Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka

Banka

ZADAT NOVÝ DOTAZ
HP

Dobrý den, mám u Vás veden účet. Chtěla bych zaslat platební kartu. Nemohu se ale přihlásit do bankovnictví, jelikož mám prý údajně špatné rodné jméno maminky. Jak mám postupovat. Děkuji

Dobrý den,

nejsme vaše banka, ale poradenský portál. O jakou banku se jedná? Jestliže jste zapomněla přihlašovací údaje do internetbankingu (jméno a heslo), bude třeba navštívit nejbližší pobočku vaší banky, kde Vám heslo vyresetují (dostanete nové).

BZ

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli máte rovněž srovnání bankovních služeb a produktů pro podnikatele - v současnosti jsem u jedné z největších bank v ČR, vztahy byly přijatelné, ovšem do chvíle, kdy banka zrušila své oddělení akceptace platebních karet a navázala outsourcingově vztah se zahraniční firmou, která si zde otevřela pobočku. Náklady na provoz platebního terminálu se mi navyšují rázem o mnoho procent a končí období volné soutěže, kdy například datovou SIM kartu v platebním terminálu jsem mohla mít od libovolného operátora, kdežto nyní povinnou pouze jejich za mnohem vyšší cenu, povinný odběr balíčků za používání tohoto terminálu atd. Prostě likvidace malých podnikatelů. Za případný oddaný přehled lepších konkurenčních podmínek děkuji.

Dobrý den,

srovnávač bankovních produktů pro podnikatele bohužel nemáme, ale mohu doporučit služby Fio banky. Běžný účet bez poplatků a rozumné podmínky pro pronájem platebního terminálu.

K

Dobrý den, lze nějakým způsobem zjistit, zda někde nemám zapomenutý účet, třeba i deset let zpět? V ČNB takové informace neposkytují. Prý tam má přístup pouze policie a exekutor. Nikde jsem nenašla žádnou radu. Děkuji

Dobrý den,

jediný centrální registr účtů spravuje ČNB. Jedná se o vysoce citlivé informace, které může ČNB ze zákona poskytnout pouze oprávněným osobám (Policie ČR, exekutor). Nezbývá Vám než obejít všechny banky jednotlivě a v každé se dotázat, zda u nich nemáte veden účet.

R

Dobrý den, před 10ti lety jsem pracovala v Anglii, kde mi kamarádka pomohla založit účet u Lloyd bank. Když jsem odjížděla, vybrala jsem z karty poslední peníze a odjela. Avšak jsem nezrušila účet. Myslela jsem, že se vrátím zpět ale nestalo se. Chci se zeptat, zda účet po nějaké neaktivní době banka zruší, anebo běží stále poplatky a můžu riskovat, že po dobu těch 10ti let se na účtu nahromadí nějaké dluhy, které mě dostihnout tady u nás v ČR. Od doby co jsem opustila UK mi nepřišel žádný e-mail z banky, výpis z účtu, nic. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

každá banka k této problematice přistupuje jinak. Některé banky neaktivní účty ruší a drobné dluhy na poplatcích promíjí, jiné nechávají účty aktivní a dluhy vymáhají. Chcete-li mít jistotu a klid, doporučuji banku kontaktovat a zeptat se, jak na tom Váš účet je (a případný dluh vyrovnat).

MC

Dobrý den, uvažuji o zřízení termínovaného vkladu v bance Creditas, s tím, že si můžu zvolit vklad, kde se mi bude úrok připisovat měsíčně nebo až na konci období. Co když dojde např. ke krachu banky? Všude píšou, že jsou vklady pojištěné, ale jak je to s úroky? Hádám, že úrok slibovaný na konci období nedostanu. Jak je to v případě měsíčního připisování úroku netuším. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

vklady jsou pojištěny včetně úroků, tedy v případě krachu banky dostanete i poměrnou část úroků (do momentu data vyhlášení krachu). Úroky připisované měsíčně vyplácí Creditas na konci každého měsíce přímo na běžný účet, takže s úroky můžeme hned disponovat.

B

Dobrý den, do jaké výše jsou pojištěny vklady u banky Creditas?

Dobrý den,

vklady u všech bank (včetně Creditas) jsou pojištěny na 100% hodnoty až do ekvivalentu 100 000 EUR (cca 2,5 mil. Kč). 

PS

Dobrý den, z USA mi přišel šek. Poradíte mi, kde si ho nechat proplatit? Předem děkuji

Dobrý den,

neboť se šeky v Evropě téměř nepoužívají, proplácí je jen velmi málo bank. Doporučuji Komerční banku, která ovšem šeky proplácí pouze svým klientům (je třeba si u nich zřídit běžný účet, který po proplacení šeku můžete opět zrušit).

B

Prosím jak se dostanu na účet? Nemohu se přihlásit.

Dobrý den,

na účet se přihlásíte přes internetbanking (nejčastěji situován v pravém horním rohu webu banky). V případě komplikací s přihlášením kontaktujte technickou podporu vaší banky.

PF

Dobrý den, rád bych část svých aktiv uložil ve měně CNY - čínský jüan. Od této nestandardní měny dává většina českých bank ruce pryč. Výjimkou je pouze KB, která ovšem neumožňuje CNY dlouhodobě ukládat. Umožňuje pouze provádět bezhotovostní operace. Dejte mi prosím tip na banku, která nemá problém se založením účtu v této měně a umožňuje vklady bez časového omezení. Účet mohu založit jako fyzická i jako právnická osoba (s.r.o.). Děkuji mnohokrát za odpověď. Pavel

Dobrý den,

žádná z tuzemských bank dlouhodobé uložení peněz v CNY neumožňuje. Nejčastěji se banky omezují pouze na EUR, USD, GBP, CHF a RUB. Největší banky na trhu (ČS, KB) nabízejí ještě pár dalších měn, ale CNY bohužel žádná.

J

Když chci změnit svoji banku a přejít k jiné bance, změní se i internetové bankovnictví? Popřípadě jak internetové bankovnictví převedu do nové banky? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

založte si běžný účet u nové banky a podepište ji plnou moc ke zrušení účtu u staré banky. V rámci kodexu mobility klientů (který akceptovaly všechny banky) Vám bude převedeno veškeré nastavení internetbankingu (trvalé platby, šablony, atd.) do nové banky. 

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance


Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

banky, družstevní záložny, stavební spořitelny, bankovní produkty, pobočky, bankomaty, kódy bank, změna banky, řešení sporů, která banka je nejlepší?Rychlé odkazy

Banky v ČR