Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Raiffeisenbank
RB (Raiffeisenbank)

RB (Raiffeisenbank)

    • Požádat online o eKonto XL

      Díky Spořicímu účtu eKonto XL zhodnotíte své finance nadstandardní úrokovou sazbou na trhu. Za aktivitu na vašem osobním účtu totiž obdržíte bonus ke své stávající úrokové sazbě.

Web: www.rb.cz Internetbanking: www.rb.cz/osobni
Adresa: Hvězdova 1716/2b, 140 78 Praha 4 
IČ: 49240901 
SWIFT: RZBC CZ PP 
Kód banky: 5500 
Na českém trhu:  
SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

Expertní hodnocení banky Raiffeisenbank

Jedna z větších bank na českém trhu, která v minulém desetiletí koupila a plně integrovala bývalou eBanku, ze které převzala oblíbené eKonto – ve své době průkopnicky první účet s vedením zdarma v případě stanoveného obratu. Po vzoru mBank začala RB nabízet hypotéku s offset mechanismem. Úrokové sazby u spořících produktů nízké, úvěry mírně dražší. Internetbanking prošel v posledním obdobím přepracováním a Raiffeisen konečně nahradila zastaralé řešení z e-banky. Použitelné je multiměnové e-konto a kreditní karty, pokud se vám podaří držet zůstatek v bezúročném období. Raiffeisen poskytuje základní produkty zdarma, ale vždy má připravený dostatek služeb za které si připlatíte. Banka také často má akce na vybrané produkty zdarma a pak změní strategii (poplatky). Klient se s tím smíří, nebo odejde jinam.

Raiffeisen v česku provozuje stejnojmennou stavební spořitelnu.

Výsadní postavení v rámci banky má segment pro prémiovou klientelu Friedrich Wilhelm Raiffeisen se zůstatky nad 10 mil.Kč, který nabízí individuální obsluhu daleko přesahující hranice bankovní služby. Služby pro bohaté klienty jsou v základu zdarma a vklady mají lepší úročení, ale běda jak vám klesne zůstatek. Systém vám automaticky přiřadí běžné podmínky.

O bance RB (Raiffeisenbank)

Raiffeisenbank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účethypotékapůjčkakreditní kartaspořící účettermínovaný vkladjistotní účet a stavební spoření.

Raiffeisenbank otevřela své první dvě české pobočky v roce 1993. Během následujícího čtvrtstoletí banka systematicky rostla. Mezi lety 2006-2008 došlo ke koupi a následné integraci české eBanky, ze které převzala to nejlepší (eKonto a část interních systémů). Nyní je RB pátou největší bankou na českém trhu. Je členek silné rakouské finanční skupiny Raiffeisen Bank International AG, kterou založil německý filantrop Friedrich Wilhelm Raiffeisen.

Dotazy v poradně k RB (Raiffeisenbank)

#11205, Jak spořit?, Spoření, 12.9.2020

Dobrý den, ráda bych se zeptala ohledně spořícího účty s 3% úrokem u Raiffeisenbank. Je to tak, že během půl roku mi dají 3% až do 150 000 Kč? Doporučujete tenhle účet? Ráda bych si spořila. Stavební i doplňkové penzijní spoření již mám. Měsíčně mohu tak spořit 8 000 Kč. Můžete mi něco doporučit? Mám dítě. Mám mu také založit stavební spoření? Děkuji

Dobrý den,

přijde na to, jaké máte životní plány (čeho byste chtěla dosáhnout za rok, za 5 let, jak máte řešené bydlení, kdy budete peníze potřebovat, atd.). Nejlepší je peníze investovat do vlastního bydlení (např. nákup nemovitosti na hypotéku). Stavební spoření pro děti dává smysl, ukládejte přesně 1 700 Kč měsíčně a dosáhnete na průměrné zhodnocení 3,6%. 

RB skutečně nabízí úrok 3% do 150 000 Kč, ale pouze na prvních 6 měsíců a jen při splnění podmínek (aktivní užívání účtu). Jestli se to vyplatí zvažte sama. Při úložce celých 150 000 Kč dostanete za 6 měsíců úrok 1 912,50 Kč a pak sazba klesá na 0,6%. Equa bank a Hello bank nabízejí úrok 1% do 200 000 - 300 000 Kč bez časového omezení (rozdíl oproti RB za prvních 6 měsíců činí 1 275 Kč). 

PZ

#11185, Akce pro nové klienty, Běžný účet, 9.9.2020

Dobrý den, mám dotaz ohledně akce Cash Back odměny pro nového zákazníka. Nenabízejí Raiffeisenbank nebo Česká spořitelna nějakou akci? Třeba odměnu pro nového zákazníka, například 1 000 korun? 

Dobrý den,

Česká spořitelna ani RB nenabízejí 1 000 Kč novým klientům za zřízení běžného účtu. RB momentálně nabízí zvýhodněný úrok 3% do 150 000 Kč na prvních 6 měsíců na nově zřízeném spořícím účtu. ČS nabízí slevu až 2 000 Kč z poplatku za sjednání stavebního spoření pro děti.

DV

#11168, Práce v bankovnictví, Banka, 8.9.2020

Pokračování dotazu č. 11166: Dobrý den, jednalo by se o bankéře na přepážce. V insolvenci jsem skončil z důvodu, že se Citibank prodala Raiffeisenbank a dá se říci, že ze dne na den jsem přišel o pozici, kde jsem vydělával poměrně nadstandardní mzdu. Děkuji

Dobrý den,

každá banka klade na osobní bankéře trochu jiné nároky (a nabízí jinou mzdu). Doporučuji se ohledně požadavků informovat přímo v bance, u které byste chtěl pracovat. Banky (ani jiné instituce) nezkoumají, proč jste skončil v insolvenci či kolik se Vám povedlo splatit (minimum nebo třeba celých 100%).

J

#11092, Jak zrušit běžný účet?, Běžný účet, 31.8.2020

Dobrý deň, na brigáde v Prahe som si založila účet v Raiffeisen banke. Výplata mi prišla na účet, teraz chcem účet zrušiť. Na pobočke na Slovensku mi povedali že sa to u nich nedá. Prosím akým spôsobom môžem účet zrušiť aby som nemusela ísť do Česka.

Dobrý den,

přestože mají české a slovenské pobočky stejný název (Raiffeisenbank), jedná se o dvě samostatné právní entity/banky. Běžný účet vedený u české RB tak lze zrušit jen na pobočkách české RB (slovenská RB nemá přístup do systému české RB).

E

#10585, Jak vybrat hypotéku na stavbu RD, Hypoteční poradna, 30.6.2020

Dobrý den, chceme hypotéku na výstavbu domu. Již vlastníme pozemek. Rozpočet na dům je 4 mil. Kč, my bychom si chtěli půjčit 3 mil. Kč. Chtěla bych poradit, na co si u bank dát pozor. Uvažujeme o KB nebo Raiffeisenbank. Děkuji.

Dobrý den,

jak se sama můžete přesvědčit v našem srovnávači hypoték, KB i RB nabízejí jedny z dražších hypoték (vyšší úrok). Nicméně u hypotéky na stavbu RD není podstatná jen výše úroku, ale hlavně podmínky čerpání a výše poplatků. Prostudujte podmínky hypotéky a výši splátky si ověřte v naší hypoteční kalkulačce nebo vše konzultujte s nezávislým hypotečním poradcem, který za Vás oběhá všechny banky a vyjedná Vám nejlepší možné podmínky. Díky dojednaným velkoobchodním slevám jsme schopni Vám nabídnou úrok a podmínky, na jaké byste sama v žádné bance nedosáhla.

Články o RB (Raiffeisenbank)

Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

19.10.2020, Hypotéka

… hráče na českém hypotečním trhu. A právě ti často určují jehodalší směřování. Krátce po ČSOB a Hypoteční bance navíc snížilaúroky u hypoték i Raiffeisenbank. Také u ní aktuálně začínají na hodnotě 2,09%. Menší poskytovatelé přitom nabízí úroky i pod1,8 %. Úrok 1,6 %? I na ten můžete d…

Spoření s úrokem 3 % i pro současné klienty? Nabídka skončila po 3 týdnech

Spoření s úrokem 3 % i pro současné klienty? Nabídka skončila po 3 týdnech

7.10.2020, Spoření

Spořicí účet s úrokem 3 % pro nové i stávajícíklienty. S takovou nabídkou přišla začátkem září Raiffeisenbank. Lákavýmúročením oslovila mnoho svých současných klientů. Jenže řada z nich má smůlu –banka pro ně tuto akci ukončila už po necelých 3 týdnech. Pouze 18 dnů měli dosavadní klie…

Lákavý podzim u studentských účtů: slibují odměny až 1 500 korun

Lákavý podzim u studentských účtů: slibují odměny až 1 500 korun

30.9.2020, Běžný účet

…d založení účtu sepřihlásit do mobilní aplikace. A ve stejné době alespoň jednouzaplatit kartou, mobilem nebo hodinkami. Poslední šance také u Raiffeisenbank Poslední bankou, která připravila akcispeciálně pro studenty, je Raiffeisenbank. Stejně jako u ČSOB platí do koncezáří a zájemci…

Platební nálepky v Česku postupně končí. Porazily je Apple Pay a Google Pay

Platební nálepky v Česku postupně končí. Porazily je Apple Pay a Google Pay

2.9.2020, Běžný účet

… časem k tomupřistoupily také: Moneta Money Bank, která s tímtokrokem přišla už loni a dokonce zrušila možnost platby už vydanými nálepkami, a Raiffeisenbank, která zastavilavydávání zkraje letošního roku a následně výrazněji zpoplatnila držení všechdosud aktivních nálepek. Ze zajímavé…

Žádné poplatky ani složité podmínky. Česká spořitelna představila svůj první účet zdarma

Žádné poplatky ani složité podmínky. Česká spořitelna představila svůj první účet zdarma

5.8.2020, Běžný účet

…, kteří běžné účty zdarma nabízejí. Jsou to: Air Bank, Banka Creditas, Equa bank, Expobank, Fio banka, Hello bank!, mBank, Moneta Money Bank a Raiffeisenbank. Většina těchto bank ale zpoplatňuje některénadstandardní služby. Například výběry v zahraničí. Zcela zdarma tak v současnosti n…Banky v ČR