Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Raiffeisenbank
RB (Raiffeisenbank)

RB (Raiffeisenbank)

  Web: www.rb.cz Internetbanking: www.rb.cz/osobni
  Adresa: Hvězdova 1716/2b, 140 78 Praha 4 
  IČ: 49240901 
  SWIFT: RZBC CZ PP 
  Kód banky: 5500 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Raiffeisenbank

  Jedna z větších bank na českém trhu, která v minulém desetiletí koupila a plně integrovala bývalou eBanku, ze které převzala oblíbené eKonto – ve své době průkopnicky první účet s vedením zdarma v případě stanoveného obratu. Po vzoru mBank začala RB nabízet hypotéku s offset mechanismem. Úrokové sazby u spořících produktů nízké, úvěry mírně dražší, internetbanking dnes již potřebuje přepracovat. Použitelné je multiměnové e-konto a kreditní karty, pokud se vám podaří držet zůstatek v bezúročném období. Raiffeisen provozuje stejnojmennou stavební spořitelnu.

  Výsadní postavení v rámci banky má segment pro prémiovou klientelu Friedrich Wilhelm Raiffeisen se zůstatky nad 10 mil.Kč, který nabízí individuální obsluhu daleko přesahující hranice bankovní služby.

  O bance RB (Raiffeisenbank)

  Raiffeisenbank otevřela své první dvě české pobočky v roce 1993. Během následujícího čtvrtstoletí banka systematicky rostla. Mezi lety 2006-2008 došlo ke koupi a následné integraci české eBanky, ze které převzala to nejlepší (eKonto a část interních systémů). Nyní je RB pátou největší bankou na českém trhu. Je členek silné rakouské finanční skupiny Raiffeisen Bank International AG, kterou založil německý filantrop Friedrich Wilhelm Raiffeisen.

  Raiffeisenbank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad, jistotní účet a stavební spoření.

  Dotazy v poradně k RB (Raiffeisenbank)

  JO

  #5854, Kreditní karta a úročení dluhu, Půjčka, 27.1.2019

  Dobrý den, mám z kreditní karty půjčené peníze u Raiffeisenbank. RPSN okolo 19%. Splátkového období bez úroku 55 dní. To znamenám, že když celou splátku neuhradím do 55 dni, zaplatím celé RPSN? Nebo zaplatím jen nějaké procento úroku na každé měsíční splátce každý měsíc? Děkuji za pomoc

  Dobrý den,

  kreditní karty mají extrémně vysoké úroky/RPSN, jak jste se sám přesvědčil (19%) Půjčku dnes seženete za 5-7%, tedy 3-4x levněji. Kreditní karta je dobrý sluha, ale zlý pán - viz náš stejnojmenný článek zde. Kreditní kartu používejte jen tehdy, zvládnete-li peníze vrátit do konce bezúročného období. Jinak je to finanční sebevražda. 

  RPSN 19% představuje roční náklady na půjčené peníze. Za každých půjčených 1 000 Kč zaplatíte bance 190 Kč ročně (měsíčně 16 Kč). 

  #5665, Volba banky, Běžný účet, 1.1.2019

  Dobrý den, mám dilema. U ČS jsem už od 15 let, ale zdá se mi, že v dnešní době má ČS zpoplatněné některé služby díky množství poboček a zaměstnanců. Navíc je nemilé, že doba čekání se v ČS spíše prodlužuje. Napadají mě tyto důvody proč u ČS zůstat - vyvrátíte mi je čí potvrdíte? Duel mezi ČS a Raifkoou. Zabezpečení Int. bankovnictví, jištění státu v případě nějakých problémů z důvodu změny kvůli zahraniční měně. Děkuji za odpověď P.S. pokud vás napadá nějaký dodatek ke zmíněnému tématu, ocením váš pohled na mé setrvání či změnu banky.

  Dobrý den,

  nevidím žádný důvod pro setrvání u ČS či Raiffeisenbank. Mnoho poplatků, podmínek, nekonečné sazebníky, nízké úroky u spoření atd. Volte banku, která Vám nabídne bankovní služby zcela zdarma a bez podmínek a navrch přidá ještě zajímavý úrok na spoření. Doporučuji Equa bank, Air Bank, Creditas nebo Hello bank. Vše vyřídíte online, již nikdy nebudete muset osobně na pobočku, úrok 1-1,5% na spořícím účtu bez výpovědní lhůty, běžný účet zcela zdarma (u Equa včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank, Creditas úročí běžný účet 1,5%, Air Bank 1%). 

