Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka

Banka

ZADAT NOVÝ DOTAZ
JIF

Dobrý den, na mé dopisy a stížnosti adresované předsedovi správní rady a představenstvu Trinity Bank nebylo odpovězeno přes několikáté urgence. Co mohu dělat? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

o jaké stížnosti a v jaké záležitosti se jedná? Spor s bankou můžete řešit prostřednictvím Finančního arbitra nebo soudu.

JS

Dobrý den, mám zablokovaný účet z důvodů špatného hesla. Jde účet odblokovat třeba když zavolám na infolinku nebo musím někam na pobočku? Děkuji

Dobrý den,

v případě blokace internetbankingu z důvodu chybně zadaného nebo zapomenutého hesla doporučuji navštívit nejbližší pobočku vaší banky, kde Vám heslo vyresetují.

Dobrý den, nedaří se mi aktivovat KB klíč, potřebuji ho pro provedení plateb.

Dobrý den,

v této záležitosti doporučuji kontaktovat technickou podporu KB.

OJ

Dobrý den, jak se dostanou do internetbankingu? Nemohou najít přihlášení. Děkuji

Dobrý den,

vstup do internetbankingu má většina bank na svém webu vpravo nahoře.

S

Dobrý den, chtěla bych se informovat na podání informací od banky. V podmínkách mají, že klient má právo kdykoliv si vyžádat údaje, které o něm má. Když jsem nyní podepisovala oznámení kontaktních údajů a se slečnou jsme se špatně domluvily - říkala, že mi vše přijde na mail, ale zapomněla mi říct, že jen to co se podepíše na tabletu (nyní nepoužívají kvůli omezení šíření covid). Odmítli mi kopii tohoto dokumentu vydat - jedná se přece o moje osobní údaje, i přes to že jsem byla přes online podporu ujištěná, že mi kopii udělají na kterékoliv pobočce. Mám na to nárok? Děkuji, ale mám ráda ve věcech pořádek.

Dobrý den,

všechny elektronicky podepsané dokumenty se automaticky ukládají do vaše internetového bankovnictví. Online tak můžete z pohodlí domova kontrolovat vše, co jste na pobočce na tabletu podepsala bez rizika ztráty jakéhokoliv dokumentu.

Dobrý den, prosím o radu, kde se dají vyměnit drobné mince Kč za papírové Kč (cca 20 000 Kč) a za jakých podmínek (drobné jsou z firemního kávomatu). Děkuji

Dobrý den,

mince Vám za bankovky smění pobočky bank nabízející hotovostní služby (obvykle bývají směny do 100ks mincí denně zdarma, dále za poplatek). Nebylo by lepší na kávomat nainstalovat terminál pro platby kartou? 

LZ

Dobrý den, nalezl jsem zapomenutou obálku, ve které je 320 DEM (3x100 a 2x10, bankovky). Poradili byste mi prosím s možností směny těchto bankovek? Dočetl jsem se, že Německo žádný limitní datum pro směnu nemá a lze tyto bankovky stále ještě směnit. Děkuji za zprávu

Dobrý den,

můžete své štěstí zkusit u německé centrální banky, nicméně šance na úspěch není zaručena. V ČR Vám neplatné marky nikdo nevymění.

D

Dobrý den, insolvence mi skončila 2018 a a dozvěděl jsem se, že po dvou letech můžu požádat soud o vymazání z registru dlužníků. Je to možné? Děkuji

Dobrý den,

nelze žádat o výmaz z registru dlužníků, nicméně banky přihlížejí pouze k záznamům mladších 4-5 let. Půjčit si tak budete moci za 2-3 roky.

VR

Dobrý den, potřebuji poradit, zavoláte mi?

Dobrý den,

pro jednodušší dotazy využijte naši bezplatnou finanční poradnu. Složitější otázky můžeme řešit pot telefonu, emailem či osobně za sazbu 980 Kč/hod. (v případě zájmu mne prosím kontaktujte přes email: petr.jermar@banky.cz).

JD

Dobrý den, našla jsem při stěhování založené 2 bankovky 500 Kčs z roku 1973. Lze je vyměnit za nové? Děkuji

Dobrý den,

měna Kčs zanikla při dělení Československa, nelze nyní žádat směnu za Kč. Tyto bankovky tak mají dnes pouze historickou/sběratelskou hodnotu.

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

banky, družstevní záložny, stavební spořitelny, bankovní produkty, pobočky, bankomaty, kódy bank, změna banky, řešení sporů, která banka je nejlepší?Banky v ČR