Banky.cz Banky.cz Štítky manželství

manželství

Manželství, dluhy a exekuce

Dobrý den, v manželství nám vznikly dluhy, měly jsme exekuce. Nyní jsem rozvedená, měla jsem penzijní připojištění a exekutor mi všechny peníze vzal. Má na to nárok, i když dluh byl pouze na manžela, ale vznikl v době manželství? Děkuji

Insolvence a manželství

Dobrý den, žiji s přítelem, který si sve dluhy doplatil bez insolvence. Já jsem na mateřské a chci jit do insolvence, časem bychom se chtěli vzít, mame spolu dítě. Jak postupovat? Děkuji

Insolvence a manželství

Dobrý den, prosím o radu. Byla mi schválena insolvence, jsem ženatý a manželka mi dala darovací smlouvu na 4 500 Kč. Teď ji přišel dopis z Prahy od soudu, je tam spisová značka stejná na lístku jako já mám na usnesení o povoleni oddlužení. Musí tedy soud informovat i manželku, že jsem v insolvenci? Děkuji

Společné oddlužení pro manžele

Pokračování dotazu č. 8620: Dobrý den, ještě prosím jednou navazuji na můj dotaz. Schválená insolvence mi běží 3 měsíce. Pokud bychom chtěli požádat o oddlužení manželů (společné), musel bych nejprve svou insolvenci zrušit, a pak požádat společně nebo se dá požádat a pak se to zruší? Jde mi o to, že jakmile zruším svou insolvenci, tak věřitelé se začnou ozývat, začnou naskakovat úroky a penále, nebo je tomu jinak? Děkuji moc za Váš čas.

Insolvence a svatba

Zdravím Vas, dostali jsme se do fin. problémů s přítelkyní a ja si podal za svobodna žádost o bankrot. Byl mi schválen jěště za "starých podminek" (splatit min 30% dluhů). Insolvence mi beží 4 měsíce. Poté jsme se vzali. Mysleli jsme, že závazky, ktere jsou na přítelkyni (manželku) zvládneme splácet. Opak byl pravdou. Chtěl bych se zeptat co je lepší a zda to vůbec nějak jde. Může manřelka podat také sama návrh na oddlužení? Nebo se to dá nějak "předělat", abychom měli společný návrh na oddlužení, i když mně už bankrot běží? Díky moc!

Manželství a exekuce

Pokračování dotazu č. 8607: Dobry den, nebylo by lepsi sepsat darovaci smlouvu? Nez byt oba v insolvenci? Dekuji.

Manželství, dluhy, exekuce a insolvence

Dobrý den, vzala jsem si půjčku, kterou potřeboval manžel, jemu ji nedali. Peníze byly pro něj, já byla jako žadatelka a manžel jako spoluúčastník. Po par letech jsme se rozvedli a manžel přestal dluh platit, já byla na mateřské a neměla peněžní prostředky na splácení. Nakonec mi přišla exekuce na plat. Manžel je nakonec v insolvenci, má tam zahrnutý i dluh, který byl na mé jméno, on jako spoluúčastník. Mám dotaz - jak je možné, když bývalý manžel má v insolvenci zahrnutý i můj úvěr, že se mi strhává exekucí také peníze? Přeci když to má manžel (bývalý) zahrnuto v insolvenci, je hloupost, aby to též strhávali i mně. Moc děkuji za odpověď, jsem bezradná, mám dvě malé děti a nemohu si dovolit exekuci. Děkuji

Společná insolvence pro partnery?

Dobrý den, je možné podat žádost o insolvenci společně s partnerem, i když nejsme manželé? Moc děkuji za odpověď.

Manželství a exekuce

Dobrý den, pokud je vedena exekuce na mne, může se do příjmu započítat i manželova výplata?

