Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Raiffeisenbank
RB (Raiffeisenbank)

RB (Raiffeisenbank)

  • Požádat online o eKonto XL

   Díky Spořicímu účtu eKonto XL zhodnotíte své finance nadstandardní úrokovou sazbou na trhu. Za aktivitu na vašem osobním účtu totiž obdržíte bonus ke své stávající úrokové sazbě.

   Spořící účet eKonto XL od Raiffeisenbank přináší klientům bonus a zajímavý úrok při aktivním využívání pro vklady do 150 000 korun. Pro vklady do 500 000 korun je úrok od Raiffeisenbank výrazně nižší a nad půl milionu zanedbatelný. Raiffeisen e-konto XL nabízí zřízení, vedení a bezhotovostní transakce zdarma. Snadno se obsluhuje pomocí internetového bankovnictví.

   Peníze můžete mít na účtu kdykoliv bez výpovědní lhůty. Zdarma je zřízení, vedení i bezhotovostní transakce. Není třeba minimální zůstatek.

   Sjednat si od můžete odkudkoliv online nebo osobně na pobočce. K založení Spořicího účtu XL je nutné mít založený jeden z nabízených běžných účtů od Raiffeisenbank. Tedy chytrý, aktivní, prémiový

   Zajímavostí Raiffeisenbank spořícího účtu ekonto XL je služba „inteligentní spoření“, kde si mohou klienti sami nastavit limit zůstatku na běžném a spořícím účtu a pak mezi nimi peníze převádět. Služba inteligentní spoření RB umožňuje nastavit limit, kolik chcete mít peněz na běžném účtu a ostatní finance se automaticky převedou na účet spořící. Stejně naopak lze nastavit limit, pod který nechcete, aby vám klesla hotovost na běžném účtu a Raiffeisenbank ji bude automaticky dorovnávat z vašeho spořícího účtu.

   Podmínky aktivního využívání jsou rozdílné podle toho, jaký máte běžný účet u Raiffeisenbank

   • CHYTRÝ a AKTIVNÍ – měsíční příjmy minimálně 15 000 korun a 3 odchozí transakce

   • PRÉMIOVÝ účet- měsíční příjmy minimálně 50 000 korun v 1 nebo 2 transakcích

   • EXKLUZIVNÍ účet - objem vkladů a investic u Raiffeisenbank je minimálně 1,5 millionu Kč měsíčně

   • Studentům stačí splnit jen tři transakce realizované za měsíc.

   Zvýhodněný úrok je určen jen pro nové klienty banky, kteří si otevřou běžný účet s tarifem. Kampaň je spíše akviziční, protože po uplynutí 6 měsíců je spořící účet eKonto XL úročeno za standardních podmínek úrokem 1 % pro částky do 150 tisíc korun za pokračující podmínky aktivního využívání běžného účtu. Jinak klesá úrok na zanedbatelných 0,1 %.

   Celá kampaň ukazuje, že pro Raiffeisenbank je důležitější získávání nových klientů a na stávající příliš nemyslí. Reálný smysl může mít akce pro klienty, kteří jsou pro maximálně tisíc korun za půl roku ochotni změnit svoji hlavní banku. Potěšit může taky toho, kdo se již rozhodl v Raiffeisenbank běžný účet otevřít, a eKonto XL pak může být zajímavý bonus navíc.

Web: www.rb.cz Internetbanking: www.rb.cz/osobni
Adresa: Hvězdova 1716/2b, 140 78 Praha 4 
IČ: 49240901 
SWIFT: RZBC CZ PP 
Kód banky: 5500 
Na českém trhu:  
SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

Expertní hodnocení banky Raiffeisenbank

Jedna z větších bank na českém trhu, která v minulém desetiletí koupila a plně integrovala bývalou eBanku, ze které převzala oblíbené eKonto – ve své době průkopnicky první účet s vedením zdarma v případě stanoveného obratu. Po vzoru mBank začala RB nabízet hypotéku s offset mechanismem. Úrokové sazby u spořících produktů nízké, úvěry mírně dražší. Internetbanking prošel v posledním obdobím přepracováním a Raiffeisen konečně nahradila zastaralé řešení z e-banky. Použitelné je multiměnové e-konto a kreditní karty, pokud se vám podaří držet zůstatek v bezúročném období. Raiffeisen poskytuje základní produkty zdarma, ale vždy má připravený dostatek služeb za které si připlatíte. Banka také často má akce na vybrané produkty zdarma a pak změní strategii (poplatky). Klient se s tím smíří, nebo odejde jinam.

