Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka

Banka

ZADAT NOVÝ DOTAZ
R

Dobrý den, našel jsem svoji kartu od uKonta, ale na té kartě je jen číslo účtu a název konta, ale nemám k tomu přihlašovací údaje. Kak mám zjistit přihlašovací údaje?

Dobrý den,

přihlašovací jméno k internetbankingu naleznete ve smlouvě o zřízení účtu (resp. o zřízení internetbankingu). Heslo nikde napsané nenajdete. Taktéž můžete navštívit nejbližší pobočku UniCredit Bank a nechat si resetovat přístup k účtu (dají Vám nové přihlašovací údaje).

FM

Kód banky 2070 - je relevantní?

Dobrý den,

ano, kód banky 2070 náleží Trinity Bank (dříve Moravský peněžní ústav).

K

Dobrý den, budu platit poplatek při nákupu valut (euro) a při platbě převodem z účtu u České spořitelny?

Dobrý den,

přijde na to, v jaké směnárně nebo bance budete valuty nakupovat (většina směnáren si poplatek neúčtuje a marži má pouze na kurzu a naopak většina bank za výběr valut účtuje poplatek).

SK

Dobry den, dekuji za Vasi posledni radu. Pracuji v zahranici, prijem chodil na cesky ucet v EUR a prevadel se na koruny. Nemel jsem v CR 10 let trvaly pobyt, jelikoz jsem tu nezil (i kdyz jsem Cech). Banka mi proto nechtela dat zadny uver i pres muj nadstandartni prijem a smlouvu na dobu neurcitou. Na Vasi radu mi po zrizeni trvlaleho pobytu nova banka uver poskytla v potrebne vysi. Planuji za nej koupit nemovitost v zahranici (EU) a prihlasit si tam i trvaly pobyt. Je neco co by ceske bance mohlo na mem trvalem pobytu v zahranici vadit k ovladani bezneho uctu kam mi i nadale bude chodit moje vyplata ze zahranici? Nebo byste doporucoval misto odhlaseni trvaleho pobytu si pro forma nahlasit trvaly pobyt na urad aby banka mela OP a "klid v dusi"? Preferoval bych si trvaly pobyt odhlasit kompletne pac bych rad i danove rezidoval v novem bydlisti. Vim ze k otevreni uctu je potreba trvaly pobyt v CR . Je ale jeho ukonceni duvod k tomu aby mi banka napriklad mohla zrusit ucet? Musim rict ze poslednich 10 let co jsem ho tu nemel nebyl problem a to ani s kontokorentem nebo kreditkou. Az pri zadosti o uver. Pracuji na lodich a pro me je pak slozite tyto pripadne komplikace resit kdyz jsem sluzebne na palube nekolik mesicu daleko v Asii nebo v Africe. Proto tomu chci predejit. Dekuji za radu.

Dobrý den,

banky u českých občanů vyžadují platný OP. Již založený účet nebo úvěr Vám může fungovat i bez platného OP, nicméně v případě jakéhokoliv požadavku by bylo předložení platného OP pravděpodobně vyžadováno. U úvěrů banky obvykle vyžadují pobyt na území ČR. Doporučuji vše případně konzultovat s vaší bankou, zda a co by pro ni byl nepřekonatelný problém. 

V

Dobrý den, po narození mého syna v říjnu 1971 jsem založila u Čes. státní spořitelny v Břevnově dětskou vkladní knížku na heslo. Syn by potřeboval záznam o jejím založení pro soud. Dá se to dohledat privátně, nebo když soud o to požádá? Je to velmi důležité. Děkuji Vám za odpověď.

Dobrý den,

banky mají ze zákona povinnost archivovat data po dobu 10 let, tedy dohledávat úkon z roku 1971 pro vkladní knížku v neexistující měně může být problematické.

JJ

K čemu slouží u čísla účtu modulo 11?

Dobrý den,

jedná se kontrolní mechanismus, kterým lze ověřit validitu čísla účtu (výsledek kontroly Vám sdělí, zda vybrané číslo účtu může existovat).

