Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Raiffeisenbank
RB (Raiffeisenbank)

RB (Raiffeisenbank)

  Web: www.rb.cz Internetbanking: www.rb.cz/osobni
  Adresa: Hvězdova 1716/2b, 140 78 Praha 4 
  IČ: 49240901 
  SWIFT: RZBC CZ PP 
  Kód banky: 5500 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Raiffeisenbank

  Jedna z větších bank na českém trhu, která v minulém desetiletí koupila a plně integrovala bývalou eBanku, ze které převzala oblíbené eKonto – ve své době průkopnicky první účet s vedením zdarma v případě stanoveného obratu. Po vzoru mBank začala RB nabízet hypotéku s offset mechanismem. Úrokové sazby u spořících produktů nízké, úvěry mírně dražší, internetbanking dnes již potřebuje přepracovat. Použitelné je multiměnové e-konto a kreditní karty, pokud se vám podaří držet zůstatek v bezúročném období. Raiffeisen provozuje stejnojmennou stavební spořitelnu.

  Výsadní postavení v rámci banky má segment pro prémiovou klientelu Friedrich Wilhelm Raiffeisen se zůstatky nad 10 mil.Kč, který nabízí individuální obsluhu daleko přesahující hranice bankovní služby.

  O bance RB (Raiffeisenbank)

  Raiffeisenbank otevřela své první dvě české pobočky v roce 1993. Během následujícího čtvrtstoletí banka systematicky rostla. Mezi lety 2006-2008 došlo ke koupi a následné integraci české eBanky, ze které převzala to nejlepší (eKonto a část interních systémů). Nyní je RB pátou největší bankou na českém trhu. Je členek silné rakouské finanční skupiny Raiffeisen Bank International AG, kterou založil německý filantrop Friedrich Wilhelm Raiffeisen.

  Raiffeisenbank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad, jistotní účet a stavební spoření.

  Dotazy v poradně k RB (Raiffeisenbank)

  PZ

  #5612, Poslal jsem podvodníkovi 8000 EUR, Podvod, 14.12.2018

  Dobrý den, 6.12. jsem dal příkaz k zahraniční platbě do Velké Británie. V pátek 7. 12. v dopoledních hodinách peníze odešly z účtu, ten samý den 7. 12. jsem zaslal bance (Raiffensenbank) žádost o storno platby, protože jsem zjistil, že se jedná o podvodníka. V sobotu 8. 12. jsem to byl nahlásit na PČR. Ten samý den jsem také kontaktoval banku příjemce (epayments.com), kde jsem jim podrobně vysvětlil k čemu došlo, jak k tomu došlo a že jsem se stal obětí podvodu (zaslal jsem jim i info o platbě v pdf formátu). Sdělili mi, že se případem budou zabývat a že děkují za poskytnuté informace. Do pondělí 10. 12. jsem svoji banku několikrát telefonicky urgoval, a tak hned v pondělí odeslala oficiální žádost o storno platby. Volám, urguji každý den (i několikrát denně) a zatím čekám na vyjádření bank. Každopádně nevím jak zjistit, kde peníze momentálně jsou, jak je na tom řešení problému, jakou lhůtu má banka příjemce na to, aby se ke stornu vyjádřila (jelikož je to stále storno a ne reklamace). Také nevím, jestli se to storno už řeší s finální bankou, nebo s nějakou zprostředkující bankou, protože jsem naštěstí nezadal expresní platbu a bylo mi sděleno, že taková platba trvá třeba i 3-5 pracovních dní (někdy údajně i 10). Jaká je šance, že peníze byly připsány a jsou nenávratně pryč? Popřípadě, jestli připsány nebyly, tak jaké výsledky mohu očekávat? Ještě uvedu, že se jedná o částku 8 000 euro. A také mne v den storna kontaktoval přes sms dotyčný podvodník, že urgentně potřebuje moje osobní údaje (ID, datum narození, trvalé bydliště apod.), což jsem mu samozřejmě nesdělil. Finální banka mne informovala o tom, že o žádné moje údaje nežádala. Prosím o konstruktivní radu, jak mám postupovat dál a co pro to mohu ještě udělat. Předem děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  peníze jsou pravděpodobně nenávratně ztraceny, neboť platbu můžete stornovat jen do momentu, než opustí vaši banku (Raiffeisenbank). Banka příjemce platbu stornovat nemůže (navíc "epayments.com" není banka). 

  Neznámý člověk ze zahraničí Vás kontaktuje přes email, slíbí Vám pohádkové zbohatnutí a Vy mu pošlete přes 200 000 Kč? To jste si koupil poměrně drahou životní zkušenost. 

  H

  #5446, Nákup na online bazaru, Podvod, 14.11.2018

  Dobry den, predem dekuju za moznost dostat odpoved na dotaz ohledne podvodu. Zaplatila jsem za inzerovany kocarek na sBazar, ale po platbe zadna komunikace ani zbozi. Pozadala jsem moji banku (mBank) o reklamaci platby z duvodu podvodu. Predpokladam, ze na vyzvu vraceni jeji banky (Raiffeisenbank) nebude reagovat. Jake jsou mozne dalsi pravni kroky? Dekuju

  Dobrý den,

  žádat o vrácení peněz podvodníka se mi zdá zbytečné (kdyby Vás nechtěl natáhnout, tak podvody nepáchá). Podvod je třeba nahlásit Policii ČR, která může podniknout další kroky (zjistit identitu majitele účtu, zablokovat jeho účet, atd.). Nicméně většina podvodníků má účet vedený na tzv. bílého koně (bezdomovce) a peníze vybírá obratem. Takže se zjištění pachatelovy identity ani vrácení peněz pravděpodobně nedočkáte. Doporučuji nakupovat pouze u prověřených prodejců s historií (Aukro, eBay) nebo platit při osobním předání. 

