Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #7750,Hypotéka na rekonstrukci rekreačního objektu

Hypotéka na rekonstrukci rekreačního objektu, Hypoteční poradna

16.10.2019 Hypoteční poradna

Dobrý den, máme rekreační objekt na pozemku, kde je možný přístup pouze přes cizí pozemky - nicméně aktuálně jednáme přes soud o zřízení nezbytné cesty. Pokud se tak stane - tj. nezbytná cesta přes pozemky cizích vlastníků bude udělena, je možné získat hypotéku na rekonstrukci stávajícího rekreačního objektu?

Dobrý den,

banka Vám poskytne hypotéku i na rekonstrukci rekreačního objektu bez přístupové cesty. Podstatné je, kolik potřebujete půjčit a jak hodnotnou nemovitostí můžete ručit. Bude-li chtít ručit rekonstruovaným rekreačním objektem, pak by právní vada v podobě neexistence přístupové cesty výrazně snížila zástavní hodnotu nemovitosti a bylo by určitě lepší vyčkat na její zřízení. Banky do zástavy obecně akceptují pouze trvale obyvatelné nemovitosti, u rekreačních objektů je vyžadováno přidělené číslo popisné. Při ručení jinou nemovitostí by nebylo nutné čekat na zápis věcného břemena práva cesty. Banky Vám mohou půjčit až 90% z hodnoty nemovitosti (pro lepší úrok max. 80%).