Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka

Banka

ZADAT NOVÝ DOTAZ
MS

Dobry den, dá se na internetu zjistit podle rodného čísla číslo účtu? Mám menší problém se stěhováním a smlouva se někam zatoulala a internetové bankovnictví také nevlastním. Předem Vám děkuji za odpověď.

Dobrý den,

takovéto informace se určitě zjistit nedají, neb jména vlastníků účtů jsou citlivým bankovním tajemstvím.

G

Dobrý den, je možné, aby pracovník banky poskytl bez mého vědomí třetí osobě informaci o tom, koho jsem zplnomocnila k nakládání se svým účtem? Děkuji za zprávu.

Dobrý den,

toto možné není. Jedinou výjimkou by byl oprávněný požadavek exekutora či orgánů činných v trestním řízením, kterým banka tyto informace podat musí.

DM
Dobrý den, může zaměstnanec banky nahlížet do cizích účtů v jiné bance? A mohu si já vyžádat u své banky výpis, kdo nahlížel do mého účtu? Děkuji

Dobrý den,

nikdo z banky A nemá přístup k účtům v bance B. Je to stejné jako kdybyste se ptala, jestli soused z druhého patra může chodit kontrolovat obsah ledničky sousedovi do třetího patra. 

PL

Lze na pobočce směnit hotovost v řádu set tísíc v bankovkách 2 000 Kč a 1 000 Kč za bankovky 5 000 Kč? Pokud ano, je tato služba zpoplatněna? Děkuji.

Dobrý den,

ČS nabízí na pobočkách výměnu bankovek do 100 ks denně zdarma (více kusů za 7% z objemu transakce, min. 125 Kč). Nebylo by však moudřejší peníze uložit na účet? Přechovávat u sebe takto vysokou hotovost je velmi rizikové (hrozí krádež). Nezapomeňte, že limit pro hotovostní transakce je legislativou proti praní špinavých peněz stanoven na 270 000 Kč (větší transakce musí být vždy bezhotovostní).

JP

Dobrý den, při ztrátě bankovní karty v cizině, na jakém tel. čísle ji mám zablokovat? Děkuji a přeji hezký den.

Dobrý den,

o blokaci platební karty požádejte na infolince vaší banky.

MD

Pěkně zdravím a prosím o sdělení. Potřebuji získat kopii smlouvy o zřízení běžného účtu, který mám u České spořitelny. Co k tomu musím mít a kam jít? Děkuji

Dobrý den,

navštivte nejbližší pobočku České spořitelny, kde Vám kopii smlouvy poskytnou. Nově podepisované smlouvy jsou taktéž dostupné online přímo přes internetové bankovnictví.

JS

Dobry den, banka mi pred tydnem bez duvodu blokla ucet. Podotykam ze nemam zadne dluhy. Dosel mi behem tydne na ucet vetsi obnos penez a banka je proveruje. Uz tyden si nemuzu nic vybrat, jsem bez koruny. Prisla mi na ucet vyplata a take jsem tam mela zustatek 18 000 Kc. Jak dlouho muze banka ucet blokovat a pros si nemuzu nic vybrat? Dekuji za odpoved

Dobrý den,

banky musí hlásit podezřelé transakce Finančně analytickému útvaru MF, který řeší praní špinavých peněz a financování terorismu (např. když obdržíte nestandardně vysokou částku peněz ze zahraničí). Není to banka ale právě tento útvar, který Vaši transakci prověřuje. 

IS

Prosím o zaslání IBAN pro účet 1014311445/6100- Děkuji

Dobrý den,

IBAN pro Vámi uvedené číslo účtu je CZ09 6100 0000 0010 1431 1445

JH

Mám několik bankovek 20 a 50 polských zlotých, kde je vytištěno: " WARSZAWA 25. marca 1994 r." Jsou tyto bankovky platné? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v roce 1995 proběhla hromadná výměna starých zlotých a byly zavedeny nové zloté. Bankovky z roku 1994 tak mají dnes pouze sběratelskou hodnotu.

AC

Dobrý den, prosím o sdělení, jak se zaokrouhlí úrok na běžném účtu, který činí 0,06 Kč. Má se platit daň 0,01 Kč? Děkuji za brzkou odpověď.

Dobrý den,

ano, úrok se platit bude. Doporučuji náš článek Jak se neplatila daň z úroků, kde podrobně rozebíráme legislativní mezeru, díky které bylo v minulosti možné se za určitých okolností (denní úročení, dříve platné zaokrouhlování daně z úroku na celé koruny směrem dolu) placení této daně vyhnout.

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

banky, družstevní záložny, stavební spořitelny, bankovní produkty, pobočky, bankomaty, kódy bank, změna banky, řešení sporů, která banka je nejlepší?Rychlé odkazy

Banky v ČR