Manžel se zadlužuje a neříká mi o dluzích

Dobrý den, manžel pracuje jako OSVČ. Mám podezření, že neplatí zdravotní ani sociální pojištění. Bohužel manžel se mnou nekomunikuje a na České průmyslové zdravotní pojišťovně mi oznámili, že bez plné moci nemůžou poskytnout žádné informace. Přišli nám dopisy s červeným pruhem do doporučených rukou manžela, ale nemám k nim přístup. Pokud budu žádat o rozvod, budu muset platit poloviny dluhu manžela, i když je to jeho dluh a částku mi nechce oznámit (mám podezření dohromady cca 120 000 Kč)? Zatím nám nehrozí exekuce, ale kdyby náhodou, můžou sáhnout i na peníze dětí (studenti nad 18 let), které mají na jejich vlastních účtech? Kdyby to chtěl manžel splatit, existuje nějaká možnost splátkového kalendáře a zrušení penálů? Bohužel to není poprvé, co se takhle manžel zadlužil. Můžete mi prosím poradit co mám dělat, když mi nikdo nic nechce říct. Děkuji za odpověď

Manželství

Po letech manželství měníme způsob hospodaření, každý budeme mít svůj účet. Na mém účtu který jsme používali dosud nezbylo nic (je v mínusu). Mám zde však uložen zbytek prostředků (formou ŽP a spořícího účtu) z prodeje dědictví po mé matce. Žena by ráda polovinu. Má na tyto finance právní nárok?

Manželství a insolvence

Dobrý den, plánuji jít do insolvence a moje manželka má družstevní podíl. Je možné, že kvůli tomu o něj přijde? Moje dluhy jsem získal před i během manželství a manželka o nich neví. Potom mám ještě jeden dotaz. Po spočítání měsíční splátky, bych splatil 100% svých závazků během 3 let. Skončila by tím insolvence nebo musím platit celých 5 let? Děkuji.

Společné dluhy

Dobry den, muj kamarad je v insolvenci jiz dva roky. Dluh vznikl v predchozim manzelstvi. Kamarad sve zavazky podctive splaci, ale jeho byvala zena ne. Nyni jsou predvolani k soudu. Muze soud zrusit insolvenci i memu kamaradovi, kdyz on jiz uhradil znacnou cast dluhu? Lze dluh rozdelit? Nebo jakym zpusobem se muze postupovat, kdyz byvala zena nedolozi sve prijmy a odmita platit? Velice dekuji za odpoved.

Dluhy v manželství a exekuce

Dobrý den, mám exekuci, ale nemá žádný příjem, exekutorka strhává mému muži peníze z důchodu. Dohledali jsem akorát tohle:

Od 1. 7. 2015 již exekutor nemůže postihnout mzdu manžela povinného. Co se týče přechodných ustanovení, nová právní úprava se použije i na exekuční řízení zahájená dříve. Exekutorka by tak měla exekuční příkaz zrušit, protože od 1. 7. 2105 je takový postup protiprávní. Znění přechodného ustanovení je následující: Není-li dále stanoveno jinak, použije se exekuční řád a občanský soudní řád ve znění účinném ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona i pro řízení zahájená přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona; právní účinky úkonů, které v řízení nastaly přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona, zůstávají zachovány. Druhá věta znamená jednoduše to, že srážky ze mzdy provedené před tímto datem, exekutor již nemusí vracet. Pro urychlení zastavení exekuce doporučuji podat vůči exekutorovi návrh na částečné zastavení exekuce v souladu s ust. § 262b odst. 1 zák. č. 99/1963 Sb., občanského soudního řádu. V návrhu na zastavení exekuce se musí manžel povinného (tzn. Vaše manželka) domáhat zastavení exekuce srážkami z jejích příjmů z důvodu, že exekucí je postižen majetek manžela povinného (mzda), který nelze postihnout. Takto se lze domáhat pouze zastavení srážek ze mzdy Vaší manželky, nelze se tak domáhat úplného zastavení exekuce.

Jaký máte na to názor? Jak se máme zachovat. Děkuji.

Společné dluhy v manželství

Dobrý den, jsem důchodce, žena má exekuci na zdravotním pojištění, ale protože nemá žádný příjem, přihlásili se na můj důchod a bylo mi strhnuto za ženu. Tohle se může? Jde o dluh ženy a strhávají mi z důchodu? Poradíte mi prosím, jak mám postupovat? Mám napsat na zdravotní pojišťovnu nebo na exekutora, že je to neoprávněně nebo na to mají nárok? Děkuji za odpověď.

