Banky.cz Banky.cz Slovník pojištění Životní pojištění

Životní pojištění


Definice Životní pojištění

označováno též jako rezervotvorné pojištění, pokrývá rizika, u kterých je jisté, že se někdy v budoucnu realizují (riziko smrti či dožití se důchodového věku)


Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

POVINNÉ
Váš telefon

94% klientů najdeme
výhodnější pojištění

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.


Dotazy v poradně k Životní pojištění

LB

#9956, Jaký úrok dostaneme u hypotéky?, Hypoteční poradna, 4.5.2020

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na kalkulaci hypotéky. Jednalo by se o hypotéku na koupi pozemku (včetně stavebního povolení a projektové dokumentace) v hodnotě 1 160 000 Kč a výstavbu nového domu na hypotéku v celkové výši 4 000 000 Kč (včetně pozemku). K dispozici máme dům do zástavy v hodnotě cca 4 000 000 Kč. Jsme manželé, bez dětí, čistý společný příjem 40 000 Kč, žádné další splátky. Na jaký úrok jsme cca schopni dosáhnout včetně pojištění?

Dobrý den,

pro hypotéky do 80% LTV a bonitní klienty (dostatečný příjem, bez závazků a dluhů) je šikovný hypoteční poradce schopen nabídnout sazbu okolo 2% bez nutnosti sjednávat nevýhodné životní pojištění. Kontaktujte prosím naše specialisty prostřednictvím hypoteční kalkulačky, vše vám spočítáme na míru a doporučíme nejvhodnější řešení.

JS

#9771, Exekuce a penzijní spoření, Exekuce a insolvence, 17.4.2020

Dobrý den, může exekutor zabavit penzijní nebo životní pojištění? Děkuji.

Dobrý den,

pokud dlužník smlouvu sám nevypoví (a nežádá o jednorázové vyrovnání), pak exekutor toto požadovat nemůže a peníze z těchto produktů nelze obstavit.

PH

#9249, Životní pojištění a příspěvek zaměstnavatele, Daně, 15.3.2020

Do jakého oddílu či kolonky mám v přiznání k dani z příjmů fyzickým osob napsat příspěvek zaměstnavatele na soukromé životní pojištění (§ 6 odst. 9, písm. p) bod 3 zákona? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

příspěvek zaměstnavatele na soukromé životní pojištění se v daňovém přiznání neuvádí (příspěvek se nedaní). 

R

#9149, Daň z příjmu a sleva na dani za penzijní spoření, Daně, 3.3.2020

Dobrý den, jsem důchodce pracující na smlouvu o provedení práce. Mohu si odečíst v daňovém přiznání částku na důchodové spoření a na životní pojištění - obě ve výši 24 000 Kč?

Dobrý den,

ano, v daňovém přiznání můžete uplatnit uplatnit obě tyto slevy (resp. snížení daňového základu), nicméně reálně je vyčerpáte jen při vyšším příjmu (s příjmem na DPP do 10 000 Kč měsíčně Vám stačí uplatnit základní slevu na poplatníka).

MV

#9147, Kopie pojistné smlouvy, Pojištění, 3.3.2020

Dobry den, měl jsem Flexi životní pojištění a potřeboval bych kopii smlouvy a podmínky plněni. Děkuji.

Dobrý den,

v této záležitosti doporučuji kontaktovat pojišťovnu Kooperativa, u které máte Flexi životní pojištění sjednané.

Články o Životní pojištění

Cestovní pojištění: pojištění storna zájezdu využijete i na dovolené v Česku

Cestovní pojištění: pojištění storna zájezdu využijete i na dovolené v Česku

25.5.2020, Pojištění

…latí veškerédlouhodobé pojistky, které máte sjednané. Je proto zbytečné pojišťovat siškody, které už máte kryté. Pokud tedy máte úrazové nebo životní pojištění,nepotřebujete cestovní pojistku s krytím úrazů, trvalých následků nebo smrti.Tato rizika už řešíte jinde. A pravděpodobně i…

Hypotéky s úrokem pod 2% jsou stále častější. A bude jich přibývat

Hypotéky s úrokem pod 2% jsou stále častější. A bude jich přibývat

20.5.2020, Hypotéka

…ocentního bodu. Přesto je obvykle výhodnější smířit se svyšším úrokem a pojištění schopnosti splácet se vyhnout. Místo něj si radějisjednejte životní pojištění. Správně nastavená životní pojistka totiž pokryjestejná rizika jako pojištění schopnosti splácet. A k tomu myslí i na řadud…

Banky lákají na účty s pojištěním pravidelných výdajů. Opravdu se ale vyplatí?

Banky lákají na účty s pojištěním pravidelných výdajů. Opravdu se ale vyplatí?

13.5.2020, Běžný účet

…stačí. Hlavně ve vážnějších případech jako je trvalá invalidita nebo smrtjednoho z partnerů. V podobných situacích vám nejlépe pomůže rizikovéživotní pojištění. Zaplatíte za něj sice o něco víc než zapojištění výdajů, zato ale získáte dost velké krytí pro nejrůznější situace.Napříkl…

Pandemie mezi výlukami? Některé pojišťovny kvůli COVID-19 mírně ustupují

Pandemie mezi výlukami? Některé pojišťovny kvůli COVID-19 mírně ustupují

11.5.2020, Pojištění

…luv vzrostl o 3,5%. „Jako celek pojistný trh zatím roste o 5,6%,když celkové předepsané pojistné dosáhlo úrovně 36,6 miliardy korun. Z toho naživotní pojištění připadá 11,7 miliardy a na neživotní pojištění 24,9 miliardykorun,” dodal Jedlička. Promořování? Připravte se na něj pojist…

Pojištění v čase koronaviru. Podívejte se, jak cestovní a životní pojištění řeší COVID-19

Pojištění v čase koronaviru. Podívejte se, jak cestovní a životní pojištění řeší COVID-19

22.4.2020, Pojištění

…poté, co vláda nedoporučila do daného státu cestovat.Anebo dokonce po uzavření hranic. V takovém případě má pojišťovna právo plněníodmítnout. Životní pojištění a karanténaS cestami do zahraničí souvisí také povinnákaranténa, kterou lidé často vnímají podobně jako pracovní neschopnos…Banky v ČR