Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #16021,Hypotéka na stavbu

Jak ručit za hypotéku při vlastnictví pozemku nesezdanými partnery? Co se stane, pokud jeden z partnerů přestane splácet? Jak je upraveno vlastnictví domu po splacení hypotéky?

Dobrý den, vaše poradna je velmi zajímavá a přínosná. Zkusím připojit svůj dotaz. Jsme nesezdaní partneři a chceme si postavit dům pomocí hypotéky. Partnerka vlastní pozemek na stavbu a já si mohu vzít hypotéku. Je možné, aby ručení za hypotéku bylo provedeno tímto pozemkem, nebo je nutné aby polovinu pozemku vlastnil partner, který si hypotéku bere? V případě, že by přestal partner splácet hypotéku, jak bude banka v tomto případě postupovat? Jak je pak upraveno vlastnictví domu po dostavění a splacení hypotéky v tomto případě? Děkujeme a těšíme se na Vaši odpověď. S pozdravem

Dobrý den,

stavba je nedílnou součástí pozemku a za hypoteční úvěr je možné ručit i cizí nemovitostí. Tedy, Vy si můžete vzít hypotéku na stavbu a ručit pozemkem přítelkyně. Vlastníkem nemovitosti by byla přítelkyně a Vy byste držel 100% dluhu, za který byste ručil nemovitostí přítelkyně. Což by v případě rozchodu nebyla ideální situace. Doporučuji vyhledat odbornou právní pomoc a vše předem smluvně ošetřit tak, aby ani jeden z vás v případě rozchodu netratil.