Manželství a dluhy

Dobrý den, manželka vstoupila do manželství s dluhem. Dluh vznikl s bývalým manželem. Já sám mám dluhy a chci osobní bankrot. V případě, že si projdu 5 letým oddlužením a budu plně oddlužen, může se mě nějak dotknout dluh mé ženy z minulosti? Do insolvence nemůžeme jít jako manželé, máme moc malý příjem a vysoké dluhy, plnění nám vychází na 7%. Děkuji

Manželství, exekuce a insolvence

Dobrý den, bývalý manžel platí insolvenci od roku 2015, kam se mu přihlásila Česká spořitelna s dluhem 258 000 Kč. Insolvenci platí řádně, já jsem jeho ručitel v insolvenci. Pokud se přihlásí spořitelna o svůj dluh a dluh se jí splácí, měla by být exekuce a nárůst úroků zastavena. Nedávno mi došel dopis od exekutora a požaduje od té same spol. Česká sporitelna už dluh 360 000 Kč i s urokama. Prosím o radu, jak to tedy je. Já si myslím, pokud je v insolvenci dluh přihlášen a sama spořitelna se přihlásila, tak po mně nemůže exekutor nic chtít. Co mám dělat a kam se obratit? Vím že jako ručitel budu muset za něj splácet, ale ne takovou částku. Děkuji vám za odpověď.

Dluhy z předchozího manželství

Dobrý den, můj bratr je rozvedený už 10 let. S manželkou měli společný dluh, který on z půlky zaplatil. Jeho ex manželka ale nezaplatila 2 splátky. Teď na ni přišla exekuce. Mezitím můj bratr měl insolvenci co už mu skončila. Můj dotaz zní - může na jeho plat exekuce? Děkuji

Může manželka přijít o rodinný dům?

Dobry den, jsem v insolvenčním řízení a oženil jsem se před měsícem, dluhy jsem měl před manželstvím. Manželka vlastní rodinny dům, který je výhradně v jejím vlastnictvím. Může se to týkat i mého oddlužení, že manželka přijde o nemovitost? Děkuji.

Společné oddlužení pro manžele

Pokračování dotazu č. 7543: A pak i manžel bude mít minimální mzdu? A kdy mohou vymáhat dluhy? Během oddlužení nebo až po skončení?

Insolvence v manželství

Dobry den, budu si podávat žádost o insolvenci. Musím do ni jít sama, jelikož manžel insolvenci již měl. Během manželství se nám nahromadily dluhy. Můžou je chtít po manželovi během doby, kdy bude probíhat má insolvence? Děkuji za odpověď.

Exekuce a dar

Dobrý den, když mám exekuci a jsme manželé a manželka dostala auto darem a je napsané na manželku, může ji ho vzít exekutor? Děkuji. Dluh nebyl společný, já jsem si ho vzal jen na sebe. Děkuji

Dluhy před manželstvím

Pokračování dotazu č. 7408: Děkuji za odpověď. Já přemýšlím furt nad tím oddlužením. Když jsem žádal, tak mi nikdo neřekl, že může žena přijít o byt. Když to nabyla ještě před manželstvím, než jsme se vůbec vzali. Ani nejsem napsaný v registru nemovitostí. A dluhy byly před manželstvím než jsme se vzali. Jak je možné, že o byt může přijít? Manželka žádá o rozvod. I přesto může o byt přijít?

Insolvence a manželství

Pokračování dotazu č. 7408: Dobrý den, děkuji za odpověď. Takže o byt může tedy žena přijít? I když není ve SJM? Mně právě bezplatný právník říkal, že to možné není. Že nemůžou vzít majetek, který nepatří do SJM.

Manželství, dluhy a osobní bankrot

Dobrý den, když vyhlásí osobní bankrot manželka, obestaví se jen její účet nebo i manželův? A druhý dotaz, když má člověk dvě výplatní pásky (základ + prémie) a ČID I. stupně, jsou do příjmu započítávány všechny peníze? Děkuji za odpověď.

