Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka

Banka

ZADAT NOVÝ DOTAZ
MH

Dobrý den, v lednu mi napadli můj účet hackeři a vybrali z něho 653 000 Kč. Napadení jsme nahlásila u RB banky a ta reklamaci zamítla. Spor řeším s finančním arbitrem. vše bylo ohlášeno na Policii. Pachatel je odhalen, jedná se gang, který stojí za celým hackerským útokem. Jaké mám šance, že tento spor vyhraji u soudu?

Dobrý den,

jak přesně došlo k napadení účtu? Pokud pochybila banka (nedostatečně zabezpečila svůj systém a hackeři se do něj nabourali bez vaší asistence), měla by škodu nahradit. Naopak pokud jste hackerům pomohla v nabourání účtu Vy (byť nevědomky) např. poskytnutím přístupových údajů, banka Vám škodu nahradit nemůžete a náhrady se musíte domáhat u pachatelů. 

JL

Dobrý den, jak mohu provést změnu tel. čísla, zadat můj e-mail ? Děkuji za info.

Dobrý den,

změnu tel. čísla pro autorizaci plateb a přihlašování do internetbankingu lze provést jen osobně na pobočce. Ostatní kontaktní údaje (email, korespondenční adresa, atd.) lze u některých bank změnit na dálku přes internetbanking.

J

Pokračování dotazu č. 13875: Dobrý den, doplním dotaz - pokud by šlo o bankovky z tzv. 8. série, jak jste odpovídali v únoru někomu, lze je v některé bance u nás vyměnit? Nebo už nejsou k ničemu, když je neutratím ve Švýcarsku?

Dobrý den,

bankovky z 8. série jsou stále platné, pouze jsou stahovány z oběhu. Nicméně lze předpokládat, že jednou bude jejich platnost ukončena. Bankovky se v ČR zbavíte jejich směnou za koruny ve směnárně. 

JM

Dobrý den, vymění mi jakákoliv banka bankovky švýcarské franky 100 CHF za nové?

Dobrý den,

výměnu poškozených nebo neplatných bankovek provádí jejich emitent (švýcarská centrální banka) a komerční banky v zemi emitenta (švýcarské banky). České banky Vám tak zdarma vymění pouze poškozené nebo neplatné korunové bankovky. 

M

Dobrý den, můj otec je v pečovatelské domě upoután na lůžku. Nyní potřebuje zadat trvalé příkazy k platbě. Je možné, aby zástupce banky přišel za ním? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

toto možné není, banky takovou službu nenabízejí. Váš otec si může trvalé příkazy nastavit online přes internetbanking z pohodlí pečovatelského domu. 

MP

Dobrý den, zablokoval jsem si internetové bankovnictví. Prosím, co mám dělat? Děkuji

Dobrý den,

kontaktujte vaši banku a požádejte o odblokování internetového bankovnictví. 

VM

Dobrý den, jak zjistím, zda byl proveden výmaz v registru dlužníku BRKI, NRKI a SOLUS? A jak je prosím tato služba zpoplatněna? Děkuji.

Dobrý den,

požádejte o výpis z BRKI, NRKI a SOLUS. Služba "výpis z registru" je zpoplatněna.

A

Dobrý den, hned ze začátku bych chtěl poděkovat za službu, kterou pro lidi děláte. Máte mé velké uznání. Nyní k mému dotazu. Poslední dobou si stále více a více hlídám své osobní údaje z obavy před jejich zneužitím k finančním podvodům a na vašich stránkách jsem již několikrát narazil na doporučení tazatelům nechat si preventivně v některých případech udělat výpis z registrů (BRKI, NRKI, Solus). Narazil jsem na službu nabízenou stránkami kolikmam.cz. Je tato služba z Vašeho pohledu důvěryhodná? Přeci jen sám při žádosti o výpis na jejich pobočce osobní údaje předám. Myslíte si na základě Vašich zkušeností, že by bylo možné o podobný výpis například požádat svojí banku? Za výpis si rád zaplatím, o poplatky mi tedy v tomto případě nejde. Za Váš názor předem děkuji a budu za něj velice vděčný.

Dobrý den,

banky nenabízejí službu "výpis z registrů". O výpis můžete požádat každý registr jednotlivě (BRKI, NRKI, SOLUS) nebo přes jednoho prostředníka o výpisy ze všech registrů dohromady (např. Vámi uváděný web). 

LK

Dobry den, muj otec ma doma eura z roku 2002. Jsou jeste platna a daji se prosim v bance vymenit za nove? Dekuji moc

Dobrý den,

euro bankovky z roku 2002 jsou stále platné. České banky vyměňují pouze neplatné nebo poškozené korunové bankovky.

J

Dobrý den, pokud nebyla v souladu se zákonem posouzena bonita klienta u banky a nebo u nebankovního poskytovatele, je jedinou možnosti pro klienta soudní cesta nebo je možné se domáhat nápravy i u arbitra nebo jiného mimosoudního typu řešení sporů? Děkuji

Dobrý den,

spor resp. smírné řešení a dohodu lze řešit/hledat mnoha způsoby. Můžete oslovit banku, můžete zkusit Finančního arbitra, atd. Ale pokud se s Vámi poskytovatel úvěru na smírném řešení dohodnout nechce, budete se muset domáhat svých práv soudní cestou (jste-li v právu). 

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

banky, družstevní záložny, stavební spořitelny, bankovní produkty, pobočky, bankomaty, kódy bank, změna banky, řešení sporů, která banka je nejlepší?Banky v ČR