak pracují sautomatickým obnovením termínovaného účtu. Jakmile tedy vyprší smluvená doba,banka peníze automaticky převede na nový termínovaný vklad. Jeho doba trvání jezpravidla stejná jako u původního. Změnit se však může úroková sazba. Odvíjí setotiž od aktuálních podm…

Termínované vklady loni nevydělávaly. Jejich obliba přesto roste

Termínované vklady loni nevydělávaly. Jejich obliba přesto roste

14.2.2020, Spoření

V mínusu skončila většina klientů, kteří si loni sjednalinový termínovaný vklad. Jejich úroky v naprosté většině případů nezvládlypokrýt inflaci. Přesto jejich obliba koncem roku stoupala. Stále totiž nabízívýhodnější podmínky než některé další spořicí produkty. Zatímco inflace konc…

Jaké peníze ukládat na spořicí účet? Dlouhodobé úspory rozhodně ne!

Jaké peníze ukládat na spořicí účet? Dlouhodobé úspory rozhodně ne!

7.2.2020, Spoření

…bydlení nebo jako spoření pro děti na jejich studia. Pro takové příležitosti je lepší využítnapříklad penzijní spoření, stavební spoření nebo termínovaný vklad. Spořicí účet: prostor pro krátkodobé úsporyJiná situace je u krátkodobých úspor. Tedy utakových, kde víte, že je v příštíc…

Tipy Banky.czBanky v ČR