Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Raiffeisenbank
RB (Raiffeisenbank)

RB (Raiffeisenbank)


  Web: www.rb.cz Internetbanking: www.rb.cz/osobni
  Adresa: Hvězdova 1716/2b, 140 78 Praha 4 
  IČ: 49240901 
  SWIFT: RZBC CZ PP 
  Kód banky: 5500 
  Na českém trhu:  

  Expertní hodnocení banky Raiffeisenbank

  Jedna z větších bank na českém trhu, která v minulém desetiletí koupila a plně integrovala bývalou eBanku, ze které převzala oblíbené eKonto – ve své době průkopnicky první účet s vedením zdarma v případě stanoveného obratu. Po vzoru mBank začala RB nabízet hypotéku s offset mechanismem. Úrokové sazby u spořících produktů nízké, úvěry mírně dražší, internetbanking dnes již potřebuje přepracovat. Použitelné je multiměnové e-konto a kreditní karty, pokud se vám podaří držet zůstatek v bezúročném období. Raiffeisen provozuje stejnojmennou stavební spořitelnu.

  Výsadní postavení v rámci banky má segment pro prémiovou klientelu Friedrich Wilhelm Raiffeisen se zůstatky nad 10 mil.Kč, který nabízí individuální obsluhu daleko přesahující hranice bankovní služby.

  O bance RB (Raiffeisenbank)

  Raiffeisenbank v roce 2013 oslavila 20 let svého působení na českém trhu. Od banky se dvěma pobočkami a 39 zaměstnanci v roce 1993 se během 20 let díky úspěšnému organickému růstu vyvinula v pátou největší banku na českém trhu, která nyní spravuje aktiva přesahující 200 miliard korun. Raiffeisenbank je podle tohoto ukazatele pátou největší bankou na českém trhu.

  Nabídku kvalitních služeb potvrzuje celá řada domácích i mezinárodních ocenění. Banka pravidelně získává ceny především za kvalitu svých služeb a poradenství, v produktové oblasti je eKonto tradičně vyhlašováno mezi nejlepšími účty v České republice a přímé bankovnictví včetně obsluhy účtu přes chytrý telefon je rovněž považováno za nejlepší na trhu.

  Raiffeisenbank se v České republice zaměřuje především na aktivní střední třídu, tedy klienty, kteří mají zájem o správu svých financí. Banka tak klade důraz především na kvalitu poskytovaných služeb, šíři produktové nabídky a kvalitní poradenství a dlouhodobé finanční plánování.

  Majoritním akcionářem banky je rakouská finanční instituce Raiffeisen Bank International AG (RBI), která vznikla v říjnu 2010 spojením Raiffeisen International a části RZB. RBI zajišťuje služby firemním a investičním klientům v Rakousku a dále obsluhuje klienty v řadě zemí střední a východní Evropy. Od roku 2005 jsou akcie skupiny kótovány na vídeňské burze. Majoritním vlastníkem Raiffeisen Bank International je RZB se zhruba 60 procenty, zbývající část se volně obchoduje.

  Skupina Raiffeisen získává pravidelně od prestižních časopisů Euromoney, Global Finance i The Banker ceny pro „Nejlepší banku ve střední a východní Evropě“, síťové banky navíc získávají cenění pro nejlepší banky v daných zemích regionu.

  Raiffeisenbank a.s. od samého počátku aktivně nabízí služby s důrazem na zohlednění specifických potřeb klientů v různých regionech. Vedle svých ryze obchodních aktivit se banka angažuje v souladu se 140letou tradicí jména Raiffeisen rovněž v řadě veřejně prospěšných aktivit, zahrnujících např. oblast kultury, vzdělávání či charitativní projekty.

