Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Komerční banka
KB (Komerční banka)

KB (Komerční banka)

  Web: www.kb.cz Internetbanking: www.mojebanka.cz
  Adresa: Na Příkopě 33 čp. 969, 114 07 Praha 1, P.O. BOX 839 
  IČ: 45317054 
  SWIFT: KOMB CZ PP 
  Kód banky: 0100 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Komerční banka

  Komerčka je neopomenutelnou českou bankou, která disponuje rozsáhlou sítí kamenných poboček i bankomatů po celé republice a nabízí tak téměř dokonalou dostupnost pro klienty preferující osobní kontakt. Okolnosti banku nutí pobočkovou síť redukovat, ale KB zároveň v posledních letech zaznamenala velký skok v kvalitě internetového a mobilního bankovnictví a v roce 2018 po dvouletém úsilí spustila nový kvalitní web. 

  Banka se nyní profiluje jako "reálná banka pro reálný život", což indikuje průměrné sazby v úvěrů, průměrné poplatky a dnes prakticky nulové sazby u vkladů. Větším privátním i korporátním klientům Komerční banka umí nabídnout individuální výhodné podmínky.

  KB je stabilní, dobře vydělávající banka, kterou ocení zejména střadatelé s vklady vyššími než pojištěných 2,55 mil.Kč nebo zájemci o rychlé platby, stabilní služby, nebo např. klasickou hypotéku a sadu dalších produktů banky i její široké skupiny. Banka je tak dobrou volbou pro konzervativního klienta, který se pohybuje po ČR.

  O bance KB (Komerční banka)

  KB je jednou ze čtyř největších českých bank, spolu s Českou spořitelnouČSOB a UniCredit Bank. Klientem skupiny Komerční banky je každý pátý dospělý Čech. Banka dnes spadá do francouzské skupiny Société Générale. Provozuje stavební spořitelnu Modrá pyramida, KB Penzijní společnost, Komerční pojišťovnu a další společnosti specializované na leasing, factoring, spotřební půjčky a na investování.

  Kořeny Komerční banky sahají až do 90. let minulého století, kdy byla banka vyčleněna z bývalé Státní banky československé. KB byla transformována na akciovou společnost a prošla kuponovou privatizací. Většinový podíl akcií byl prodám strategickému investorovi Société Générale. 

  Komerční banka nyní nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad a jistotní účet.

  Flash news o KB (Komerční banka)

  25.7.2018

  MojeBanka.cz od Komerčky hlásí klíčové novinky.
  Komerční banka se v roce 2018 zaměřuje na vylepšení mobilní aplikace a internetového bankovnictví. Bezpečnost je přitom hlavní prioritou. Aktuálně je jednou ze dvou českých bank, které umí provést podpis přes Face ID, nebo Touch ID, implementuje Android Pay a již třetím rokem umožňuje zabezpečit prostřednictvím Trusteer od IBM. Nově Komerční banka nabídla KB klíč, což je v Česku již běžně užívané řešení "Phone as a token", které využívá mimo jiné již ČSOB, Air Bank, nebo Česká spořitelna ve svém novém bankovnictví George.
  Banka vnímá přechod klientů od klasického telefonu či SMS k aplikacím jako je Facebook, či WhatsAp, proto v průběhu roku 2018 KB nabídne v internetovém bankovnictví možnost interaktivního chatu uživatele s podporou. Aplikace mojebanka.cz zaznamenává měsíčně desítky drobných uživatelských zlepšení, které umožňují klientům komfortní náhled do platebních dat, jejich tisky či export, nebo zjednodušen QR platby pouhým načtením kódu a potvrzením uživatelem. Trochu překvapivě se na stejné vlně inovací zatím neveze MojebankaBusiness pro firemní klientelu - kdy se do toho pustíte bankéři?

  Dotazy v poradně k KB (Komerční banka)

  JM

  #11496, Vklad hotovosti pomocí vkladomatu, Běžný účet, 15.10.2020

  Dobrý den, lze do vkladomatů vkládat bankovky i na účet jiné banky? Například karta i účet je ČSOB a vkladomat je Česká spořitelna? Děkuji

  Dobrý den,

  každá banka má podmínky vkladů na cizí účty pomocí vkladomatů upraveny trochu jinak. Česká spořitelna umožňuje svým klientům vkládat hotovost pomocí vkladomatů na své i cizí účty u ČS i ostatních bank. Komerční banka umožňuje vkládat hotovost pouze na své účty vedené u KB. Coby klient ČSOB tak nebude moci využít služeb vkladomatů ČS. 

