Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #6245,Insolvence a hypotéka

Co znamená mít insolvenci v zahraničí a jak ovlivní návrat do Čech? Jak funguje bankovní registr pro tyto případy? A jak pomoci partnerce získat hypotéku, i když jste v insolvenci v zahraničí?

Dobry den, pracuji a ziju v zahranici, mam zde insolvenci. Rad bych se vratil do Cech. Co z toho pro mne vyplyva? Samozrejmne bych splacel insolvenci dale v zahranci. Jak funguje bankovni registr pro tyto pripady? Pritelkyne by si rada vzala hypoteku. Muzu ji pomoci svym vydelkem na hypoteku dosahnout i kdyz jsem v insolvenci v zahranici? Dekuji

Dobrý den,

v insolvenci Vám zůstává pouze tzv. nezabavitelné minimum (vše ostatní jde na co nejrychlejší umoření Vašich dluhů). Z této částky byste byl sotva schopen pomoci se splátkami hypotéky. Navíc všechny banky mají v podmínkách o poskytnutí úvěru uvedeno, že žádný ze spolužadatelů nesmí být v insolvenci ani exekuci.