Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka

Banka

ZADAT NOVÝ DOTAZ
AF

Dobrý deň, prosím o info, dokedy je v platnosti stará 20 librova bankovka? Ďakujem

Dobrý den,

jakou bankovku, resp. ze kterého roku, máte na mysli?

MP

Dobrý den, jaký je nejspolehlivější postup abych zjistila, zda nikde nic nedlužím? Tzn. jaké instituce zkontaktovat apod. Děkuji

Dobrý den,

požádejte o výpis z Bankovního a Nebankovního registru klientských informací (BRKI, NRKI) a SOLUS.

VP

Dobrý den, loňský rok jsem pracoval v Anglii. Vrátili mi daně formou šeku. Šek je u kamaráda v Anglii. V dnešní době (kvůli covidu) se tam nedostanu. Může si můj kamarád nechat proplatit šek na základě plné moci? Co musí obsahovat plná moc? Existuje nějaká univerzální na stažení? Nechci si nechat proplatit šek v ČR kvůli poplatkům a spousta bank tuto službu ani neposkytuje. Předem děkuji za odpověď. 

Dobrý den,

svému kamarádovi můžete udělit plnou moc pro zastupování při jednání s bankou. Nejlepší je se na takovou možnost (a případný vzor plné moci) informovat přímo u banky, u které bude kamarád provádět Vaším jménem požadovaný úkon. 

MT

Dobrý den, našel jsem minci 10 Kč z 1993, je cenná?

Dobrý den,

vzácnou minci poznáte podle vodorovné linky na rubové straně, která ve spodní části mince protíná "Kč" a nominální hodnotu mince "10". Běžné mince mají tuto linku níže (protíná písmeno "K" přesně ve středu).

V

Dobrý den, mám roztrhnutou bankovku 10 EUR. Mohla bych ji vyměnit? Bydlím v Čakovicích.

Dobrý den,

české banky mění pouze poškozené korunové bankovky. Poškozené euro bankovky Vám zdarma vymění banky v zemi emitenta (nejblíže Slovensko, Německo, Rakousko).

VF

Dobrý den, jaký je kontakt na pobočku KB?

Dobrý den,

jakou pobočku přesně máte na mysli? Přehled všech poboček KB naleznete v sekci vyhledávání poboček.

AN

Dobrý den, jaké předčíslí má ING Bank?

Dobrý den,

banky nemají předčíslí ale kódy. ING Bank má bankovní kód 3500. Předčíslí je volitelná část čísla účtu (většina účtů předčíslí nemá).

B

Dobry den, mám oznámení dopis do vlastních rukou od KB s červeným pruhem. Nevíte o co by se mohlo jednat? Posílají banky vůbec obálky s pruhy? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

obálky s červeným pruhem jsou do vlastních rukou (nemůže je za Vás převzít nikdo jiný na základě plné moci) a převzetí potvrzujete svým podpisem (potvrzení o převzetí s Vaším podpisem je pak zasláno zpět odesílateli). Tyto obálky se užívají pro sdělení, kdy odesílatel potřebuje mít z hlediska potenciálních soudních sporů doložené, že jste dopis dostal (např. oznámení o zesplatnění úvěru). 

Nemá ale smysl příliš spekulovat na tím, co by v obálce mohlo být. Ve svém vlastním zájmu si dopis co nejdříve převezměte, neboť zde platí fikce doručení (pokud byste si dopis nepřevzal, považuje se uplynutím lhůty pro převzetí za doručený). 

Dobrý den, dnes 17.9.2020 v 10:10 hod jsem požádal na pobočce Jugoslávská v hale uvaděče a o zařazení do pořadí k nějakému stolku, abych si vyřídil potřebné věci ohledně mého konta. K mému úžasu a údivu pracovala jenom jedna přepážka. Ostatní stolky byly prázdné bez počítačů i bez personálu. Nebyl jsem sám, kdo se nad touto skutečností pozastavoval a zlobil se nad tím, že více jak půl hodiny se musí čekat. Odešel jsem bez obsloužení a nebyl jsem sám. Tak takto nemá vypadat bankovní dům a servis pro starší lidi. PC bankovnictví v mém věku již neovládám a odmítám. Je mi 72 let a chci prostě přijít do banky a během několika minut si vyřídit vše potřebné jak tomu vždy bylo. Banka ztrácí klienty. V opačném případě oslovím pořad "Černé ovce" nebo jiný. 

Dobrý den,

nejste-li spokojen s úrovní poskytovaných služeb vaší bankou, doporučuji se poohlédnout u konkurence. Na trhu máme přes 30 bank, které Vám rády běžný účet povedou. Máte na výběr banky s širokou pobočkovou sítí (hotovostní i bezhotovostní), banky s možností objednání na pobočku ke svému osobnímu bankéři na konkrétní čas, atd. Stačí si jen vybrat přesně takový produkt, který bude nejvíce odpovídat vašim představám. Napsat do Černých ovcí můžete, ale zajímavou reportáž z případu "musel jsem čekat 30 min. na pobočce" spíše neuděláte. 

P

Dobry den, rada bych se zeptala, zda stále platí bankovka 50 eur z roku 2002. A je výhodnější s ní nakupovat nebo je směnit ve směnárně, když jich mám více? Děkuji za Váš čas a odpověď. Hezky den.

Dobrý den,

tato bankovka je stále platná. Ohledně výhodnosti (směnárna nebo nákup zboží) je třeba porovnat kurz, který Vám nabízí směnárna a obchodník, u kterého chcete nakoupit. 

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

banky, družstevní záložny, stavební spořitelny, bankovní produkty, pobočky, bankomaty, kódy bank, změna banky, řešení sporů, která banka je nejlepší?Banky v ČR