Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #22008, Kolegyně v insolvenci si žije nad poměry

Kolegyně v insolvenci si žije nad poměry, Exekuce a insolvence

Dobrý den, mám dotaz. Mám v práci kolegyni, která stejně jako já prochází insolvencí. Má 6x tak větší dluh a splácí podobně stejnou částku jako já a podle insolvenčního rejstříku uhradí za pět let cca 12 %. Problém je, že já splácím a splatím více jak 50%. Bydlím u rodičů a kdybych u nich nebydlela a neměla příležitostný výdělek, tak by mi de facto nic nezbylo. Kolegyně má nové auto - jo, koupila si ho na někoho, ale nosí značkové kabelky za statisíce (Dior, LV), značkové botičky, chodí do drahého kadeřnictví a vypadá to, jako kdyby ty peníze nedlužila, ale spíše vyhrála. Kryje jí i zaměstnavatel, protože údajně na soud napsala, že nemůže splácet více, protože prý žádný příjem nemá. Přitom všichni vidí, jak chodí oblékaná, kolik balíků jí chodí do práce a že už byla asi 5x na dovolenou. Zaměstnavatel tvrdí, že vyhrála. Je to nefér vůči mně, protože já si to dovolit nemůžu a to pracuji od rána do večera, mám ještě přivýdělky a ona se chová jako madam. Co s tím? Mám strach, že když kontaktuji jejího insolvenčního správce, tak v tom jedou oba a nechci přijít o zaměstnání, protože by se to určitě vše obrátilo proti mě. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud má vaše kolegyně bohatého přítele, který ji všechny dovolené a oblečení hradí, je po právní stránce vše v pořádku (byť z morálního hlediska je natolik rozdílný život dvou dlužníků v insolvenci nespravedlivý). Taktéž pokud ji přítel dal k dispozici své auto, je vše v pořádku (insolvence řeší jen majetek dlužníka - nelze postihnout cizí majetek, který dlužník využívá ale nevlastní).