Prodej majetku v insolvenci

Dobry den, zazadala jsem o insolvenci. Manzel ma majetek, ktery mel uz pred svatbou. Nemuze se stat ze by ho musel prodat? Dekuji

Manželství, exekuce a insolvence

Dobrý den, prosím o radu. Manžel má insolvence od roku 2015, řádně vše splácí. Mě z insolvence vyřadili, takže manžel má vše na sebe. Skoro vše je na něho, jen jeden úvěr je na mě a ten činil 190 598 Kč. Má ho v insolvenci a splácí ho. V roce 2016 mě kontaktoval exekutor, že ho musím splácet taky. Domluvili jsme se na 1 500 Kč měsíčně s tím, že musím zaplatit 168 524 Kč. Posílala jsem pravidelně až do teď. 17.5. 2019 mi přišel dopis od exekutora, že to přebírá někdo jiný a dal mi srážky z platu, částka je 138 603 Kč. Prosím o radu, jestli se s tím dá něco dělat. Přijde mi, že stále oba platíme a částka se nesnižuje. Děkuji

Manželství a insolvence

Pokračování dotazu č. 6547: Dekuji za bleskovou odpoved,  ale mozna jsem se spatne vyjadrila. Jde mi o to, ze manzel insolvenci splaci poctive, pravidelne a snad tedy za rok zdarne bude ukoncena. Pak si samozrejme bude muset zazadat u soudu o prominuti zbyleho dluhu a v dobe nez probehne soud a vyda usneseni o odpusteni zbyleho dluhu, muze v tomto mezicase nas postihnout jeho minulost? Myslim to v tom smeru, ze by se napr. veritel prihlasil o zbytek dluhu a vymahal ho? Dekuji

Dluhy vzniklé před manželstvím

Dobry den, obracim se na Vas s otazkou. V dobe, kdy jsem jeste nebyla vdana, sel muj manzel do insolvencniho rizeni. Insolvence mu byla schvalena, za rok konci a on uplati cca 50-60% dluhu. V dobe trvani insolvence jsme se vzali a nedavno jsem se dozvedela, ze po ukonceni insolvence se muze zbytek dluhu vymahat po mne, jakozto jeho manzelce. Je to pravda? Docela me to zaskocilo, protoze ja s jeho dluhy nemela nic spolecneho (nasekal si je neuvazene v mladi) a nechci za to zase platit. Jeste dodam, ze jsem mu tedy na zacatku podepsala darovaci jistinu. Takze vlastne castecne platim i ja. Dekuji za odpoved.

Manželství, rozvod a exekuce

Dobrý den, můj manžel (OSVČ) má dluh u zdravotní pojišťovny. Přestože se ho snažil splatit, dluh byl předán k exekuci. Exekutor mu povolil splátkový kalendář a prozatím žádné další kroky nepodnikl, nyní po 18 měsících splácení se jedná cca o čásku 30 000 Kč. S manželem si už delší dobu nerozumíme a já jsem se odstěhovala na jinou adresu a chtěla bych požádat o rozvod. Zajímalo by mě, jak exekutor v praxi postupuje, když by došlo na zabavování majetku. Bude se automaticky zajímat i o mě nebo si vystačí s majetkem na adrese manžela, pokud dluh pokryje? A jak je to v případě zablokování účtu? Budu mít blokovanou částku ve výši poloviny dluhu nebo celého, případně nebudu moci vůbec disponovat s účtem? Děkuji za odpověď.

