Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Komerční banka
KB (Komerční banka)

KB (Komerční banka)

Web: www.kb.cz Internetbanking: www.mojebanka.cz
Adresa: Na Příkopě 33 čp. 969, 114 07 Praha 1, P.O. BOX 839 
IČ: 45317054 
SWIFT: KOMB CZ PP 
Kód banky: 0100 
Na českém trhu:  
SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

Expertní hodnocení banky Komerční banka

Komerčka je neopomenutelnou českou bankou, která disponuje rozsáhlou sítí kamenných poboček i bankomatů po celé republice a nabízí tak téměř dokonalou dostupnost pro klienty preferující osobní kontakt. Okolnosti banku nutí pobočkovou síť redukovat, ale KB zároveň v posledních letech zaznamenala velký skok v kvalitě internetového a mobilního bankovnictví a v roce 2018 po dvouletém úsilí spustila nový kvalitní web. 

Banka se nyní profiluje jako "reálná banka pro reálný život", což indikuje průměrné sazby v úvěrů, průměrné poplatky a dnes prakticky nulové sazby u vkladů. Větším privátním i korporátním klientům Komerční banka umí nabídnout individuální výhodné podmínky.

KB je stabilní, dobře vydělávající banka, kterou ocení zejména střadatelé s vklady vyššími než pojištěných 2,55 mil.Kč nebo zájemci o rychlé platby, stabilní služby, nebo např. klasickou hypotéku a sadu dalších produktů banky i její široké skupiny. Banka je tak dobrou volbou pro konzervativního klienta, který se pohybuje po ČR.

O bance KB (Komerční banka)

KB je jednou ze čtyř největších českých bank, spolu s Českou spořitelnouČSOB a UniCredit Bank. Klientem skupiny Komerční banky je každý pátý dospělý Čech. Banka dnes spadá do francouzské skupiny Société Générale. Provozuje stavební spořitelnu Modrá pyramida, KB Penzijní společnost, Komerční pojišťovnu a další společnosti specializované na leasing, factoring, spotřební půjčky a na investování.

Kořeny Komerční banky sahají až do 90. let minulého století, kdy byla banka vyčleněna z bývalé Státní banky československé. KB byla transformována na akciovou společnost a prošla kuponovou privatizací. Většinový podíl akcií byl prodám strategickému investorovi Société Générale. 

Komerční banka nyní nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad a jistotní účet.

Flash news o KB (Komerční banka)

25.7.2018

MojeBanka.cz od Komerčky hlásí klíčové novinky.
Komerční banka se v roce 2018 zaměřuje na vylepšení mobilní aplikace a internetového bankovnictví. Bezpečnost je přitom hlavní prioritou. Aktuálně je jednou ze dvou českých bank, které umí provést podpis přes Face ID, nebo Touch ID, implementuje Android Pay a již třetím rokem umožňuje zabezpečit prostřednictvím Trusteer od IBM. Nově Komerční banka nabídla KB klíč, což je v Česku již běžně užívané řešení "Phone as a token", které využívá mimo jiné již ČSOB, Air Bank, nebo Česká spořitelna ve svém novém bankovnictví George.
Banka vnímá přechod klientů od klasického telefonu či SMS k aplikacím jako je Facebook, či WhatsAp, proto v průběhu roku 2018 KB nabídne v internetovém bankovnictví možnost interaktivního chatu uživatele s podporou. Aplikace mojebanka.cz zaznamenává měsíčně desítky drobných uživatelských zlepšení, které umožňují klientům komfortní náhled do platebních dat, jejich tisky či export, nebo zjednodušen QR platby pouhým načtením kódu a potvrzením uživatelem. Trochu překvapivě se na stejné vlně inovací zatím neveze MojebankaBusiness pro firemní klientelu - kdy se do toho pustíte bankéři?

Dotazy v poradně k KB (Komerční banka)

JG

#5529, Proplacení amerického šeku, Banka, 29.11.2018

Přišel mi šek z USA a ČS mi odmítla tuto transakci zúřadovat. Na koho se mám obrátit?

Dobrý den,

šeky se v Evropě téměř nepoužívají, akceptuje je velmi málo bank. Z českých bank nabízí proplacení šeku Komerční banka, ale pouze svým klientům - je nutné si u nich zřídit běžný účet.

LB

#5453, Založení účtu pro cizince, Běžný účet, 16.11.2018

Dobry den, nasla jsem na webu banky.cz dotaz ohledne zalozeni uctu pro cizince z Iranu, pokud by se chtel stat podnikatelem a vy jste odpovidal, ze nejspise zadna banka mu bezny ucet nezaloze. My mame novou zamestnankyni, ktera ma pracovni vizum na 2 roky a chtela by si otevrit bankovni ucet, aby ji chodila vyplata v CZK. Ma dva zahranicni ucty v UK a v Nizozemi, ale je pro ni trosku nesmyslne aby ji vyplata chodila do UK a tady si vybirala penize v hotovosti atd. Vsichni nasi zamestnanci z ciziny nikdy zadny problem se zakladanim uctu nemeli napr. ze Syrie a pod. Byli jsme v ruznych bankach jako Ceska sporitelna, Komercni banka, CSOB a pod. Chci se Vas zeptat a poprosit, zda by jste mi nemohl doporucit nejakou banku nebo poradit jak postupovat v tomto pripade. Moc dekuji za odpoved.

