Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #10532,Insolvence a práce

Insolvence a práce, Exekuce a insolvence

Dobrý den, hledala jsem odpověď na svůj dotaz na internetu, ale odpověď nenašla tak se zkusím zeptat tady Vás. Měla bych dotaz ohledně zaměstnání po insolvenci. Mám za sebou úspěšně zaplacenou insolvenci a chtěla bych se zeptat, jak je to s obory kde nesmím pracovat. Vím, že nesmím pracovat v bance a v pojišťovně na obchodních pozicích, jelikož tam nejsem důvěryhodná pro ČNB. Je nějaké takové omezení pro sázkovou kancelář např. administrativní pozice? Děkuji

Dobrý den,

restrikce nejsou plošné (např. zákaz práce v celém bankovnictví, pojišťovnictví či v administrativě). Jde spíše o to, co v konkrétním oboru (např. v bankovnictví či administrativě) chcete za práci vykonávat. Je to případ od případu. Třeba v bance bych si dlužníka po insolvenci nedovedl představit na pozici finančního poradce (když neuřídil ani své finance, těžko může radit druhým). Na druhou stranu není problém třeba párovat faktury, vytvářet objednávky či vykonávat jinou administrativní činnost.