Banky.cz Banky v ČR Komerční banka

KB (Komerční banka)

  Web: www.kb.cz Internetbanking: www.mojebanka.cz
  Adresa: Na Příkopě 33 čp. 969, 114 07 Praha 1, P.O. BOX 839 
  IČ: 45317054 
  SWIFT: KOMB CZ PP 
  Kód banky: 0100 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Komerční banka

  Komerčka je neopomenutelnou českou bankou, která disponuje rozsáhlou sítí kamenných poboček i bankomatů po celé republice a nabízí tak téměř dokonalou dostupnost pro klienty preferující osobní kontakt. Okolnosti banku nutí pobočkovou síť redukovat, ale KB zároveň v posledních letech zaznamenala velký skok v kvalitě internetového a mobilního bankovnictví a v roce 2018 po dvouletém úsilí spustila nový kvalitní web. 

  Banka se nyní profiluje jako "reálná banka pro reálný život", což indikuje průměrné sazby v úvěrů, průměrné poplatky a dnes prakticky nulové sazby u vkladů. Větším privátním i korporátním klientům Komerční banka umí nabídnout individuální výhodné podmínky.

  KB je stabilní, dobře vydělávající banka, kterou ocení zejména střadatelé s vklady vyššími než pojištěných 2,55 mil.Kč nebo zájemci o rychlé platby, stabilní služby, nebo např. klasickou hypotéku a sadu dalších produktů banky i její široké skupiny. Banka je tak dobrou volbou pro konzervativního klienta, který se pohybuje po ČR.

  O bance KB (Komerční banka)

  KB je jednou ze čtyř největších českých bank, spolu s Českou spořitelnouČSOB a UniCredit Bank. Klientem skupiny Komerční banky je každý pátý dospělý Čech. Banka dnes spadá do francouzské skupiny Société Générale. Provozuje stavební spořitelnu Modrá pyramida, KB Penzijní společnost, Komerční pojišťovnu a další společnosti specializované na leasing, factoring, spotřební půjčky a na investování.

  Kořeny Komerční banky sahají až do 90. let minulého století, kdy byla banka vyčleněna z bývalé Státní banky československé. KB byla transformována na akciovou společnost a prošla kuponovou privatizací. Většinový podíl akcií byl prodám strategickému investorovi Société Générale. 

  Komerční banka nyní nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad a jistotní účet.

  Flash news o KB (Komerční banka)

  25.7.2018

  MojeBanka.cz od Komerčky hlásí klíčové novinky.
  Komerční banka se v roce 2018 zaměřuje na vylepšení mobilní aplikace a internetového bankovnictví. Bezpečnost je přitom hlavní prioritou. Aktuálně je jednou ze dvou českých bank, které umí provést podpis přes Face ID, nebo Touch ID, implementuje Android Pay a již třetím rokem umožňuje zabezpečit prostřednictvím Trusteer od IBM. Nově Komerční banka nabídla KB klíč, což je v Česku již běžně užívané řešení "Phone as a token", které využívá mimo jiné již ČSOB, Air Bank, nebo Česká spořitelna ve svém novém bankovnictví George.
  Banka vnímá přechod klientů od klasického telefonu či SMS k aplikacím jako je Facebook, či WhatsAp, proto v průběhu roku 2018 KB nabídne v internetovém bankovnictví možnost interaktivního chatu uživatele s podporou. Aplikace mojebanka.cz zaznamenává měsíčně desítky drobných uživatelských zlepšení, které umožňují klientům komfortní náhled do platebních dat, jejich tisky či export, nebo zjednodušen QR platby pouhým načtením kódu a potvrzením uživatelem. Trochu překvapivě se na stejné vlně inovací zatím neveze MojebankaBusiness pro firemní klientelu - kdy se do toho pustíte bankéři?

  Dotazy v poradně k

  L

  #15196, Banka mi nechce založit běžný účet, Běžný účet, 29.8.2021

  Dobrý den, proč si nemůžu založit účet u Komerční banky?

