Banky.cz Banky.cz Slovník pojištění Loupež

Loupež


Definice Loupež

Trestný čin, kdy pachatel usiluje o přivlastnění si cizí věci. Pro výplatu pojistného plnění je třeba doložit protokol od PČR.


Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

POVINNÉ
Váš telefon

94% klientů najdeme
výhodnější pojištění

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.


Dotazy v poradně k Loupež

JP

#3916, Měnová reforma, Osobní a rodinné finance, 14.10.2017

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, co se stalo s vklady ve spořitelnách, které zůstaly nevybrány do tzv. měnové reformy. Děkuji

Dobrý den,

máte-li na mysli měnovou reformu z roku 1953, tak hotovost se měnila v poměru 5-50:1 a vklady u bank v poměru 5-30:1 (staré koruny za nové, dle množství peněz na osobu). Jednalo se tak o vůbec největší loupež za bílého dne v dějinách naší země pod taktovkou KSČ, za což bylo Československo vyloučeno z Mezinárodního měnového fondu (MMF).

Články o Loupež

Jak na pojištění chaty či chalupy: myslete na počasí i na zloděje

Jak na pojištění chaty či chalupy: myslete na počasí i na zloděje

15.1.2020, Pojištění

…síte pokrýt všechna rizika,která vám reálně hrozí. Obvykle jsou to zejména škody způsobené: živly (například větrem, kroupamiči požárem) krádeží a loupeží vandalismem a vodovodní škody První typ pojistky vám pomůže, když napříkladvichřice poničí střechu chaty. V takové situaci navíc hrozí, že …

7 věcí, na které nesmíte zapomenout u pojištění domácnosti

7 věcí, na které nesmíte zapomenout u pojištění domácnosti

3.7.2019, Pojištění

…ovnyzpravidla nabízejí pojištění proti: poškození živly (jsou to například škodyzpůsobené požárem, krupobitím, bleskem nebo pádem stromu) krádeži, loupeži a vandalismu povodním a záplavám škodám způsobeným podpětím a přepětím poškození domácnosti kouřem rozbití skla (oken, varných desek nebona…

Loupeže využívající odvrácení vaší pozornosti

Loupeže využívající odvrácení vaší pozornosti

12.5.2014, Peníze

Zejména starší lidé se mohou stát cílem kriminálníků používajících techniky odvrácení pozornosti. Zabaví oběť, zatímco nějaký komplic se někde v objektu poohlíží po cenných předmětech vhodných k odcizení. Toto je zvlášť odporný kriminální čin, který zanechává oběti s pocity ponížení a zranit…Banky v ČR