Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka

Banka

ZADAT NOVÝ DOTAZ
HH

Je na plnou moc specialni formular? Muze byt plna moc v anglictine potvrzena kanadskym notarem?

Dobrý den,

každá banka může mít na plnou moc trochu jiné požadavky. Doporučuji vše konzultovat přímo s vaší bankou. 

HH

Jaky formular potrebuji na udeleni plne moci pro dceru, aby pro me mohla vybrat penize z meho konta v CR. Zijeme v Kanade. Kym musi byt plna moc overena? Prosim o zaslani formulare emailem. Dekuji

Dobrý den,

banky vyžadují úředně ověřenou plnou moc (notář/Czech Point). Nezapomeňte mimo výběru peněz též účet zrušit.

TM

Dobrý den, najdu někde v Plzni mincomat prosím?

Dobrý den,

bohužel žádná pobočka České spořitelny v Plzni mincomat nemá. 

OK

Pokračování dotazu č. 6248: Došlo k nabourání se do počítačového systému. To by měla snad řešit banka Otázka - MUSÍ BANKA ZABLOKOVAT ÚČET? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

došlo-li vlivem kybernetického k útoku k neoprávněnému přístupu na účet, pak za škody odpovídá banka (neblokuje se účet, ale jen přístup do internetbankingu). Naopak pokud se tak stalo např. vyzrazením hesla Vaším předsedou SVJ, pak za škody odpovídá on. 

M

Dobrý den, jak zjistit, zda si někdo na mě neotevřel účet bez mého svolení? Děkuji

Dobrý den,

zeptejte se všech bank, zdali u nich nemáte veden na své jméno jakýkoliv produkt. Pokud Vám nebyl odcizen OP (a případně druhý doklad totožnosti, např. řidičský průkaz), nikdo si na Vás účet otevřít nemohl.  

H

Najdu v České Lípě Hello bank? A kde? Děkuji

Dobrý den,

Hello Bank má pobočky pouze v Praze, Brně a Ostravě. Účet si však můžete založit plně online, takže se obejdete bez návštěvy pobočky.

MH

Obdržel jsem poštou novou kreditní kartu, ale informace co s ní nemohu již nalézt. U staré karty při výběru je oznámení, že již není platná. Nevím jak aktivovat novou kartu a jaký použít PIN. Potřeboval bych poradit. Děkuji

Dobrý den,

u většiny bank dnes probíhá aktivace platební karty přes internetbanking. Stačí se přihlásit a v sekci platebních karet kliknout u nové karty na "aktivovat" - tuto operaci potvrdíte SMS kódem a nová karta je připravena k použití. PIN je stejný jako u staré karty.

SB

Dobrý den, mám velkou prosbu. Chci se zeptat, jestli mi v ČNB vymění starý běloruský rubl. Je to bankovka 100 000. Zkoušela jsem volat, ale zřejmě nejsem šikovná dle instrukcí z automatu. Předem moc děkuji.

Dobrý den,

ČNB mění pouze české koruny. Valuty mění jejích emitenti (centrální banky zemí, ve kterých jsou dané peníze v oběhu). V ČR Vám bohužel nikdo neplatné běloruské rubly nevymění.

Dobrý den, chtěl bych poprosit o informaci, kolik peněz je možné vložit v hotovosti na náš firemní účet, vím že jsem několikrát na hranici narazil, ale nevím, jestli to bylo 300.000 nebo 500.000. Každopádně na stránkách to nemohu najít, zkoušel jsem najít vkladomat na Praze 5, nevyjíždí mě žádný, tedy nevím jestli na Praze 5 nejsou, nebo mapa nefunguje. děkuji a přeji hezký den. L.

Dobrý den, FIO Banka nemá na Praze 5 vkladomat. Resp. u této banky neevidujeme k datu žádný vkladomat - viz. přehled vkladomatů Fio banky. Obecně i na pobočkách tato banka nepreferuje hotovostní transakce a realizuje vklady nad 500.000,- Kč až na základě předchozí domluvy s obsluhou pobočky. 

Nejvíce vkladomaty disponují především Komerční banka, ČSOB, Era Poštovní spořitelna a Česká spořitelnaUniCredit Bank, nebo Air Bank; ostatní banky váhají.

Uložení prostředků na běžný účet přes vkladomat je obecně limitováno počtem kusů a celkovou uloženou sumou. Limity se u jednotlivých bank liší od 200 do 350 kusů, resp. 300 až 600 tis.Kč.

L

Dobrý den, mohu pracovat v bance, pokud mi v srpnu 2019 konci 5 letá insolvence? A bude na justici vidět i po skončení insolvence, že jsem ji prodělala? Děkuji

Dobrý den,

v bance můžete pracovat i v průběhu insolvence, ovšem pro některé pozice můžete být z titulu osobního bankrotu tzv. nedůvěryhodná (např. bych Vás nenechali pracovat s hotovostí, sjednávat půjčky, zadávat platební příkazy, atd.). V registrech bude Vaše insolvence vidět ještě další 4 roky.

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance


Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

banky, družstevní záložny, stavební spořitelny, bankovní produkty, pobočky, bankomaty, kódy bank, změna banky, řešení sporů, která banka je nejlepší?Rychlé odkazy

Banky v ČR