Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Komerční banka
KB (Komerční banka)

KB (Komerční banka)


Web: www.kb.cz Internetbanking: www.mojebanka.cz
Adresa: Na Příkopě 33 čp. 969, 114 07 Praha 1, P.O. BOX 839 
IČ: 45317054 
SWIFT: KOMB CZ PP 
Kód banky: 0100 
Na českém trhu:  
SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

Expertní hodnocení banky Komerční banka

Jedna z největších bank na českém trhu, která se spolu s Českou spořitelnou, ČSOB a UniCredit Bank řadí mezi tzv. velkou bankovní (tentokráte nikoliv auditorskou) čtyřku. Spadá do francouzské skupiny Société Générale. Provozuje stavební spořitelnu Modrá pyramida. Rozsáhlá síť kamenných poboček i bankomatů po celé republice nabízí téměř dokonalou dostupnost pro klienty preferující osobní kontakt. Každá legrace ale něco stojí a nejen za tuto rozlehlost generující obrovské provozní náklady klienti platí nadprůměrně vysokými poplatky a ne nejlepšími úrokovými sazbami.
Pozitivní je stabilita banky, kterou ocení zejména střadatelé s vklady vyššími než pojištěných 2,55 mil.Kč, či nabídka firemního bankovnictví pro větší podniky, obsahující i takové lahůdky jako cash pooling.

O bance KB (Komerční banka)

Komerční banka, a.s., se sídlem Praha 1, Na Příkopě 33, čp. 969, PSČ 114 07, IČO 45317054, zapsaná do obchodního rejstříku vedeného Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1360 (dále také „KB“ nebo „Banka“):

  • je mateřskou společností Skupiny KB (dále také „Skupina“) a je součástí mezinárodní skupiny Société Générale
  • patří mezi přední bankovní instituce v České republice a v regionu střední a východní Evropy
  • je univerzální bankou se širokou nabídkou služeb v oblasti retailového, podnikového a investičního bankovnictví
  • je dostupná prostřednictvím sítě poboček KB, přímého bankovnictví a vlastní distribuční sítě

Společnosti Skupiny Komerční banky nabízejí další specializované služby:

Všechny služby jsou dostupné díky husté sítě poboček KB, vlastní distribuční sítě a díky moderním on-line službám, jako je přímé bankovnictví.

Obsluha korporátní klientely Komerční banky je rozdělena do dvou segmentů, parametrem je obvykle roční obrat (tržby) klienta a škála produktů, které využívá. Společnosti s obratem od 60 do 1.500 mil. Kč jsou obsluhovány zpravidla na obchodních centrech segmentu Corporate.

Klienti s vyšším obratem jsou obsluhováni většinou divizemi segmentu Top Corporations, které jsou v Praze, Brně a v Bratislavě.

Dotazy v poradně k KB (Komerční banka)

MH

#4154, Jistotní účet - úročení KB, Reality, 29.12.2017

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké jsou úroky u Komerční banky na jistotním účtu. Když je má jistota 200 000 Kč, kolik z toho jsou úroky za rok? Děkuji.

Dobrý den,

Komerční banka jistotní účty (které nazývá "Dohoda o správě kupní ceny") neúročí. Většina ostatních bank nabízí pouze symbolických 0,01% (výjimkou je Expobank s úrokem 0,65%).

IR

#4095, Dědictví a podílové fondy, Osobní a rodinné finance, 4.12.2017

Dobrý den, po smrti manžela mi připadly podílové fondy KB, které byly vedeny na manželovo jméno, ale byly ze společného jmění manželů. Částečně mi připadly vypořádáním společného jmění manželů a částečně dědictvím. KB mne nutí uzavřít s nimi novou smlouvu o obstarávání obchodů s cennými papíry, pak teprve převede na můj nově založený účet tyto podílové listy a pak je teprve můžu KB odprodat. Má právo toto požadovat? Nebo musí převést hodnotu těchto podílových listů na můj korunový účet bez nové smlouvy, když podílové listy nadále vlastnit nechci?

Dobrý den,

podílové fondy může prodat pouze jejich majitel. Vy jste v rámci dědického řízení nabyla podílové fondy po manželovi. Nejprve je tedy Komerční banka musí převést na Vás. Až následně je Vy můžete prodat. Ač se na první pohled může jednat o zbytečnost či pohou formalitu, procesně tento převod podílových fondů na Vás vynechat nelze (budete muset podstoupit všechny náležitosti jako jakýkoliv jiný začínající investor - vyplnění investičního dotázníku, atd.). 

Je to stejné jako kdybyste zdědila nemovitost. Také byste ji nemohla hned prodat, ale nejprve by muselo dojít k přepsání nemovitosti v katastru na Vás.

