Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Raiffeisenbank
RB (Raiffeisenbank)

RB (Raiffeisenbank)

    • Požádat online o eKonto XL

      Díky Spořicímu účtu eKonto XL zhodnotíte své finance nadstandardní úrokovou sazbou na trhu. Za aktivitu na vašem osobním účtu totiž obdržíte bonus ke své stávající úrokové sazbě.

Web: www.rb.cz Internetbanking: www.rb.cz/osobni
Adresa: Hvězdova 1716/2b, 140 78 Praha 4 
IČ: 49240901 
SWIFT: RZBC CZ PP 
Kód banky: 5500 
Na českém trhu:  
SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

Expertní hodnocení banky Raiffeisenbank

Jedna z větších bank na českém trhu, která v minulém desetiletí koupila a plně integrovala bývalou eBanku, ze které převzala oblíbené eKonto – ve své době průkopnicky první účet s vedením zdarma v případě stanoveného obratu. Po vzoru mBank začala RB nabízet hypotéku s offset mechanismem. Úrokové sazby u spořících produktů nízké, úvěry mírně dražší. Internetbanking prošel v posledním obdobím přepracováním a Raiffeisen konečně nahradila zastaralé řešení z e-banky. Použitelné je multiměnové e-konto a kreditní karty, pokud se vám podaří držet zůstatek v bezúročném období. Raiffeisen poskytuje základní produkty zdarma, ale vždy má připravený dostatek služeb za které si připlatíte. Banka také často má akce na vybrané produkty zdarma a pak změní strategii (poplatky). Klient se s tím smíří, nebo odejde jinam.

Raiffeisen v česku provozuje stejnojmennou stavební spořitelnu.

Výsadní postavení v rámci banky má segment pro prémiovou klientelu Friedrich Wilhelm Raiffeisen se zůstatky nad 10 mil.Kč, který nabízí individuální obsluhu daleko přesahující hranice bankovní služby. Služby pro bohaté klienty jsou v základu zdarma a vklady mají lepší úročení, ale běda jak vám klesne zůstatek. Systém vám automaticky přiřadí běžné podmínky.

O bance RB (Raiffeisenbank)

Raiffeisenbank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účethypotékapůjčkakreditní kartaspořící účettermínovaný vkladjistotní účet a stavební spoření.

Raiffeisenbank otevřela své první dvě české pobočky v roce 1993. Během následujícího čtvrtstoletí banka systematicky rostla. Mezi lety 2006-2008 došlo ke koupi a následné integraci české eBanky, ze které převzala to nejlepší (eKonto a část interních systémů). Nyní je RB pátou největší bankou na českém trhu. Je členek silné rakouské finanční skupiny Raiffeisen Bank International AG, kterou založil německý filantrop Friedrich Wilhelm Raiffeisen.

Dotazy v poradně k RB (Raiffeisenbank)

D

#13966, Předschválená hypotéka, Hypoteční poradna, 21.4.2021

Dobrý den, chci se zeptat, jak fungují online žádosti u ČMSS. Pokud jsem včera prošel registry s hodnocením A (je to zvláštní, Raiffeisenbank mi zamítla hypotéku z důvodu registru a je pravda, že jsem měl horší minulost, kdy jsem neplatil řádně co jsem měl, ale již rok mám vše doplacené), mohu se na hypotéku těšit nebo ještě není vyhráno a budou se registry ještě přezkoumávat? A další otázka by byla, zda je vhodné jít vyzkoušet například Českou spořitelnu, když mě Raiffeisenbank zamítla? Nebo pro jistotu vzít ČMSS a druhý křížek radši nezkoušet jinak mi ani ČMSS pak nepůjčí? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

online předschválené hypotéky jsou velmi orientační a nelze na ně spoléhat. Každá neúspěšná žádost o hypotéku se negativně propisuje do registru a zhoršuje tak vaši pozici při další žádosti o úvěr. ČMSS se přejmenovala na ČSOB Stavení spořitelnu).

