RB (Raiffeisenbank)

  Web: www.rb.cz Internetbanking: www.rb.cz/osobni
  Adresa: Hvězdova 1716/2b, 140 78 Praha 4 
  IČ:  
  SWIFT: RZBC CZ PP 
  Kód banky: 5500 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Raiffeisenbank

  Jedna z větších bank na českém trhu, která v minulém desetiletí koupila a plně integrovala bývalou eBanku, ze které převzala oblíbené eKonto – ve své době průkopnicky první účet s vedením zdarma v případě stanoveného obratu. Po vzoru mBank začala RB nabízet hypotéku s offset mechanismem. Úrokové sazby u spořících produktů nízké, úvěry mírně dražší. Internetbanking prošel v posledním obdobím přepracováním a Raiffeisen konečně nahradila zastaralé řešení z e-banky. Použitelné je multiměnové e-konto a kreditní karty, pokud se vám podaří držet zůstatek v bezúročném období. Raiffeisen poskytuje základní produkty zdarma, ale vždy má připravený dostatek služeb za které si připlatíte. Banka také často má akce na vybrané produkty zdarma a pak změní strategii (poplatky). Klient se s tím smíří, nebo odejde jinam.

  Raiffeisen v česku provozuje stejnojmennou stavební spořitelnu.

  Výsadní postavení v rámci banky má segment pro prémiovou klientelu Friedrich Wilhelm Raiffeisen se zůstatky nad 10 mil.Kč, který nabízí individuální obsluhu daleko přesahující hranice bankovní služby. Služby pro bohaté klienty jsou v základu zdarma a vklady mají lepší úročení, ale běda jak vám klesne zůstatek. Systém vám automaticky přiřadí běžné podmínky.

  O bance RB (Raiffeisenbank)

  Raiffeisenbank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účethypotékapůjčkakreditní kartaspořící účettermínovaný vkladjistotní účet a stavební spoření.

  Raiffeisenbank otevřela své první dvě české pobočky v roce 1993. Během následujícího čtvrtstoletí banka systematicky rostla. Mezi lety 2006-2008 došlo ke koupi a následné integraci české eBanky, ze které převzala to nejlepší (eKonto a část interních systémů). Nyní je RB pátou největší bankou na českém trhu. Je členek silné rakouské finanční skupiny Raiffeisen Bank International AG, kterou založil německý filantrop Friedrich Wilhelm Raiffeisen.

  Dotazy v poradně k

  T

  #15764, Účet pro studenta bez rodičů, Běžný účet, 2.11.2021

  Dobrý den. můžu si založit studentský účet bez rodičů i u jiné banky než u Air Bank? Třeba u Raiffeisenbank? Předem děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  založení účtu bez rodičů od 15 let nabízí též Equa bank (která byla koupena Raiffeisenbankou).

  JP

  #15568, Předčasné splacení půjček a covid odklad, Půjčka, 12.10.2021

  Dobry den, chtel jsem doplatit pujcky u UniCredit Bank a Raiffeisenbank. Obe maji poplatek 1% za predcasne ukonceni uveru, ale chteji po mne i uroky, kdy jsem vyuzil odklady pujcek na pul roku kvuli Koronaviru. Maji na tohle narok? Kolega platil u KB a chteli pouze to 1% za predcasne splaceni, ale za odklad, ktery mel taky, nic nepricitali. Dekuju za odpoved.

  Dobrý den,

  přijde na to, jaké podmínky odkladu splátek jste si bankami během covidu dojednal. Některé banky půjčky během odkladu úročily, jiné nikoliv (a stejně tak se mohou lišit podmínky při předčasném splacení půjček). 

  J

  #14974, Chráněný účet, Běžný účet, 3.8.2021

  Dobrý den, banky mají povinnost od 1.7.2021 zakládat chráněné účty. Raiffeisenbank založení tohoto účtu odkládá na 1.9.2021 z důvodu jejich technické nepřipravenosti. Jednají takto správně?

  Dobrý den,

  zákonodárci dali bankám málo času na přípravu a zákon je místy nejasný, tedy odložení o 2 měsíce nevidím jako zásadní problém (původně mělo dojít ke spuštění již od 1. dubna). 

