Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Raiffeisenbank
RB (Raiffeisenbank)

RB (Raiffeisenbank)


  Web: www.rb.cz Internetbanking: www.rb.cz/osobni
  Adresa: Hvězdova 1716/2b, 140 78 Praha 4 
  IČ: 49240901 
  SWIFT: RZBC CZ PP 
  Kód banky: 5500 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Raiffeisenbank

  Jedna z větších bank na českém trhu, která v minulém desetiletí koupila a plně integrovala bývalou eBanku, ze které převzala oblíbené eKonto – ve své době průkopnicky první účet s vedením zdarma v případě stanoveného obratu. Po vzoru mBank začala RB nabízet hypotéku s offset mechanismem. Úrokové sazby u spořících produktů nízké, úvěry mírně dražší, internetbanking dnes již potřebuje přepracovat. Použitelné je multiměnové e-konto a kreditní karty, pokud se vám podaří držet zůstatek v bezúročném období. Raiffeisen provozuje stejnojmennou stavební spořitelnu.

  Výsadní postavení v rámci banky má segment pro prémiovou klientelu Friedrich Wilhelm Raiffeisen se zůstatky nad 10 mil.Kč, který nabízí individuální obsluhu daleko přesahující hranice bankovní služby.

  O bance RB (Raiffeisenbank)

  Raiffeisenbank v roce 2013 oslavila 20 let svého působení na českém trhu. Od banky se dvěma pobočkami a 39 zaměstnanci v roce 1993 se během 20 let díky úspěšnému organickému růstu vyvinula v pátou největší banku na českém trhu, která nyní spravuje aktiva přesahující 200 miliard korun. Raiffeisenbank je podle tohoto ukazatele pátou největší bankou na českém trhu.

  Nabídku kvalitních služeb potvrzuje celá řada domácích i mezinárodních ocenění. Banka pravidelně získává ceny především za kvalitu svých služeb a poradenství, v produktové oblasti je eKonto tradičně vyhlašováno mezi nejlepšími účty v České republice a přímé bankovnictví včetně obsluhy účtu přes chytrý telefon je rovněž považováno za nejlepší na trhu.

  Raiffeisenbank se v České republice zaměřuje především na aktivní střední třídu, tedy klienty, kteří mají zájem o správu svých financí. Banka tak klade důraz především na kvalitu poskytovaných služeb, šíři produktové nabídky a kvalitní poradenství a dlouhodobé finanční plánování.

  Majoritním akcionářem banky je rakouská finanční instituce Raiffeisen Bank International AG (RBI), která vznikla v říjnu 2010 spojením Raiffeisen International a části RZB. RBI zajišťuje služby firemním a investičním klientům v Rakousku a dále obsluhuje klienty v řadě zemí střední a východní Evropy. Od roku 2005 jsou akcie skupiny kótovány na vídeňské burze. Majoritním vlastníkem Raiffeisen Bank International je RZB se zhruba 60 procenty, zbývající část se volně obchoduje.

  Skupina Raiffeisen získává pravidelně od prestižních časopisů Euromoney, Global Finance i The Banker ceny pro „Nejlepší banku ve střední a východní Evropě“, síťové banky navíc získávají cenění pro nejlepší banky v daných zemích regionu.

  Raiffeisenbank a.s. od samého počátku aktivně nabízí služby s důrazem na zohlednění specifických potřeb klientů v různých regionech. Vedle svých ryze obchodních aktivit se banka angažuje v souladu se 140letou tradicí jména Raiffeisen rovněž v řadě veřejně prospěšných aktivit, zahrnujících např. oblast kultury, vzdělávání či charitativní projekty.

  Dotazy v poradně k RB (Raiffeisenbank)

  IV

  #4248, ZUNO, Banka, 24.1.2018

  Dobrý den, potřebuji poradit jak zrušit nečerpanou debetní kartu ZUNO. Raiffaisenbank mi nebyla schopna pomoci. Děkuji

  Dobrý den,

  všechny klienty a produkty po ZUNO převzala Raiffeisenbank, která klienty následně přemigrovala na své produkty. Žádost o zrušení platební karty (či jiného ZUNO produktu, který je dnes již RB produktem) je třeba adresovat Raiffeisenbank (nejlépe osobně na pobočce a zrušení produktu si nechat písemně potvrdit).

  MM

  #4171, Nemám účet - jak zaplatit?, Platba, 5.1.2018

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, potřebuji poslat splátku na účet Raiffeisenbank. U nás v Orlové RB není a nemam ani účet. Přes kterou banku by to šlo poslat? Děkuji.

  Dobrý den,

  nemáte-li účet u žádné banky, pak Vám zbývají jen 2 možnosti:

  1) vložit hotovost na splátkový účet na pobočce Raiffeisenbank (za toto si banky účtují nemalý poplatek, tzv. za vklad provedený třetí osobou, obvykle 70-100 Kč)

  2) poslat peníze složenkou přes Českou poštu (za toto opět zaplatíte nemalý poplatek)

  Nebylo by jednodušší si zřídit běžný účet u banky? Equa bank, Fio banka a Air Bank nabízejí vedení účtu a všechny platby zcela zdarma a bez podmínek. Účet lze otevřít online bez návštěvy pobočky.

