Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Raiffeisenbank
RB (Raiffeisenbank)

RB (Raiffeisenbank)

  Web: www.rb.cz Internetbanking: www.rb.cz/osobni
  Adresa: Hvězdova 1716/2b, 140 78 Praha 4 
  IČ: 49240901 
  SWIFT: RZBC CZ PP 
  Kód banky: 5500 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Raiffeisenbank

  Jedna z větších bank na českém trhu, která v minulém desetiletí koupila a plně integrovala bývalou eBanku, ze které převzala oblíbené eKonto – ve své době průkopnicky první účet s vedením zdarma v případě stanoveného obratu. Po vzoru mBank začala RB nabízet hypotéku s offset mechanismem. Úrokové sazby u spořících produktů nízké, úvěry mírně dražší. Internetbanking prošel v posledním obdobím přepracováním a Raiffeisen konečně nahradila zastaralé řešení z e-banky. Použitelné je multiměnové e-konto a kreditní karty, pokud se vám podaří držet zůstatek v bezúročném období. Raiffeisen poskytuje základní produkty zdarma, ale vždy má připravený dostatek služeb za které si připlatíte. Banka také často má akce na vybrané produkty zdarma a pak změní strategii (poplatky). Klient se s tím smíří, nebo odejde jinam.

  Raiffeisen v česku provozuje stejnojmennou stavební spořitelnu.

  Výsadní postavení v rámci banky má segment pro prémiovou klientelu Friedrich Wilhelm Raiffeisen se zůstatky nad 10 mil.Kč, který nabízí individuální obsluhu daleko přesahující hranice bankovní služby. Služby pro bohaté klienty jsou v základu zdarma a vklady mají lepší úročení, ale běda jak vám klesne zůstatek. Systém vám automaticky přiřadí běžné podmínky.

  O bance RB (Raiffeisenbank)

  Raiffeisenbank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účethypotékapůjčkakreditní kartaspořící účettermínovaný vkladjistotní účet a stavební spoření.

  Raiffeisenbank otevřela své první dvě české pobočky v roce 1993. Během následujícího čtvrtstoletí banka systematicky rostla. Mezi lety 2006-2008 došlo ke koupi a následné integraci české eBanky, ze které převzala to nejlepší (eKonto a část interních systémů). Nyní je RB pátou největší bankou na českém trhu. Je členek silné rakouské finanční skupiny Raiffeisen Bank International AG, kterou založil německý filantrop Friedrich Wilhelm Raiffeisen.

  Dotazy v poradně k RB (Raiffeisenbank)

  J

  #9649, Koronavirus a jak vybrat výplatu ze zahraničí, Osobní a rodinné finance, 8.4.2020

  Dobry den, kvuli uzavreni hranic se nedostaneme pro svoje vyplaty. Vybirat v bankomatech koruny za kurz 24,51 za euro je pekna zlodejina, muzeme si eura vybrat v bankomatu spol. euronet? Mame Sparkasse a Nemeckou Raiffeisenbank. A kolik je tedy poplatek? Na obrazovce pry uvaceji 1,95 euro za vyber ale na uctence pry je 12%. Dekuji

  Dobrý den,

  pro výběry hotovosti v zahraničí či v jiné měně platí, že si vždy na bankomatu můžete vybrat kurz buď vaší banky nebo provozovatele bankomatu. Pokud vám vaše rakouská banka nabízí za eura jen 24,51, doporučuji popřemýšlet o změně banky. 

  Doporučuji následující:

  1) peníze se převeďte na svůj český korunový účet (příchozí eura se přepočtou kurzem české banky - žádná česká banka nemá takto špatné kurzy - výši kurzu si můžete předem ověřit v online sazebnících bank)

  2) peníze (nyní již koruny) vyberte z libovolného bankomatu

  JM

  #9625, Stavební spoření pro dceru, Spoření, 7.4.2020

  Chtěla bych založit dceři (12 let) stavební spoření u Raiffeisenbank, zdají se mi tam nejlepší podmínky. Nechtěla bych spořit měsíčně, ale dát jednorázovou částku na 6 let najednou (cca 123 000 Kč). Lze to tak, je to výhodné? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  skládat na stavební spoření jednorázově celých 120 000 Kč na 6 let dopředu je extrémně nevýhodné, protože:

  1) celých 120 000 Kč by bylo zablokováno na 6 let

  2) peníze by se úročily jen 1,3% (nejlepší spořící účty nabízejí momentálně 1,6%)

  Doporučuji ukládat měsíčně přesně 1 700 Kč a zbytek peněz ponechat na spořícím účtu (Trinity Bank, Hello Bank, Equa Bank). Tímto dosáhnete lepšího zhodnocení a výrazně lepší likvidity (většina peněz nebude blokována, ale zůstane Vám k dispozici). 

  J

  #9374, Platba a poplatky, Platba, 24.3.2020

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat ohledně poplatku za SEPA platbu. Vím, že od 15.12. 2020 musí být poplatky za SEPA platbu stejné jako je poplatek za klasickou domácí platbu v CZK. Jsem klientem Raiffeisenbank, mám u ní multiměnový účet v CZK a EUR, platba v EUR na Slovensko je zdarma (mam eKonto komplet - CZK platby zdarma), platba v EUR z Raiffeisenbank třeba do Komerční banky je také zdarma. Ale platba v EUR z účtu Raiffeisenbank na jiný EUR účet vedený v Raiffeisenbank je považována za vnitrobankovní platbu a stojí 5 CZK. Ptám se, zda si banky můžou stanovovat za platbu v EUR v rámci České republiky jiné poplatky a nemusí respektovat nařízení platná od 15.12.2019. Zaráží mě, že platba do jiné banky v ČR je zdarma, a platba na jiný účet v rámci Raiffeisenbank je za poplatek. Má na to banka nárok? V ceníku jsou SEPA platby v rámci EHP u eKonta komplet zdarma. Může banka vnitrobankovní platby nadřadit SEPA platbám? Nebo platba v EUR v rámci ČR není SEPA platba. Někde se uvádí, že SEPA platba musí být přeshraniční. Ale to zase nepasuje na platbu z RB do Komerční banky, ta je zdarma. Moc díky za info, jak to je.