  AR

  #5308, Půjčka pro mladé podnikatele, Půjčka, 19.10.2018

  Dobrý den, zjistil jsem nedávno, že Raiffeisenbank má "speciální podmínky" pro začínající podnikatele. Přesněji řečeno pro mladé podnikatele. Byl jsem informován, že RB nemůže dávat půjčky (jakéhokoliv druhu) firmě, ve který je jednatel mladší 21 let. Z tohoto důvodu chtěl bych se zeptat. Je zde nějaký regulační zákon, který omezuje banky dávat půjčky firmám, ve kterých je podnikatel mladší než 21 let?

  Dobrý den,

  žádné takové omezení ze strany legislativy či regulátora trhu není, jedná se čistě o obchodní rozhodnutí Raiffeisenbank. O půjčku můžete zkusit požádat u jiné banky, nicméně každá banka po Vás bude požadovat daňové přiznání za 1-2 poslední fiskální roky (aby bylo z čeho odvodit výši Vašich příjmů). Začnete-li podnikat hned po dosažení plnoletosti, splníte povinnost daňových přiznání nejdříve v 19-20 letech. O moc dříve než v 21 letech Vám tak nikdo podnikatelský úvěr nedá.

  A

  #4970, Mezibankovní platba, Platba, 31.7.2018

  Dobrý den, dneska cca 10:30 mi paní poslala z Raiffeisenbank peníze. Kdy dorazí na můj účet? Já mam Poštovní spořitelnu (Era). Děkuji

  Dobrý den,

  mezibankovní platební styk trvá max. 2 pracovní dny, tedy nejpozději ve čtvrtek budete mít peníze na účtu. Většina bank ale platby procesuje rychleji, takže peníze můžete mít na účtu připsané již zítra.

  P

  #4914, SEPA platba příchozí, Platba, 18.7.2018

  Dobrý den, chci se zeptat, kolik zaplatím za odeslání peněz z Paříže na účet do ČR. Účet v ČR mám u Raiffeisenbank. Jedna se o větší částku okolo 200 000 Kč. Děkuji

  Dobrý den,

  za příchozí SEPA platbu (v EUR ze zemí EU) si Raiffeisenbank účtuje 200 Kč, což je poměrně hodně. Doporučuji Equa bank (9 Kč) či Air Bank (25 Kč), kde máte navíc vedení účtu zdarma a bez podmínek.

  Články o RB (Raiffeisenbank)

  Velké porovnání spoření – červen 2018

  Velké porovnání spoření – červen 2018

  6.6.2018, Spoření

  … nabízejících úrok vyšší než 0,5% sepostupně rozrůstá. Lepší sazby bez omezení výše vkladu nabízí Banka Creditas(0,6%) a J&T Banka (0,5%). Raiffeisenbank (0,5%) výši vkladu sice omezuje, ale napoměrně velkorysých 750 000 Kč. Ostatní banky nabízejí zajímavější úročenípouze pro menší…

  Velké porovnání hypoték – duben 2018

  Velké porovnání hypoték – duben 2018

  18.4.2018, Hypotéka

  …v, za jakoukoliv cenu, i ve špatné lokalitě. Hypotékydo 70% LTVPětiletý fix pod 2,5% nabízí 7 bank (UniCreditBank, Fio banka, Sberbank, mBank, Raiffeisenbank, Air Bank a Sparkasse). UniCreditBank vdubnu výrazně zlevnila a po více než roční pauze se posunula naprvní místo súrokem 2,19%.…

  Hypotéční trh v roce 2018 – jak si povedou největší banky?

  Hypotéční trh v roce 2018 – jak si povedou největší banky?

  2.4.2018, Hypotéka

  …ěsnější. Komerční banka: Vminulémroce zůstala za očekáváním. Přesto si s přehledem udrží třetí pozici a jejítržní podíl by mohl mírně posílit. Raiffeisenbank: Očekáváme,že banka udrží stabilní tržní podíl a tím pádem čtvrtou pozici na trhu. UniCredit Bank: Poslednírok byl velmi dobrý, …

  Velké porovnání hypoték – leden 2018

  Velké porovnání hypoték – leden 2018

  22.1.2018, Hypotéka

  …em snabídkou pod 2% jeFio banka, které smírným odstupem dýchána zádaSberbank. Stále podprůměrných2,29% nabízí hned 3 banky: Equa bank, mBank a Raiffeisenbank, vtěsném závěsuWüstenrot (2,34%). Air Bank konečně splnila slib zavedení nových hypoték, kterénabízí za 2,49% stejně jako většin…

  Dětské a studentské účty

  Dětské a studentské účty

  7.11.2017, Běžný účet

  … exekucích, kteří nemohou mít regulérní běžný účet. Provšechny ostatní jsou tu dokonalejší a levnější běžné účty.  Studentskéúčty Ačkoliv si u Raiffeisenbank lze sjednat studentskýúčet již od 12 let (čímž RB pravděpodobně kompenzuje absenci dětského účtu), obvykle jsou tyto účty určeny…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR