Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Zuno
ZunoBanka Zuno ukončila svoji činnost dne 2.6.2017

2. června 2017 ukončilo ZUNO svoji činnost a přesunulo veškeré bankovní aktivity do Raiffeisenbank.

  Adresa: Zuno Bank AG, Na Rybníčku 1329/5, 120 00 Praha 2 
  IČ:  
  SWIFT: ZUNOCZPPXXX 
  Kód banky: 2310 
  Na českém trhu:  

  Expertní hodnocení banky Zuno

  Nízkonákladová banka nové generace od rakouské skupiny Raiffeisenbank. Velmi slušný spořicí účet, bezpoplatkový běžný účet, spotřebitelský úvěr bez poplatků a s nízkým úrokem kol 10%. Moderní web plný interaktivních prvků. Těšíme se na hypotéku.

  O bance Zuno

  Jednoho dne se v Raiffeisen Bank International sešlo několik lidí, kteří si položili otázku: Nemohlo by být bankovnictví jednodušší a modernější? Mohlo, odpověděli si. A tak začalo vznikat ZUNO. Model online banky, která funguje po boku své „mateřské“ banky, mají už v několika zemích. Nyní ho přinášíme i do střední a východní Evropy. V čem je ZUNO jiné? Je otevřené a přímé. Nemluví typickým bankovním jazykem. Nenutí vás někam chodit, když potřebujete něco vyřídit. A vždycky víte, na čem jste. Myslíte, že je to nemožné? Kdepak. Opravdu chceme udělat všechno tak, aby ZUNO mohl mít každý rád. A hlavně aby vám zůstalo víc času pro sebe. Less bank, more life. To je ZUNO.

  Ať jste, kde jste, ZUNO je všude. V každém počítači nebo mobilu připojeném k Internetu. Naše služby můžete využívat, kdykoliv vás napadne. Svoje peníze máte vždy pod kontrolou – v pátek jako ve svátek, ve dne jako v noci. Online banking a kontaktní centrum fungují 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a stejně tak i chat.

  Dotazy v poradně k Zuno

  #3597, Vklad na účet zdarma, Běžný účet, 3.6.2017

  Mám dotaz, u jakých bank lze zdarma vkládat na účet, aby to nebylo převodem z účtu? Je možné vložit peníze zdarma na účet i jinde než na pobočce? Děkuji.

  Dobrý den,

  vklad na svůj účet zdarma na pobočce nabízejí téměř všechny banky. Některé banky ovšem provozují pouze bezhotovostní pobočky, kde hotovost na účet vložit nelze (Equa bank, Air Bank, ZUNO, mBank) a je tak třeba hledat alternativní způsob, jakým je např. vklad přes tzv. vkladomaty (bankomaty přijímací hotovost) či poslání peněz na účet složenkou na poště (oboje povětšinou zpoplatněno). 

  Hotovostní vklady na cizí účty na pobočkách jsou vždy zpoplatněny (obvykle 50-100 Kč). 

  #3381, Nový účet, Exekuce a insolvence, 15.2.2017

  dobrý den, mám exekutivně zablokován účet u ZUNO, která nyní končí a nemám zájem k přechodu na RB, proto bych chtěl založit nový účet u jiné banky, nebude s tím nějaký problém? Myslím, zda-li nová banka může z důvodu exekuce odmítnout založení účtu? Děkuji

  Dobrý den,

  nový účet u jiné banky si samozřejmě založit můžete, banka to neodmítne, ale exekutor ho pravděpodobně opět zablokuje.

  #3380, Příchozí platby z Ameriky, Platba, 15.2.2017

  Dobrý den, řeším teď přestup k jiné bance, protože Zuno končí. Potřebuji poradit, která banka je nejlepší na zřízení účtu v USD. Chodí mi výživné na děti v USD a chodí dosti nepravidelně, v průměru tak 3x měsíčně. Přijde mi absolutně nesmyslné za každou příchozí platbu platit. U Zuna jsem měla vedení účtu zdarma a příchozí platby též. Hledám něco podobného. Děkuji mockrát za radu.

  Dobrý den,

  bohužel žádná banka nenabízí příchozí platby v USD ze zahraničí zdarma (ZUNO byla jediná). Nejlevnější je Equa bank, kde se za každou takovouto platbu platí 29 Kč a vedení účtu včetně tuzemského platebního styku (a neomezených výběrů z bankomatů všech bank) je zdarma a bez podmínek.

  #3355, Volba banky, Běžný účet, 5.2.2017

  Dobrý den, mám dotaz ohledně výběru banky. Chtěl bych si založit nový běžný účet. Jsem mladý, bezdětný, bez hypoték/půjček (možná v budoucnu ano). Měsíčně platím pouze 1-2 inkasa, 1-2 trvalé platby a samozřejmě neustále platím kartou.. Co se týče požadavků: chci vedení účtu zdarma, nechci platit za příchozí/odchozí platby, ani mobilní služby, nechci platit poplatky za výběry z bankomatů a za kontokorent. Nechci online banku. Rozhodoval jsem se mezi RB (eKonto Smart/Komplet) a UB (U konto). Ale jelikož jsem totalní negramot, co se týká bank, tak budu rád za jakýkoliv tip.. :) Děkuji za radu!