Manželovy dluhy z podnikání

Dobrý den, bývalý manžel si v roce 2003 založil u KB běžný účet jako fyzická osoba - podnikatel, jednalo se o podnikatelský účet, Balíček Efekt pro standardní potřeby malých firem. Podotýkám bez mého vědomí a souhlasu. V roce 2004 mu banka poskytla kontokorent 100 000 Kč (možnost nastavení povoleného debetu na účtu až do výše 100 000 Kč tvoří nabídku balíčku Efekt) zajištěný bianko směnkou bez avala. V roce 2010 mu banka dodatkem ke Smlouvě navýšila debet na 400 000 Kč. Naše manželství procházelo krizí, muž zcela opustil rodinu, začal vyvádět peníze ze společného rozpočtu a z důvodů možného zvýšeného podnikatelského rizika jsme provedli v roce 2011 zúžení SJM formou notářského zápisu a zahájili rozvodové řízení. V roce 2013 banka směnku zesplatnila. V roce 2014 proběhl směnečný soud. V roce 2015 jsem se o výši dluhu plus příslušenství a existenci účtu dozvěděla, až když mi přišla exekuce na plat, účty a majetek. S bývalým mužem jsem byla v odluce. Spadají dluhy z podnikatelského účtu do SJM? Dluh ze směnky převzal bývalý muž bez mého souhlasu, aniž se jednalo o obstarání každodenních nebo běžných potřeb rodiny. Směnka je bez zajištění. Proč mě banka, která mě nyní považuje za spoludlužníka nevyzvala k zaplacení dluhu, než celou věc podstoupila k soudu? Jak je možné, když se jednalo o b.ú. tzv. balíček EFEKT s max.povoleným debetem do 100 000 Kč, že banka navýšila tento debet na 400 000 Kč? Nesjednala si jištění avalem? Navíc u soudu PZ KB předložila výpisy z účtu z roku 2009, kde povinný opakovaně překračoval povolený debet 2-3 násobně. Banka tím, že nesnížila ani nezablokovala přečerpaný povolený debet, nadále prováděla transakce bez dostatečného zajištění financí na účtě, porušila podmínky ve smlouvě. Považuji celé jednání banky za neetické a v rozporu s dobrými mravy, jako matka samoživitelka jsem se tak dostala do obtížné životní situace. Ohledně NZ o zúžení SJM jsem banku nemohla informovat, neboť jsem o existenci účtu nevěděla, bývalý muž o něm neřekl ani notáři a s ohledem na bankovní tajemství mně žádná banka neposkytne informace o tom, zdali je u ní výše zmiňovaná osoba klientem a má u ní dluhy. Děkuji za odpověď.

Mám exekuci, mohou sáhnout na plat manžela?

DOBRY DEN, MÁM EXEKUCE, JE JICH VÍC. MŮŽOU MOU EXEKUCI STAHOVAT Z PLATU I MANŽELOVI? A KDYŽ MÁ NA SEBE AUTO, JESTLI MU HO MŮŽE EXEKUTOR ZABAVIT. DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ

Oddlužení v manželství

Dobrý den, v součastné době jsem v insolvenci. Zde jsem se dočetla, že mé dluhy, které vznikly před odlužněním a nebyly do něj příhlášeny, nebudou po ukončení po mně vymáhány. Chci se zeptat, zda mohou být vymáhány po mém manželovi? Děkuji

Nesouhlasím s půjčkami manžela

Pokračování dotazu č. 6338: Děkuji za odpověď. Takže jediným momentálním řešením je najít všechny nebankovní půjčky a do všech napsat, že si nepřeji, aby mému manželovi půjčovali další peníze? Myslíte, že na to tyto banky budou nějak reagovat? Je to spíš pojistka pro mě pro případ rozvodového řízení? chápu to správně? děkuji

Nebankovní půjčky a ručení v manželství

Dobrý den, jsem 2 roky vdaná. S manželem jsme si před 4 měsíci vzali hypotéku na byt na 1,8 mil. Kč, do toho ještě splácím půjčku 200 000 Kč. Teď jsem náhodu zjistila, že můj manžel si po uzavření sňatku nabral několik nebankovních půjček. Peníze utratil ani neví za co, dle jeho slov. Chci se zeptat, jak se to pak řeší u případného rozvodu. Neříkám, že se chci hned rozvádět. Jen nevím, jak mu v tom zabránit a mám strach, aby mě nedostal problémů, děkuji.

Ručení za dluhy manžela

Dobrý den, mám dva syny (17 a 15 let), manžel s námi nežije (už má další 2 děti), ale ještě nejsme rozvedeni. Bojím se, že v případě, že se zadluží (není to jen hypotéza) a něco se mu stane, přijde exekutor pro auto (psané na manžela) a taky na můj účet. Proto bych ráda založila spořící účet na syny, aby měli aspoň nějaké peníze o které se nemusíme bát. Je to možné, nebo exekutor zastaví i účty synů? jak bezpečně uložit to málo co máme? Děkuji za odpověď.

Nákup nemovitosti v manželství

Dobrý deň, ja som vám už raz písala ohľadne typu vlastnictvi nemovitosti do osobného vlastnictvi. Sme manželia Slováci bez prechodného pobytu žijúci v ČR. Nevieme či môžeme dať SJM alebo niečo ine.