SS

#13713, Poplatek za zahraniční platbu, Platba, 1.4.2021

Dobrý den, je v pořádku, že si Raiffeisenbank určuje poplatek za příchozí SEPA platbu v eurech ze švýcarského účtu ve výši 10 % z přijaté částky? Podle mě je to nesprávné a vytrácí se smysl SEPA plateb. Švýcarsko sice není v EU, ale je jedním ze smluvních států. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

dle nařízení EU nemohou banky za SEPA platby účtovat více než za tuzemské platby. RB má tuzemské platby zdarma a za SEPA platby tudíž nic účtovat nemůže. Příchozí platba ze švýcarské banky nebyla pravděpodobně klasifikována jako SEPA, a proto za ni byl naúčtován poplatek 1% (300 - 1 200 Kč). Nejste-li spokojena s poplatkovou politikou vaší banky, poohlédněte se u konkurence. Např. Air Bank nabízí zahraniční platby (které nejsou SEPA) za 100 Kč. 

DM

#13268, Jak dlouho trvá euro platba?, Platba, 4.3.2021

Dobrý den, v úterý ráno mi byly odeslány peníze (euro) z Raiffeisenbank z euro účtu na euro účet Fio banky. Finance ale stále nemáme. Jak dlouho trvá převod?

Dobrý den,

převod eur v rámci ČR by neměl trvat déle než 2 pracovní dny.

VH

#13032, Přepsání hypotéky z matky na syna, Hypoteční poradna, 17.2.2021

Dobry den prosim vas o radu 7.1.2021 si pritel zadal o hypoteku prepsani z matky na syna protoze mame s matkou problem. Splacime hypoteku jiz 10 let a snizila by se nam i splatka. Byly jsme na pobocce raiffeisenbanky dnes jsem tam volala pani to poslala ke zpracovani hypotekari a ten to pry posle az cca za mesic ke schvaleni z duvodu ze prednostne vyrizuje koupi nemovitosti. Je tento postup od banky spravny? 

Dekuji za odpoved. H.

Dobrý den, 

V bance by určitě neměli upřednostňovat nové obchodní případy financování koupě nemovitosti oproti změnám a dodatkům k původním smlouvám o hypotečním úvěru. Bohužel toto neupravuje ani nenařizuje žádný zákon, většinou ani postupy a politika konkrétní banky poskytující hypotéku. Je tedy vždy na konkrétním úředníkovi v bance jaký postup zvolí. Když se případ dostane k obchodníkovi, tak je vlastně "logické", že preferuje nový případ za který je odměňován před změnou stávající hypotéky.

Každopádně převedení hypotéky je standardně zpoplatněné (smlouvy se musí dodatkovat) a nový žadatel musí vždy prokázat dostatečnou bonitu. Ani převod hypotéky nemusí být nic složitého - můžete si o tom přečíst náš článek o převedení hypotéky.

Ve vašem případě by bylo realizovatelné i převzetí hypotéky. To by muselo vycházet z prodeje nemovitosti (klidně v rodině - matka může prodávat či darovat synovi). Banka pak po ověření bonity nového nabyvatele nemovitosti umožní pokračovat ve splácení původní hypotéky novému klientovi. Důrazně ale doporučujeme předem s odborníkem konzultovat daňové aspekty takové transakce. Ta bude téměř jistě zatížena daní z nabytí nemovitosti nebo darovací daní.

Otázkou také je, jaké podmínky hypotéky má nastaveny matka žadatele, protože mohou být horší než je aktuální možná situace, takže v tom případě by se vyplatilo hypotéku refinancovat.

Jediný způsob vaší obrany proti neflexibilitě hypoteční banky je formálně urgovat urychlení žádosti ze strany matky, nebo přijít s lepší nabídkou z titulu refinancování hypotéky.

S pozdravem.

