Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Raiffeisenbank
RB (Raiffeisenbank)

RB (Raiffeisenbank)

    • Požádat online o eKonto XL

      Díky Spořicímu účtu eKonto XL zhodnotíte své finance nadstandardní úrokovou sazbou na trhu. Za aktivitu na vašem osobním účtu totiž obdržíte bonus ke své stávající úrokové sazbě.

Web: www.rb.cz Internetbanking: www.rb.cz/osobni
Adresa: Hvězdova 1716/2b, 140 78 Praha 4 
IČ: 49240901 
SWIFT: RZBC CZ PP 
Kód banky: 5500 
Na českém trhu:  
SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

Expertní hodnocení banky Raiffeisenbank

Jedna z větších bank na českém trhu, která v minulém desetiletí koupila a plně integrovala bývalou eBanku, ze které převzala oblíbené eKonto – ve své době průkopnicky první účet s vedením zdarma v případě stanoveného obratu. Po vzoru mBank začala RB nabízet hypotéku s offset mechanismem. Úrokové sazby u spořících produktů nízké, úvěry mírně dražší. Internetbanking prošel v posledním obdobím přepracováním a Raiffeisen konečně nahradila zastaralé řešení z e-banky. Použitelné je multiměnové e-konto a kreditní karty, pokud se vám podaří držet zůstatek v bezúročném období. Raiffeisen poskytuje základní produkty zdarma, ale vždy má připravený dostatek služeb za které si připlatíte. Banka také často má akce na vybrané produkty zdarma a pak změní strategii (poplatky). Klient se s tím smíří, nebo odejde jinam.

Raiffeisen v česku provozuje stejnojmennou stavební spořitelnu.

Výsadní postavení v rámci banky má segment pro prémiovou klientelu Friedrich Wilhelm Raiffeisen se zůstatky nad 10 mil.Kč, který nabízí individuální obsluhu daleko přesahující hranice bankovní služby. Služby pro bohaté klienty jsou v základu zdarma a vklady mají lepší úročení, ale běda jak vám klesne zůstatek. Systém vám automaticky přiřadí běžné podmínky.

O bance RB (Raiffeisenbank)

Raiffeisenbank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účethypotékapůjčkakreditní kartaspořící účettermínovaný vkladjistotní účet a stavební spoření.

Raiffeisenbank otevřela své první dvě české pobočky v roce 1993. Během následujícího čtvrtstoletí banka systematicky rostla. Mezi lety 2006-2008 došlo ke koupi a následné integraci české eBanky, ze které převzala to nejlepší (eKonto a část interních systémů). Nyní je RB pátou největší bankou na českém trhu. Je členek silné rakouské finanční skupiny Raiffeisen Bank International AG, kterou založil německý filantrop Friedrich Wilhelm Raiffeisen.

Dotazy v poradně k RB (Raiffeisenbank)

RS

#12431, Revolut mi nepřipsal peníze na účet, Běžný účet, 13.1.2021

Dobrý den, před půl rokem jsem si ze stavebního spoření u České spořitelny nechal odeslat větší množství peněz na svůj účet, který vedu u zahraniční banky Revolut. K platbě jsme zapomněli připsat referenční kód. Transakce v rámci ČR zajišťují skrze Raiffeisenbank, kde má Revolut zavedený účet. Částku tak nemohli přiřadit k mému účtu, a tudíž jsem ji neobdržel. Na problém jsem je upozornil a vše vysvětlil. Revolutu jsem také zaslal výpis z transakce i dodatečné potvrzení o proběhnuté transakci od ČS. Revolut tvrdil, že takovou transakci nemůže najít. Po půl roce zdlouhavé komunikace se peníze objevily a zaslali mi je. Peníze jsem ale během promarněného půl roku mohl investovat (což jsem měl skutečně v plánu) a přišel jsem tak o značný zisk. Můžu banku žalovat za neoprávněné držení peněz a zdržování transakce? Jak případně postupovat? Děkuji.

Dobrý den,

u klasické banky máte svůj vlastní účet. Revolut používá v ČR jeden sběrný účet pro všechny klienty. Stačí tak zapomenout na identifikaci platby a je zaděláno na problém, neboť Revolut Vám nemá jak přiřadit vaši platbu ze společného účtu. Prvotní pochybení bylo na Vaší straně, za což banku žalovat nelze. Otázkou je, jak rychle měla banka reagovat a po dodání dodatečných podkladů platbu identifikovat. Obecně je složité někoho žalovat o ušlý zisk s argumentem "kdybych měl peníze dříve, mohl jsem je investovat a vydělat". Není jak prokázat, kolik (a jestli vůbec) byste byl schopen investicemi vydělat.

#11205, Jak spořit?, Spoření, 12.9.2020

Dobrý den, ráda bych se zeptala ohledně spořícího účty s 3% úrokem u Raiffeisenbank. Je to tak, že během půl roku mi dají 3% až do 150 000 Kč? Doporučujete tenhle účet? Ráda bych si spořila. Stavební i doplňkové penzijní spoření již mám. Měsíčně mohu tak spořit 8 000 Kč. Můžete mi něco doporučit? Mám dítě. Mám mu také založit stavební spoření? Děkuji

Dobrý den,

přijde na to, jaké máte životní plány (čeho byste chtěla dosáhnout za rok, za 5 let, jak máte řešené bydlení, kdy budete peníze potřebovat, atd.). Nejlepší je peníze investovat do vlastního bydlení (např. nákup nemovitosti na hypotéku). Stavební spoření pro děti dává smysl, ukládejte přesně 1 700 Kč měsíčně a dosáhnete na průměrné zhodnocení 3,6%. 