  Zabezpečení internetového bankovnictví je v celém bankovním sektoru na velmi vysoké úrovni. Vklady u všech bank jsou ze zákona pojištěny na 100% hodnoty až do cca 2,5 mil. Kč. 

  ŠB

  #5662, Příchozí platby ze zahraničí, Platba, 31.12.2018

  Krásný den, mám svůj základní účet u Moneta Money Bank a přemýšlím o založení nového účtu kvůli příchozím zahraničním platbám. Jsem student. Přichází mi platby ze zahraničí (v EUR) a nevím kde pro mě bude nejlepší si založit nový účet, abych tyto zahraniční platby mohl přijímat a nedocházelo ke ztrátám v konvertování měny. Zda-li u Monety, Raiffky, Equa či UniCredit? U Raiffky by mi vyhovovalo zobrazovat peníze v několika měnách. Tento účet bych rád používal i v Čechách na běžné platby. Dá se to v eurech? Co je nejvýhodnější?

  Dobrý den,

  doporučuji běžný účet od Equa bank, která si za příchozí zahraniční SEPA platby (v EUR v rámci EU) účtuje jen 9 Kč (mimo EU 29 Kč). Moneta Money Bank a Raiffeisenbank si účtují 220 Kč a UniCredit Bank 250 Kč. Vedení účtu je zdarma a účet můžete mít veden jak v CZK tak EUR. 

  MJ

  #5651, Konec ZUNO a přechod k Raiffeisenbank, Banka, 28.12.2018

  Banka ZUNO ukončila své působení, založila jsem si tedy spořící účty u Raiffeisenbank. V mezičase jsem obdržela usnesení o zablokování peněz. ZUNO banka zrušena a na nově založených spořících účtech u Raiffeisenbank se částky neobjevily. Měla jsem za to, že částky uvidím, jen nebudu moci provádět nějaké transakce. Banka mi nezaslala informaci, kde se tedy tyto peněžní prostředky v současné době nachází a jaký je jejich stav. Jaká mám práva jako klient banky? Blokace z 1/2017, výpis žádný od 1/2017? Blokace znamená, že nemohou podávat informace? Děkuji za odpověď, v tomto se nevyznám a potřebuji poradit. Soud se táhne již 2 roky a důvod nenahlížet na vlastní prostředky neznám.

  Dobrý den,

  všechny účty vedené u ZUNO byly automaticky převedeny pod Raiffeisenbank, která od ZUNO "klienty odkoupila". Jestliže jste si založila nový účet u Raiffeisenbank a nepřevedla na něj peníze ze svého starého ZUNO účtu (který byl taktéž převeden pod RB), budou peníze stále na starém účtu (nyní taktéž vedeném pod RB). 

