Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Komerční banka
KB (Komerční banka)

KB (Komerční banka)

  Web: www.kb.cz Internetbanking: www.mojebanka.cz
  Adresa: Na Příkopě 33 čp. 969, 114 07 Praha 1, P.O. BOX 839 
  IČ: 45317054 
  SWIFT: KOMB CZ PP 
  Kód banky: 0100 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Komerční banka

  Komerčka je neopomenutelnou českou bankou, která disponuje rozsáhlou sítí kamenných poboček i bankomatů po celé republice a nabízí tak téměř dokonalou dostupnost pro klienty preferující osobní kontakt. Okolnosti banku nutí pobočkovou síť redukovat, ale KB zároveň v posledních letech zaznamenala velký skok v kvalitě internetového a mobilního bankovnictví a v roce 2018 po dvouletém úsilí spustila nový kvalitní web. 

  Banka se nyní profiluje jako "reálná banka pro reálný život", což indikuje průměrné sazby v úvěrů, průměrné poplatky a dnes prakticky nulové sazby u vkladů. Větším privátním i korporátním klientům Komerční banka umí nabídnout individuální výhodné podmínky.

  KB je stabilní, dobře vydělávající banka, kterou ocení zejména střadatelé s vklady vyššími než pojištěných 2,55 mil.Kč nebo zájemci o rychlé platby, stabilní služby, nebo např. klasickou hypotéku a sadu dalších produktů banky i její široké skupiny. Banka je tak dobrou volbou pro konzervativního klienta, který se pohybuje po ČR.

  O bance KB (Komerční banka)

  KB je jednou ze čtyř největších českých bank, spolu s Českou spořitelnouČSOB a UniCredit Bank. Klientem skupiny Komerční banky je každý pátý dospělý Čech. Banka dnes spadá do francouzské skupiny Société Générale. Provozuje stavební spořitelnu Modrá pyramida, KB Penzijní společnost, Komerční pojišťovnu a další společnosti specializované na leasing, factoring, spotřební půjčky a na investování.

  Kořeny Komerční banky sahají až do 90. let minulého století, kdy byla banka vyčleněna z bývalé Státní banky československé. KB byla transformována na akciovou společnost a prošla kuponovou privatizací. Většinový podíl akcií byl prodám strategickému investorovi Société Générale. 

  Komerční banka nyní nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad a jistotní účet.

  Flash news o KB (Komerční banka)

  25.7.2018

  MojeBanka.cz od Komerčky hlásí klíčové novinky.
  Komerční banka se v roce 2018 zaměřuje na vylepšení mobilní aplikace a internetového bankovnictví. Bezpečnost je přitom hlavní prioritou. Aktuálně je jednou ze dvou českých bank, které umí provést podpis přes Face ID, nebo Touch ID, implementuje Android Pay a již třetím rokem umožňuje zabezpečit prostřednictvím Trusteer od IBM. Nově Komerční banka nabídla KB klíč, což je v Česku již běžně užívané řešení "Phone as a token", které využívá mimo jiné již ČSOB, Air Bank, nebo Česká spořitelna ve svém novém bankovnictví George.
  Banka vnímá přechod klientů od klasického telefonu či SMS k aplikacím jako je Facebook, či WhatsAp, proto v průběhu roku 2018 KB nabídne v internetovém bankovnictví možnost interaktivního chatu uživatele s podporou. Aplikace mojebanka.cz zaznamenává měsíčně desítky drobných uživatelských zlepšení, které umožňují klientům komfortní náhled do platebních dat, jejich tisky či export, nebo zjednodušen QR platby pouhým načtením kódu a potvrzením uživatelem. Trochu překvapivě se na stejné vlně inovací zatím neveze MojebankaBusiness pro firemní klientelu - kdy se do toho pustíte bankéři?

  Dotazy v poradně k KB (Komerční banka)

  #12077, Penzijní spoření a insolvence, Spoření, 11.12.2020

  Dobrý den, v průběhu již schváleného insolvenčního řízení jsem si založil doplňkové penzijní spoření z prostředků, které mi uvolnil ins. správce. Spoření jsem musel předčasně zrušit a Komerční banka mi sdělila, že pro výplatu odbytného musí mít souhlas insolvenčního správce. Insolvenčním soudem mi byla stanovena maximální měsíční částka pro splátky v rámci insolvence. Musí mi insolvenční správce v tomto případě uvolnit odbytné? A v jaké výši? Děkuji

  Dobrý den,

  proč jste musel penzijní spoření předčasně zrušit? Pokud byste spoření nezrušil, nikdo by Vám na úspory na penzi sáhnout nemohl (nedoknutelné pro exekutory i ins. správce). Naopak při předčasném ukončení smlouvy může být odbytné použito na umoření vašich dluhů. Proto penzijní fond vyžaduje souhlas ins. správce (který může peníze použít na umoření vašich dluhů). 

  H

  #11635, Studentský účet a promlčení dluhu, Běžný účet, 2.11.2020

  Dobrý večer, v roce 2007 jsem měl u Komerční banky studenský účet. Pak mi přišel dopis o zrušení účtu. Měl jsem tam devět let dluh cca 4 200 Kč. Od ty doby se nikdy nijak neozvali. Je možné promlčení dluhu? Jak se to dá zjistit? Předem děkuji.