  S

  #14520, Kdy skončí Equa bank?, Banka, 9.6.2021

  Dobrý den, prosím, ke kterému datu pravděpodobně ukončí Equa bank poskytování bankovních služeb?Předem děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  Raiffeisenbank ohlásila nákup Equa bank, který ale podléhal ještě souhlasu ÚHOS a ČNB. Transakce je jistě podmíněna i audity - takže reálně začne být procesována až po zaplacení kupní ceny. Tedy podle informace Raiffeisenbank po datu 1.7.2021. Po tomto datu tedy budou stále existovat 2 samostatné banky se svými produkty.

  Pro klienty EQUA Bank se určitě nic nezmění po celý rok 2021. Nejdříve od 1.1.2022 tedy může dojít k fúzi dvou bank a k převodu účtů, úvěrů, hypoték, či jiných produktů. Raiffeisenbank má přes 800 tisíc klientů, EQUA Bank necelých 500 tisíc - takže předpokládá se slučování do Raiffky.

  V dalším roce pravděpodobně zanikne značka Equa a klienti budou převedeni pod RB. Nedojde k ukončení poskytování služeb, pouze se změní značka (klienti Equa budou převedení do RB a zůstanou jim stejné podmínky, jako mají doposud - např. bezplatné vedení účtu, atd.). 

  Zajímavé asi je, že Raiffesisen banka dříve avizovala, že nebude klientům EQUA měnit podmínky a že plánuje nabídnout všem klientům to nejvýhodnější z obou bank. Ale sliby se dávají a až praxe ukáže, jak se s tím bankovní manažeři vypořádají?

  Z

  #14212, Nelíbí se mi postup banky, Spoření, 12.5.2021

  Dobrý den, spořící účet, který jsem měl mnoho let u ING bank se převádí pod Raiffeisenbank. Jde jen o spořící účet. Má nová banka právo požadovat moji pracovní smlouvu, když nežádám o úvěr?

  Dobrý den,

  banka má právo (a někdy i povinnost, dle platné AML legislativy) zkoumat původ peněz na účtu a zdroje příjmů klienta. Pokud se Vám postup RB nelíbí, založte si spořicí účet u jiné banky (nemáte povinnost mít peníze u RB). 

  Články o

  První spořitelna zvedla úroky. Moneta nabízí 1,3 %

  15.11.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

  …dnocení přes 4 % ročně. Abyste ale zmíněnou prémii získali, musíte splnit několikpodmínek: společně se stavební spořením si zřídit běžnýúčet u Raiffeisenbank a aktivně ho využívat – tedy mít ve dvou zprvních čtyř měsíců obrat na účtu minimálně 15 000 korun a provést alespoň třiodchozí …

  Spoření? Třetina lidí má rezervu na víc než 4 měsíce

  8.9.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

  …ně přespůl roku, druzí žijí od výplaty k výplatě a úspory jim nestačí ani na měsíc.Vyplývá to z nedávného průzkumu, který si nechala zpracovat Raiffeisenbank. Konkrétní čísla ukazují, že finanční rezervuna 4 a víc měsíců má 35 % Čechů. Čtvrtina lidí by bez mzdy vydržela 2-3 měsíce,zatí…

  Srovnání bank: nejvíce klientů hlásí Česká spořitelna, největší objem peněz ČSOB

  4.8.2021, Banka, Autor: Jan Budín

  …ionem klientů semohou brzy dostat i další finanční instituce. Letos v únoru totiž oznámily spojení dvěvýznamné banky na českém trhu, konkrétně Raiffeisenbank a Equa bank. 1.července 2021 pak Raiffeisenbank zaplatila sjednanou kupní cenu a stala se takjediným akcionářem Equa bank. K fúz…

  Úroky u hypoték rychle rostou. Za 5 měsíců o 0,2 procentního bodu

  2.8.2021, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

  …vání bylo vidět i v červenci, kdy zdražováníhypotečních úvěru pokračovalo. Pro zdražení se rozhodli napříkladpředstavitelé: Moneta Money Bank, Raiffeisenbank nebo UniCredit Bank. Z porovnání hypoték je vidět, že sazbyněkterých bank jsou už nyní o 0,8 procentního bodu vyšší, než byl č…

  Moneta se s Air Bank nespojí. Prozatím

  23.6.2021, Banka, Autor: Petr Jermář

  …s Adviser). Rok 2021 je zatím ve znamená fúzí a akvizic. NejprveČeská spořitelna koupila banku Sparkasse, následoval prodej Equa bank do rukou Raiffeisenbanka vše bylo prozatím dovršeno oznámením ING Bank o ukončení retailových služeb apřevodu klientů do RB. Již loni došlo kakvizici Wü…