Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Komerční banka
KB (Komerční banka)

KB (Komerční banka)


Web: www.kb.cz Internetbanking: www.mojebanka.cz
Adresa: Na Příkopě 33 čp. 969, 114 07 Praha 1, P.O. BOX 839 
IČ: 45317054 
SWIFT: KOMB CZ PP 
Kód banky: 0100 
Na českém trhu:  
SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

Expertní hodnocení banky Komerční banka

Jedna z největších bank na českém trhu, která se spolu s Českou spořitelnou, ČSOB a UniCredit Bank řadí mezi tzv. velkou bankovní (tentokráte nikoliv auditorskou) čtyřku. Spadá do francouzské skupiny Société Générale. Provozuje stavební spořitelnu Modrá pyramida. Rozsáhlá síť kamenných poboček i bankomatů po celé republice nabízí téměř dokonalou dostupnost pro klienty preferující osobní kontakt. Každá legrace ale něco stojí a nejen za tuto rozlehlost generující obrovské provozní náklady klienti platí nadprůměrně vysokými poplatky a ne nejlepšími úrokovými sazbami.
Pozitivní je stabilita banky, kterou ocení zejména střadatelé s vklady vyššími než pojištěných 2,55 mil.Kč, či nabídka firemního bankovnictví pro větší podniky, obsahující i takové lahůdky jako cash pooling.

O bance KB (Komerční banka)

Komerční banka, a.s., se sídlem Praha 1, Na Příkopě 33, čp. 969, PSČ 114 07, IČO 45317054, zapsaná do obchodního rejstříku vedeného Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1360 (dále také „KB“ nebo „Banka“):

  • je mateřskou společností Skupiny KB (dále také „Skupina“) a je součástí mezinárodní skupiny Société Générale
  • patří mezi přední bankovní instituce v České republice a v regionu střední a východní Evropy
  • je univerzální bankou se širokou nabídkou služeb v oblasti retailového, podnikového a investičního bankovnictví
  • je dostupná prostřednictvím sítě poboček KB, přímého bankovnictví a vlastní distribuční sítě

Společnosti Skupiny Komerční banky nabízejí další specializované služby:

Všechny služby jsou dostupné díky husté sítě poboček KB, vlastní distribuční sítě a díky moderním on-line službám, jako je přímé bankovnictví.

Obsluha korporátní klientely Komerční banky je rozdělena do dvou segmentů, parametrem je obvykle roční obrat (tržby) klienta a škála produktů, které využívá. Společnosti s obratem od 60 do 1.500 mil. Kč jsou obsluhovány zpravidla na obchodních centrech segmentu Corporate.

Klienti s vyšším obratem jsou obsluhováni většinou divizemi segmentu Top Corporations, které jsou v Praze, Brně a v Bratislavě.

Dotazy v poradně k KB (Komerční banka)

DK

#4562, Svěřenecký fond, Běžný účet, 9.4.2018

Rád bych se zeptal, která banka mi otevře běžný účet pro svěřenský fond. Jsem svěřenský správce a mám problém zřídit běžný účet pro provádění bezhotovostních plateb. Děkuji.

Dobrý den,

přestože by účet pro svěřenecký fond mohla vést každá banka, žádná toto aktivně nenabízí (málo potenciálních klientů, nemálo právních komplikací). Zkuste obejít největší banky (Komerční banka, atd.) a doufat. Na základě zpětných vazeb návštěvníků naší poradny ještě před půl rokem správci svěřeneckých fondů nebyli schopni najít žádnou banku, která by jim vedení účtu poskytla. Třeba budete mít dnes větší štěstí. 

JK

#4270, Výplata důchodu ze zahraničí, Osobní a rodinné finance, 29.1.2018

Dobrý den, moji mamince chodil důchod z Belgie poštovní složenkou v českých korunách a vybírala si peníze na poště. Od nového roku 2018 poštovní složenky zrušily a poslali ji šek v eurech. Nemá žádný účet u banky. Kde a jak se dá šek proplatit a za jakých finančních podmínek (převod měny, poplatek za převod měny atd.)? Nebo na jakou instituci se obrátit, která by fundovaně poradila. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

šeky v tuzemsku proplácí jen několik málo největších bank (Komerční banka, ČS, atd.), vždy za vysoké poplatky a obvykle jen svým klientům (je třeba u nich mít účet). Šeky jsou drahé a komplikované, protože je dnes v Evropě téměř nikdo nepoužívá. 

Vaší mamince doporučuji si zřídit běžný účet a důchod si nechat zasílat na něj. Equa bank nabízí vedení účtu a tuzemský platební styk zcela zdarma a bez podmínek. Příchozí platba z EU jen za 9 Kč. 

MH

#4154, Jistotní účet - úročení KB, Reality, 29.12.2017

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké jsou úroky u Komerční banky na jistotním účtu. Když je má jistota 200 000 Kč, kolik z toho jsou úroky za rok? Děkuji.

Dobrý den,

Komerční banka jistotní účty (které nazývá "Dohoda o správě kupní ceny") neúročí. Většina ostatních bank nabízí pouze symbolických 0,01% (výjimkou je Expobank s úrokem 0,65%).

IR

#4095, Dědictví a podílové fondy, Osobní a rodinné finance, 4.12.2017

Dobrý den, po smrti manžela mi připadly podílové fondy KB, které byly vedeny na manželovo jméno, ale byly ze společného jmění manželů. Částečně mi připadly vypořádáním společného jmění manželů a částečně dědictvím. KB mne nutí uzavřít s nimi novou smlouvu o obstarávání obchodů s cennými papíry, pak teprve převede na můj nově založený účet tyto podílové listy a pak je teprve můžu KB odprodat. Má právo toto požadovat? Nebo musí převést hodnotu těchto podílových listů na můj korunový účet bez nové smlouvy, když podílové listy nadále vlastnit nechci?

Dobrý den,

podílové fondy může prodat pouze jejich majitel. Vy jste v rámci dědického řízení nabyla podílové fondy po manželovi. Nejprve je tedy Komerční banka musí převést na Vás. Až následně je Vy můžete prodat. Ač se na první pohled může jednat o zbytečnost či pohou formalitu, procesně tento převod podílových fondů na Vás vynechat nelze (budete muset podstoupit všechny náležitosti jako jakýkoliv jiný začínající investor - vyplnění investičního dotázníku, atd.). 

Je to stejné jako kdybyste zdědila nemovitost. Také byste ji nemohla hned prodat, ale nejprve by muselo dojít k přepsání nemovitosti v katastru na Vás.

D

#4058, Zrušení účtu online, Běžný účet, 27.11.2017

Dobrý den, stěhujeme se do Karibiku a potřebujeme mít prozatím účet v ČR, pak převod do jiný banky. Je možné spravovat internet banking bez českého telefonu? Je možné ukončit účet po převodu peněz online? Kde stojí převod peněz do banky v zahraničí nejméně? Která banka vydá cestovní šeky? Je možné si vybrat z účtu v ČR i jinou měnu, např. dolary, nebo je to možné na pobočce banky? Děkuji DS

Dobrý den,

internetbanking bez české SIM karty spravovat nelze, zrušení účtu online (přes internetbanking) nabízí Air Bank, levné zahraniční platby nabízí Air Bank (v rámci EU 25 Kč, ostatní země 100 Kč), šeky Vám vydá Komerční banka. Valuty lze přímo z účtu vybrat jen na vybraných pobočkách bank, ale je to vždy za nemalý poplatek (% z vybírané částky). Proto je lepší vybrat z účty koruny a ty následně směnit za valuty ve směnárně (doporučuji exchange.cz s VIP kurzy). Nebo si zřiďte běžný účet u Equa bank, která nabízí výběry z bankomatů v zahraničí jen za 9 Kč a vybírejte cizí měnu přímo v místě pobytu.

Články o KB (Komerční banka)

Velké porovnání běžných účtů – duben 2018

Velké porovnání běžných účtů – duben 2018

9.4.2018, Běžný účet

…mparison c=16 d=2018-04-08  id=928a1128a1202a1084a1157a1238a1027a1190a1102a1216a899] Prémiovéúčty Prémiové účty začínají na ceně 169 Kč/měsíc (Komerční banka) anabízejí zlaté platební karty, cestovní pojištění a jiné výhody. Některé banky odpouštějípoplatky při splnění složitějších pod…

Hypotéční trh v roce 2018 – jak si povedou největší banky?

Hypotéční trh v roce 2018 – jak si povedou největší banky?

2.4.2018, Hypotéka

…hých 10 letech sesadit. Hypoteční banka: V loňskéroce obhájila prvenství, letos odhadujeme, že souboj s Českou spořitelnou budeještě těsnější. Komerční banka: V minulémroce zůstala za očekáváním. Přesto si s přehledem udrží třetí pozici a jejítržní podíl by mohl mírně posílit. Raiffeis…

Dětské a studentské účty

Dětské a studentské účty

7.11.2017, Běžný účet

…mparison c=17 d=2017-11-07  id=797a1126a867a1189a315a880a650a609] Vedení účtu zdarma nabízejí všechny banky. Za odchozíelektronické platby si Komerční banka účtuje 6 Kč a s některými bankamionline nezaplatíte vůbec. Bezplatné výběry z bankomatů všech bank nabízejímBank a UniCredit Ban…

Kolik stojí výběr z bankomatu?

Kolik stojí výběr z bankomatu?

19.9.2017, Běžný účet

…rbank, UniCredit Bank, Česká spořitelna, Sparkasse,Oberbank, RB im Stiftland, Volksbank Löbau-Zittau a družstevní záložny Peněžnídům a Artesa. Komerční banka při nedávném redesignu produktové řady běžnýchúčtů a poplatkové politiky pravděpodobně omylem ponechala devítikorunovýpoplatek u…

Předhypotéční úvěr: Jak koupit nemovitost v dražbě

Předhypotéční úvěr: Jak koupit nemovitost v dražbě

8.7.2017, Hypotéka

…anky jsou ochotny půjčit peníze dočasně bez zástavy? Předhypotéční úvěrKoupit nemovitostv dražbě na úvěr lze v současné době pouze u tří bank (Komerční banka, Českáspořitelna a Hypoteční banka/ČSOB). Předhypoteční úvěr s dobou trvání max. 12měsíců se sjednává vždy dohromady s navazujíc…Rychlé odkazy

Banky v ČR