Banky.cz Banky.cz Slovník osobních a rodinných financí Vyplacení exekuce

Vyplacení exekuce

Definice Vyplacení exekuce

Je zaplacení celé dlužné částky včetně úroků a nákladů všech řízení. Tuto povinnost má primárně dlužník, který by měl tuto částku složit u orgánu, který exekuci vede, po dohodě s třetí osobou může exekuci vyplatit také kdokoliv jiný. Pokud je proti dlužníkovi vedena pouze jedna exekuce, připadá také v úvahu tzv. prodej z volné ruky, kdy dlužník v průběhu exekuce se souhlasem exekutora prodá nějakou svou movitou nebo nemovitou věc s tím, že výtěžek tohoto prodeje jde alespoň k částečnému vyplacení exekuce. Bez souhlasu exekutora dlužník se svým majetkem po doručení dokumentů o zahájení exekuce se svým majetkem nakládat nesmí, takové jednání je neplatné.Dotazy v poradně k Vyplacení exekuce

R

#7715, Můžu si půjčit na vyplacení exekuce?, Půjčka, 12.10.2019

Dobrý den, v mládí jsem udělal pár hlouposti a nějak jsem nesplácel. A mám exekuci, ale už tři roky sekám latinu, protože mám přítelkyni a dítě a slušnou práci, ze které už mi strhávají nějaké částky každý měsíc jinak. Zjistil jsem, že je potřeba zaplatit ještě cirka necelych 90 000 Kč. Nevím jestli se dá někde domluvit si na to půjčit. Bylo by pro mě totiž lepší platit půjčku třeba 10 000 Kč než každý měsíc jinou částku. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v exekuci ani další 4 roky po skončení exekuce Vám bohužel nikdo peníze nepůjčí. Srážky ze mzdy jsou v exekuci závislé na výši příjmu, typu pohledávek a počtu vyživovaných osob. Počet dětí a typ pohledávek se Vám nemění, tedy je to rozdílná výše platu každý měsíc, díky které je Vám každý měsíc sráženo jinak.

Z

#5712, Úvěr na exekuci, Půjčka, 8.1.2019

Dobrý den, je prosím vás nějaká banka, která půjčí na exekuce? Chtěla bych se toho zbavit, příjem mám slušný, můžu splácet i 7 000-9 000 Kč měsíčně, děkuji za odpověď.

Dobrý den,

na vyplacení exekuce Vám bohužel nikdo nepůjčí (neumožňuje to zákon o spotřebitelském úvěru sloužící k ochraně proti předlužení). Stejně tak nedostanete úvěr dalších 4-5 let od momentu doplacení exekuce. Se slušných příjmem a měsíčními splátkami 7 - 9 000 Kč určitě exekuci velmi brzy doplatíte sama. Banky v ČR