Jak sčítat příjmy z nemocenské a práce při insolvenci?

Dobrý den, jsem na nemocenské, v práci jsem dal výpověď. Výpovědní doba skončila na konci srpna. Došlo k tomu, že mi z nemocenské vypočítali insolvenci zvlášť a z práce za proplacené přesčasy taky insolvenci zvlášť. Nemocenská 15 400 Kč mi přišlo na účet a na insolvenci šlo 4 600 Kč. Z práce mi přišlo 16 000 Kč a na insolvenci šlo 5 500 Kč. Jsem ženatý a jedno dítě. Příjmy by se měly sčítat a já tedy poslat správci ještě cca 10 000 Kč, že?

Dobrý den,

ano, v insolvenci se nejprve sečtou všechny příjmy a teprve následně se z celku počítá nezabavitelné minimum. Doporučuji kontaktovat ins. správce a domluvit se na řešení této situace a doplacení rozdílu.