Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Komerční banka
KB (Komerční banka)

KB (Komerční banka)

  Web: www.kb.cz Internetbanking: www.mojebanka.cz
  Adresa: Na Příkopě 33 čp. 969, 114 07 Praha 1, P.O. BOX 839 
  IČ: 45317054 
  SWIFT: KOMB CZ PP 
  Kód banky: 0100 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Komerční banka

  Komerčka je neopomenutelnou českou bankou, která disponuje rozsáhlou sítí kamenných poboček i bankomatů po celé republice a nabízí tak téměř dokonalou dostupnost pro klienty preferující osobní kontakt. Okolnosti banku nutí pobočkovou síť redukovat, ale KB zároveň v posledních letech zaznamenala velký skok v kvalitě internetového a mobilního bankovnictví a v roce 2018 po dvouletém úsilí spustila nový kvalitní web. 

  Banka se nyní profiluje jako "reálná banka pro reálný život", což indikuje průměrné sazby v úvěrů, průměrné poplatky a dnes prakticky nulové sazby u vkladů. Větším privátním i korporátním klientům Komerční banka umí nabídnout individuální výhodné podmínky.

  KB je stabilní, dobře vydělávající banka, kterou ocení zejména střadatelé s vklady vyššími než pojištěných 2,55 mil.Kč nebo zájemci o rychlé platby, stabilní služby, nebo např. klasickou hypotéku a sadu dalších produktů banky i její široké skupiny. Banka je tak dobrou volbou pro konzervativního klienta, který se pohybuje po ČR.

  O bance KB (Komerční banka)

  KB je jednou ze čtyř největších českých bank, spolu s Českou spořitelnouČSOB a UniCredit Bank. Klientem skupiny Komerční banky je každý pátý dospělý Čech. Banka dnes spadá do francouzské skupiny Société Générale. Provozuje stavební spořitelnu Modrá pyramida, KB Penzijní společnost, Komerční pojišťovnu a další společnosti specializované na leasing, factoring, spotřební půjčky a na investování.

  Kořeny Komerční banky sahají až do 90. let minulého století, kdy byla banka vyčleněna z bývalé Státní banky československé. KB byla transformována na akciovou společnost a prošla kuponovou privatizací. Většinový podíl akcií byl prodám strategickému investorovi Société Générale. 

  Komerční banka nyní nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad a jistotní účet.

  Flash news o KB (Komerční banka)

  25.7.2018

  MojeBanka.cz od Komerčky hlásí klíčové novinky.
  Komerční banka se v roce 2018 zaměřuje na vylepšení mobilní aplikace a internetového bankovnictví. Bezpečnost je přitom hlavní prioritou. Aktuálně je jednou ze dvou českých bank, které umí provést podpis přes Face ID, nebo Touch ID, implementuje Android Pay a již třetím rokem umožňuje zabezpečit prostřednictvím Trusteer od IBM. Nově Komerční banka nabídla KB klíč, což je v Česku již běžně užívané řešení "Phone as a token", které využívá mimo jiné již ČSOB, Air Bank, nebo Česká spořitelna ve svém novém bankovnictví George.
  Banka vnímá přechod klientů od klasického telefonu či SMS k aplikacím jako je Facebook, či WhatsAp, proto v průběhu roku 2018 KB nabídne v internetovém bankovnictví možnost interaktivního chatu uživatele s podporou. Aplikace mojebanka.cz zaznamenává měsíčně desítky drobných uživatelských zlepšení, které umožňují klientům komfortní náhled do platebních dat, jejich tisky či export, nebo zjednodušen QR platby pouhým načtením kódu a potvrzením uživatelem. Trochu překvapivě se na stejné vlně inovací zatím neveze MojebankaBusiness pro firemní klientelu - kdy se do toho pustíte bankéři?

  Dotazy v poradně k KB (Komerční banka)

  PV

  #10284, Převod účtu k Equa bank, Běžný účet, 1.6.2020

  Dobry den, momentalne mam bezny ucet u Komercni banky, sporici take. Mohu si zalozit bezny ucet u Equa Bank s tim, ze ostatni sporici ucty a stavebko zustanou u Komercni banky? Jsem ted na rodicovske dovolene. Nejsem spokojena s poplatky za polozky, ktere platim za prevod z uctu na ucet. Za kveten mi Komercni banka nauctovala 66 Kc poplatek za polozky. U Equa je to zdarma? Dekuji za odpoved.