  M

  #11221, Která banka proplatí šek?, Banka, 13.9.2020

  Dobrý den, pane Jermář, existuje v Česku banka, která akceptuje šek americké finanční instituce (Fidelity Investments)? Děkuji.

  Dobrý den,

  šeky se v Evropě téměř nepoužívají, proto je proplácí jen velmi málo bank. V ČR tuto službu nabízí např. Komerční banka, ale pouze svým klientům (nejprve si u nich musíte zřídit běžný účet). 

  MM

  #10924, Komerční banka požaduje poplatek v rozporu s výkladem ČNB, Hypoteční poradna, 10.8.2020

  Dobrý den, chci refinancovat hypotéku u Modré pyramidy. Ve vyčíslení je požadována úhrada za předčasné splacení v maximální možné výši, tedy 50 000 Kč (úvěr mám déle než dva roky a byl uzavřen ve 2018). Na webových stránkách MP je uveden výpočet tohoto poplatku, který se skládá z administrativních nákladů a tzv. Ceny zdrojů (vypočtené z výše doplácené jistiny, doby do fixace a průměrné úrokové sazby všech úvěrů v době uzavření smlouvy). Splňuje položka Cena zdrojů podmínky ČNB? Jedná se z Vašeho pohledu opravdu o účelově vynaložené náklady? Z mého laického pohledu mi toto jako účelový náklad nepřijde. Moc děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  Komerční banka tímto nejen dle mého názoru porušuje výklad ČNB, která za "oprávněné náklady" nepovažuje Cenu zdrojů. Doporučuji podat podnět ČNB či se domáhat nápravy soudní cestou. Minulý týden vyšlo na toto téma mnoho článků, pravděpodobně se tento problém týká více klientů. Doporučuji prostudovat náš článek Desetitisícové poplatky za předčasné splacení hypotéky? Jsou protizákonné, přesto se objevují

  PV

  #10284, Převod účtu k Equa bank, Běžný účet, 1.6.2020

  Dobry den, momentalne mam bezny ucet u Komercni banky, sporici take. Mohu si zalozit bezny ucet u Equa Bank s tim, ze ostatni sporici ucty a stavebko zustanou u Komercni banky? Jsem ted na rodicovske dovolene. Nejsem spokojena s poplatky za polozky, ktere platim za prevod z uctu na ucet. Za kveten mi Komercni banka nauctovala 66 Kc poplatek za polozky. U Equa je to zdarma? Dekuji za odpoved.

  Dobrý den,

  u Equa bank máte vedení účtu a všechny služby zdarma a bez podmínek (včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank). Platí se pouze za zahraniční platby do zemí mimo EU. Převod účtu z KB do Equa se zachování spoření u KB je možný. Zatímco se se stavebním spořením nic nenaděláte (nesmíte vybrat před uplynutím 6 let, abyste nepřišla o státní příspěvek), peníze ze spořícího účtu doporučuji převést taktéž do Equa, která nabízí na spořícím účtu úrok 1% do 200 000 Kč při 3x platbě kartou měsíčně. Běžný účet od Equa bank si navíc můžete sjednat plně online.

  R

  #9917, Studenská půjčka, Půjčka, 30.4.2020

  Dobrý den, Komerční banka mi jako studentovi v mých 20 letech poskytla kreditní kartu s 20 000 Kč. Kreditku jsem nikdy nesplatil celou, celou dobu jsem platil jen povinné měsíční splátky a následně jsem možnou částku vybral. O dva roky později mi stále jako studentovi dali kreditní kartu s 30 000 Kč, moje platební morálka také nebyla řádná, o pár měsíců později mi opět jako studentovi dali úvěr na 120 000 Kč a zrušili kreditní kartu na 30 000 Kč. Dnes je mi 28 let, pracuji na plný úvazek a úvěr stále splácím, kreditku na 30 000 Kč také, druhá kreditka zaplacena. Než jsem dostudoval, tak jsem nasekal dluhy u Zaplo (17 000 Kč), Twisto (5 000 Kč), Equa bank (úvěry celkem 50 000 Kč). V závěrečné fázi studia jsem nepracoval, kvůli státnicím, abych mohl jít co nejdříve pracovat. Proto ty další půjčky. Momentálně už půl roku pracuji a nedělám nic jiného než jen splácím a prodlužuji splatnosti. Jsem v začarovaném kruhu, ze kterého nejde ven. Na sebe mám největší zlost, ale také na Komerční banku, která musela vidět všechny dluhy v registrech a přesto mi jako studentovi s DPP všechno poskytla. Chtěl bych se zeptat, zda je možné s touto situací něco dělat. Děkuji moc!

