Banky.cz Banky.cz Slovník pojištění Částečný odkup

Částečný odkup

Definice Částečný odkup

Termín, který se používá u investičního životního pojištění, a definuje možnost výběru finanční částky z pojistné smlouvy z investiční části životního pojištění. Platné pouze pro daňově neuznatelné smlouvy. 


Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

POVINNÉ
Váš telefon

94% klientů najdeme
výhodnější pojištění

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.


Dotazy v poradně k Částečný odkup

DS

#14649, Předčasné ukončení životního pojištění, Pojištění, 26.6.2021

Dobrý den, v roce 2006 bylo uzavřeno životní pojištění s příspěvkem zaměstnavatele. Pojištění bylo daňové uznatelné a odpocty byly uplatňovány. V roce 2020 došlo ke změně, ukončení příspěvků od zaměstnavatele (z důvodu ukončení PP) a změna smlouvy na daňové neznatelnou, v roce 2020 odpočty nebyly. Lze smlouvu změnit z uznatelné na neznatelnou? A další problém je, že poradce sdělil, že lze provést částečný odkup aniž by se muselo zpětně něco dodanit. Toto bylo několikrát ze strany pojišťovny potvrzeno. Byl proveden odkup a následně přišel dopis od pojišťovny o povinnosti vše zpětné dodanit. Jak teď postupovat dál? Děkuji

Dobrý den,

neznám detaily vašich pojistných smluv (staré a nové), ale při předčasném ukončení daňově uznatelného životního pojištění je třeba dodanit příspěvky zaměstnavatele a vrátit uplatněné daňové odpočty. Pokud Vám poradce podal chybné informace a způsobil Vám škodu, domáhejte se náhrady. 

L

#13320, Částečný odkup Investiční životní pojištění, Pojištění, 7.3.2021

Dobry den, potrebuji poradit jak je to s danemi, kdyz jsem v minulem roce mela castecny odkup z investicniho zivotniho pojisteni bez zaniku pojistne smlouvy. Danove odpocty jsem neuplatnovala. Pojisteni si platim v zahranicni pojistovne (v ramci EU), vyplacena castka mi prisla na ucet v ceske bance. Dle moji mzdove ucetni si musim podat danove priznani a tento prijem zdanit 15%. Dle moji financni poradkyne z pojistovny to zdanovat nemusim. Opravdu nevim, kdo ma pravdu a zda-li nejak tento prijem v DP zohlednit. Dekuji.

Dobrý den,

při předčasném ukončení pojistné smlouvy se vracejí daňové odpočty a dodaňují se příspěvky zaměstnavatele za posledních 10 let. Částečný odkup IŽP je třeba zdanit (sazbou 15% se daní výnos, tedy hodnota odkupu po odečtení zaplaceného pojistného).Banky v ČR