D

#4058, Zrušení účtu online, Běžný účet, 27.11.2017

Dobrý den, stěhujeme se do Karibiku a potřebujeme mít prozatím účet v ČR, pak převod do jiný banky. Je možné spravovat internet banking bez českého telefonu? Je možné ukončit účet po převodu peněz online? Kde stojí převod peněz do banky v zahraničí nejméně? Která banka vydá cestovní šeky? Je možné si vybrat z účtu v ČR i jinou měnu, např. dolary, nebo je to možné na pobočce banky? Děkuji DS

Dobrý den,

internetbanking bez české SIM karty spravovat nelze, zrušení účtu online (přes internetbanking) nabízí Air Bank, levné zahraniční platby nabízí Air Bank (v rámci EU 25 Kč, ostatní země 100 Kč), šeky Vám vydá Komerční banka. Valuty lze přímo z účtu vybrat jen na vybraných pobočkách bank, ale je to vždy za nemalý poplatek (% z vybírané částky). Proto je lepší vybrat z účty koruny a ty následně směnit za valuty ve směnárně (doporučuji exchange.cz s VIP kurzy). Nebo si zřiďte běžný účet u Equa bank, která nabízí výběry z bankomatů v zahraničí jen za 9 Kč a vybírejte cizí měnu přímo v místě pobytu.

P

#4001, Vrácené peníze, Banka, 6.11.2017

Dobry den, byly mi vraceny penize z KB do dneska je nemam na ucte; vyrizovala to pani z Holesovske pobočky, ktera je ve Stankove na zaskok.

Dobrý den,

u které banky máte veden běžný účet a za co Vám Komerční banka vracela peníze?

VO

#3956, Proplacení šeku, Banka, 26.10.2017

Dobrý den, vzhledem k informaci, že Česká spořitelna ruší k 1. 2. 2018 proplácení šeků k inkasu, rád bych se zeptal, jaké má nyní zákazník možnosti, pokud obdrží šek ze zahraničí: 1) Které banky šeky k inkasu proplácejí? 2) Jaké bývají podmínky proplacení šeků? 3) Jaké jsou k proplacení šeků alternativy? Předem děkuji za odpovědi.

Dobrý den,

šeky dnes v Evropě již téměř nikdo nepoužívá. Proto jejich proplácení nabízí pouze několik málo posledních tuzemských bank (mimo ČS ještě Komerční banka, UniCredit Bank a Raiffeisenbank). Podmínky bývají velmi tvrdé, banky šeky proplácejí jen svým klientům (musíte u nich mít běžný účet) a ještě si účtují nemalé poplatky v řádu desítek % z hodnoty šeků (min. několik set korun).

Žádné jiné alternativy k proplácení šeků nejsou. Doporučuji šeky nepřijímat a případně se domlouvat se zahraničními partnery na jiných způsobech výplat peněz. Obecně není nic snazšího než si peníze nechat poslat ze zahraničí jako klasickou platbu na účet. 

Články o KB (Komerční banka)

Dětské a studentské účty

Dětské a studentské účty

7.11.2017, Běžný účet

…omparison c=17 d=2017-11-07 id=797a1126a867a1189a315a880a650a609] Vedení účtu zdarma nabízejí všechny banky. Za odchozíelektronické platby si Komerční banka účtuje 6 Kč a sněkterými bankamionline nezaplatíte vůbec. Bezplatné výběry zbankomatů všech bank nabízejímBank a UniCredit Bank.…

Kolik stojí výběr z bankomatu?

Kolik stojí výběr z bankomatu?

19.9.2017, Běžný účet

…rbank, UniCredit Bank, Česká spořitelna, Sparkasse,Oberbank, RB im Stiftland, Volksbank Löbau-Zittau a družstevní záložny Peněžnídům a Artesa. Komerční banka při nedávném redesignu produktové řady běžnýchúčtů a poplatkové politiky pravděpodobně omylem ponechala devítikorunovýpoplatek u…

Předhypotéční úvěr: Jak koupit nemovitost v dražbě

Předhypotéční úvěr: Jak koupit nemovitost v dražbě

8.7.2017, Hypotéka

…anky jsou ochotny půjčit peníze dočasně bez zástavy? Předhypotéční úvěrKoupit nemovitostv dražbě na úvěr lze v současné době pouze u tří bank (Komerční banka, Českáspořitelna a Hypoteční banka/ČSOB). Předhypoteční úvěr s dobou trvání max. 12měsíců se sjednává vždy dohromady s navazujíc…

Penzijní fondy – výnosy 2016

Penzijní fondy – výnosy 2016

5.6.2017, Spoření

…dynamické účastnické fondy vydělali výrazně více. Allianz: 1,030% Axa: 1,025 % Česká pojišťovna: 0,940% ČSOB: 0,700% Česká spořitelna: 0,680% Komerční banka a NN (dříve ING): 0,660% Conseq: 0,470% ÚčastnickéfondyRoku 2016 dominovaly akcie svýnosy 5-10%(dynamické, růstové a akciové fon…

Jak na zahraniční platby?

Jak na zahraniční platby?

25.4.2017, Banka

…kce. Fio banka (20 Kč) Air Bank, mBank (25 Kč) Expobank (49 Kč) Creditas (50 Kč) Equa bank, Moravský peněžní ústav (99 Kč) Sparkasse (100 Kč) Komerční banka (195 Kč) RB im Stiftland (200 Kč) Česká spořitelna, Moneta Money Bank, Raiffeisenbank (220 Kč) Artesa, ČSOB, Oberbank AG, Poštov…Rychlé odkazy

Banky v ČR