Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Raiffeisenbank
RB (Raiffeisenbank)

RB (Raiffeisenbank)

  Web: www.rb.cz Internetbanking: www.rb.cz/osobni
  Adresa: Hvězdova 1716/2b, 140 78 Praha 4 
  IČ: 49240901 
  SWIFT: RZBC CZ PP 
  Kód banky: 5500 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Raiffeisenbank

  Jedna z větších bank na českém trhu, která v minulém desetiletí koupila a plně integrovala bývalou eBanku, ze které převzala oblíbené eKonto – ve své době průkopnicky první účet s vedením zdarma v případě stanoveného obratu. Po vzoru mBank začala RB nabízet hypotéku s offset mechanismem. Úrokové sazby u spořících produktů nízké, úvěry mírně dražší. Internetbanking prošel v posledním obdobím přepracováním a Raiffeisen konečně nahradila zastaralé řešení z e-banky. Použitelné je multiměnové e-konto a kreditní karty, pokud se vám podaří držet zůstatek v bezúročném období. Raiffeisen poskytuje základní produkty zdarma, ale vždy má připravený dostatek služeb za které si připlatíte. Banka také často má akce na vybrané produkty zdarma a pak změní strategii (poplatky). Klient se s tím smíří, nebo odejde jinam.

  Raiffeisen v česku provozuje stejnojmennou stavební spořitelnu.

  Výsadní postavení v rámci banky má segment pro prémiovou klientelu Friedrich Wilhelm Raiffeisen se zůstatky nad 10 mil.Kč, který nabízí individuální obsluhu daleko přesahující hranice bankovní služby. Služby pro bohaté klienty jsou v základu zdarma a vklady mají lepší úročení, ale běda jak vám klesne zůstatek. Systém vám automaticky přiřadí běžné podmínky.

  O bance RB (Raiffeisenbank)

  Raiffeisenbank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účethypotékapůjčkakreditní kartaspořící účettermínovaný vkladjistotní účet a stavební spoření.

  Raiffeisenbank otevřela své první dvě české pobočky v roce 1993. Během následujícího čtvrtstoletí banka systematicky rostla. Mezi lety 2006-2008 došlo ke koupi a následné integraci české eBanky, ze které převzala to nejlepší (eKonto a část interních systémů). Nyní je RB pátou největší bankou na českém trhu. Je členek silné rakouské finanční skupiny Raiffeisen Bank International AG, kterou založil německý filantrop Friedrich Wilhelm Raiffeisen.

  Dotazy v poradně k RB (Raiffeisenbank)

  E

  #10585, Jak vybrat hypotéku na stavbu RD, Hypoteční poradna, 30.6.2020

  Dobrý den, chceme hypotéku na výstavbu domu. Již vlastníme pozemek. Rozpočet na dům je 4 mil. Kč, my bychom si chtěli půjčit 3 mil. Kč. Chtěla bych poradit, na co si u bank dát pozor. Uvažujeme o KB nebo Raiffeisenbank. Děkuji.

  Dobrý den,

  jak se sama můžete přesvědčit v našem srovnávači hypoték, KB i RB nabízejí jedny z dražších hypoték (vyšší úrok). Nicméně u hypotéky na stavbu RD není podstatná jen výše úroku, ale hlavně podmínky čerpání a výše poplatků. Prostudujte podmínky hypotéky a výši splátky si ověřte v naší hypoteční kalkulačce nebo vše konzultujte s nezávislým hypotečním poradcem, který za Vás oběhá všechny banky a vyjedná Vám nejlepší možné podmínky. Díky dojednaným velkoobchodním slevám jsme schopni Vám nabídnou úrok a podmínky, na jaké byste sama v žádné bance nedosáhla.

  JS

  #10221, Poplatky za zahraniční platby, Platba, 26.5.2020

  Dobry den, mam ucet u Raiffeisenbank. Banka mi strhava za platbu ze zahranici 2,7%. Je to v poradku?

  Dobrý den,

  RB za příchozí zahraniční platbu účtuje poplatek 1% z příchozí platby (min. 300 Kč, max. 1 200 Kč). Zřiďte si běžný účet (bez podmínek a poplatků za vedení) u Equa bank, která za příchozí zahraniční platby účtuje pouze 29 Kč.

  M

  #9946, Zuno a exekuce, Banka, 3.5.2020

  Dobrý den, mám exekuci od ZUNO banky z roku 2017. S kym se mam ted bavit, s RB? Nebo když ZUNO zkrachovala, nepadá i ta exekuce?

  Dobrý den,

  Zuno nezkrachovala, pouze ukončila svou činnost a kmen klientů a prodala Raiffeisenbank. Zkuste se poptat u RB, nicméně vaši pohledávku mohla Zuno (nebo RB) odprodat i komukoliv dalšímu. Banky čím dál tím méně řeší nedobytné pohledávky ve vlastní režii a častěji takovéto balíky úvěrů po splatnosti prodávají specializovaným firmám na vymáhání. Určitě ale váš dluh nezanikl. 