  PN

  #4155, Neomezené výběry z bankomatů všech bank, Běžný účet, 31.12.2017

  Dobrý den, nemohu se u nikoho dopátrat (sama banka ani zákazníci mi neodpověděli), zda zpráva od Air Bank (informace o zůstatku) se vejde do délky dvou SMS zpráv (2x 160 znaků). Používám SMS-e-mail pro č. u mob. operátora. Toto v Equa bank funguje skvěle. Totéž má zápornou odpověď u Raiffeisenbank, ale na druhé straně je u nich možné neomezeně v ČR vybírat z bankomatu jakéhokoliv banky zdarma (ne jen u účtu v Equabank, jak bylo dne 1.12. 2017 v odpovědi uvedeno). Navíc jsou výběry zdarma i v jiných bankomatech možné i u UniCredit Bank. Děkuji.

  Dobrý den,

  bezplatné výběry z bankomatů všech bank nenabízí pouze Equa bank, ale i mnoho dalších bank (mBank, UniCredit Bank, Raiffeisenbank, atd.). Nicméně jediná Equa bank toto nabízí zcela bez podmínek a jakýchkoliv vedlejších poplatků. U ostatních bank musíte plnit podmínky útraty kartou či obratu na účtu. Jinak platíte nemalé poplatky za vedení účtu či karty. 

  Ohledně přesného počtu znaků v SMS zprávě o zůstatku na účtu u Air Bank Vám bohužel taktéž neporadím. Není lepší čas od času zkontrolovat zůstatek a historii účtu přes internetbanking? Neustále pípající mobil po každé změně zůstatku na účtu příliš komfortu neposkytuje. 

  J

  #4131, Poplatky ERA Poštovní spořitelna, Platba, 17.12.2017

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat na částku poplatku převodu peněz z ERA - Česká spořitelna do Raiffeisenbank. Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  ERA Poštovní spořitelna si účtuje za mezibankovní platbu u Osobního účtu 2 Kč a u Online účtu je to zdarma. Česká spořitelna u Základního účtu 7 Kč, u účtu Moje zdravé finance je to zdarma. Doporučuji běžný účet od Equa bank, kde máte vždy vše zdarma a bez podmínek.

  S

  #4078, SEPA platba z Rakouska, Platba, 30.11.2017

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak dlouho trvá převod EUR z Rakouské banky (Raiffeisenbank) do české Raifeisenbank. Účet mám nastavený pro přijetí přímo EUR, bez převodu na koruny. Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  SEPA platby (v EUR v rámci EU) trvají obvykle 2 pracovní dny. Případný přepočet EUR na koruny by nezpůsobil zdržení celé transakce.

  Články o RB (Raiffeisenbank)

  Velké porovnání hypoték – leden 2018

  Velké porovnání hypoték – leden 2018

  22.1.2018, Hypotéka

  … nabídkou pod 2% jeFio banka, které s mírným odstupem dýchá na záda Sberbank. Stále podprůměrných2,29% nabízí hned 3 banky: Equa bank, mBank a Raiffeisenbank, v těsném závěsuWüstenrot (2,34%). Air Bank konečně splnila slib zavedení nových hypoték, kterénabízí za 2,49% stejně jako větši…

  Dětské a studentské účty

  Dětské a studentské účty

  7.11.2017, Běžný účet

  … exekucích, kteří nemohou mít regulérní běžný účet. Provšechny ostatní jsou tu dokonalejší a levnější běžné účty.  Studentskéúčty Ačkoliv si u Raiffeisenbank lze sjednat studentskýúčet již od 12 let (čímž RB pravděpodobně kompenzuje absenci dětského účtu), obvykle jsou tyto účty určeny…

  Vkladní knížka a stavební spoření

  Vkladní knížka a stavební spoření

  11.10.2017, Spoření

  …čí do knížkypřipsat hotovost doma na psacím stroji. Vkladní knížky dnes nabízejí poslední 4 banky:Česká spořitelna, Poštovní spořitelna (ERA), Raiffeisenbank im Stiftland aSparkasse. Zajímavé jsou především dětské vkladní knížky, kde ČS nabízí úrok 1%do 250 000 Kč (a navíc bonus 500/1 …

  Porovnání offsetových hypoték

  Porovnání offsetových hypoték

  27.9.2017, Hypotéka

  …aleposléze stáhla z důvodu přílišné výhodnosti pro bonitní segment klientů.Aktuálně nabízejí offsetovou hypotéku Fio banka, Moneta Money Bank aRaiffeisenbank. Jedná se prakticky o spojení klasického účelového hypotečníhoúvěru a spoření, tzv. hypotéka se zápočtem úspor (offset). Úrokyjs…

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  19.9.2017, Běžný účet

  … cprop2ord=ASC cprop3=166 cprop3ord=ASC cprop4=12 cprop4ord=ASC] Zdarma taktéž vybírají majitelé dětských astudentských kont u UniCredit Bank aRaiffeisenbank. [comparison c=1 d=2017-09-19  id=797a928a899 cprop1=165 cprop1ord=ASC cprop2=33 cprop2ord=ASC cprop3=166 cprop3ord=ASC cprop4=1…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR