Oddlužení zdarma: Jak podat návrh na soud bezplatně a chránit se před narůstajícími dluhy?

Dobrý den, mohl bych poprosit o radu, kde lze oddlužení zdarma? Teď nemám ani korunu lidově řečeno a peníze budu mít až příští měsíc z výplaty. Věřitelé se ozývají a jakožto poctiví plátce už platit nezvládam a dluhy se hromadí. Proto je pro mě řešení insolvence. Ale kde ji podat zdarma? Sepsání pry stojí 4 000 Kč. Ta se prý neplatí hned ale až při první splátce si ji vezme správce. Jde mi o to, abych podal teď návrh zdarma a byl tak chráněny před narůstajícími dluhy. Příští měsíc klidně zaplatím správci, už splátku dle domluvy. Ale nechci teď aby si nějaký právník řekl o platby navíc. Čisté mi jde o podání návrhu na soud za 4 000 Kč. K dispozici jsou online služby kde taky uvádí jen ty 4 tisíce. Je to vhodné? Třeba ebankrot a další. Kolik mohu čekat že mi zůstane? Dluh cca 500 tisíc, cca 12 věřitelů. Příjem ze zaměstnání 38 000 Kč. Podle kalkulačky někde vychází kolem 18 tisíc že zbyde, ale četl jsem o minimu a to je 9 500 Kč.

Dobrý den,

max. výše úplaty za sepsání návrhu na oddlužení pro jednotlivce činí 4 000 Kč (+ DPH) a hradí se jak píšete až z ins. splátek. Toto je dáno zákonem, tedy nikdo po Vás nemůže chtít více. Zdarma tuto službu nabízejí některé neziskovky a poradny při finanční tísni. Z čistého příjmu 38 000 Kč Vám bude zůstávat 17 787 Kč (s vyživovanými osobami více).