Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #17444, Přepis auta na dlužníka v insolvenci

Přepis auta na dlužníka v insolvenci, Exekuce a insolvence

Dobry den, mohu mít v insolvenci stare auto? Jsem ID a moje maminka taky. Doprovazime se k lekari a ja jezdim autem matky, ale ze strachu ho chce prepsat na me. Kdybych ho ale prodala, musim dat ty drobne matce. Lze to pak jen na cestne prohlaseni od te matky? Nebot se boji ze ponese nasledky, kdyby neco zpusobila. Nedavno totiz zname poslali po prodeji auta asi 500 Kc od pojistovny na insolvecniho spravce a pritom auto nebylo jeji. Dekuji

Dobrý den,

doporučuji se na všem předem domluvit s ins. správcem. Zcela nejjednodušší je však ponechat auto ve vlastnictví vaší matky, která není v insolvenci.