Jak požádat o ukončení insolvence před uplynutím 3 let a vyhnout se přehnaným úrokům?

Dobrý den, mám takový dotaz. Vypadá to, že zaplatím 70% svého dluhu ještě před uplynutím 3 let. Je možné požádat soud o ukončení insolvence, jelikož pokud mám zaplatit 100%, tak insolvence ztrácí smysl, abych zaplatil všem přehnané úroky, a pak ještě byl 5 let v rejstříku. Mate nějakou radu?

Dobrý den,

insolvence neslouží k neplacení úroků (přehraných či nepřehnaných) z půjček. Osobní bankrot je posledním řešením po předlužení osoby. Pokud se Vám podaří během 3 let splatit min. 60% přihlášených pohledávek, bude Vám insolvence ukončena již za 3 roky (jde o "bonus za snahu").