Raiffeisen v česku provozuje stejnojmennou stavební spořitelnu.

Výsadní postavení v rámci banky má segment pro prémiovou klientelu Friedrich Wilhelm Raiffeisen se zůstatky nad 10 mil.Kč, který nabízí individuální obsluhu daleko přesahující hranice bankovní služby. Služby pro bohaté klienty jsou v základu zdarma a vklady mají lepší úročení, ale běda jak vám klesne zůstatek. Systém vám automaticky přiřadí běžné podmínky.

O bance RB (Raiffeisenbank)

Raiffeisenbank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účethypotékapůjčkakreditní kartaspořící účettermínovaný vkladjistotní účet a stavební spoření.

Raiffeisenbank otevřela své první dvě české pobočky v roce 1993. Během následujícího čtvrtstoletí banka systematicky rostla. Mezi lety 2006-2008 došlo ke koupi a následné integraci české eBanky, ze které převzala to nejlepší (eKonto a část interních systémů). Nyní je RB pátou největší bankou na českém trhu. Je členek silné rakouské finanční skupiny Raiffeisen Bank International AG, kterou založil německý filantrop Friedrich Wilhelm Raiffeisen.

Dotazy v poradně k RB (Raiffeisenbank)

J

#14974, Chráněný účet, Běžný účet, 3.8.2021

Dobrý den, banky mají povinnost od 1.7.2021 zakládat chráněné účty. Raiffeisenbank založení tohoto účtu odkládá na 1.9.2021 z důvodu jejich technické nepřipravenosti. Jednají takto správně?

Dobrý den,

zákonodárci dali bankám málo času na přípravu a zákon je místy nejasný, tedy odložení o 2 měsíce nevidím jako zásadní problém (původně mělo dojít ke spuštění již od 1. dubna). 

S

#14520, Kdy skončí Equa bank?, Banka, 9.6.2021

Dobrý den, prosím, ke kterému datu pravděpodobně ukončí Equa bank poskytování bankovních služeb?Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

Raiffeisenbank ohlásila nákup Equa bank, který ale podléhal ještě souhlasu ÚHOS a ČNB. Transakce je jistě podmíněna i audity - takže reálně začne být procesována až po zaplacení kupní ceny. Tedy podle informace Raiffeisenbank po datu 1.7.2021. Po tomto datu tedy budou stále existovat 2 samostatné banky se svými produkty.

Pro klienty EQUA Bank se určitě nic nezmění po celý rok 2021. Nejdříve od 1.1.2022 tedy může dojít k fúzi dvou bank a k převodu účtů, úvěrů, hypoték, či jiných produktů. Raiffeisenbank má přes 800 tisíc klientů, EQUA Bank necelých 500 tisíc - takže předpokládá se slučování do Raiffky.

V dalším roce pravděpodobně zanikne značka Equa a klienti budou převedeni pod RB. Nedojde k ukončení poskytování služeb, pouze se změní značka (klienti Equa budou převedení do RB a zůstanou jim stejné podmínky, jako mají doposud - např. bezplatné vedení účtu, atd.). 

Zajímavé asi je, že Raiffesisen banka dříve avizovala, že nebude klientům EQUA měnit podmínky a že plánuje nabídnout všem klientům to nejvýhodnější z obou bank. Ale sliby se dávají a až praxe ukáže, jak se s tím bankovní manažeři vypořádají?

Z

#14212, Nelíbí se mi postup banky, Spoření, 12.5.2021

Dobrý den, spořící účet, který jsem měl mnoho let u ING bank se převádí pod Raiffeisenbank. Jde jen o spořící účet. Má nová banka právo požadovat moji pracovní smlouvu, když nežádám o úvěr?

Dobrý den,

banka má právo (a někdy i povinnost, dle platné AML legislativy) zkoumat původ peněz na účtu a zdroje příjmů klienta. Pokud se Vám postup RB nelíbí, založte si spořicí účet u jiné banky (nemáte povinnost mít peníze u RB). 

IK

#14012, Phishing RB, Podvod, 25.4.2021

Dobrý den, neustále mi chodí spam z Raiffeisenbanky "upozornění chyba platby" a já nic neplatím. U RB jsem měla účet někdy před 10 lety a ten jsem zrušila. Nevím, na koho se obrátit, ale už mě to začíná obtěžovat. Trvá to několik týdnů asi 3x do týdne. Já ty spamy neotvírám, nevím , jestli to nejsou podvodníci.

Dobrý den,

jedná se o podvod, kdy se podvodníci snaží ze svých obětí vylákat přístupové údaje (tzv. phishing). S tímto nemá RB nic společného.

MR

#14010, Od koho a proč mám záznam v BRKI?, Půjčka, 25.4.2021

Dobrý den, rad bych se vás zeptal. Mám problém s poskytnutí úvěru. Našli mi negativní záznam v BRKI. Ale před 14 dny tam ještě nebyl. V průběhu této krátké doby jsem refinancoval úvěr z Raiffeisenbank do Buřinky v hodnotě 800 000 Kč. Bylo to také v době, kdy jsem měl ještě poslat splátku z rajfky. Ale v rajfce mi řekli, že je vše v pořádku, nic nedlužím, že úvěr je už splacen. Také platební morálka byla u nich dobrá. Mám ještě účet u UniCredit, ale tam je vše v pořádku také. Myslíte, že to refinancování na to může mít nějaký vliv? Děkuji

Dobrý den,

požádejte o výpis z BRKI. Takto zjistíme, kdo a za co Vám dal negativní záznam. V případě administrativního pochybení (nikomu jste nic nedlužil ani nesplácel pozdě) požádejte o výmaz chybně uvedeného záznamu. Do BRKI se Vám propisují též zamítnuté žádosti o půjčky, které mohou být vnímány negativně.

Články o RB (Raiffeisenbank)

Spoření? Třetina lidí má rezervu na víc než 4 měsíce

Spoření? Třetina lidí má rezervu na víc než 4 měsíce

8.9.2021, Spoření

…ně přespůl roku, druzí žijí od výplaty k výplatě a úspory jim nestačí ani na měsíc.Vyplývá to z nedávného průzkumu, který si nechala zpracovat Raiffeisenbank. Konkrétní čísla ukazují, že finanční rezervuna 4 a víc měsíců má 35 % Čechů. Čtvrtina lidí by bez mzdy vydržela 2-3 měsíce,zatí…

Srovnání bank: nejvíce klientů hlásí Česká spořitelna, největší objem peněz ČSOB

Srovnání bank: nejvíce klientů hlásí Česká spořitelna, největší objem peněz ČSOB

4.8.2021, Banka

…ionem klientů semohou brzy dostat i další finanční instituce. Letos v únoru totiž oznámily spojení dvěvýznamné banky na českém trhu, konkrétně Raiffeisenbank a Equa bank. 1.července 2021 pak Raiffeisenbank zaplatila sjednanou kupní cenu a stala se takjediným akcionářem Equa bank. K fúz…

Úroky u hypoték rychle rostou. Za 5 měsíců o 0,2 procentního bodu

Úroky u hypoték rychle rostou. Za 5 měsíců o 0,2 procentního bodu

2.8.2021, Hypotéka

…vání bylo vidět i v červenci, kdy zdražováníhypotečních úvěru pokračovalo. Pro zdražení se rozhodli napříkladpředstavitelé: Moneta Money Bank, Raiffeisenbank nebo UniCredit Bank. Z porovnání hypoték je vidět, že sazbyněkterých bank jsou už nyní o 0,8 procentního bodu vyšší, než byl č…

Moneta se s Air Bank nespojí. Prozatím

Moneta se s Air Bank nespojí. Prozatím

23.6.2021, Banka

…s Adviser). Rok 2021 je zatím ve znamená fúzí a akvizic. NejprveČeská spořitelna koupila banku Sparkasse, následoval prodej Equa bank do rukou Raiffeisenbanka vše bylo prozatím dovršeno oznámením ING Bank o ukončení retailových služeb apřevodu klientů do RB. Již loni došlo kakvizici Wü…

Pokladen v bankách ubývá. Nahrazují je vkladomaty

Pokladen v bankách ubývá. Nahrazují je vkladomaty

9.6.2021, Běžný účet

…ty tak aktuálně nabízí: Air Bank, Česká spořitelna, ČSOB, Equa bank, Fio banka, Komerční banka, mBank, Moneta Money Bank, Poštovní spořitelna, Raiffeisenbank, Sberbank, a UniCredit Bank. U všech jsou přitom vklady bez poplatků. Vklad na jakýkoliv účet? Jen u ČSVkladomaty jsou obvykle u…Banky v ČR