Společné oddlužení manželů

Dobrý den, jsem invalidní důchodce II. stupně a chci se prosím zeptat na toto. Můžeme i v případě oddlužení manželů využít tříletou zvýhodněnou variantu pro důchodce, i když manžel není důchodce? Manžel je zaměstnán na hlavní pracovní poměr. Děkuji

Ručím za dluhy manžela vzniklé před manželstvím?

Dobrý den, v roce 2013 jsem šla do oddlužení, v roce 2015 jsem si vzala manžela, insolvence mi úspěšně skončila v říjnu 2018 a v lednu mi exekutor zablokoval můj účet za nějaký starý manželů z dluh z roku 2006. Manžel teď vyhlásil insolvenci. Předpokládám, že tedy jak tu už několikrát píšete, že 70% budou chtít po mně. Jsou jeho dluhy před manželstvím jen jeho? Děkuji

Mohu se vdávat v insolvenci?

Dobrý den, jsem studentka na vysoké škole a můj přítel mě požádal o ruku. Přítel je v insolvenci a 3 roky ji řádně splácí. Je svatba vhodná? Bude mít na mě nějaký vliv jeho insolvence? Děkuji, Jana

Manželství a exekuce

Exekutor mi kvůli manželčině exekuci zablokoval účet. Nemám už 3 měsíce z čeho platit nájem a energie. Co mám dělat?

Manželství a společné dluhy

Dobry vecer, jsem 2 mesice po ukoncene insolvenci a ted je na me exekuce za manzela, ktery v insolvenci je a ta pohledavka je dokonce v te insolvenci zahrnuta. Co muzu delat, kdyz uz mam zablokovany ucet? Maji na tohle pravo? Musim to platit, kdyz dluh vznikl pred tim nez jsme se vzali? Dekuji za radu

Insolvence v manželství

Dobrý večer, jsem tři a půl roku po ukončení insolvence. Nyní se rozhodl požádat o oddlužení můj manžel, jehož dluhy vznikly podnikáním, které bylo již ukončeno. Exekuční příkazy byly vypracovány v roce 2011 a my jsme se brali v roce 2014. Jak se mne jeho případná insolvence bude týkat? Děkuji.

Mohou po mně vymáhat dluhy partnera?

Dobrý den, rád bych se zeptat, zda v případě, když si jeden z partnerů nechá změnit příjmení na příjmení toho druhého (bez právního svazku), je možno po druhém z partnerů vymáhat peníze na splátky exekucí prvního z nich. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Jakub.

Vysoká půjčka bez souhlasu manželky?

Dobrý den, prosím o radu. Mám otevřeno několik úvěrů v celkové výši 800 000 Kč a uvažuji o jejich konsolidaci. Existuje nějaká spolehlivá banka, která konsolidaci v takové výši poskytuje, aniž by vyžadovala podpis mé manželky? Splácím pravidelně, manželka o mých úvěrech neví.

Dluhy manžela teď vymáhají po mně

Dobrý den, v prosinci mi skončila insolvence a soud mi schválil osvobození od nesplacených pohledávek. Můj manžel se kterým nežiji několik let má exekuce nyní po skončení mé insolvence mu přišlo do datové schránky, že má pohledávku u nebankovní společnosti a že z mého účtu budou strhávat peníze na tuto pohledávku. Mně tam chodí podpora z ÚP. Mají na to právo? Jak se můžu proti tomu bránit?

Dluhy v manželství a insolvence

Dobry den, snacha ma exekuci a uvazujeme o insolvenci. Ale tim ze se ji zbytek uroci tak to nemuze nikdy zaplatit. Dotaz zni - kdyz dluh na ktery ma exekuci mela jeste za svobodna,  tykalo by se to tez syna, kdyz jsou ted manzele? Dekuji

Dluhy v manželství

Můj manžel si před 4 lety bez mého vědomí a souhlasu sjednal v bance úvěr ve výši 450 tisíc Kč. Ve stejném, roce si u jiné banky otevřel další úvěr ve výši 290 tis. Kč a o rok později u stejné banky další úvěr ve výši 300 tis. Kč. Na všechny úvěry jsem přišla nyní náhodou, když úvěry přestal splácet a začaly chodit upomínky. Vzhledem k tomu, že se výše vypůjčených prostředků přibližuje částce 1 milionu Kč, chci se zeptat, jak je vůbec možné, že banky můžou takovou výši úvěrů poskytnout, aniž by požadovaly souhlas druhého partnera. Je takovéto jednání peněžních ústavů v souladu se zákonem? S manželem máme SJM a s úvěry, které si bez mého vědomí otevřel nesouhlasím. Jak se mohu bránit?