  A

  #9864, Výpis ze Zuno Bank, Banka, 24.4.2020

  Dobry den, chci se zeptat,  jak mohu dostat vypisy se Zuno banky, ktera jiz neni. Dekuji

  Dobrý den,

  Zuno byla převzata Raiffeisenbank a banky mají povinnost archivovat data po dobu 10 let zpětně, tedy šance na získání i takto starých výpisů neexistující banky stále je. Kontaktujte Raiffeisenbank.

  J

  #9649, Koronavirus a jak vybrat výplatu ze zahraničí, Osobní a rodinné finance, 8.4.2020

  Dobry den, kvuli uzavreni hranic se nedostaneme pro svoje vyplaty. Vybirat v bankomatech koruny za kurz 24,51 za euro je pekna zlodejina, muzeme si eura vybrat v bankomatu spol. euronet? Mame Sparkasse a Nemeckou Raiffeisenbank. A kolik je tedy poplatek? Na obrazovce pry uvaceji 1,95 euro za vyber ale na uctence pry je 12%. Dekuji

  Dobrý den,

  pro výběry hotovosti v zahraničí či v jiné měně platí, že si vždy na bankomatu můžete vybrat kurz buď vaší banky nebo provozovatele bankomatu. Pokud vám vaše rakouská banka nabízí za eura jen 24,51, doporučuji popřemýšlet o změně banky. 

  Doporučuji následující:

  1) peníze se převeďte na svůj český korunový účet (příchozí eura se přepočtou kurzem české banky - žádná česká banka nemá takto špatné kurzy - výši kurzu si můžete předem ověřit v online sazebnících bank)

  2) peníze (nyní již koruny) vyberte z libovolného bankomatu

  Články o RB (Raiffeisenbank)

  Žádné poplatky ani složité podmínky. Česká spořitelna představila svůj první účet zdarma

  Žádné poplatky ani složité podmínky. Česká spořitelna představila svůj první účet zdarma

  5.8.2020, Běžný účet

  …, kteří běžné účty zdarma nabízejí. Jsou to: Air Bank, Banka Creditas, Equa bank, Expobank, Fio banka, Hello bank!, mBank, Moneta Money Bank a Raiffeisenbank. Většina těchto bank ale zpoplatňuje některénadstandardní služby. Například výběry v zahraničí. Zcela zdarma tak v současnosti n…

  Spořicí účty hlásí další propad. Úroky končí na 1,2%

  Spořicí účty hlásí další propad. Úroky končí na 1,2%

  17.6.2020, Spoření

  …. Aktuálně ale získáte maximálně 0,7%. Kromě této banky klesla úroková sazbanapříklad u: Air Bank, a to z 0,8% na 0,6% Expobank z 1,2% na 0,3% Raiffeisenbank z 1,25% na 0,6% nebo u Moneta Money Bank z 1,5% na 0,5% Právě Moneta Money Bank ještě v dubnu úrokyzvyšovala. Z 1,2% se tehdy vy…

  Z banky do banky během mrknutí oka

  Z banky do banky během mrknutí oka

  10.5.2020, Komerční sdělení

  …teb zapojenanení, benefity okamžité platby nevyužijete. V případě, že jste klientemKomerční banky, České spořitelny, Air Bank, Banky Creditas, Raiffeisenbank, PPFbanky, ČSOB, Moneta Money Bank nebo Fio banky, můžete okamžité platby pohodlněvyužívat. Okamžitě zpravidla do 400 tisíc Kč„…

  Zbavte se poplatků na běžném účtu. Nyní můžete požádat o jejich dočasné zrušení

  Zbavte se poplatků na běžném účtu. Nyní můžete požádat o jejich dočasné zrušení

  29.4.2020, Běžný účet

  …ně (někde i víc) vklady alespoň 1 000 000 korun (uněkterých poskytovatelů i víc) nebo hypoteční úvěr u dané banky Plošné odpouštění chystá jen RaiffeisenbankKvůli snížení mezd, ke kterému přistoupilyněkteré firmy v reakci na vládní opatření v boji s pandemií koronaviruCOVID-19, může mí…

  Transparentní účet není jen pro neziskovky a politiky. Podívejte se, kde a jak si ho zřídit

  Transparentní účet není jen pro neziskovky a politiky. Podívejte se, kde a jak si ho zřídit

  27.3.2020, Běžný účet

  …tovatelů, kteří tuto službu nabízejí. Jsou to: Česká spořitelna Československá obchodní banka(ČSOB) Fio banka Komerční banka Moneta Money Bank Raiffeisenbank a Sberbank U většiny z nich můžou o transparentní účetpožádat fyzické i právnické osoby. Jedinou výjimkou je Raiffeisenbank, kte…  Banky v ČR