  Dobrý den,

  u Equa bank máte vedení účtu a všechny služby zdarma a bez podmínek (včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank). Platí se pouze za zahraniční platby do zemí mimo EU. Převod účtu z KB do Equa se zachování spoření u KB je možný. Zatímco se se stavebním spořením nic nenaděláte (nesmíte vybrat před uplynutím 6 let, abyste nepřišla o státní příspěvek), peníze ze spořícího účtu doporučuji převést taktéž do Equa, která nabízí na spořícím účtu úrok 1% do 200 000 Kč při 3x platbě kartou měsíčně. Běžný účet od Equa bank si navíc můžete sjednat plně online.

  R

  #9917, Studenská půjčka, Půjčka, 30.4.2020

  Dobrý den, Komerční banka mi jako studentovi v mých 20 letech poskytla kreditní kartu s 20 000 Kč. Kreditku jsem nikdy nesplatil celou, celou dobu jsem platil jen povinné měsíční splátky a následně jsem možnou částku vybral. O dva roky později mi stále jako studentovi dali kreditní kartu s 30 000 Kč, moje platební morálka také nebyla řádná, o pár měsíců později mi opět jako studentovi dali úvěr na 120 000 Kč a zrušili kreditní kartu na 30 000 Kč. Dnes je mi 28 let, pracuji na plný úvazek a úvěr stále splácím, kreditku na 30 000 Kč také, druhá kreditka zaplacena. Než jsem dostudoval, tak jsem nasekal dluhy u Zaplo (17 000 Kč), Twisto (5 000 Kč), Equa bank (úvěry celkem 50 000 Kč). V závěrečné fázi studia jsem nepracoval, kvůli státnicím, abych mohl jít co nejdříve pracovat. Proto ty další půjčky. Momentálně už půl roku pracuji a nedělám nic jiného než jen splácím a prodlužuji splatnosti. Jsem v začarovaném kruhu, ze kterého nejde ven. Na sebe mám největší zlost, ale také na Komerční banku, která musela vidět všechny dluhy v registrech a přesto mi jako studentovi s DPP všechno poskytla. Chtěl bych se zeptat, zda je možné s touto situací něco dělat. Děkuji moc!

  Dobrý den,

  ve vaší situaci lze učinit pouze jediné - zatnout zuby a splácet. Snižte své výdaje na naprosto nezbytné minimum či dočasně zvyšte své příjmy a pokuste se dluhy splatit co nejdříve. Úvěry celkem za cca 200 000 Kč jsou pro čerstvého absolventa VŠ řešitelné, neboť nemáte žádné závazky (není rodina, neživíte děti, nesplácíte hypotéku), máte dost sil pracovat (jste mladý a zdravý) a coby VŠ absolvent byste měl být dobře placen s vidinou dalšího růstu platu. Pokud by dluhy byly nad vaše síly, můžete požádat o insolvenci, nicméně to by mělo mnoho negativních důsledků (žil byste 5 let o chlebu a vodě z nezabavitelného minima a dalších 5 let po ukončení insolvence by Vám nikdo nepůjčil, tedy 10 let ztraceného života bez šance dosáhnout na vlastní bydlení). 

  Půjčit mladému studentovi pár desítek tisíc korun na DPP není problém, protože jste v úplně jiné situaci než senior se starobním důchodem. Máte všechny předpoklady pro splacení úvěrů. Lidem se nezavděčíte - polovina odmítnutých klientů se na banky zlobí, proč jim nepůjčily a klienti co nestíhají splácet se zase zlobí proč jim banky půjčily. Je to vždy o osobní odpovědnosti. To co Vy popisujete se spíše stává ve vyloučených lokalitách lidem se základním vzděláním. Mne velmi překvapuje, že ani absolvent VŠ neovládá tyto základní kupecké počty na úrovni matematiky druhého stupně ZŠ.

  S

  #9659, Poplatek za příchozí SEPA, Platba, 9.4.2020

  Pokračování dotazu č. 9648: Dobrý deň, myslel som poplatky pri prevode eur do vašej banky (KB) zo slovenskej banky. Ďakujem

  Dobrý den,

  Komerční banka za příchozí SEPA platby (v EUR v rámci EU - tedy i platby ze Slovenska) účtuje poplatek 6 Kč.