RB skutečně nabízí úrok 3% do 150 000 Kč, ale pouze na prvních 6 měsíců a jen při splnění podmínek (aktivní užívání účtu). Jestli se to vyplatí zvažte sama. Při úložce celých 150 000 Kč dostanete za 6 měsíců úrok 1 912,50 Kč a pak sazba klesá na 0,6%. Equa bank a Hello bank nabízejí úrok 1% do 200 000 - 300 000 Kč bez časového omezení (rozdíl oproti RB za prvních 6 měsíců činí 1 275 Kč). 

PZ

#11185, Akce pro nové klienty, Běžný účet, 9.9.2020

Dobrý den, mám dotaz ohledně akce Cash Back odměny pro nového zákazníka. Nenabízejí Raiffeisenbank nebo Česká spořitelna nějakou akci? Třeba odměnu pro nového zákazníka, například 1 000 korun? 

Dobrý den,

Česká spořitelna ani RB nenabízejí 1 000 Kč novým klientům za zřízení běžného účtu. RB momentálně nabízí zvýhodněný úrok 3% do 150 000 Kč na prvních 6 měsíců na nově zřízeném spořícím účtu. ČS nabízí slevu až 2 000 Kč z poplatku za sjednání stavebního spoření pro děti.

DV

#11168, Práce v bankovnictví, Banka, 8.9.2020

Pokračování dotazu č. 11166: Dobrý den, jednalo by se o bankéře na přepážce. V insolvenci jsem skončil z důvodu, že se Citibank prodala Raiffeisenbank a dá se říci, že ze dne na den jsem přišel o pozici, kde jsem vydělával poměrně nadstandardní mzdu. Děkuji

Dobrý den,

každá banka klade na osobní bankéře trochu jiné nároky (a nabízí jinou mzdu). Doporučuji se ohledně požadavků informovat přímo v bance, u které byste chtěl pracovat. Banky (ani jiné instituce) nezkoumají, proč jste skončil v insolvenci či kolik se Vám povedlo splatit (minimum nebo třeba celých 100%).

J

#11092, Jak zrušit běžný účet?, Běžný účet, 31.8.2020

Dobrý deň, na brigáde v Prahe som si založila účet v Raiffeisen banke. Výplata mi prišla na účet, teraz chcem účet zrušiť. Na pobočke na Slovensku mi povedali že sa to u nich nedá. Prosím akým spôsobom môžem účet zrušiť aby som nemusela ísť do Česka.

Dobrý den,

přestože mají české a slovenské pobočky stejný název (Raiffeisenbank), jedná se o dvě samostatné právní entity/banky. Běžný účet vedený u české RB tak lze zrušit jen na pobočkách české RB (slovenská RB nemá přístup do systému české RB).

Články o RB (Raiffeisenbank)

Úroky nad 1 % končí. Spořicí účty zpřísňují podmínky

Úroky nad 1 % končí. Spořicí účty zpřísňují podmínky

7.12.2020, Spoření

… trhu, můžete v současnosti narazit i na účty svyššími úroky. Mají ale i poměrně podstatné nevýhody. Prvním z těchto účtů je Spořicí účet XL odRaiffeisenbank. Od září nabízí úrok dokonce 3 %. Abyste ho získali, musíte: sjednat si nový běžný účet, kekterému získáte Spořicí účet XL, běžn…

Spoření? Lidé si podle průzkumu nejčastěji odkládají 1 000 až 3 000 měsíčně

Spoření? Lidé si podle průzkumu nejčastěji odkládají 1 000 až 3 000 měsíčně

4.11.2020, Spoření

Ať je pandemie, nebo není, na spoření lidí vČeské republice to nemá vliv. Vyplývá to z průzkumu Raiffeisenbank z letošníhozáří. Hned dvě třetiny dotazovaných totiž uvedly, že pandemie jejich spořicínávyky nijak neovlivnila. Jen 13 % lidí zmínilo, že si kvůli současnésituaci začali prav…

Hypotéky hlásí další zlevnění. A navíc se blíží k rekordu

Hypotéky hlásí další zlevnění. A navíc se blíží k rekordu

2.11.2020, Hypotéka

…to měsíců budememít až za několik týdnů. V říjnu navíc banky opět zlevňovaly. Úrokovésazby u hypotečních úvěrů snížily: ČSOB, Hypoteční banka, Raiffeisenbank a Air Bank. Rekord v objemu hypoték je v ohroženíTaké v říjnu by tedy měla klesnout průměrnáúroková sazba hypoték. A to může ješ…

Bankovní pobočky využívá stále méně lidí. Dávají přednost on-line bankovnictví

Bankovní pobočky využívá stále méně lidí. Dávají přednost on-line bankovnictví

28.10.2020, Běžný účet

…e méně. Na podzim tak hned několik poskytovatelůoznámilo, že začne s rušením poboček. Konkrétně se to týká: České spořitelny, Komerční banky a Raiffeisenbank. Mimochodem, české banky nejsou zdaleka jediné,kdo k podobnému kroku přistupuje. Například v září oznámila zrušení pětinysvých p…

Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

19.10.2020, Hypotéka

… hráče na českém hypotečním trhu. A právě ti často určují jehodalší směřování. Krátce po ČSOB a Hypoteční bance navíc snížilaúroky u hypoték i Raiffeisenbank. Také u ní aktuálně začínají na hodnotě 2,09%. Menší poskytovatelé přitom nabízí úroky i pod1,8 %. Úrok 1,6 %? I na ten můžete d…Banky v ČR