Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #22557,Insolvence a povinnost splatit min. 30%

Insolvence a povinnost splatit min. 30%, Exekuce a insolvence

Dobrý den, máme společné oddlužení manželů od listopadu 2019. Je nutné splatit 30% pohledávek pro odpuštění zbývajících dluhu po splnění oddlužení? A ještě prosím podmínky, které budou v novele pro insolvenci (nevím zda je již schválena), se budou vztahovat již na probíhající řízení? Píše se tam totiž o zaplaceni 50% dluhů apod. Mockrát dekuji

Dobrý den,

pokud jste žádost o společné oddlužení podali po 6/2019, nevztahuje se Vás podmínka splatit min. 30% přihlášených pohledávek (to platilo jen pro osobní bankroty zahájené před 6/2019). O novela ins. zákona která by přinášela povinnost splatit min. 50% mi nic známo není, pravděpodobně to bude omyl (s každou novelou se naopak podmínky zmírňují).