  JV

  #9189, Je můj účet aktivní?, Banka, 6.3.2020

  Is my old account No.19-x/0100 still alive or is definitively cancelled? Please send to me the relevant documents. I would appreciate to obtain from you also a contact phone number, and possibly someone to call me to discuss the subject.

  Hello,

  please contact Komerční banka who is managing your account.

  JN

  #9161, Půjčka bez příjmů, Půjčka, 4.3.2020

  Pokračování dotazu č. 9159: Dobrý den, děkuji za Vaší odpověď, ale Vy jste odpověděl na půjčku 600 000 Kč a já jsem se ptal na půjčku 60 000 Kč,  která je krytá nemovitostmi. V jedné nemovitosti zemřela nájemkyně, potvrzeno notářstvím a soudem, tudíž příjmy jsou potvrzené ve výši 4 let. Uznala by toto např. Komerční banka?

  Dobrý den,

  půjčka 60 000 Kč se bude určitě shánět snadněji než úvěr na 600 000 Kč, nicméně bez oficiálních příjmů Vám banka nemůže půjčit ani korunu. Abych se přiznal, příliš tomu nerozumím. Máte-li příjem z pronájmu, je Vaší povinností ho řádně zdanit (tedy jednou ročně podat daňové přiznání). Dále píšete, že máte stabilní příjem 7 600 Kč, ale nemůžete ho doložit. To tedy znamená, že vůbec neplatíte daně, sociální ani zdravotní odvody? Dovoluji si upozornit, že nejste-li registrován na úřadu práce či nejste-li osobou, za kterou platí odvody stát (např. matka na rodičovské), roste Vám dluh na zdravotním pojištění (které jste povinen platit i coby osoba bez oficiální příjmů v minimální výši). 

  Články o KB (Komerční banka)

  Z banky do banky během mrknutí oka

  Z banky do banky během mrknutí oka

  10.5.2020, Komerční sdělení

  …ě bank je, že jako jednuokamžitou platbu lze poslat částku v maximální výši 400 000 Kč. Tuto výši můžekterákoliv banka pro své klienty omezit. Komerční banka se touto cestouneubrala a umožňuje klientům zadávat tolik okamžitých plateb, kolik potřebují,třeba i v maximální výši,“ doplnil …

  KB nabídne jednoduchý a bezpečný obchod po Evropě přes portál we.trade

  KB nabídne jednoduchý a bezpečný obchod po Evropě přes portál we.trade

  14.4.2020, Komerční sdělení

  …splatnosti je v rámci Evropy poměrně vysoká. Ve snaze nabídnout svým klientům novézajišťovací produkty právě pro oblast evropského prostoru se Komerční bankarozhodla ke spolupráci s on-line portálem we.trade. Spojením s we.trade plánujeKomerční banka v polovině letošního roku rozšířit …

  Koronavirus, splátky bankám a osobní finance

  Koronavirus, splátky bankám a osobní finance

  4.4.2020, Osobní a rodinné finance

  …ňuje u 3 měsíčního odkladu možnost požádat o prominutí úroků. Sice pozdě, ale stala se tak ze všech českých bank vůči klientům nejvstřícnější. KOMERČNÍ BANKAKB začala přijímat žádosti zaměstnanců a OSVČ o odklad splátek o 3 měsíceprostřednictvím webového formulářeod 16.3.2020. Žadatele…

  Transparentní účet není jen pro neziskovky a politiky. Podívejte se, kde a jak si ho zřídit

  Transparentní účet není jen pro neziskovky a politiky. Podívejte se, kde a jak si ho zřídit

  27.3.2020, Běžný účet

  …je v České republice pouze 7poskytovatelů, kteří tuto službu nabízejí. Jsou to: Česká spořitelna Československá obchodní banka(ČSOB) Fio banka Komerční banka Moneta Money Bank Raiffeisenbank a Sberbank U většiny z nich můžou o transparentní účetpožádat fyzické i právnické osoby. Jedino…

  Hypotéky odstartovaly rok zdražováním. Banky tím testují trh

  Hypotéky odstartovaly rok zdražováním. Banky tím testují trh

  29.1.2020, Hypotéka

  …atelé odhodlali i ke zlevnění. Zatímco ale v prosinci snížila Sberbankúroky o 0,2 procentního bodu, aniž by tento krok jakkoliv časově omezila,Komerční banka v lednu postupovala jinak. Úrokové sazby pro 7–15leté fixace snížila o0,1 procentního bodu – tedy na 2,39%. Jenže pouze pro klie…  Banky v ČR