Banky.cz Banky.cz Realitní slovník Patro

Patro


Definice Patro

Je možné také nazývat jako podlaží a jedná se o označení úrovně stavby. Patra můžeme  dělit například na suterén, který je pod úrovní země, dále je přízemí, které je v úrovni země a pak máme vyšší úrovně a to 1. patro, 2. patro atd...


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 1.59 %

Dotazy v poradně k Patro

JK

#14890, Stav peněz na vkladní knížce, Spoření, 22.7.2021

Dobry den, chtela jsem se zeptat, je mi 18 let a muj otec mi daval penize na vkladni knizku. Pak umrel a dostavala jsem sirotci duchod. Byla jsem v detskem domove, tak mi dale penize chodily. Pak jsem sla do pestounske pece a odesla jsem z tama a chci se zeptat, co je dal s penezi. Je mozne, ze to pestounka mohla vybrat? Dekuji predem

Dobrý den,

zajděte do banky a ověřte stav peněz na vkladní knížce. Opatrovník peníze mohl vybrat, ale v takovém případě je měl použít ve Váš prospěch.

Z

#14403, Jak spořit nesvéprávnému synovi?, Spoření, 29.5.2021

Dobrý den, můj syn má 12 let a je mentálně postiženy a s největší pravděpodobností nikdy nebude svéprávný. Rád bych mu začal spořit na stáří, kdy pravděpodobně bude potřebovat zajištění. Bohužel jsem si však jistý, že by jeho matka peníze vybrala, pokud by mohla. Hledám proto produkt, kam bych mu peníze mohl spořit cca 3 000 Kč/měsíc. Nevím jestli toto splňuje penzijko nebo stavebko, napadlo mě ještě investiční životní pojištění, kde by byl syn jako obmyšlená osoba. Ale nevím, zda by se to dalo v případě posuzování soudem jako spoření pro syna. Díky moc

Dobrý den,

chcete-li zabránit výběru peněz ze synova spoření matkou, nezbude Vám než synovi spořit na své jméno a peníze mu v životě poskytovat dle jeho potřeb (a v závěti mu třeba vše odkázat). Do 18 let bude mít k synovým penězům přístup i jeho matka, později soudem stanovený opatrovník. 

Investiční životní pojištění důrazně nedoporučuji (extrémně nevýhodné z důvodu vysokých vstupních poplatků). Stavební spoření i penzijní spoření lze vřele doporučit. Na stavebko ukládejte měsíčně přesně 1 700 Kč a na penzijní připojištění 1 000 - 3 000 Kč pro získání max. státní podpory a daňových úlev. 

JB

#14327, Opatrovník obral seniora o peníze, Podvod, 21.5.2021

Dobry den, verejna opatrovnice zneuzila informace a ukradla platebni karty. Dedictvi, soudni spor, svatba pod morfiem a dva dny po svatbe umrti. Ted jsem bezdomovec.

Dobrý den,

pokud opatrovník připravil seniora o peníze podvodem, podejte trestní oznámení. 

HD

#14015, Spoření pro děti, Spoření, 25.4.2021

Dobrý den, ráda bych novorozené dceři založila účet, kam ji budeme ukládat peníze "od babiček" a když to půjde ukládat pravidelně nějaké menší částky. Ale ráda bych měla možnost s těmito penězi nakládat kdykoliv a jakkoliv uznám já za vhodné. Bojim se, že u "dětských účtů" možnost volného nakládání s penězi není. Mylím se? Popř. poradili byste mi prosím, jaký druh účtu by byl nejvhodnější? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

peníze na dětském účtu jsou majetkem dítěte (nikoliv rodičů). Rodiče by tak měli s penězi nakládat výhradně v zájmu dítěte. Běžně rodiče mohou s penězi nakládat, ale jsou i komplikovanější případy, kdy si banky mohou vyžádat souhlas opatrovnického soudu. Plánujete-li spořit 1 700 Kč měsíčně, doporučuji stavební spoření s průměrným ročním zhodnocením 3,6%. Dětské spořicí účty nabízejí zhodnocení max. 0,5%. 

LS

#13711, Chráněný účet pro nesvéprávného, Běžný účet, 31.3.2021

Dobrý den, máme v rámci obce zřejmě dočasně nesvéprávnou, otec zemřel 19.3.2021 (dosavadní opatrovník). Potřebovali bychom paní zřídit bankovní účet pro příjem důchodu a příspěvku na opatrování, které následně použijeme na zaplacení péče v týdenním stacionáři a na odlehčovací víkendové pobyty. Je možné pro tyto účely využít chráněný účet? O opatrovnictví se hlásí bratr nesvéprávné, ale to je předmětem soudního jednání. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

chráněný účet slouží dlužníkům v exekuci pro příjem nezabavitelného minima z výplaty a důchodů (smyslem účtu je jeho nedotknutelnost exekutorem). Nejedná se o účet pro nesvéprávné, kteří tento režim nepotřebují. 

Články o Patro

Jen jedno spoření nebo malý výnos. Podívejte se na 6 největších mýtů o stavebním spoření

Jen jedno spoření nebo malý výnos. Podívejte se na 6 největších mýtů o stavebním spoření

25.12.2019, Spoření

…tejen tak manipulovat. Jestli je chcete vybrat, musí se na tom shodnout všichnizákonní zástupci nezletilého. Když se nedohodnou, řeší vybrání úsporopatrovnický soud. A jakmile je vašemu synovi nebo dceři 18 let, rozhoduje o stavebnímspoření sám. 6. Peníze můžu použítjen na bydleníJakmile úspory…

Vkladní knížka a stavební spoření

Vkladní knížka a stavební spoření

11.10.2017, Spoření

…li o státní podporu. Výpovědní lhůta spoření činí3 měsíce od konce měsíce, ve kterém byla výpověď podána. Od loňského roku mohourodiče opět svobodně rušit smlouvy svých dětí bez posvěcení opatrovnickéhosoudu (po uplynutí vázací lhůty 6 let).

Velké porovnání spoření – říjen 2016

Velké porovnání spoření – říjen 2016

9.10.2016, Spoření

…sjednat u Modré pyramidy či Wüstenrot, pro seniory u Modré pyramidy, všem ostatním u České spořitelny. Od 4/2016 již není třeba souhlas opatrovnického soudu pro zrušení dětského stavebního spoření po uplynutí 6 let.

Stavební spoření zpátky ve hře?

Stavební spoření zpátky ve hře?

10.6.2016, Spoření

…a rodiče mají velmi limitované možnosti dispozice. Jinak řečeno, po doběhnutí 6 let je velmi nesnadné peníze zdětského spoření získat bez souhlasu opatrovnického soudu, což je papírování, kterému je záhodno se vyhnout. Dětem je rozumné nezakládat stavební spoření dříve než 6 let před dovršením …

Rozúčtování topných nákladů 2016

Rozúčtování topných nákladů 2016

3.12.2015, Reality

…ané poměrovými měřidly) a je upravena o polohovou korekci a korekci min./max. spotřeby. Polohová korekce:zohledňuje krajní byty (přízemí, poslední patro, atd.) a světové strany (sever, jih, atd.). Méně výhodné polohy (sever přízemí, atd.) mají skutečnou spotřebu korigovánu směrem dolů (obvykle…Banky v ČR