  Dotazy v poradně k RB (Raiffeisenbank)

  #3830, Potvrzení o zrušení účtu, Běžný účet, 12.9.2017

  Dobrý den, když si klient ZUNO banky telefonicky pozadal o zruseni uctu, za jak dlouhou dobu lze ziskat potvrzeni o zrušení uctu? Pripadne pokud jiz telefonicky pozadal v dubnu 2017, muze nyni v září 2017 jiz od Raifeisenbank, ktera prevzala klienty od zuno banky, obdržet pisemne potvrzeni o ukončení osobniho úctu?

  Dobrý den,

  pokud Vám byl účet zrušen v dubnu (a nesjednal-li jste si při žádosti o zrušení účtu zaslání potvrzení), banka Vám určitě sama od sebe nic o půl roku později posílat nebude. V Raiffeisenbank se určitě i zpětně lze domluvit na vystavení takovéhoto potvrzení (je třeba osobně navštívit pobočku).

  #3826, Zrušení účtu ZUNO, Běžný účet, 11.9.2017

  Dobrý den, pokud byvalý klient ZUNO banky požádal telefonicky o ukončení či zrušení bankovniho účtu, dostane k tomu pisemné vyrozumění o zručení účtu? Buď poštou nebo emailem? P.

  Dobrý den,

  všichni klienti ZUNO byli převedeni pod Raiffeisenbank. Nejlepší je požádat o zrušení účtu osobně na pobočce, kdy je možné si vyžádat písemné potvrzení o zrušení účtu. Výpovědní lhůta běžných účtů bývá obvykle 2-4 týdny (aby se stihly zaúčtovat všechny doposud nezaúčtované karetní transakce). Telefonicky či písemně je o zrušení účtu možné požádat také, ale banka tyto požadavky může zamítnout pro nedostatečnou identifikaci klienta. Některé banky zasílají potvrzení o zrušení produktu na email vždy, u jiných je o to (či o poštovní verzi) třeba zažádat.   

  #3804, Chybné číslo účtu, Platba, 3.9.2017

  Dobrý den, bylo mi zasláno špatné číslo účtu:192883222/5500. Na toto číslo bylo omylem zasláno 8 854,-Kč, Variabilní symbol: 227676001. Mělo to být posláno na Hypoteční oddělení při ČSOB. Žádám o navrácení zpět.

  Dobrý den,

  v případě chybně zadaného čísla účtu je třeba kontaktovat svou banku, která následně vyzve protistranu k navrácení peněz. Pokud majitel chybně zadaného čísla účtu peníze dobrovolně nevrátí, bude třeba ho žalovat pro bezdůvodné obohacení se. Banky samy od sebe bohužel platby vracet nemohou (neumí posoudit, zda-li byla platba zaslána omylem či nikoliv).

  ČSOB má bankovní kód 0300, kód uvedený výše (5500) náleží Raiffeisenbank. Platby směřované do ČSOB musí mít za lomítkem vždy "0300". 

  #3776, Bezpečnostní schránka, Banka, 24.8.2017

  Dobrý den, prosím Vás, sdělte mi, které další banky, kromě České spořitelny a Komerční banky, pronajímají bezpečnostní schránky a za jaké poplatky. Děkuji za pochopení a brzkou Vaši odpověď.

  Dobrý den,

  mimo ČS a KB bezpečnostní schránky pronajímají např. ještě UniCredit Bank (od 900 Kč + DPH, od 2018 bude zdraženo na "od 2 500 Kč + DPH") nebo Raiffeisenbank (od 6 000 Kč včetně DPH). Bezpečnostní schránky banky provozují jen na vybraných pobočkách. Schránky se liší svou velikostí (RB nabízí 3 velikosti, UniCredit 6 velikostí, atd.). 

