Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Komerční banka
KB (Komerční banka)

KB (Komerční banka)

  Web: www.kb.cz Internetbanking: www.mojebanka.cz
  Adresa: Na Příkopě 33 čp. 969, 114 07 Praha 1, P.O. BOX 839 
  IČ: 45317054 
  SWIFT: KOMB CZ PP 
  Kód banky: 0100 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Komerční banka

  Komerčka je neopomenutelnou českou bankou, která disponuje rozsáhlou sítí kamenných poboček i bankomatů po celé republice a nabízí tak téměř dokonalou dostupnost pro klienty preferující osobní kontakt. Okolnosti banku nutí pobočkovou síť redukovat, ale KB zároveň v posledních letech zaznamenala velký skok v kvalitě internetového a mobilního bankovnictví a v roce 2018 po dvouletém úsilí spustila nový kvalitní web. 

  Banka se nyní profiluje jako "reálná banka pro reálný život", což indikuje průměrné sazby v úvěrů, průměrné poplatky a dnes prakticky nulové sazby u vkladů. Větším privátním i korporátním klientům Komerční banka umí nabídnout individuální výhodné podmínky.

  KB je stabilní, dobře vydělávající banka, kterou ocení zejména střadatelé s vklady vyššími než pojištěných 2,55 mil.Kč nebo zájemci o rychlé platby, stabilní služby, nebo např. klasickou hypotéku a sadu dalších produktů banky i její široké skupiny. Banka je tak dobrou volbou pro konzervativního klienta, který se pohybuje po ČR.

  O bance KB (Komerční banka)

  KB je jednou ze čtyř největších českých bank, spolu s Českou spořitelnouČSOB a UniCredit Bank. Klientem skupiny Komerční banky je každý pátý dospělý Čech. Banka dnes spadá do francouzské skupiny Société Générale. Provozuje stavební spořitelnu Modrá pyramida, KB Penzijní společnost, Komerční pojišťovnu a další společnosti specializované na leasing, factoring, spotřební půjčky a na investování.

  Kořeny Komerční banky sahají až do 90. let minulého století, kdy byla banka vyčleněna z bývalé Státní banky československé. KB byla transformována na akciovou společnost a prošla kuponovou privatizací. Většinový podíl akcií byl prodám strategickému investorovi Société Générale. 

  Komerční banka nyní nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad a jistotní účet.

  Flash news o KB (Komerční banka)

  25.7.2018

  MojeBanka.cz od Komerčky hlásí klíčové novinky.
  Komerční banka se v roce 2018 zaměřuje na vylepšení mobilní aplikace a internetového bankovnictví. Bezpečnost je přitom hlavní prioritou. Aktuálně je jednou ze dvou českých bank, které umí provést podpis přes Face ID, nebo Touch ID, implementuje Android Pay a již třetím rokem umožňuje zabezpečit prostřednictvím Trusteer od IBM. Nově Komerční banka nabídla KB klíč, což je v Česku již běžně užívané řešení "Phone as a token", které využívá mimo jiné již ČSOB, Air Bank, nebo Česká spořitelna ve svém novém bankovnictví George.
  Banka vnímá přechod klientů od klasického telefonu či SMS k aplikacím jako je Facebook, či WhatsAp, proto v průběhu roku 2018 KB nabídne v internetovém bankovnictví možnost interaktivního chatu uživatele s podporou. Aplikace mojebanka.cz zaznamenává měsíčně desítky drobných uživatelských zlepšení, které umožňují klientům komfortní náhled do platebních dat, jejich tisky či export, nebo zjednodušen QR platby pouhým načtením kódu a potvrzením uživatelem. Trochu překvapivě se na stejné vlně inovací zatím neveze MojebankaBusiness pro firemní klientelu - kdy se do toho pustíte bankéři?

  Dotazy v poradně k KB (Komerční banka)

  KK

  #13697, Převod hypotéky od Modré pyramidy, Hypoteční poradna, 30.3.2021

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaké máte zkušenosti, když chce klient převést svou hypotéku od Modré Pyramidy do jiné banky. Co jsem četl na internetu případy z minulosti (cca rok 2015), tak zkušenosti jsou hodně špatné. Pyramida nespolupracuje, extrémně vysoké pokuty apod. Za rok a půl mi končí fixace a když se teď zajímám o refinancování, má finanční poradkyně z Pyramidy mi tvrdí, že úroky teď nejsou nízko, kde jsem takovou blbost slyšel. Je možné, protože Pyramida není banka, že budou mít v budoucnu ještě nižší úroky, aby nalákaly klienty? Nebo se mě jenom snaží oblbnout abych počkal až úroky vyrostou, a pak platil víc? Díky.

