Půjčku na cokoliv i specializovanou půjčku (například na auto) běžně zařídíte na téměř každé pobočce všech bank v obci Vejprnice','virtualURL':'','pageType':'Pobočky'}]; nebo okolí.
Podle informací, které médiím sdělují zástupci Partners, by se mělo již dvouleté licenční řízení u ČNB brzy chýlit ke konci. Během letních prázdnin by nová banka společnosti Partners mohla spustit svou činnost. Půjde o banku cloudovou v čistě digitálním provedení. Nabídnout chce klientům zjedn…
…at seběhem insolvence kdalším dluhům, které nebude dlužník schopen splácet. Obecně sebraní půjček vinsolvenci nedoporučuje - bankovní i nebankovní půjčka jepříjem, který semusí nahlásit insolvenčnímu správci, aten jej může zabavit. Navíc při vzniku prodlení znové půjčky může soud insolvenci ko…
…orientační alhůta začínáběžet oddokončení záznamu. Toznamená, pokud sivezmete půjčku například nasedm let, posplacení bude vevašich záznamech tato půjčka pět let vidět, resp.nani bude brán zřetel. Velký pozor sitak dávejte především vpřípadě, kdychcete žádat ohypotéku. Jakékoli negativní zázn…
Dobrý den, jsme manželé, každý má svůj učet, na který chodí důchod a potom hospodaříme s penězi společně. Kromě toho máme ještě další účet a investice, kde se snažíme peníze zhodnocovat. Ty jsou již psány na jméno manželky. Jsou na něm i peníze, které dostala od rodičů a z prodeje jejího podílu bytu. Jak by bylo naloženo s jednotlivými účty v případě úmrtí jednoho z nás? Co z toho by šlo do dědictví a co by zůstalo tomu druhému v plné výši? Řeší se nějak osobní účet pozůstalého? Děkuji
Dobrý den,
nemáte-li zúžené SJM, byly by předmětem dědictví polovina SJM a majetek ve výhradním vlastnictví (u manželky by sem spadal např. dar od rodičů či příjem z prodeje jejího bytu, který nebyl v SJM). Není podstatné kdo je majitelem účtu, nachází-li se na něm peníze v SJM.
Příklad: vaše úmrtí - do dědictví půjde polovina SJM a manželce zůstane druhá polovina SJM a majetek v jejím výhradním vlastnictví (dar od rodičů, příjem z prodeje jejího bytu)
Dobrý den, v roce 2018 mi bylo povoleno oddlužení. V roce 2019 jsem jel v MHD načerno a pokutu jsem nezaplatil. Ale do dnešního dne se mi nikdo neozval a ani nikdo to neřešil s insolvenčním správcem. Jaká je tedy promlčecí doba prosím? Děkuji za případnou odpověď.
Dobrý den,
všeobecná promlčecí lhůta činí 3 roky. Pokud věřitel tuto pohledávku doposud nezačal vymáhat, bude dnes již pravděpodobně promlčená.
Dobrý den, banka odmítla realizovat převod částky 100 000 Kč. Tázala se mě, zda jsem příkaz zadal osobně a na účel transakce. Odpověděl jsem, že ano, osobně, účel jsem nesdělil. Má na to banka právo? Děkuji
Dobrý den,
v rámci AML legislativy (proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu) má banka povinnost zkoumat podezřelé transakce a zjišťovat k nim více informací. Na žádost banky byste měl informace o účelu platby poskytnout.
Banka taktéž mohla mít účet příjemce spojený s podvody a chtěla ověřit, zda-li jste transakci provedl ze své vůle a bez nátlaku. Doporučuji maximální obezřetnost.
Dobrý den, od roku 2020 mám překlenovací úvěr, kde mi končí fixace. Chtěla bych ho refinancovat na hypotéku, kde mi nabízí lepší úrok. Chci se zeptat, co bude s penězi, které jsem do dnes spořila na překlenovacím úvěru? Dají se převést nebo mi je vrátí? Moc děkuji
Dobrý den,
máte-li na mysli úvěr ze stavebního spoření, pak se po naspoření určité částky úspory započtou oproti půjčené částce a aktuální dluh (původně půjčená částka minus úspory) se přepne do klasického anuitního splácení. Požádejte stavební spořitelnu o vyčíslení zůstatku úvěru k očekávanému datu refinancování. Z tohoto dokumentu bude patrné, zdali spořitelna započte úspory proti úvěru či nikoliv. Doporučuji kontaktovat naše hypoteční poradce - vše s Vámi proberou a v případě zájmu zajistí refinancování hypotéky na klíč.