VC

#12947, RB koupila Equa bank, Běžný účet, 12.2.2021

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak to bude dál s Equa bank. Slyšela jsem, že ji kupuje Raiffeisenbank. Na účtě u Equa mám peníze na běžném i spořícím účtě. Mohu si je tam dál nechat? Bude se to automaticky převádět do Raiffeisenbank? Nemohu o peníze přijít? Nemám je raději převést na jiný účet? Děkuji za odpověď a přeji pohodový den.

Dobrý den,

určitě se není třeba obávat ztráty peněz. Není nutné účet rušit ani peníze převádět do jiné banky. RB velmi pravděpodobně nebude provozovat dvě banky a klienty Equa převede k sobě do RB. Informace o dalším postupu zveřejnění RB velmi pravděpodobně až po dokončení akvizice ve Q2/2021. Uvidíte, jaké podmínky nabídne RB klientům Equa bank, a pak se v klidu rozhodnete, zdali budete u RB pokračovat nebo se poohlédnete u konkurence.

Články o RB (Raiffeisenbank)

Nejlepší spoření roku 2020 nabízela Hello Bank! A boduje i letos

Nejlepší spoření roku 2020 nabízela Hello Bank! A boduje i letos

24.3.2021, Spoření

…čního produktu roku za rok 2021. Nejvyšší úrok měl řadu podmínekZa Hello Bank! se v kategorii spořicích účtů svklady do 300 000 korun umístila Raiffeisenbank. U Spořicího účtu XL nabízelaúrok až 3 %. Ovšem pouze: na půl roku, při založení a aktivním využíváníběžného účtu a u vkladů do…

Úroky na spořicích účtech znovu padají. Nejvyšší se pohybují okolo 0,5 %

Úroky na spořicích účtech znovu padají. Nejvyšší se pohybují okolo 0,5 %

15.3.2021, Spoření

…podobně přijde o svépostavení v trojici bank s nejvyššími sazbami na spořicím účtu. Vyšší úrok budenadále nabízet nejen Hello bank!, ale také: Raiffeisenbank, Banka Creditas, Moneta Money Bank a do konce dubna také mBank. Není ale vyloučené, že se některý z těchtoposkytovatelů také brz…

Spořicí účet s úrokem 3 %? Ano, ale jen když investujete

Spořicí účet s úrokem 3 %? Ano, ale jen když investujete

15.2.2021, Spoření

… navíc platil jen pro vklady do 1 000 korun. Nešlo tedy o klasické spoření, ale o kombinacispořicího a termínovaného účtu. Úrok 3 % nabízela i RaiffeisenbankV současnosti nabízí spořicí účty sazbumaximálně 3 %. Kromě Komerční banky jste mohli do konce ledna na tento úrok dosáhnout ješt…

Úroky nad 1 % končí. Spořicí účty zpřísňují podmínky

Úroky nad 1 % končí. Spořicí účty zpřísňují podmínky

7.12.2020, Spoření

… trhu, můžete v současnosti narazit i na účty svyššími úroky. Mají ale i poměrně podstatné nevýhody. Prvním z těchto účtů je Spořicí účet XL odRaiffeisenbank. Od září nabízí úrok dokonce 3 %. Abyste ho získali, musíte: sjednat si nový běžný účet, kekterému získáte Spořicí účet XL, běžn…

Spoření? Lidé si podle průzkumu nejčastěji odkládají 1 000 až 3 000 měsíčně

Spoření? Lidé si podle průzkumu nejčastěji odkládají 1 000 až 3 000 měsíčně

4.11.2020, Spoření

Ať je pandemie, nebo není, na spoření lidí vČeské republice to nemá vliv. Vyplývá to z průzkumu Raiffeisenbank z letošníhozáří. Hned dvě třetiny dotazovaných totiž uvedly, že pandemie jejich spořicínávyky nijak neovlivnila. Jen 13 % lidí zmínilo, že si kvůli současnésituaci začali prav…Banky v ČR