  Dobrý den,

  předně je třeba zmínit, že od prosince 2016 platí novela Zákona o spotřebitelském úvěru, která radikálně snižuje poplatky za předčasné splacení hypotéky. Zkušenosti z předchozích let jsou tak irelevantní. Hypotéku můžete doplatit ke konci fixace zcela bez sankcí. Úrokové sazby dosáhly svého dna během ledna 2021 a nyní pomalu rostou. Poradce z Modré pyramidy se mýlí a pravděpodobně tak činí s úmyslem odradit Vás od refinancování hypotéky (hájí zájmy své spořitelny). 

  Pokud jste si úvěr sjednal po 12/2016 a od podpisu úvěrové smlouvy uplynuly min. 2 roky, pak Vám banka za předčasné splacení hypotéky může účtovat max. 1% ze splácené částky (max. 50 000 Kč) a musí se jednat o účelně vynaložené náklady banky, do kterých se dle vyjádření ČNB nesmí počítat úrokové náklady, ušlý zisk a v zásadě cokoliv mimo administrativy. Pravdou je, že zatímco ostatní banky toto respektují a účtují klientům 700 - 1 000 Kč, Komerční banka (včetně Modré pyramidy) účtuje klientům v rozporu se zákonem i vyšší desetitisíce. Klienti tak své spory řeší soudní cestou a před Finančního arbitra. 

  HE

  #13378, Refinancování hypoúvěru po podpisu smlouvy, Hypoteční poradna, 10.3.2021

  Dobry den, vzhledem k současným podmínkám na trhu bych se chtěl zeptat na možnosti refinancování úvěru zajištěného nemovitostí (hypoúvěr od Modré pyramidy) mimo konec fixace. Půjčeno 2 560 000 Kč, úroková sazba: 2,29%, fixace 10 Let (do 2030), měsíční splátka cca 10 000 Kč, objekt rodinný dům. Komplikace ze strany Modré pyramidy - neposkytnutí souhlasu se zřízením zástavního práva na 2. mistě pro jiné banky a vysoké poplatky při refinancování (účelně vynaložené náklady ve výši cca 50 000 Kč). Zkusit finančního arbitra?

  Dobrý den,

  limit pro sankce za předčasné splacení úvěru dle Zákona o spotřebitelském úvěru (max. 1% ze splácené částky, max. 50 000 Kč) a výkladu ČNB (účelně vynaložené náklady) se týká jen úvěrů, u kterých od podpisu smlouvy uplynulo min. 24 měsíců. Komerční banka (Modrá pyramida) sice porušuje tato pravidla a snaží se klientům účtovat vysoké poplatky i po uplynutí 24 měsíců (pak má smysl jít do sporu, např. přes Finančního arbitra), ale ve Vašem případě neuplynulo od podpisu smlouvy oněch 24 měsíců a právo je tak na straně banky. Desetiletou fixaci pro takto malou hypotéku (2,5 mil. Kč) a průměrně bonitního klienta levněji než za 2% nepořídíte (úrokové sazby dosáhly svého dna před 2 měsíci a rostou). Je tedy otázkou, zdali by se Vám v případě uplynutí 24 měsíců vyplatilo vést spor s bankou pro rozdíl 0,3%. 

  PU

  #12571, Komerční banka účtuje vysoké poplatky za splacení hypotéky, Hypoteční poradna, 22.1.2021

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak je to s poplatky při refinancování. Jsme u KB, podepsanou smlouvu máme od r. 2018 na 2,5 mil. Kč. Když chci udělat vyčíslení zůstatku, tak mi to jejich kalkulačka ukazuje kolem 80 tis Kč za předčasné splacení HÚ za účelně vynaložené náklady (toto přeci nejsou administrativní náklady). Několik Vašich odpovědí zde bylo, že banky můžou účtovat pouze max. 1% a nejvíce 50 tis. Kč. Toto se ale podle zákoníku týká jen při prodeji, nikoliv pře refinancování HÚ k jiné bance. KB absolutně nerespektuje vyjádření ČNB a stojí si za svým tvrzením. Dostal jsem taky informaci, že údajně mají jít s ČNB do soudního sporu ohledně účelně vynaložených nákladů (ostatní banky prý čekají, jak tento spor dopadne, aby si nastavily podle toho své poplatky). Nicméně ČNB vydala prohlášení, že tyto vysoké poplatky bude hlídat a může uložit pokutu bance. Zatím nás tedy odkázali na finančního arbitra. Má se cenu pouštět do nějakého sporu, když banka (KB) jedná proti zákonu vydanému ČNB? Mám nějakou šanci na snížení poplatku?

  Dobrý den,

  současná situace je přesně taková, jak jste ji popsal. Zákon o spotřebitelském úvěru stanovuje max. výši pokuty na 1% ze splácené částky, max. 50 000 Kč, a musí se jednat o účelně vynaložené náklady banky (od podpisu úvěrové smlouvy musí uplynout min. 24 měsíců). ČNB dále svým dovysvětlením omezila účelně vynaložené náklady na administrativu a vyloučila úrokové náklady, ušlý zisk, atd. 

