Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka

Banka

ZADAT NOVÝ DOTAZ
MC

Dobrý den, má tato mince 10 Kč z roku 1993 vyšší hodnotu než 10 Kč?

Dobrý den,

bohužel Vás musím zklamat, nejste šťastnou majitelkou jedné ze sběratelsky unikátních desetikorun z roku 1993 (taková mince by měla hodnotu v řádu desítek tisíc korun). Unikátní série mincí vznikla chybou při ražbě resp. v před-produkční sérii, kdy následně došlo ještě k drobné úpravě u finální verze. Vzácnou minci poznáte podle vodorovné linky na rubové straně, která ve spodní části mince protíná "Kč" a nominální hodnotu mince "10". Běžné mince mají tuto linku níže (protíná písmeno "K" přesně ve středu - Váš případ), vzácné výše. 

SM

Dobrý den, když mi insolvence skončí dřív jak za 5 let, například za rok a pů a zaplatíme 100%, Dude i tak vÝmaz z registru dlužníkŮ smazán až za 5 let? nebo můžeme požádat o dřívější vymazání? Děkuji mockrát za odpověd.

Dobrý den,

cílem registru dlužníků je informovat potenciální věřitele o vaší úvěrové historii a platební morálce (v dobrém i špatném). Z logiky věci tak nelze žádat žádné výmazy (to by pak registr neměl smysl, kdyby mohl každý svůj delikt nechat smazat). Banky přihlížejí pouze k záznamům mladším 4-5 let. Od momentu úspěšného ukončení insolvence Vám tak nikdo dalších 4-5 let nepůjčí.

PN

Dobrý den, mám mince z různých státu a chci je vyměnit v bance. Jsou povinni mi ty drobné mince vyměnit za české koruny? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

toto banky určitě nemusí. Poskytování služeb je vždy dvoustranou záležitostí, se kterou musí souhlasit oba aktéři (poskytovatel služby/banka a příjemce služby/zákazník). Nemůžete nikoho nutit, oba od Vás mince ze zahraničí vykoupil. Ze zákona zajišťují české banky pouze bezplatnou výměnu českých bankovek a mincí. 

PS

Dobrý den, potřebuji zjistit IBAN k účtu 127666950/0300.

Dobrý den,

IBAN pro Vámi zadané číslo účtu je: CZ15 0300 0000 0001 2766 6950

VL

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda jsem v registru dlužníku a jak dlouho ještě budu. Děkují za sdělení.

Dobrý den,

nemůžeme vědět, zda-li záznam v registrech dlužníků máte či nikoliv. Nechte si udělat výpis z BRKI, NRKI a Solus. Banky přihlížejí k záznamům mladším 4-5 let.

B

Dobrý den, prosím kontakt na pobočku ČSOB Toužim.

Dobrý den,

kontakt na pobočku ČSOB Toužim naleznete zde v přehledu poboček.

MK

Pokračování dotazu č. 10763: Dobrý den, kde můžu získat výpis z BRKI a NRKI? Abych ho měl následující den nebo je možnost to vyřešit v bance?

Dobrý den,

o výpisy požádejte přímo BRKI a NRKI (banky mají do těchto registrů přístup pouze pro své potřeby, výpisy nevyhotovují). 

MK

Dobrý den, v Solusu ani v Centrální evidenci exekucí nemám záznam. Může být ještě někde? Děkuji

Dobrý den,

ano, ještě si zkontrolujte BRKI a NRKI.

P

Dobrý den, v červenci jsem zahájil osobní bankrot, kde jsem jako jednoho z věřitelů přihlásil svou banku a debet na bankovním účtě. Dnes jsem si šel vyzvednout důchod, ale banka si ho celý strhla k vykrytí dluhu na debetní kartě. Sice ještě můj návrh není schválen, ale byl jsem poučen, že od zahájení insolvečního řízení, tj. 02.07.2020, nesmím nic platit žádnému věřiteli a tím upřednostnit věřitele. Co mám teď dělat? Jak se mohu bránit? Banka přeci taky nemůže na účet (exekuce nemám), měla by se přihlásit s dluhem do insolvenčního řízení, ne? Děkuji

Dobrý den,

většina bank má ve smluvních podmínkách ustanovení, že dluh po splatnosti může započíst vůči zůstatku na účtu. Pokud jste bance dlužil peníze a měl kladný zůstatek na účtu, banka mohla ponížit dluh o tento zůstatek na účtu. 

M

Dobrý den, rád bych věděl, zda mi některá banka v ČR vymění 10 000 KZT. Děkuji.

Dobrý den,

tuto měnu žádná směnárna ani banka v ČR běžně nepřijímá. 

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

banky, družstevní záložny, stavební spořitelny, bankovní produkty, pobočky, bankomaty, kódy bank, změna banky, řešení sporů, která banka je nejlepší?Banky v ČR