  PZ

  #5612, Poslal jsem podvodníkovi 8000 EUR, Podvod, 14.12.2018

  Dobrý den, 6.12. jsem dal příkaz k zahraniční platbě do Velké Británie. V pátek 7. 12. v dopoledních hodinách peníze odešly z účtu, ten samý den 7. 12. jsem zaslal bance (Raiffensenbank) žádost o storno platby, protože jsem zjistil, že se jedná o podvodníka. V sobotu 8. 12. jsem to byl nahlásit na PČR. Ten samý den jsem také kontaktoval banku příjemce (epayments.com), kde jsem jim podrobně vysvětlil k čemu došlo, jak k tomu došlo a že jsem se stal obětí podvodu (zaslal jsem jim i info o platbě v pdf formátu). Sdělili mi, že se případem budou zabývat a že děkují za poskytnuté informace. Do pondělí 10. 12. jsem svoji banku několikrát telefonicky urgoval, a tak hned v pondělí odeslala oficiální žádost o storno platby. Volám, urguji každý den (i několikrát denně) a zatím čekám na vyjádření bank. Každopádně nevím jak zjistit, kde peníze momentálně jsou, jak je na tom řešení problému, jakou lhůtu má banka příjemce na to, aby se ke stornu vyjádřila (jelikož je to stále storno a ne reklamace). Také nevím, jestli se to storno už řeší s finální bankou, nebo s nějakou zprostředkující bankou, protože jsem naštěstí nezadal expresní platbu a bylo mi sděleno, že taková platba trvá třeba i 3-5 pracovních dní (někdy údajně i 10). Jaká je šance, že peníze byly připsány a jsou nenávratně pryč? Popřípadě, jestli připsány nebyly, tak jaké výsledky mohu očekávat? Ještě uvedu, že se jedná o částku 8 000 euro. A také mne v den storna kontaktoval přes sms dotyčný podvodník, že urgentně potřebuje moje osobní údaje (ID, datum narození, trvalé bydliště apod.), což jsem mu samozřejmě nesdělil. Finální banka mne informovala o tom, že o žádné moje údaje nežádala. Prosím o konstruktivní radu, jak mám postupovat dál a co pro to mohu ještě udělat. Předem děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  peníze jsou pravděpodobně nenávratně ztraceny, neboť platbu můžete stornovat jen do momentu, než opustí vaši banku (Raiffeisenbank). Banka příjemce platbu stornovat nemůže (navíc "epayments.com" není banka). 

  Neznámý člověk ze zahraničí Vás kontaktuje přes email, slíbí Vám pohádkové zbohatnutí a Vy mu pošlete přes 200 000 Kč? To jste si koupil poměrně drahou životní zkušenost. 

  Články o RB (Raiffeisenbank)

  Velké porovnání spoření – únor 2019

  Velké porovnání spoření – únor 2019

  7.2.2019, Spoření

  …ení o 0,25%. Spořící účetPro menší úložkydo 300 000 Kč lze vřele doporučit Hello bank (1,5%), Sberbank (1,03%), Air Bank(1%), Equa bank (1%), Raiffeisenbank (1% a bonusová sazba 3% do 150 000 Kč naprvních 6 měsíců) či Creditas (0,8%), která nabízí taktéž velmi dobře úročenýběžný účet …

  Velké porovnání hypoték – prosinec 2018

  Velké porovnání hypoték – prosinec 2018

  22.12.2018, Hypotéka

  …rným odstupem následuje Air Bank, Komerční banka, Česká spořitelna, Sparkassea skupina ČSOB (Hypotéční banka, Era a Liška) za 3,19%. Dražší je Raiffeisenbanka Moneta Money Bank (na jaře bude fúzovat s Air Bank). [comparison c=7 d=2018-12-22  id=1159a707a1119a1161a219a1058a705a1009a332a…

  Velké porovnání spoření – červen 2018

  Velké porovnání spoření – červen 2018

  6.6.2018, Spoření

  … nabízejících úrok vyšší než 0,5% sepostupně rozrůstá. Lepší sazby bez omezení výše vkladu nabízí Banka Creditas(0,6%) a J&T Banka (0,5%). Raiffeisenbank (0,5%) výši vkladu sice omezuje, ale napoměrně velkorysých 750 000 Kč. Ostatní banky nabízejí zajímavější úročenípouze pro menší…

  Velké porovnání hypoték – duben 2018

  Velké porovnání hypoték – duben 2018

  18.4.2018, Hypotéka

  …v, za jakoukoliv cenu, i ve špatné lokalitě. Hypotékydo 70% LTVPětiletý fix pod 2,5% nabízí 7 bank (UniCreditBank, Fio banka, Sberbank, mBank, Raiffeisenbank, Air Bank a Sparkasse). UniCreditBank vdubnu výrazně zlevnila a po více než roční pauze se posunula naprvní místo súrokem 2,19%.…

  Hypotéční trh v roce 2018 – jak si povedou největší banky?

  Hypotéční trh v roce 2018 – jak si povedou největší banky?

  2.4.2018, Hypotéka

  …ěsnější. Komerční banka: Vminulémroce zůstala za očekáváním. Přesto si s přehledem udrží třetí pozici a jejítržní podíl by mohl mírně posílit. Raiffeisenbank: Očekáváme,že banka udrží stabilní tržní podíl a tím pádem čtvrtou pozici na trhu. UniCredit Bank: Poslednírok byl velmi dobrý, …  Rychlé odkazy

  Banky v ČR