  Dobrý den,

  účtovat klientům za platby v rámci jedné banky jakýkoliv poplatek (byť třeba jen 5 Kč) je spíše absurdní než ilegální. Nařízení EU omezující poplatky za SEPA se týká jen přeshraničních plateb v EUR v rámci EU (nereguluje poplatky za vnitrobankovní platby). Doporučuji aplikovat velmi jednoduché pravidlo - když se mi nelíbí podmínky mé banky, zkusím si s bankou vyjednat lepší podmínky nebo se poohlédnu u konkurence. 

  J

  #9356, Nedostanu se k německému účtu, jak vybrat peníze?, Běžný účet, 23.3.2020

  Dobrý den, mám německou Raiffeisenbank, ale nedostanu se teď do Německa z důvodu koronaviru a chci si vybrat výplatu v ČR s touto kartou. Kde vybrat peníze bez ponížení kurzu a poplatků prosím?

  Dobrý den,

  výplatu si převeďte na svůj český účet (to je zdarma) a následně si peníze vyberte z českého bankomatu bez poplatků. Ke kurzovnímu rozdílu dojde tak jako tak (v Německu máte na účtu eura a v ČR chcete vybírat koruny). Z pohledu kurzu je jedno, jestli peníze vyberete německou kartou z českého bankomatu nebo si je pošlete na český korunový účet. Pozitivní zprávou pro Vás je, že z důvodu poklesu kurzu CZK/EUR z dřívějších 25 Kč na nynějších 28 Kč získáte v korunách o cca 10% více než dříve. 

  ŠV

  #9300, Výběr z bankomatu v zahraničí a poplatky, Běžný účet, 19.3.2020

  Dobrý den, mám německou banku Raiffeisenbank a chtěl bych vybrat peníze německou kartou v ČR. Jde to? Budou nějaké poplatky?

  Dobrý den,

  platební kartou můžete vybírat peníze z bankomatu i v zahraničí (banka Vám naúčtuje poplatek dle svého německého sazebníku). 

  Články o RB (Raiffeisenbank)

  Transparentní účet není jen pro neziskovky a politiky. Podívejte se, kde a jak si ho zřídit

  Transparentní účet není jen pro neziskovky a politiky. Podívejte se, kde a jak si ho zřídit

  27.3.2020, Běžný účet

  …tovatelů, kteří tuto službu nabízejí. Jsou to: Česká spořitelna Československá obchodní banka(ČSOB) Fio banka Komerční banka Moneta Money Bank Raiffeisenbank a Sberbank U většiny z nich můžou o transparentní účetpožádat fyzické i právnické osoby. Jedinou výjimkou je Raiffeisenbank, kte…

  Úroky na spořicích účtech stoupají. Díky České národní bance

  Úroky na spořicích účtech stoupají. Díky České národní bance

  6.3.2020, Spoření

  …u, na jakékoliv zhodnocenímůžete zcela zapomenout. Úroky zvyšují i větší poskytovateléSe zvýšením úroků přišly i některé velkébanky. Například Raiffeisenbank zvedla u spořicího účtu zhodnocení vkladů do150 000 korun z 1% na 1,25%. Ani v jejím případě se to ale neobejde bezpodmínek. Pro…

  Běžné účty lákají na tisícové bonusy. Jejich získání se ale často prodraží

  Běžné účty lákají na tisícové bonusy. Jejich získání se ale často prodraží

  28.2.2020, Běžný účet

  …atů v zahraničí A to se bavíme o těch výhodnějších nabídkách,jaké aktuálně získáte například u mBank, Air Bank, Fio banky, Moneta Money Bankči Raiffeisenbank (a například mBank či Fio banka nabízí i možnosti, jak mítuvedené výběry zcela zdarma). Jinde můžete mít problém například také …

  Hypotéky odstartovaly rok zdražováním. Banky tím testují trh

  Hypotéky odstartovaly rok zdražováním. Banky tím testují trh

  29.1.2020, Hypotéka

  …ovatelé. Někteří z nich už přiznali, že o tomto krokuuvažují. Se zlevněním přišly jen výjimkyUž v prosinci zvedly úroky také Českáspořitelna a Raiffeisenbank. Důvody byly stejné jako nyní. Tedy zvýšení sazebna světových mezibankovních trzích, kvůli kterému vzrostly náklady na zajištění…

  Úroky na spořicích účtech znovu klesly. Nejzajímavější nabídky jsou časově omezené

  Úroky na spořicích účtech znovu klesly. Nejzajímavější nabídky jsou časově omezené

  10.1.2020, Spoření

  …e limitovaná: u současných klientů vkladem do100 000 korun a u nových klientů vkladem do 300000 korun Ještě nedávno nabízela podobnou akci takéRaiffeisenbank, která slibovala dokonce 3% úročení. Také v jejím případě aletento úrok platil jen 6 měsíců. Navíc byl podmíněný maximální výší …  Rychlé odkazy

  Banky v ČR