Přehled bank

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Nejvyspělejší technologie u pneumatik

Nejvyspělejší technologie u pneumatik

30.10.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Pilot Alpin 5: jedna z technologicky nejvyspělejších zimních pneumatik značky Michelin

3 tipy, jak získat hypotéku bez úspor

3 tipy, jak získat hypotéku bez úspor

30.10.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Hypotéka bez úspor je sen spousty mladých lidí. Právě oni totiž často ještě nemají naspořených dost peněz na to, aby mohli zaplatit 10 % a víc z ceny nemovitosti. A přestože oficiálně většina poskytovatelů takovou možnost přímo nenabízí, existují způsoby, jak hypotéku bez úspor získat.

Komerční banka je lídrem v otevřeném bankovnictví

Komerční banka je lídrem v otevřeném bankovnictví

29.10.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Současná koronavirová situace akcelerovala zájem o digitalizaci a online řešení. Řada společností využívá této příležitosti k transformaci svého byznysu, nebo rozjezdu úplně nového – postaveného na vzdáleném přístupu. S tím souvisí i poptávka firem po otevřeném bankovnictví.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

A

#11606, Insolvence, mateřská a neplacení pojištění, Exekuce a insolvence, 30.10.2020

Dobry den, budu v 5. mesici tehotenstvi a jiz tedy nemohu pracovat. Ale jako OSVC nemam narok na materskou ani nemocenskou z duvodu,  ze jsem si neplatila nemocenske pojisteni. Pry nemam narok na zadne finance u Uradu prace. Az po narozeni miminka rodicovsky prispevek. Je to tedy tak? Tak se chci jeste zeptat, pritel ma plat 37 000 Kc, ma insolvenci a zatim mu nechavaji 14 860 Kc. Bohuzel nemame narok na prispevek na bydleni a nemam narok ani na porodne, jelikoz bere plat pred stazenim insolvencne a pani mi na uradu rikala, ze mame zkusit odklad insolvence nebo at jde na materskou na pul roku a pak na materskou pritel. A ja se vratim po porodu do prace, kdyz beru vic a nic mi nestrhavaji. Myslite ze by to slo? Z materske by pul roku brali 10 000 Kc a z rodicovske pak 2 400 Kc?

Dobrý den, na mateřskou má nárok jen nemocensky pojištěná osoba (zaměstnanec či OSVČ). Pokud jste si pojištění neplatila, nemáte nyní na mateřskou nárok a bude Vám přiznána až rodičovská po narození miminka.  S narozením dítěte vzroste přítelovi nezabavitelné minimum na 17 270 Kč. Kdybyste byli manželé, nezabavitelné minimum by již nyní bylo 17 270 Kč a po narození miminka by dále vzrostlo na 19 861 Kč.  Na příspěvek na bydlení ani na porodné s příjmem 37 000 Kč nedosáhnete (uvažuje se příjem před. ins. srážkami).  Do práce se po porodu vrátit můžete, bude-li Vám to dávat finančně smysl.

LH

#11605, Insolvence, exekuce a blokace účtu, Exekuce a insolvence, 30.10.2020

Dobrý den, mám podanou a schválenou žádost o insolvenci. Minulý týden jsem si založila účet v bance a ten mi byl zablokován exekutorem. Jak je to možné, že exekutor strhl peníze, když nesmí v této situaci na účet sáhnout? Děkuji.

Dobrý den, během insolvence je výkon exekucí pozastaven. Exekutor Vám může blokovat účet, ale nemůže Vám z něj strhávat peníze. Stržené peníze tak bude muset exekutor poukázat ins. správci (po plném schválení insolvence a započetí splácení). 

HB

#11604, Insolvence a příspěvek k důchodu, Exekuce a insolvence, 30.10.2020

Dobrý den, prosím o info s příspěvkem 5 000 Kč k důchodu. Jsem v insolvenci, důchod 22 486 Kč, mzda DPP 8 500 Kč. Budu mít nárok na příspěvek? Děkuji

Dobrý den, přijde na to, jakou formou bude příspěvek 5 000 Kč k důchodu vyplácen. Prosté navýšení důchodu by podléhalo ins. srážkám a s Vaším příjmem by šlo celých 5 000 Kč na insolvenci. Pokud se ale bude příspěvek vyplácet formou nezabavitelné sociální dávky, peníze Vám zůstanou. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 11 600 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR