Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #9130,Insolvence

Insolvence při sporu se společnostmi a výše životního minima - vše, co potřebujete vědět

Dobry den, chci si ted zazadat o insolvenci a chci se zeptat - mohu si dat insolvencni i kdyz se chci soudit s nekterymi společnostmi, ktere mam preplacene 3x? Nebo kdyz mam podklady, staci je jen pak u insolvencniho spravce poprit? A dale se chci zeptat - muj plat je 36 000 Kc, nekdy kdyz mame odmeny i 50 000 Kc,  nemam vyzivovaci povinost a ani pritele - kolik by mi zustavalo? Cetla jsem že od 1.4 a pak od 1.7 by to melo byt vic, je to tak? A jeste se chci zeptat, mohu tech 60% zaplatit driv nez za 3 roky, treba za rok? Dekuji za odpovedi

Dobrý den,

z čistého příjmu 36 000 Kč by Vám zůstávalo 13 216 Kč (z příjmu 50 000 Kč totéž). Splatíte-li 60% dříve než za 3 roky, bude insolvence přesto trvat 3 roky (ledaže byste splatila 100%, pak by byla ukončena dříve). Zvýší-li vláda životní minimum, zvýší se nepatrně i nezabavitelná částka v insolvenci (počítejte se stokorunami navíc). Ohledně soudních sporů a vyplnění závazků do žádosti o oddlužení - toto doporučuji konzultovat s právníkem.