Banky.cz Banky.cz Realitní slovník Patro

Patro


Definice Patro

Je možné také nazývat jako podlaží a jedná se o označení úrovně stavby. Patra můžeme  dělit například na suterén, který je pod úrovní země, dále je přízemí, které je v úrovni země a pak máme vyšší úrovně a to 1. patro, 2. patro atd...


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 2.02 %

Dotazy v poradně k Patro

ID

#9104, Daň z příjmu a prohlášení poplatníka, Daně, 28.2.2020

Dobrý den, kamarádka v minulém roce podepsala prohlášení u dvou zaměstnavatelů (1x ÚP jako opatrovník a 1x zaměstnavatel). Vím, že je to chyba, protože ani jeden ji nestrhával zálohu na daň. Jak teď řešit daňové vyrovnání? Musí podat DP a daň doplatit? Celkový příjem dělá 214 000 Kč. A ještě jeden dotaz, když mám prohlášení 1x za rok podepsané a 1x nebo vícekrát nepodepsané, vyúčtování dělám pouze u těch nepodepsaných nebo přiznávám všechny? Děkuji

Dobrý den,

je třeba podat daňové přiznání, do kterého zahrnete všechny příjmy, sociální odvody a stržené zálohy na daň. Výsledkem přiznání bude daňový přeplatek nebo nedoplatek (nedoplatek je třeba vyrovnat do 31/3/2020, přeplatky vrací FÚ obvykle do konce dubna). Do daňového přiznání se zahrnují vždy všechny příjmy (není podstatné, zda máte podepsané prohlášení poplatníka či nikoliv).

D

#8674, Koupě podílu na nemovitosti v dražbě, Reality, 22.1.2020

Dobrý den, chci výhodně koupit v dražbě 1/4 podílu nemovitosti. Kdo určuje jakou část nemovitosti bych mohl užívat?

Dobrý den,

kupujete-li tzv. ideální podíl bez prohlášení vlastníka vymezující pravidla pro užívání nemovitosti (např. podíl A - přízemí, podíl B - první patro), pak nejsou stanovena žádná konkrétní pravidla pro společné užívání nemovitosti (je to na dohodě spolumajitelů, které nemusí být vždy dosaženo ku spokojenosti všech zúčastněných - proto bývají ceny těchto podílů velmi nízké, neboť málokdo je ochoten obývat prostory společně s cizími osobami bez rozumné dohody).

KH

#8513, Jak z dluhů ven?, Osobní a rodinné finance, 12.1.2020

Dobrý den, prosím už nevím jak rodičům pomoci, mají 3 roky po insolvenci. Bohužel otec řešil nějaké své osobní démony gamblerstvím a aby to zatajil, objevil společnosti, které mu i přes záznam půjčily. Bohužel o tom mamka nevěděla a kvůli problémům které měl bratr si rovněž půjčila peníze. Následkem zdravotní situace nejsou schopni ale platit nájem a splácet řádně pohledávky. Bohužel jde ale o společnosti, kde oni sami se nedokáží s nimi nijak dohodnout. Kam se prosím mohu obrátit, abych jim pomohla situaci vyřešit? Do insolvence jít znovu již asi nemohou? I proto že by to vyřešilo jejich situaci a dluh by uhradily ve 100%? Bohužel ale jsou splátky vyšší než jejich příjem a teď hrozí že skončí na ulici.

Dobrý den,

situaci můžete řešit 3 způsoby:

1) nechat rodiče zbavit svéprávnosti (pak už si nebudou moci půjčovat ani podepisovat žádné smlouvy a vše za ně bude vyřizovat soudem stanovený opatrovník - tímto zabráníte budoucímu opakování stejné situace, nevyřeší se současné dluhy) 

2) znovu požádat o insolvenci (osobní bankrot na 5 let - není zde žádné omezení, insolvencí je možné projít vícekrát za život)

3) požádat soud o zneplatnění úvěrových smluv (dle zákona o spotřebitelském úvěru je poskytoval půjčky povinen se před poskytnutí úvěru přesvědčit, že dlužník bude schopen splácet a dodržovat parametry DTI/DSTI - což pravděpodobně neudělal)

