Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #22947, Porušil jsem podmínky insolvence

Porušil jsem podmínky insolvence, Exekuce a insolvence

Dobrý den, na konci roku 2021 mi bylo schváleno oddlužení a první splátka odešla 2/2022. Jsem OSVČ, tou dobou jsem pracoval v DE a měl jsem dostatečný příjem, takže prvních 8-10 měsíců jsem plnil bez problémů. Před koncem roku 2022 jsem se však po dokončení zakázky stáhl zpět do ČR. Došlo tehdy k výraznému nárůstu cen všeho, především energií, přičemž můj příjem se snížil a pravidelnost nahradily citelné výkyvy mezi jednotlivými měsíci. Situaci jsem nevyhodnotil dobře, když jsem doufal ve zlepšení, celkově nepřispěla má vlastní nezodpovědnost, narůstající psychická nestabilita, která při neobdržení dvou nemalých fakturací přešla v totální rezignaci. V krátkosti jsem do 9/2023 zaplatil již jen jednu a půl splátky, neplatil SP a ZP, obdržel jsem pokutu od MěÚ a Policie, které jsem včas neuhradil a nemálo dalších problémů. Bohužel až 9/2023 jsem došel k pochopení, že to fakt není správná cesta a začal pracovat opět v DE. Snažil jsem se to napravit a vyřešit v co nejkratším čase nejhorší resty, v 11 a 12/2023 jsem poslal IS splátky, zaplatil věci, které byly v prodlení nejdéle, nicméně rok hloupých rozhodnutí nelze napravit za 3 měsíce. Minulý týden moje IS podala navrhl na zrušení INS. Návrh je naprosto oprávněný a pochybuju, že by soud mohl mít jiný názor. Nicméně, teď, když jsem se dal dohromady, vykročil dobrým směrem a odhodlal se už žít normálně nechci klesat na mysli. Pokud se tedy nestane zázrak, má OTÁZKA zní, jakou mám šanci, že mi soud schválí druhou žádost o INS? V současné době jsem na tom příjmově i mentálně lépe, než na počátku, nechci to pokazit, ale nejsem si jistý, na co se nyní zaměřit. Mám se dal snažit lepit průsery, nebo to už nemá smysl a radši pak investovat vše do druhé šance? Pro představu výchozí částka byla cca 1 040 000 Kč. Zaplatil jsem 84 000 Kč, nezaplatil 84 000 Kč. Nově vznikly závazky cca za 200 000 Kč. A z těchto jsem cirka 80-90 000 Kč uhradil. V případě nejhoršího, co přesně čekat, kdyby to nevyšlo? A za jak dlouho se člověk ocitne v obležení exekutorů? Děkuji za přečtení a případnou odpověď.

Dobrý den,

bohužel jste porušil 2 pravidla osobního bankrotu:

  • přestal jste splácet
  • udělal jste si nové závazky, kterým nejste schopen dostát

Pokud byste oba prohřešky rychle napravil a dluhy vyrovnal, insolvence by pravděpodobně mohla pokračovat. V opačném případě ale soud vaši insolvenci nejspíše ukončí. O nové oddlužení můžete žádat kdykoliv.