Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #10210,Insolvence a výplata důchodu

Banka bez souhlasu manžela srazila celý invalidní důchod na nedoplatky úvěru. Je to v pořádku?

Dobrý den, pobírám invalidní důchod 3. stupně. V tomto měsíci zaslala ČSSZ můj invalidní důchod na účet manžela a banka bez našeho vědomí celý můj invalidní důchod srazila na nedoplatky jeho úvěru. Má na to právo, když manžel nikdy nedal souhlas k zasílání mého invalidního důchodu na jeho účet? K účtu mám také dispoziční právo.

Dobrý den,

váš invalidní důchod nezaslala ČSSZ na účet manžela sama od sebe, musela jste ČSSZ o toto požádat. Dále je třeba si uvědomit, že v manželství ručíte za všechny dluhy společně a nerozlučně. Invalidní důchod nejsou vaše peníze ale společný majetek obou manželů spadající do SJM. Váš příjem tak může být postižen za dluhy manžela.