  Komerční banka toto neakceptovala a několik klientů se s ní soudí. Osobně bych bral soud jako poslední možné řešení, vždy je lepší hledat smírnou cestu. Kontaktujte prosím naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a doporučí nejlepší možné řešení. 

  #12077, Penzijní spoření a insolvence, Spoření, 11.12.2020

  Dobrý den, v průběhu již schváleného insolvenčního řízení jsem si založil doplňkové penzijní spoření z prostředků, které mi uvolnil ins. správce. Spoření jsem musel předčasně zrušit a Komerční banka mi sdělila, že pro výplatu odbytného musí mít souhlas insolvenčního správce. Insolvenčním soudem mi byla stanovena maximální měsíční částka pro splátky v rámci insolvence. Musí mi insolvenční správce v tomto případě uvolnit odbytné? A v jaké výši? Děkuji

  Dobrý den,

  peníze uložené na penzijním spoření lze postihnout v rámci insolvence pouze při řešení oddlužení formou zpeněžení majetku dlužníka (nikoliv při splátkovém kalendáři). 

  POZOR: od 6/2019 je možné insolvenci řešit oběma způsoby současně (splátkovým kalendářem i zpeněžením majetkové podstaty dlužníka - dříve se volilo jedno NEBO druhé)

  Pokud jste ale penzijní spoření sám zrušil a požádal o výplatu peněz, jedná se o mimořádný příjem, který může být ins. správcem použit na umoření vašich dluhů. 

  H

  #11635, Studentský účet a promlčení dluhu, Běžný účet, 2.11.2020

  Dobrý večer, v roce 2007 jsem měl u Komerční banky studenský účet. Pak mi přišel dopis o zrušení účtu. Měl jsem tam devět let dluh cca 4 200 Kč. Od ty doby se nikdy nijak neozvali. Je možné promlčení dluhu? Jak se to dá zjistit? Předem děkuji.

  Dobrý den,

  aktivně nevymáhaný dluh z roku 2007 bude dnes již pravděpodobně promlčen. Komerční banka však může v interním systému evidovat i promlčený dluh. Nebude ho moci po Vás vymáhat soudní cestou, ale např. Vám třeba nebude ochotna poskytnout jakékoliv další bankovní služby (běžný účet, hypotéka, půjčka, atd.).

  Články o KB (Komerční banka)

  Co je to otevřené bankovnictví?

  Co je to otevřené bankovnictví?

  15.3.2021, Komerční sdělení

  …ami, ale i dalšími společnostmi. Zpřístupnění těchto dat se dějeprostřednictvím tzv. API (Application Programming Interface). V tomto prostředíKomerční banka bezpečným způsobem poskytuje ostatním hráčům na trhu informace oúčtech, platbách a dalších produktech KB. Stejně tak Komerční ba…

  Komerční banka má rychlé SEPA i další zahraniční platby

  Komerční banka má rychlé SEPA i další zahraniční platby

  22.2.2021, Komerční sdělení

  Pošlete-li platbu v rámci České republiky,dojde během dne. Stejně rychle Komerční banka připíše i SEPA i další zahraničníplatby. Odesílání nejen SEPA, ale i zahraničníchplateb s připsáním na účet banky příjemce ve stejný den je od listopaduloňského roku v KB rychlejší. Zrychlené zpraco…

  Spořicí účet s úrokem 3 %? Ano, ale jen když investujete

  Spořicí účet s úrokem 3 %? Ano, ale jen když investujete

  15.2.2021, Spoření

  Proti proudu. Takovým směrem se alespoň naprvní pohled vydala Komerční banka. Zatímco ostatní poskytovatelé úroky naspořicích účtech snižují, Komerční banka nově nabízí úrok 3 %. Jenže abyste natakové zhodnocení dosáhli, musíte jejím prostřednictvím také investovat. Jaké podmínky spoří…

  Komerční banka je připravená na financování kogeneračních jednotek

  Komerční banka je připravená na financování kogeneračních jednotek

  12.11.2020, Komerční sdělení

  …ůvěryhodnéhopartnera pro financování celého systému. Takovým partnerem s rozsáhlýmizkušenostmi s financováním projektů z oblasti energetiky je Komerční banka. Tadisponuje specializovaným týmem, který se zabývá projekty z oblasti energetiky,mezi které kogenerace patří. Vzhledem k velké…

  Komerční banka je lídrem v otevřeném bankovnictví

  Komerční banka je lídrem v otevřeném bankovnictví

  29.10.2020, Komerční sdělení

  …yužívání dané služby. Zpřístupnění těchto dat se dějeprostřednictvím tzv. API (Application Programming Interface). V tomto prostředíumožňuje i Komerční banka (KB) bezpečným způsobem poskytovat dalším hráčům natrhu informace o účtech, platbách a dalších produktech KB. Stejně Komerční b…  Banky v ČR