Banky.cz Banky.cz Štítky družstevní záložna

družstevní záložna

Velké porovnání spoření – červen 2018

Přestože by úroky měly spíše růst, dvě družstevní záložny snížily své sazby u spoření. Banky tak prvně v historii nabízejí více než kampeličky. Vyplatí se více spořící účet, termínovaný vklad nebo stavební spoření?

Členská schůze ANO Spořitelní: Rosteme přes 2 miliardy

Klienti spořitelních družstev mají právo podílet se na řízení kampeliček svou osobní účastí na valných hromadách. Každý tak může klást vedení družstva dotazy či navrhovat usnesení a tím přispívat k pozitivnímu vývoji svého spořitelního a úvěrního družstva. Co nového v ANO SD?

Stručné hodnocení webových prezentací bankovních institucí

Měsíc co měsíc poctivě navštěvujeme níže uvedené weby a čerpáme z nich nejaktuálnější informace pro naši databázi. Článek primárně hodnotí, jak dobře se nám s weby pracuje (kvalita a dostupnost informací, přehlednost a spousta dalších poznámek).

Družstevní záložny a členský vklad

Dobrý den, dne 28.3. 2017 jsem založil termínovaný vklad u ČS úvěrní družstvo na 3 roky. Dne 31.7. 2019 mi byl vklad vypovězen a vklad i alikvotní část úroků mi byla zaslána. Při zakládání vkladu jsem zaplatil 999 Kč jako navýšení zakladního členského vkladu a další členský vklad 19 000 Kč. Jde mi o to, že o vrácení peněz za členství nepadla ani zmínka. Po mém dotazu na tuto částku mi bylo oznameno, že mi peníze vrátí až po nějaké uzávěrce a to v termínu 30.6-30.9 2020. Mohli byste mi oznámit, zda mi mohou tyto prostředky tak dlouho zadržovat? A pokud nemohou, co mám učinit proto, abych peníze dostal zpět. Děkuji za rady.

Pojištění vkladů

Dobrý den, po zrušení Zajišťovacího fondu družstevních záložen (31.12.2010) přechází všechna práva a povinnosti Fondu do kompetence Ministerstva financí-odbor 44-Náhradové agendy. Dle přechodných ustanovení v Zákoně 87/1995 Sb. a dle Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/49/EU mají záložny vedené pod MF také nárok na vrácení vkladů do max. 100 000 EUR. Je to tak? Děkuji za odpověď.

Změna MPU na banku

Družstevní záložna, resp. Spořitelní družstvo (dále jen SD) se přeměnila dnem 1.1. 2019 na banku tj. získala licenci od ČNB. Jako řádný člen jsem vložila do SD základní čl. vklad a také další členský vklad. Transformované SD se rozhodlo, že základní i další čl. vklad budou v nominální hodnotě zapsány jako akcie a bývalí členové SD se tak stanou akcionáři nově vzniklé banky. Ptám se: a) k jakému okamžiku mi vzniká právně nárok na podíl ze zisku SD (valná hromada v této věci bude rozhodovat až v dubnu 2019, o výplatě podílu je uvažováno jako o reálné, jen se čeká na výsledný VH za rok 2018) tj. zda k okamžiku ukončení účetního období tj. 31. 12. 2018, kdy jsem byla členem SD, nebo zda až k okamžiku schválení výplaty včetně % výše valnou hromadou bývalého SD b) neztrácím nárok na výplatu podílu na zisku SD za rok 2018, když si akcie nově vzniklé banky nechám zapsat do Centrálního registru cenných papírů pod příslušným ISIN dříve, než bude konaná valná hromada bývalého SD schvalující výplatu podílu (tj. dříve než v dubnu 2019)? c) abych neztratila nárok na výplatu podílu na zisku bývalého SD, musím držet akcie zapsané v CDCP nově vzniklé banky do doby konání valné hromady, která schválí výplatu podílu na zisku SD? Děkuji mnohokrát za vaší kvalifikovanou a rychlou odpověď. Čas jsou peníze a tento problém by jistě stál za to popsat v nějakém článku vydávaného periodika. Týká se několika tisíc členů bývalého SD. Pohodový denRychlé odkazy

Banky v ČR