  Dobrý den,

  ve vaší situaci lze učinit pouze jediné - zatnout zuby a splácet. Snižte své výdaje na naprosto nezbytné minimum či dočasně zvyšte své příjmy a pokuste se dluhy splatit co nejdříve. Úvěry celkem za cca 200 000 Kč jsou pro čerstvého absolventa VŠ řešitelné, neboť nemáte žádné závazky (není rodina, neživíte děti, nesplácíte hypotéku), máte dost sil pracovat (jste mladý a zdravý) a coby VŠ absolvent byste měl být dobře placen s vidinou dalšího růstu platu. Pokud by dluhy byly nad vaše síly, můžete požádat o insolvenci, nicméně to by mělo mnoho negativních důsledků (žil byste 5 let o chlebu a vodě z nezabavitelného minima a dalších 5 let po ukončení insolvence by Vám nikdo nepůjčil, tedy 10 let ztraceného života bez šance dosáhnout na vlastní bydlení). 

  Půjčit mladému studentovi pár desítek tisíc korun na DPP není problém, protože jste v úplně jiné situaci než senior se starobním důchodem. Máte všechny předpoklady pro splacení úvěrů. Lidem se nezavděčíte - polovina odmítnutých klientů se na banky zlobí, proč jim nepůjčily a klienti co nestíhají splácet se zase zlobí proč jim banky půjčily. Je to vždy o osobní odpovědnosti. To co Vy popisujete se spíše stává ve vyloučených lokalitách lidem se základním vzděláním. Mne velmi překvapuje, že ani absolvent VŠ neovládá tyto základní kupecké počty na úrovni matematiky druhého stupně ZŠ.

  Články o KB (Komerční banka)

  KB nabízí jednoduchý a bezpečný obchod po Evropě přes portál we.trade

  KB nabízí jednoduchý a bezpečný obchod po Evropě přes portál we.trade

  2.10.2020, Komerční sdělení

  …platnosti je v rámci Evropy poměrně vysoká. Ve snaze nabídnout svým klientům novézajišťovací produkty právě pro oblast evropského prostoru, se Komerční bankastala součástí konsorcia světových bank spolupracujících s portálem we.trade.Spojením s we.trade rozšiřuje banka své portfolio o …

  Lákavý podzim u studentských účtů: slibují odměny až 1 500 korun

  Lákavý podzim u studentských účtů: slibují odměny až 1 500 korun

  30.9.2020, Běžný účet

  …zaplatíte alespoň 5× mobilem nebohodinkami. A když předchozí podmínku splnítei v následujícím měsíci, přibude na vašem kontě dalších 500 korun Komerční banka slibuje 700 KčSpeciální akci pro studenty od 15 letpřipravila také Komerční banka. Až do konce října nabízí až 700 korun zazalož…

  Nejlevnější za víc než 2 roky. Průměrný úrok hypoték klesl na 2,21 %

  Nejlevnější za víc než 2 roky. Průměrný úrok hypoték klesl na 2,21 %

  27.7.2020, Hypotéka

  …tnu a v červnu k němu přistoupila řada bank,včetně největších hráčů na trhu, jako jsou například: Česká spořitelna, ČSOB, Hypoteční banka nebo Komerční banka. Aktuálně na trhu najdete několik poskytovatelů,kteří nabízí úrok i pod 2 %. U 30leté hypotéky s 5letou fixací jsou to: Fio bank…

  Na výhodné spoření zapomeňte! Úroky u spořicích i termínovaných účtů dál padají

  Na výhodné spoření zapomeňte! Úroky u spořicích i termínovaných účtů dál padají

  15.7.2020, Spoření

  …váním. Creditas snížila úroky o víc než polovinuPokles sazeb u spořicích účtů oznámily včervnu 4 banky: Banka Creditas, Equa bank, Expobank, a Komerční banka. Největší změny přichystala Banka Creditas.Zrušila totiž 1% úročení, které se týkalo všech vkladů bez ohledu na jejichvýši. Nově…

  Nejlepší běžný účet roku 2020 nabízí Equa bank

  Nejlepší běžný účet roku 2020 nabízí Equa bank

  8.7.2020, Běžný účet

  …a 7. poskytovatelem na českém trhu, který nabízí všechny čtyřimožnosti mobilních plateb – tedy Apple Pay, Google Pay, Fitibit Pay a GarminPay. Komerční bankaKomerční banka v červnu zrychlila odesílání běžných SEPAplateb. Pokud zadáte platbu do 11:00, příjemce dostane peníze ještě tentý…  Banky v ČR