H

#8434, Spoření pro vnoučata, Spoření, 6.1.2020

Dobrý den, našla jsem na Vašich stránkách odpověď na spoření pro vnoučata. Bude-li spoření vedeno na jména vnoučat, Vaše úmrtí nebude mít na vlastnictví peněz žádný vliv. Peníze budou majetkem vnoučat, tedy nebudou součástí dědického řízení. Rodiče (zákonní zástupci) však mohou peníze z účtu neplnoletého dítěte za určitých okolností vybrat i za Vašeho života. Můžete mi prosím vysvětlit pojem výběru peněz “ za určitých okolnosti?” Děkuji za odpověď

Dobrý den,

výběr menších částek (desítky-stovky tisíc korun) banky neřeší a vyplatí i rodičům, je-li dítěti (majiteli peněz) méně než 18 let. U vyšších částek (miliony korun) by si banky možná vyžádaly souhlas opatrovnického soudu (kde by rodiče dokazovali, že peníze budou použity ve prospěch dětí). 

Život je nevyzpytatelný a těžko soudit, co bude za 10 let. Budou rodiče ještě spolu/nerozvedou se? Nebudou rodiče čelit exekucím? Nebude v rodině spor o majetek? 

JP

#8264, Zbavení svéprávnosti a opatrovník, Osobní a rodinné finance, 12.12.2019

Synovi bude 18 let a protože je mentálně postižený, začalo probíhat řízení o zbavení svéprávnosti v plném rozsahu. Pokud mě stanoví opatrovníkem, bude moci mi stavební spořitelna vyplatit stavební spoření? Smlouva trvá 10 let a jsem rozvedená. Děkuji

Dobrý den,

dokud řízení neskončí, je syn svéprávný a po dosažení 18. let může sám požádat o ukončení stavebního spoření. Po zbavení svéprávnosti tyto právní záležitosti řeší opatrovník. Menší záležitosti (s nižším finančním dopadem) může řešit sám, větší záležitosti (např. prodej nemovitosti) jen po potvrzení opatrovnickým soudem. 

Články o Patro

Jen jedno spoření nebo malý výnos. Podívejte se na 6 největších mýtů o stavebním spoření

Jen jedno spoření nebo malý výnos. Podívejte se na 6 největších mýtů o stavebním spoření

25.12.2019, Spoření

…tejen tak manipulovat. Jestli je chcete vybrat, musí se na tom shodnout všichnizákonní zástupci nezletilého. Když se nedohodnou, řeší vybrání úsporopatrovnický soud. A jakmile je vašemu synovi nebo dceři 18 let, rozhoduje o stavebnímspoření sám. 6. Peníze můžu použítjen na bydleníJakmile úspory…

Vkladní knížka a stavební spoření

Vkladní knížka a stavební spoření

11.10.2017, Spoření

…li o státní podporu. Výpovědní lhůta spoření činí3 měsíce od konce měsíce, ve kterém byla výpověď podána. Od loňského roku mohourodiče opět svobodně rušit smlouvy svých dětí bez posvěcení opatrovnickéhosoudu (po uplynutí vázací lhůty 6 let).

Velké porovnání spoření – říjen 2016

Velké porovnání spoření – říjen 2016

9.10.2016, Spoření

…ednat u Modré pyramidy či Wüstenrot, pro seniory u Modré pyramidy, všem ostatním u České spořitelny. Od 4/2016 již není třeba souhlas opatrovnického soudu pro zrušení dětského stavebního spoření po uplynutí 6 let. 

Stavební spoření zpátky ve hře?

Stavební spoření zpátky ve hře?

10.6.2016, Spoření

…a rodiče mají velmi limitované možnosti dispozice. Jinak řečeno, po doběhnutí 6 let je velmi nesnadné peníze zdětského spoření získat bez souhlasu opatrovnického soudu, což je papírování, kterému je záhodno se vyhnout. Dětem je rozumné nezakládat stavební spoření dříve než 6 let před dovršením …

Rozúčtování topných nákladů 2016

Rozúčtování topných nákladů 2016

3.12.2015, Reality

…ané poměrovými měřidly) a je upravena o polohovou korekci a korekci min./max. spotřeby. Polohová korekce:zohledňuje krajní byty (přízemí, poslední patro, atd.) a světové strany (sever, jih, atd.). Méně výhodné polohy (sever přízemí, atd.) mají skutečnou spotřebu korigovánu směrem dolů (obvykle…Rychlé odkazy

Banky v ČR