  Dobrý den,

  jedinou čistě online bankou (tedy bez poboček) je ZUNO, která právě končí. Všechny ostatní banky v tuzemsku pobočky mají - některé jsou "více online" a některé "méně online". Já bych doporučil volit banku, která je online více, neboť možnost zařídit si vše kdykoliv z pohodlí domova je k nezaplacení. Vyřizování věcí na pobočkách nemá žádnou přidanou hodnotu, spíše naopak - musíte tam dojít, vystát si frontu, při předávání info mezi Vámi a přepážkovým pracovníkem vznikají chyby (překlepy), často Vám na pobočce vnutí nějaký další produkt, který nepotřebujete, atd.  

  Nejlepší běžný účet nabízí dlouhodobě Equa bank - vše zdarma (včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank) a to zcela bez podmínek. Lepší nabídku na trhu nenajdete. U Raiffeisenbank i UniCredit Bank byste musel plnit podmínky.

  #3354, Volba banky, Běžný účet, 4.2.2017

  Dobrý den. Mám účet ZUNO plus, ovšem tato banka končí. Potřebuji tedy zřídit nový účet. Chci, aby jeho vedení bylo zdarma, klidně i za podmínky nějakého minimálního pohybu na něm nebo minimální měsíční platby kartou, jako je to u ZUNO plus. Chci zdarma všechny platby z a na účet, inkasa atd., výběry z bankomatů všech bank i v zahraničí (klidně od určité výše), dvě debetní karty pro sebe a manželku k účtu s tím, že alespoň jedna musí být embosovaná, jednu kreditní kartu (kterou nyní mám), možnost online bankingu a nedostávat žádné papíry a nemuset nikdy na žádnou pobočku. Velkou výhodou by byla i možnost spořícího účtu. Existuje něco takového? Díky.

  Dobrý den,

  doporučuji běžný účet od Equa bank. Vše zdarma (včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank) a bez podmínek. Spoření 0,8% do 200 000 Kč při splnění podmínek (příjem zasílaný na běžný účet min. 10 000 Kč nebo 3x platba kartou měsíčně).Bohužel Equa bank nenabízí druhou kartu k účtu (ani kreditní kartu), tedy manželku byste musel řešit vlastním běžným účtem (což není zas tak špatný nápad, neboť byste získal druhé spoření 0,8% do 200 000 Kč). 

  Určitě prostudujte i nabídky Air Bank a Fio banky - nejsou tam zdarma ty výběry z bankomatů všech bank (jen z vlastní sítě), ale zas jsou možné dvě platební karty a Air Bank nabízí lepší spoření (1% do 350 000 Kč při platbě 5x kartou měsíčně).

  Články o Zuno

  Kreditní karty – velké porovnání květen 2017

  Kreditní karty – velké porovnání květen 2017

  11.5.2017, Půjčka

  …še úroků. Bezpoplatku za vedení Kreditních karet bez poplatku za vedení apodmínky minimální útraty bohužel moc na trhu není. Odmyslíme-li si končícíZUNO a ČSOB, která kreditky zdarma nabízí jen studentům, zůstávají nám ve hřepouze dvě banky, Sberbank a Raiffeisenbank, stéměř identickými parametr…

  Jak se neplatila daň z úroků

  Jak se neplatila daň z úroků

  6.2.2017, Daně

  …mld. Kč na necelých 8 000 účtů a na dani se mohlo ušetřit necelých 2,6 mil. Kč ročně. Tuto daňovou optimalizaci umožňovaly Moravský peněžní ústav a ZUNO (ta na ni přímo lákala). Spořící státní dluhopisy Podobně jako na neplacení daní vábila klienty ZUNO, tak i samostatné Ministerstvo financí na…

  Air Bank roste, ale klesá jí zisk

  Air Bank roste, ale klesá jí zisk

  25.11.2016, Aktuálně

  …ové sazby nebo je to cena za růst tržního podílu? Historie Air Bank Air Bank vstoupila na trh v listopadu 2011 a lze ji řadit spolu s Equa bank, ZUNO, mBank a Fio bankou k moderní generaci nízkonákladových internetových bank. Do zisku se dostala velmi rychle již v roce 2014 (265 mil. Kč) – op…

  Nová česká banka a další aktuality ze světa financí

  Nová česká banka a další aktuality ze světa financí

  26.10.2016, Banka

  …Popova stála samotná Centrální banka Ruské federace. Silný tuzemský bankovní sektor Dvě banky končí (mimo krachu ERB Bank ještě dobrovolně odchází ZUNO), jedna nová začíná (Creditas). Celkovou bilanci -1 banka může během příštího roku vylepšit Moravský peněžní ústav, který se svou bilanční sumo…

  Banka ZUNO končí

  Banka ZUNO končí

  18.10.2016, Aktuálně

  Po několika neúspěšných letech fungování a následném nepovedeném prodeji banky ZUNO definitivně končí. Kmen klientů bude převeden na mateřskou Raiffeisenbank (na Slovensku na Tatra banku). 266 tisíc klientů, 22 mld. Kč vkladů, přes 2 mld. Kč poskytnutých úvěrů, 200 zaměstnanců a kumulovaná z…

  Banky v ČR