  #3735, Kreditní karta pro cesty do zahraničí, Půjčka, 4.8.2017

  Dobrý den, chci si pořídit kreditní kartu. Jedu do zahraničí a chci si zde půjčit auto a bez kreditní karty zapůjčit nelze, potřebují zablokovat určitý depozit v hodnotě cca 50 000,-. Tudíž se sháním po kreditce, za kterou se nebude příliš platit měsíční poplatek, max. 30,- nebo bude zcela zdarma. Jinak ji moc využívat nechci, max. by se hodilo ještě zdarma výběr z bankomatu v zahraničí... Má banka je AirBank, která kreditky nenabízí. Po shlédnutí různých srovnání mi vychází ASI nejlépe 3 možnosti: mBank - mKreditka, Raiffeisen bank - kreditní karta EASY nebo Sberbank - FÉR kreditní karta. Jen přesně nevím jak to u nich chodí, když nejsem jejich klientkou, lze karta vystavit bez běžného účtu? Co byste doporučoval vy? Moc děkuji!

  Dobrý den,

  je to přesně tak, jak říkáte. Pro cesty do zahraničí se vyplatí mít kreditní kartu, neboť v určitých zemích (např. USA, Kanada, atd.) Vám bez kreditky nejen nepůjčí auto, ale mnohdy Vás ani neubytují v hotelu. Váš výběr (mBank, Raiffeisenbank či Sberbank) plně schvaluji. Nebýt klientem (nemít u dané banky běžný účet) by neměl být problém. Mimo bank mám taktéž velmi dobré zkušenosti s American Express a Diners club. Doporučuji náš článek Kreditní karty - velké porovnání květen 2017.

  Články o RB (Raiffeisenbank)

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  19.9.2017, Běžný účet

  …3 cprop2ord=ASC cprop3=166 cprop3ord=ASC cprop4=12 cprop4ord=ASC] Zdarma taktéž vybírají majitelé dětských astudentských kont u UniCredit BankaRaiffeisenbank. [comparison c=1 d=2017-09-19 id=797a928a899 cprop1=165 cprop1ord=ASC cprop2=33 cprop2ord=ASC cprop3=166 cprop3ord=ASC cprop4=12…

  Velké porovnání hypoték – září 2017

  Velké porovnání hypoték – září 2017

  5.9.2017, Hypotéka

  … sazeb jen Wüstenrot (úrokový bonus až+0,4% do konce roku při zatermínování peněz na 1 rok), hypotéční úvěrypodražilo hned několik velký bank (Raiffeisenbank, ČSOB spolu sHypotéčníbankou a Poštovní spořitelnou či UniCredit Bank). Nejvýše poskočily 90%hypotéky od UniCredit Bank, které d…

  Velké porovnání spoření – srpen 2017

  Velké porovnání spoření – srpen 2017

  28.8.2017, Spoření

  …80% do200 000 Kč při příjmu min. 10 000 Kč zasílaném na běžný účet nebo platbě kartou3x měsíčně (jinak 0,20%), dále 0,20%, nad 3 mil. Kč 0,01% Raiffeisenbank(eKontoFlexi):0,75%do 150 000 Kč při vedení běžného účtu, dále 0,05%, nad 1 mil. Kč 0,01% J&TBanka(Cleardeal):0,55% bezomezen…

  Kam pro nejvýhodnější hypotéku? (červenec 2017)

  Kam pro nejvýhodnější hypotéku? (červenec 2017)

  3.7.2017, Hypotéka

  … Equabank: refinancování i nové úvěry 1,99%, bez pojištění+0,20% Českáspořitelna: refinancování i nové úvěry 1,99%, bezpojištění banka neuvádí Raiffeisenbank: refinancování i nové úvěry 1,99%, bez pojištění banka neuvádí Wüstenrot: refinancování 1,99%, nové úvěry 2,09%, bez pojištění …

  Kreditní karty – velké porovnání květen 2017

  Kreditní karty – velké porovnání květen 2017

  11.5.2017, Půjčka

  … na trhu není. Odmyslíme-li si končícíZUNO a ČSOB, která kreditky zdarma nabízí jen studentům, zůstávají nám ve hřepouze dvě banky, Sberbank a Raiffeisenbank, stéměř identickými parametry,a nebankovní Diners Club. Sberbank nabízí vyšší max. úvěrový rámec (až 300 000Kč oproti RB 100 000…

  Banky v ČR