Dobrý den,

pro občany EU není problém si zřídit běžný účet v jakékoliv členské zemi (Vy si můžete otevřít účet ve Francii, Španěl v ČR, atd.). Pro cizince ze zemí mimo EU je otevření účtu komplikovanější a hlavně není nárokové (banky takové klienty obsloužit nemusí). Írán může být velmi problematický, neboť je na sankčním seznamu US. Obvykle bývají shovívavější právě větší banky jako KB, ČS, ČSOB atd. Pokud jste zde neuspěla, Vaše šanci u ostatních bank jsou bohužel spíše nižší.

Dle AML legislativy (proti praní špinavých peněz a financování terorismu) musí banky prověřovat podezřelé transakce a hlásit je Finančně analytickému útvaru MF. U klientů ze zemí Blízkého východu je bohužel počet těchto transakcí nezvykle vysoký. Banky pak nejsou ochotny poskytovat služby takto potenciálně problematickým klientům (možné komplikace jim za to nestojí).

ZF

#5200, Výběr šeku, Banka, 24.9.2018

Dobrý den, dostal jsem od příbuzného, který byl na návštěvě ČR, šek na částku 1 000 kanadských dolarů. V České spořitelně mi ho nechtějí proplatit - mám u nich 41 let účet. Poslali mě do Komerční banky nebo do ČSOB. Tam mi také šek neproplatí. Jak mám postupovat nebo kdo mi ho proplatí? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

šeky se v Evropě téměř nepoužívají, proto je akceptuje jen velmi mizivé procento bank. Komerční banka nabízí proplácení šeků jen svým klientům. Doporučuji si tedy založit účet u KB a po vybrání šeku účet opět zrušit.

L

#5174, Komerční banka internetbanking, Banka, 16.9.2018

Dobrý den, chci se jen krátce zeptat, jestli internetové bankovnictví je služba zcela zdarma. Jsem zaregistrován u Komerční banky. Děkuji, Lukáš

Dobrý den,

v rámci balíčku služeb poskytovaného k běžnému účtu je tato služba zdarma.

LK

#5081, Prostředník pro správu akcií, Akcie a investice, 22.8.2018

Dobrý den, ráda bych se zbavila prostředníka (KB), u kterého mám portfoliový účet s akciemi z kupónové privatizace. Jakým způsobem byste mi doporučil postupovat? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pro nakládání s akciemi musíte mít nějakého prostředníka, který je účastníkem CDCP/trhu s cennými papíry. Může to být Komerční banka, Fio banka nebo jiné banky či nebankovní společnosti. Bez prostředníka byste nemohla volně nakládat se svými akciemi. Vaše akcie jsou uloženy v CDCP (Centrální depozitář cenných papírů). Pro CDCP jsou partnerem tzv. účastníci CDCP (prostředníci - velké finanční skupiny).

Zvažte, jestli by případně nebylo jednodušší akcie prodat (pak byste již prostředníka nepotřebovala).

Články o KB (Komerční banka)

Penzijní fondy – výnosy 2017

Penzijní fondy – výnosy 2017

15.5.2018, Spoření

…Přestup doúčastnických fondů je možný bez poplatku kdykoliv. Česká pojišťovna: 0,84% AXA: 0,76% NN: 0,69% ČSOB: 0,63% Česká spořitelna: 0,51% Komerční banka: 0,49% Allianz: 0,41% Conseq: 0,16% ÚčastnickéfondyDoplňkové penzijní spoření se sjednává od roku2013, aktuálně si takto spoří 0…

Velké porovnání běžných účtů – duben 2018

Velké porovnání běžných účtů – duben 2018

9.4.2018, Běžný účet

…mparison c=16 d=2018-04-08  id=928a1128a1202a1084a1157a1238a1027a1190a1102a1216a899] Prémiovéúčty Prémiové účty začínají na ceně 169 Kč/měsíc (Komerční banka) anabízejí zlaté platební karty, cestovní pojištění a jiné výhody. Některé banky odpouštějípoplatky při splnění složitějších pod…

Hypotéční trh v roce 2018 – jak si povedou největší banky?

Hypotéční trh v roce 2018 – jak si povedou největší banky?

2.4.2018, Hypotéka

…uhých 10 letech sesadit. Hypoteční banka: Vloňskéroce obhájila prvenství, letos odhadujeme, že souboj s Českou spořitelnou budeještě těsnější. Komerční banka: Vminulémroce zůstala za očekáváním. Přesto si s přehledem udrží třetí pozici a jejítržní podíl by mohl mírně posílit. Raiffeise…

Dětské a studentské účty

Dětské a studentské účty

7.11.2017, Běžný účet

…mparison c=17 d=2017-11-07  id=797a1126a867a1189a315a880a650a609] Vedení účtu zdarma nabízejí všechny banky. Za odchozíelektronické platby si Komerční banka účtuje 6 Kč a s některými bankamionline nezaplatíte vůbec. Bezplatné výběry z bankomatů všech bank nabízejímBank a UniCredit Ban…

Kolik stojí výběr z bankomatu?

Kolik stojí výběr z bankomatu?

19.9.2017, Běžný účet

…rbank, UniCredit Bank, Česká spořitelna, Sparkasse,Oberbank, RB im Stiftland, Volksbank Löbau-Zittau a družstevní záložny Peněžnídům a Artesa. Komerční banka při nedávném redesignu produktové řady běžnýchúčtů a poplatkové politiky pravděpodobně omylem ponechala devítikorunovýpoplatek u…Rychlé odkazy

Banky v ČR