  Dobrý den,

  aktivně nevymáhaný dluh z roku 2007 bude dnes již pravděpodobně promlčen. Komerční banka však může v interním systému evidovat i promlčený dluh. Nebude ho moci po Vás vymáhat soudní cestou, ale např. Vám třeba nebude ochotna poskytnout jakékoliv další bankovní služby (běžný účet, hypotéka, půjčka, atd.).

  JM

  #11496, Vklad hotovosti pomocí vkladomatu, Běžný účet, 15.10.2020

  Dobrý den, lze do vkladomatů vkládat bankovky i na účet jiné banky? Například karta i účet je ČSOB a vkladomat je Česká spořitelna? Děkuji

  Dobrý den,

  každá banka má podmínky vkladů na cizí účty pomocí vkladomatů upraveny trochu jinak. Česká spořitelna umožňuje svým klientům vkládat hotovost pomocí vkladomatů na své i cizí účty u ČS i ostatních bank. Komerční banka umožňuje vkládat hotovost pouze na své účty vedené u KB. Coby klient ČSOB tak nebude moci využít služeb vkladomatů ČS. 

  M

  #11221, Která banka proplatí šek?, Banka, 13.9.2020

  Dobrý den, pane Jermář, existuje v Česku banka, která akceptuje šek americké finanční instituce (Fidelity Investments)? Děkuji.

  Dobrý den,

  šeky se v Evropě téměř nepoužívají, proto je proplácí jen velmi málo bank. V ČR tuto službu nabízí např. Komerční banka, ale pouze svým klientům (nejprve si u nich musíte zřídit běžný účet). 

  MM

  #10924, Komerční banka požaduje poplatek v rozporu s výkladem ČNB, Hypoteční poradna, 10.8.2020

  Dobrý den, chci refinancovat hypotéku u Modré pyramidy. Ve vyčíslení je požadována úhrada za předčasné splacení v maximální možné výši, tedy 50 000 Kč (úvěr mám déle než dva roky a byl uzavřen ve 2018). Na webových stránkách MP je uveden výpočet tohoto poplatku, který se skládá z administrativních nákladů a tzv. Ceny zdrojů (vypočtené z výše doplácené jistiny, doby do fixace a průměrné úrokové sazby všech úvěrů v době uzavření smlouvy). Splňuje položka Cena zdrojů podmínky ČNB? Jedná se z Vašeho pohledu opravdu o účelově vynaložené náklady? Z mého laického pohledu mi toto jako účelový náklad nepřijde. Moc děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  Komerční banka tímto nejen dle mého názoru porušuje výklad ČNB, která za "oprávněné náklady" nepovažuje Cenu zdrojů. Doporučuji podat podnět ČNB či se domáhat nápravy soudní cestou. Minulý týden vyšlo na toto téma mnoho článků, pravděpodobně se tento problém týká více klientů. Doporučuji prostudovat náš článek Desetitisícové poplatky za předčasné splacení hypotéky? Jsou protizákonné, přesto se objevují

  Články o KB (Komerční banka)

  Komerční banka je připravená na financování kogeneračních jednotek

  Komerční banka je připravená na financování kogeneračních jednotek

  12.11.2020, Komerční sdělení

  …ůvěryhodnéhopartnera pro financování celého systému. Takovým partnerem s rozsáhlýmizkušenostmi s financováním projektů z oblasti energetiky je Komerční banka. Tadisponuje specializovaným týmem, který se zabývá projekty z oblasti energetiky,mezi které kogenerace patří. Vzhledem k velké…

  Komerční banka je lídrem v otevřeném bankovnictví

  Komerční banka je lídrem v otevřeném bankovnictví

  29.10.2020, Komerční sdělení

  …yužívání dané služby. Zpřístupnění těchto dat se dějeprostřednictvím tzv. API (Application Programming Interface). V tomto prostředíumožňuje i Komerční banka (KB) bezpečným způsobem poskytovat dalším hráčům natrhu informace o účtech, platbách a dalších produktech KB. Stejně Komerční b…

  Bankovní pobočky využívá stále méně lidí. Dávají přednost on-line bankovnictví

  Bankovní pobočky využívá stále méně lidí. Dávají přednost on-line bankovnictví

  28.10.2020, Běžný účet

  …eském trhu. Zvlášť s postupující druhou vlnoukoronavirová pandemie. Stále větší váhu tak bude mít mobilní a internetovébankovnictví. Například Komerční banka už v září potvrdila,že chce víc podporovat on-line služby. A urychlit digitalizaci pomocí většíchinvestic. Neznamená to ale, že …

  KB nabízí jednoduchý a bezpečný obchod po Evropě přes portál we.trade

  KB nabízí jednoduchý a bezpečný obchod po Evropě přes portál we.trade

  2.10.2020, Komerční sdělení

  …platnosti je v rámci Evropy poměrně vysoká. Ve snaze nabídnout svým klientům novézajišťovací produkty právě pro oblast evropského prostoru, se Komerční bankastala součástí konsorcia světových bank spolupracujících s portálem we.trade.Spojením s we.trade rozšiřuje banka své portfolio o …

  Lákavý podzim u studentských účtů: slibují odměny až 1 500 korun

  Lákavý podzim u studentských účtů: slibují odměny až 1 500 korun

  30.9.2020, Běžný účet

  …zaplatíte alespoň 5× mobilem nebohodinkami. A když předchozí podmínku splnítei v následujícím měsíci, přibude na vašem kontě dalších 500 korun Komerční banka slibuje 700 KčSpeciální akci pro studenty od 15 letpřipravila také Komerční banka. Až do konce října nabízí až 700 korun zazalož…  Banky v ČR