Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #6525, Mohu požádat znovu o oddlužení?

Mohu požádat znovu o oddlužení?, Exekuce a insolvence

Dobrý den, jsem v insolvenci a jsem OSVČ. Před rokem jsem převzala do nájmu penzion, ale bohužel první půlrok byl o tolik náročnější než jsme mysleli a dostala jsem se do skluzu s platbami, které se snažím vyrovnat. Bohužel mi zruší insolvenci. Během léta bych měla mít vše srovnané, ale to už bude pozdě. Ještě se mi narodila dcera a chci jít na rodičovskou a po prázdninách pustit i penzion kvůli mému zdravotnímu stavu, který se mi po porodu zhoršil a diagnostikovali mi onemocněním které mi dal nedovolí tuhle náročnou práci vykonávat. Jsem sama s dětmi. Je možné si znovu zažádat o oddlužení nebo jaké mám možnosti? Děkuji

Dobrý den,

ano, je možné znovu žádat o oddlužení. Letos byla navíc schválena novela insolvenčního zákona, která podmínky oddlužení výrazně redukuje (již není třeba splatit min. 30%, ale stačí měsíčně splácet min. 2 200 Kč a "prokázat snahu"). Díky tomu na osobní bankrot dosáhne mnohem více lidí v nouzi než dříve.