Banky.cz Banky.cz Slovník pojištění Úrazové pojištění

Úrazové pojištění


Definice Úrazové pojištění

kryje rizika úrazů, které vznikly vlastním či cizím neúmyslným zaviněním


Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

POVINNÉ
Váš telefon

94% klientů najdeme
výhodnější pojištění

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.


Dotazy v poradně k Úrazové pojištění

RM

#8125, Úrazové pojištění, Pojištění, 25.11.2019

Jak dlouho od úrazu mohu podat žádost o náhradu plnění z úrazové pojistky?

Dobrý den,

tyto lhůty se řídí smluvními podmínkami vaší pojišťovny. Prostudujte informace na webu Vaší pojišťovny či se informujte na nejbližší pobočce (obecné lhůty platné univerzálně stanové nejsou).

HZ

#7420, Výplata pojistného plnění v insolvenci, Osobní a rodinné finance, 2.9.2019

Dobrý den, jsem rok v insolvenci, platím si úrazové pojištění (pojištění mám uzavřené z doby před insolvencí). Pokud bych měla úraz a pojišťovna by mi vyplatila nějaké peníze za úraz, budu je muset odevzdat insolvenčnímu správci? A ještě jedna otázka - přemýšlím o zrušené té pojistky, to co ušetřím, si raději chci dávat na důchodové spoření, neb je mi již 50 let. Nebude to problém? Děkuji z odpověď.

Dobrý den,

pojistné plnění je mimořádným příjmem, který by bylo třeba odevzdat insolvenčnímu správci. Z nezabavitelného minima si určitě můžete spořit na doplňkovém penzijním spoření (tento jediný produkt nelze v insolvenci postihnout).

H

#6711, Ztráta smlouvy, Pojištění, 4.6.2019

Dobrý den, přítel má úrazové pojištění u Aegon pojišťovny. Makléř který nám smlouvy dělal už vůbec nefunguje a jeho (přítelova) smlouva se ztratila. Lze dohledat podklady? Děkuji

Dobrý den,

nefungující makléř ani ztráta smlouvy nevadí. Stačí navštívit nejbližší pobočku vaší pojišťovny, kde Vám vystaví kopii. Pojistnou událost lze samozřejmě hlásit a nároky uplatňovat i bez fyzického držení smlouvy.

VT

#6564, Cestovní a havarijní pojištění, Pojištění, 14.5.2019

Dobrý den, vážně uvažuji o pořízení karty Diners Club Pure+ (zahrnuje cestovní a úrazové pojištění). Hlavním důvodem je cestování po USA a půjčení automobilu. Můj dotaz se týká pojištění. Když si půjčím automobil s touto kartou, budu plně pojištěn v případě automobilové nehody? Tedy budou případné škody (i zaviněné mnou) na straně půjčovny i ostatních účastníku nehody kryty touto kartou? Půjčovny v USA velmi často nutí dodatkové a drahé pojištění, tak jestli můžu být bez obav "jen" s DC kartou. Děkuji za odpověď. S pozdravem

Dobrý den,

cestovní ani úrazové pojištění nekryje škody způsobené řízením motorového vozidla. Tato pojištění řeší např. lékařské ošetření, ztrátu zavazadel a obecně nenadálé události při cestách do zahraničí. Škody vzniklé při řízení motorového vozidla řeší povinné ručení a havarijní pojištění (v zahraničí jejich ekvivalent). Povinné ručení kryje škody zaviněné Vámi druhým (nabouráte-li cizí auto, pojišťovna uhradí škodu na cizím autě, ale nikoliv na Vašem), havarijní pojištění pak škody zaviněné Vámi na Vašem vozidle (nabouráte-li cizí auto, pojišťovna uhradí škodu na Vašem autě). 

M

#6471, Úraz a pojištění, Pojištění, 29.4.2019

Dobrý den, dnes si budu dělat nové úrazové pojištění u České pojišťovny a dnes se mi stal úraz nohy. Mám vyšetření od doktora s dnešním datem a můj dotaz zní, zda to můžu dát dodatečně na pojišťovnu. Nebo to neuznají? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud se Vám stal úraz před uzavřením úrazového pojištění, pak tento úraz není předmětem pojištění a pojišťovna Vám úhradu neposkytne. Určitě úraz ani nezkoušejte hlásit jako pojistnou událost (jednalo by se o pojistný podvod).

Články o Úrazové pojištění

Cestovní pojištění: pojištění storna zájezdu využijete i na dovolené v Česku

Cestovní pojištění: pojištění storna zájezdu využijete i na dovolené v Česku

25.5.2020, Pojištění

…nce nedávnovytvořila speciální pojistku zaměřenou právě na turisty, kteří plánují strávitdovolenou v Česku. Kromě obvyklých součástí, jako je úrazové pojištění nebopojištění odpovědnosti, které najdete v každém cestovním pojištění, nabízí ispeciální služby. Jsou to například: cykloa…

Nejčastější pojistka? Pojištění odpovědnosti prohrává s pojištěním domácnosti i s „životkem”

Nejčastější pojistka? Pojištění odpovědnosti prohrává s pojištěním domácnosti i s „životkem”

12.2.2020, Pojištění

Povinné ručení, pojištění domácnosti a úrazové pojištění. Tojsou tři nejčastější pojistky, které mají lidé v Česku sjednané. Naopak jetéměř nezajímá pojištění právní ochrany nebo schopnosti splácet. Ukázal tonedávný průzkum agentury STEM/MARK pro společnost Home Credit. Prvenství po…

3 druhy pojištění, bez kterých se neobejdete

3 druhy pojištění, bez kterých se neobejdete

18.12.2019, Pojištění

… vám ale vyplatí oddoby, kdy se postavíte na vlastní nohy, až do konce života. Stačí je jenpřizpůsobovat aktuálním okolnostem. 1.Životní nebo úrazové pojištěníŽivotní nebo alespoň úrazové pojištění jenaprostý základ. Dokáže pokrýt výpadek příjmů například u dlouhodobé pracovnínescho…

Pojištění dětí: Myslete na vážné úrazy, onemocnění i na sebe

Pojištění dětí: Myslete na vážné úrazy, onemocnění i na sebe

23.10.2019, Pojištění

…. Nejen, že vám žádné penízeztrátu potomka nenahradí, ale řada pojišťoven vám navíc zaplatí stejně jennáklady na pohřeb. Mnohemdůležitější je úrazové pojištění dětí. Tím spíš, že úrazy bývají u dětí poměrněčasté. Proto se vyplatí připravit se na ně i na jejich následky. Krátkodobému…

Nejčastější finanční hříchy

Nejčastější finanční hříchy

4.10.2017, Osobní a rodinné finance

…livě uvrhnout celou rodinu dochudoby. Proto má pojištění vlastní střechy nad hlavou stejně jako povinnéručení své opodstatnění. Naopak dětské úrazové pojištění spojistným krytímpár tisíc korun za zlomenou ruku nemá vůbec žádný smysl. Je to jistě takénepříjemná životní událost, ale ž…Banky v ČR