Insolvence a exekuce v manželství

Dobrý den, jsem pár dní před rozvodem, ale manžel si vyřídil insolvenci, kterou již má schválenou. Než mu ji tzv. odklepli, tak mi přišla exekuce na plat. S manželem již nejsem dlouhou dobu a na veškeré spojení mi nereaguje. Jediné co jsem dokázala zjistit je odkud dluh pochází, a že tento dluh má zahrnut v insolvenci. Může mi exekutor nařídit exekuci, když je tento dluh přiznám v insolvenci? Vůbec nevím jak se v takovéto záležitosti bránit. Děkuji za odpověď

Manžel prosázel peníze na stavbu RD

Dobrý den, vzali jsme si s ex-manželem hypotéku ve výši 2 mil. Kč. V roce 2018 jsme měli kolaudovat, ale nic na pozemku není. Do dnešního dne je vyčerpán milion, který ex-manžel prosázel a já byla nucená podat trestní oznámení na PČR. Můj dotaz zní: Půjde dluh i za mnou, když se to již řeší? Ex-manžel se doznal. Děkuji

Jak na hypotéku

Dobrý den, chci si s přítelem vzít hypotéku na 2 300 000 na byt (v tom je započítaný i přítelův úvěr v hodnotě 200 000 Kč a můj v hodnotě 300 000 Kč). Jelikož nejsme manželé, tak mě zajímá, jak to bude po rozchodu. Zda je problém z hypotéky jednoho vyloučit, či byt prodat a splatit výdělkem hypotéku. Dále by mě zajímala přibližná doba splácení úroků. Kdyby byla hypotéka třeba na 30 let s fixací 5 let. Tedy po jaké době by bylo možné byt prodat a doplatit hypotéku. Děkuji za informaci

Rozvod a SJM

Dobry den, mam pred svatbou a chtela bych vedet, jestli v pripade, ze by se neco prihodilo a byl rozvod, tak penize ktere mam nyni na beznem i sporicim uctu by stale nalezely mne? Tzn. nedelily by se? A jak by se castka pred svatbou dokazovala? Predem dekuji. A penize ktere dostanu jako sporeni od rodicu v prubehu manzelstvi by se delily? Dekuji

Blokace účtu manželky

Může exekutor zablokovat cizí účet, na kterém si dlužník neukládá žádné peníze? Je to účet manželky, která s dluhem nemá nic společného, protože vznikl před uzavřením manželství s dlužníkem. Je možné jít na účtu do mínusu nad kontokorent? Částka přesahuje 100 tis. Kč.

Dluhy v manželství

Dobrý den, muj dotaz se týká manželovy exekuce, kterou splácel už v době, kdy jsme nebyli manžele. Teď mi ale zablokovali účet. Mají na to právo, když splátky poctivě platí? Pomůže insolvence? A co bude s mým účtem? Děkuji za odpověď.

Společné dluhy z manželství

Dobry den, jeste mam prosim nekolik dotazu. Ja i manzel mame insolvenci (kazdy svou). Nyni se ale budeme rozvadet. Jiz probehlo soudne stanoveni bezneho vyzivneho na nase dite. Nez soud stanovil vyzivne, dostavala jsem od manzela (jiz spolu nezijeme) na dite mesicne 3 000,-Kc (po dobu 8 mesicu). Mela jsem i tento prijem hlasit a odevzdat na insolvenci? Za 14 dni jiz bude rozvod. A manzel vyhrozuje, ze v ramci majetkoveho vyrovnani budu platit i jeho dluhy zahrnute v jeho insolvenci (ma dluhy v insolvenci 4x vetsi nez ja). Je to mozne? Dekuji moc za odpovedRychlé odkazy

Banky v ČR