Banky.cz Banky.cz Realitní slovník Patro

Patro


Definice Patro

Je možné také nazývat jako podlaží a jedná se o označení úrovně stavby. Patra můžeme  dělit například na suterén, který je pod úrovní země, dále je přízemí, které je v úrovni země a pak máme vyšší úrovně a to 1. patro, 2. patro atd...


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 2.02 %

Dotazy v poradně k Patro

A

#10335, Dědictví a kolizní opatrovník, Osobní a rodinné finance, 4.6.2020

Dobrý den, v rámci dědického řízení jako pozůstalá manželka si mám pro moje nezletilé děti zařídit kolizního opatrovníka a po skončení řízení půjde řízení dále na opatrovnický soud. Slyšela jsem ale, že je také možnost, že se rozhodne už přímo u notáře prostřednictvím jeho Rozhodnutí. Lze se takto domluvit či na čem to zpravidla závisí? Děkuji

Dobrý den,

majetkové zájmy svých dětí hájí zpravidla rodiče. V případě nefunkční rodiny (nebo situace, kdy by rodič mohl mít zájem za poškození práv svých dětí) se stanovuje kolizní opatrovník. 

P

#10195, Založení účtu pro nesvéprávného opatrovníkem, Běžný účet, 25.5.2020

Dobrý den, mám problém s převedením účtu k jiné bance anebo alespoň s vyřízením internetového bankovnictví. Jedná se o účet pro moji babičku. Od soudu mám vyřízenou plnou moc, takže jsem její opatrovník. Mám i dokument, který mne opravňuje k užívání jejího účtu (Poštovní spořitelna). Problém je, že babička má pokročilou demenci, takže v podstatě vůbec neví o ničem. Nedokáže se podepsat, neví jak jmenuje, ani co je za den. A k tomu je upoutána na lůžko. U Poštovní spořitelny jsem chtěla požádat o internetové bankovnictví, ale bylo mi řečeno, že musím s babičkou přijít na pobočku a musí se tam podepsat. Když jsem chtěla převést účet k Air Bank nebo Sberbank, tak mi bylo řečeno, že to nepůjde. Můžete mi prosím poradit, co mám v této situaci dělat? Děkuji.

Dobrý den,

zřiďte babičce běžný účet u Air Bank nebo Equa bank na dálku, kdy stačí naskenovat 2 doklady totožnosti a místo podpisu smlouvy poslat 1 Kč ze stávajícího účtu. Vše z pohodlí domova bez nutnosti s babičkou kamkoliv chodit.

#10093, Kolik mi zůstane v insolvenci?, Exekuce a insolvence, 16.5.2020

Dobrý den, od 12.5. 2020 byla mé opatrované osobě schválena zkrácená varianta oddlužení na 36 měsíců, jelikož je zbavena svéprávnosti a pobírá invalidní důchod ve výši 14 286 Kč Srážka před schválením oddlužení činila 4 918 Kč. Jakou částku bude splácet ve splátkovém kalendáři po schválení oddlužení? Pokud existuje nějaká kalkulačka pro výpočet srážky v této situaci. Srážka činila v roce 2018 2 600 Kč, později ji navýšili na maximum z důvodu přednostních pohledávek. Paní je v sociálním zařízení, kde jen za pobyt platí 6 300 Kč a obědy zhruba 2 000 Kč. Na ostatní jí zbývá 1 000 Kč. Děkuji. Pokud není můj dotaz srozumitelný, rád ho doplním. Od 30.12. 2019 jí srážejí maximální částku a platí insolvenční správkyní 1 089 Kč. 5 měsíců jde srážka do depozitu a navíc 6 534 Kč insolvenční správkyni. Tyto peníze budou rozděleny věřitelům, ale do splátkového kalendáře se nezapočítávají. Paradoxem je, že za jeden den v prosinci 2019 zaplatila insolvenční správkyni 1089 Kč a ta tuto platbu velmi tvrdě vyžadovala.

Dobrý den,

nezabavitelné minimum pro čistý příjem 14 286 Kč bez vyživovaných osob činí 9 368 Kč (od června dojde k mírnému navýšení). To je částka ekvivalentní exekuci s přednostními pohledávkami.

