Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #14349,Insolvenční srážky

Co se stane s mé insolvencí, když změním zaměstnavatele a přejdu na plný úvazek?

Dobrý den, již dva a půl roku mám insolvenci. Při schvalování jsem měl malý plat a tak má partnerka podepsala prohlášení, že mi bude dávat 6 500 Kč. Mně z platu strhavaji cca. 200 Kč ještě navíc, neboť mám zkrácený úvazek a jsem v 1. stupni ID. Co se stane nyní, když změním zaměstnavatele a ten mě zaměstná na plný úvazek? Plat cca. 20 000 Kč hrubého. Bude mi ins. správce strhávat do minima, nebo se spokojí s domluvenými 6 500 Kč? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

z celkového příjmu (výplata a dar přítelkyně) se každý měsíc vypočte nezabavitelné minimum a zbytek bude sražen na insolvenci. Např. z celkového čistého příjmu 22 000 Kč by Vám každý měsíc bez vyživovaných osob zůstávalo 12 582 Kč.