Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #6666,Jak dlouho hradím odměnu insolvenčnímu správci?

Jak dlouho hradím odměnu insolvenčnímu správci?, Exekuce a insolvence

Dobrý den, měl bych 2 dotazy. Je pravda, když chci splatit insolvenci dřív, tak že musím zaplatit ins. správci celých 5 let odměny? Nebo jenom do kdy mam splatk. kalendář od usnesení soudu? A ještě jeden dotaz. Než mi byla pravomocně vyhlášena insolvence, kdy mi dali splátk. kalendář a usnesení soudem. Platil jsem před tím 3 roky ins. správci odměnu, než mi byl rozhodnuto soudem o měsíčním plnění. Bere se ta odměna od vyhlášení insolvence? Nebo od kdy vlastně už začínám platit splátky? Děkuji moc za rady.

Dobrý den,

odměna insolvenčnímu správci náleží pouze za měsíce, kdy jste byl v insolvenci. Ukončíte-li osobní bankrot dříve než za 5 let, nic za zbylé měsíce do 5 let nedoplácíte. Odměnu začínáte platit dnem povolení oddlužení (tedy i za měsíce před schválením insolvence a stanovením splátkového kalendáře). Obvykle toto mezidobí trvá 2-3 měsíce, 3 roky je zcela mimo běžné poměry.