DR

Dobrý den, jsem klient Oberbank. Dne 19.2. 2020 jsem se chtěla přihlásit k e-bankingu, abych provedla platbu faktury. Pokus o přihlášení se mi však nezdařil a opakovalo se upozornění, že účet byl zablokován a to z toho důvodu, že bankou byl implementován v souvislosti se směrnicí EU PSD2 nový způsob plateb on-line a další platby budou možné pouze po stažení aplikace Security. Na pobočce banky mi telefonicky bylo sděleno, že v minulém týdnu mi byl doručen dopis, ve kterém bylo uvedeno, jakým způsobem postupovat a jak aplikaci stáhnout. Ve skutečnosti mi ŽÁDNÝ DOPIS DORUČEN NEBYL (a ani dceři, která má účet u stejné banky a rovněž zablokovaný). Nicméně jsem se pokusila, provést požadovanou registraci a aplikaci do počítače stáhnout, abych platbu mohla provést. To, že celý systém byl nastaven bankou naprosto idiotsky nebudu rozepisovat. Když jsem se nedokázala ani na 7. pokus zaregistrovat, telefonovala jsem na pobočku banky (linka epodpory byla nefunkční a permanentně obsazená) a bylo mi řečeno, že aplikaci je možno stáhnout pouze v případě, pokud je operační systém počítače Windows 7 a výše, (což v PC nemám) popř., že si mohu stáhnout aplikaci do telefonu. Vzhledem k tomu, že i soukromý telefon je hloupý a podobné věci neumí, nezbylo mi nic jiného, než vypsat papírový příkaz a odnést ho do banky. K dnešnímu dni nemohu tedy žádným způsobem manipulovat on-line se svými penězi a ani se podívat na stav konta, protože přihlášení je zablokované. Je prosím tento postup zcela v pořádku? Poslat dopis (který v mém případě nedorazil) a následně ani ne za týden účty zablokovat? Zablokovat lidem účty a nutit je pořizovat si chytré telefony a nové operační systémy v PC a stahovat si aplikaci (o kterou nestojí, protože jsou se stávajícím systémem spokojeni neboť se svými daty zacházejí zodpovědně aby nebyla zneužita), aby měli přístup ke svým účtům a finančním prostředkům? Evidentně i někdo zapomněl na to, že celá řada klientů bank jsou starší občané, kteří podobná technická zařízení nemají, což je poměrně bezohledné. Velice Vám děkuji za odpověď.

Dobrý den,

snadná pomoc - nejste-li spokojena s přístupem své banky, zřiďte si účet u konkurence. Na trhu máme přes 30 bank, které Vám rády (a většinou zcela zdarma) účet povedou. Ohledně technického zabezpečení - podpora operačního systému Windows 7 byla vydavatelem (Microsoft) ukončena k datu 14/1/2020, tedy se důrazně nedoporučuje tento systém nadále používat (nikdo se více nestará o zabezpečení a aktualizace, tedy pokud by byla objevena zneužitelná chyba, nikdo ji nebude opravovat a hackeři by mohli ovládnout Váš počítač). Proto většina bank vyžaduje pro přihlášení do internetbankingu adekvátní softwarové vybavení, což z hlediska operačního systému a platformy Windows znamená přechod na Windows 10. Tady nejde pouze o elektronické bankovnictví, s nedostatečně zabezpečeným počítačem riskujete např. ztrátu dat, zneužití svého emailu, atd. Windows 10 byl vydán v roce 2009 - dobře Vám sloužil přes 10 let a nyní je zkrátka čas na výměnu systému za novější. 

LKG

Dobry den, odesla jsem 1969 do Nemecka, kde dodnes ziji, V ramci likvidace starych dokumentu jsem nalezla vkladni knizku Ceske statni sporitelny, kterou vystavila za sveho zivota a meho pobytu mimo CR napsanou na me jmeno. Po poslednim vybrani 4.8.1982 je na ni zustatek 2 260 Kcs. Cislo knizky 420496. Plati jeste tato knizka? A kdyz ano, jakou predstavuje dnesni hodnotu? Dekuji za odpoved.

Dobrý den,

takto stará vkladní knížka bohužel již dnes neplatí, neboť vklad je veden v neexistující měně (Kčš přestala existovat k 1/1/1993).

BT

Prosím, potřebovala bych vědět, čí jsou tyto účty. Posílala jsem tam 14.12. 2017 peníze, nenapsala jsem si majitele. Děkuji

Dobrý den,

informace o majitelích účtů jsou bankovním tajemstvím a banky Vám je sdělit nemohou.

J

Dobrý den, před časem jsem měl dluhy po splatnosti a kvůli tomu mám záznam v registru SOLUS. Nyní jsou dluhy vyrovnány, ale záznam v registru pořád je. Dá se nějakým způsobem žádat o jeho vymazání? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

smyslem registrů (BRKI, NRKI, Solus) je informovat vaše potenciální budoucí věřitele o vaší platební morálce. Proto se záznamy nemažou, aby každý mohl vidět, jak vzorným dlužníkem jste. Negativní záznam (např. dluh po splatnosti) Vám ztíží získání dalších úvěrů, pozitivní záznam (řádně splácený úvěr) naopak přidá body navíc.

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

banky, družstevní záložny, stavební spořitelny, bankovní produkty, pobočky, bankomaty, kódy bank, změna banky, řešení sporů, která banka je nejlepší?Rychlé odkazy

Banky v ČR