LP

#9904, SJM a rozvod, Osobní a rodinné finance, 28.4.2020

Dobrý den, po svatbě jsem s manželem spořila na výherní vkladní knížku vedenou na jeho jméno. Když mi končilo stavební spoření před 2 lety nemalé částky, ochotně jsem peníze převedla na knížku. Vím že je na ní naspořeno 1,5 mil. Kč. Nyní po 15 letech manželství je náš vztah před rozvodem. Když chci po manželovi aby mi dobrovolně vydal aspoň mé spoření, vysmívá se mi, že žádná knížka není. Dosud jsme manželé, návrh na rozvod nebyl ještě podán, musím upravit nejprve vztahy s dětmi. Za zády mi peníze vybírá, je to již na půlce. Jak tomuto zabránit? Jsme dosud manželé!! Mám obavy, že do doby vyřešení opatrovnického soudu bude na nule a zruší ji. Tajně peníze vytuneluje. Jaká mám tady práva? Prosím moc o radu. Nemám žádné peníze na zabydlení se s dětmi, neboť i má výplata se celých 15 let zasílala na jeho účet, se kterým si dělal co chtěl. Vždy vše platil a já se starala o děti. Byla jsem hloupá, věřila jsem mu. Děkuji moc moc za radu jak postupovat v neokrádání vlastní rodiny. Děkuji

Dobrý den,

všechny vydělané a naspořené peníze během manželství jsou součástí SJM, se kterým mohou nakládat oba manželé (nejsou vaše a jeho peníze, ale pouze "společné peníze"). Pokud někdo společné úspory vytuneluje (nepřiměřeně utrácí, atd.) a následně se rozvede, je to velmi smutné a nemorální, ale právní obrana proti takovému jednání může být poměrně komplikovaná. Doporučuji vše konzultovat s právníkem, zda by s ohledem na probíhající rozvod nešlo preventivně omezit nakládání se SJM. 

HK

#9724, Rozvod a úspory pro děti, Osobní a rodinné finance, 15.4.2020

Dobrý den, po rozvodu se na základě rozsudku má významná část výživného pro děti ukládat/spořit na bankovní účet. Nabízí některá z bank produkt vhodný pro tento účel? Jde mi hlavně o možnost vinkulace účtu, tak aby ani jeden z rodičů nebyl schopen s ním samostatně nakládat. Zároveň aby nemusel být jakýkoliv pohyb na takovém účtu řešen soudní cestou. Velmi děkuji za informaci.

Dobrý den,

toto možné není. Ze zákona má k účtu nezletilých dětí vždy přístup zákonný zástupce (oba rodiče). U větších částek opatrovnický soud přezkoumává účel. Náš srovnávač nabízí kompletní přehled spořících účtů.

Články o Patro

Jen jedno spoření nebo malý výnos. Podívejte se na 6 největších mýtů o stavebním spoření

Jen jedno spoření nebo malý výnos. Podívejte se na 6 největších mýtů o stavebním spoření

25.12.2019, Spoření

…tejen tak manipulovat. Jestli je chcete vybrat, musí se na tom shodnout všichnizákonní zástupci nezletilého. Když se nedohodnou, řeší vybrání úsporopatrovnický soud. A jakmile je vašemu synovi nebo dceři 18 let, rozhoduje o stavebnímspoření sám. 6. Peníze můžu použítjen na bydleníJakmile úspory…

Vkladní knížka a stavební spoření

Vkladní knížka a stavební spoření

11.10.2017, Spoření

…li o státní podporu. Výpovědní lhůta spoření činí3 měsíce od konce měsíce, ve kterém byla výpověď podána. Od loňského roku mohourodiče opět svobodně rušit smlouvy svých dětí bez posvěcení opatrovnickéhosoudu (po uplynutí vázací lhůty 6 let).

Velké porovnání spoření – říjen 2016

Velké porovnání spoření – říjen 2016

9.10.2016, Spoření

…ednat u Modré pyramidy či Wüstenrot, pro seniory u Modré pyramidy, všem ostatním u České spořitelny. Od 4/2016 již není třeba souhlas opatrovnického soudu pro zrušení dětského stavebního spoření po uplynutí 6 let. 

Stavební spoření zpátky ve hře?

Stavební spoření zpátky ve hře?

10.6.2016, Spoření

…a rodiče mají velmi limitované možnosti dispozice. Jinak řečeno, po doběhnutí 6 let je velmi nesnadné peníze zdětského spoření získat bez souhlasu opatrovnického soudu, což je papírování, kterému je záhodno se vyhnout. Dětem je rozumné nezakládat stavební spoření dříve než 6 let před dovršením …

Rozúčtování topných nákladů 2016

Rozúčtování topných nákladů 2016

3.12.2015, Reality

…ané poměrovými měřidly) a je upravena o polohovou korekci a korekci min./max. spotřeby. Polohová korekce:zohledňuje krajní byty (přízemí, poslední patro, atd.) a světové strany (sever, jih, atd.). Méně výhodné polohy (sever přízemí, atd.) mají skutečnou spotřebu korigovánu směrem dolů (obvykle…Banky v ČR