Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka

Banka

ZADAT NOVÝ DOTAZ
AT

Dobrý den, mám šek z Kanady a potřebovala bych ho proplatit. Můžu požádat o vyplacení i když nemám u KB účet? Děkuji

Dobrý den,

šeky se v Evropě téměř nepoužívají, proplácí je velmi málo bank a jen při splnění podmínek (např. být klientem). U Komerční banky je třeba mít běžný účet, jinak Vám šek neproplatí. Ostatní české banky (které jsou vůbec ochotny šeky proplácet) mají podobné podmínky,

RM

Dobrý den, přítel byl v insolvenci. Nakonec se nám podařilo zaplatit celou dlužnou částku všem věřitelům a insolvence byla splacena o 18 měsíců dříve. Zjistili jsme však, že je stále veden v rejstříku. Od doby splacení celého dluhu jsou to 3 roky. Jak dlouho tedy bude ještě veden v rejstříku? Není zde nějaká kratší doba pro ty, co nakonec uhradí veškeré své pohledávky a v podstatě insolvenci ani nepotřebovali?

Dobrý den,

v registru dlužníků jsou prohřešky evidovány 4-5 let (po tuto dobu banky obvykle další úvěry neposkytují). Za splacení 100% pohledávek bohužel žádné úlevy nejsou.

M

Dobrý den, když mám zablokovanou bankovní kartu, budou mi chodit esemesky od banky, že mi přišly peníze?

Dobrý den,

informační SMS o příchozích platbách či dalších operacích jsou doplňkovou a zpoplatněnou službou (kterou si můžete ale nemusíte sjednat). Je to na Vás.

D

Zdravím, chci si na Paypal přidat svůj bankovní účet a chce to po mně název banky. Píšu tam GE Money, nebo MONETA Money Bank a pořád mi to nejde. Neví někdo co s tím?

Dobrý den,

doporučuji kontaktovat technickou podporu Paypal. Nebo přes Paypal plaťte platební kartou, kterou párovat nemusíte.

T

Dobrý den, prosím Vás o radu, jak si mohu otevřít účet u švýcarské banky. Pokud je to možné v ČR nebo u které banky ve Švýcarsku. Potřebuji získat osobní účet, který bude mít CH IBAN. Děkuji.

Dobrý den,

účet u švýcarské banky si není možné otevřít v ČR (pouze ve Švýcarsku). Na poskytnutí bankovních služeb není ve Švýcarsku právní nárok - budete muset švýcarskou banku přesvědčit, aby Vám účet zřídila (zdůvodnit, proč účet potřebujete).

P

Dobrý den, jde ještě někde vyměnit v současné době bankovku v hodnotě 500 Kč rok 1993 nebo už je neplatná? Velice děkuji

Dobrý den,

tato bankovka je neplatná od února 2007, nicméně je stále možné ji vyměnit na pobočkách ČNB.

I

Dobrý den, můžete mi poradit předplacenou kartu, abych ji mohla používat i na Krymu? Měla jsem Sberbank, ale ta na Krymu není, jen v Rusku.

Dobrý den,

Krym je z důvodu okupace Ruskem na sankčním seznamu, platební karty vydané bankami EU (a dalších zemí) Vám zde fungovat nebudou.

Jedeme na dovolenou do Asie a chci se zeptat, jestli je třeba aktivovat nějak speciálně platební kartu ohledně výběru v zemích třetího světa. Děkuji

Dobrý den,

netřeba nic speciálně aktivovat, platební kartou můžete platit i provádět výběry z bankomatů kdekoliv na světě.

EK

Dobrý den, přišel mi podivný výpis z kreditní karty, nemůžu se dopočítat. A další výpis z běžného účtu mi vůbec nepřišel. Zítra se zastavím v KB Havlíčkova cca 15:30,  budu chtít vidět výpisy za měsíc červen. O 5 000 Kc chybí položky mezi květnem a červnem. Mám totiž zde v Mladé Boleslavi hacknutý počítač i mobil. Chci udělat kontrolu. Děkuji

Dobrý den,

s tímto požadavkem bude nejlépe kontaktovat přímo Komerční banku, u které máte veden běžný účet i kreditní kartu. Je možné se objednat přímo u vašeho osobního bankéře.

DV

Existuje na stránkách spořitelny nějaký formulář, který se musí vyplnit, než přijde klient osobně na pobočku? Děkuji

Dobrý den,

pro změnu trvalého bydliště není třeba vyplňovat žádný formulář. Stačí na pobočce předložit OP.

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

banky, družstevní záložny, stavební spořitelny, bankovní produkty, pobočky, bankomaty, kódy bank, změna banky, řešení sporů, která banka je nejlepší?Rychlé odkazy

Banky v ČR