  Dobrý den,

  nemůžeme vědět, proč Vám Komerční banka nechce založit běžný účet. Nejste v exekuci/insolvenci? Nemáte u této banky nesplacený dluh z minula?

  M

  #15114, Banka mi nepomáhá získat peníze zpět, Podvod, 19.8.2021

  Dobrý den, přítel se stal obětí online finančního podvodu. Vše už je ohlášeno na PČR, ale bohužel zjišťujeme, že banky v ČR nejsou podobné situace schopny řešit. Cílem je zkoušet platby neustále reklamovat a získat zpět z podvodných účtů, ale za každou reklamaci si Komerční banka účtuje nemalé poplatky. Je nějaká možnost jak donutit banku ke spolupráci při vyšetřování, aby se snažili získat peníze svého klienta zpět bez poplatku? Člověk přijde opravdu velkým omylem o všechny peníze a nemá na pokusy o jejich záchranu už prostředky.

  Dobrý den,

  banky ale řešení podobných situací nemají ve své gesci. Podvody vyšetřuje Policie ČR a banky poskytují pouze součinnost (např. sdělí Policii ČR jméno majitele podvodného účtu). Následně Policie třeba i dopadne pachatele, ale náhradu škody si často musí poškozený řešit sám v rámci civilního řízení. Banky nemají v popisu práce snažit se získávat zpět peníze podvedených. 

  #14990, Kdo mi proplatí šek?, Banka, 4.8.2021

  Dobrý den, prosím o radu či pomoc. Dostala jsem z USA šek, není na něm nic vadného, ale nikdo mi ho nechce vzít či proplatit. Účet mám u České spořitelny. Ptala jsem se i u jiných finančních institucí, nepochodila jsem, že prý to nedělají. Děkuji moc za odpověď.

  Dobrý den,

  šeky se v Evropě téměř nepoužívají, proto Vám ho v ČR nechce nikdo proplatit. Je to stejné, jako byste chtěla českými korunami zaplatit na Novém Zélandu (na korunách také nebude nic vadného, jen Vám je tam nikdo nebude ochoten akceptovat). Šeky v ČR proplácí velmi málo bank (např. Komerční banka) a vždy výhradně jen svým klientům (musela byste si nejprve u KB zřídit běžný účet).

  DK

  #14319, Modrá pyramida účtuje vysoké penále, Hypoteční poradna, 21.5.2021

  Dobrý den, řeším refinancování Hypoúvěru u Modré pyramidy přechodem k jiné bance. Jde o malou částku, 1,3 mil Kč, smlouva založená 2012, ale refinancovaná 2018. Tudíž předpokládám nová pravidla a náklady v řádek stokorun za vyřízení. Přesto po mně Modrá pyramida vyžaduje 47 tis. Kč. Jde účelově vynaložené náklady? První jsem požádal o vysvětlení, podle mně neúčelových nákladů. Možnost pak je refinancování zrušit, nebo se obrátit na Finančního arbitra? Děkuji

  Dobrý den,

  několik málo bank (Komerční banka, Modrá pyramida) neuznává Zákon o spotřebitelském úvěru, resp. výklad ČNB o účelně vynaložených nákladech a v rozporu s těmito pravidly účtuje klientům neoprávněně vysoké penále. Pošlete bance předžalobní výzvu a řešte spor soudní cestou. 

  P

  #14307, Jak si nechat proplatit šek?, Banka, 20.5.2021

  Dobrý den, potřebuji směnit šek z US.

  Dobrý den,

  šeky se v Evropě téměř nepoužívají, a proto je akceptuje velmi málo bank. V ČR šeky proplácí např. Komerční banka, ale pouze svým klientům (je třeba u nich mít běžný účet).

  Články o

  Úrok 4 % na spořicím účtu? Stačí vybrat kombinaci s investicemi

  27.12.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

  …dní banky, která chce tímto způsobem snížit rostoucíinflaci. Letos tak základní repo sazbu zvedla už z 0,25 % na 3,75 %. Nejvyšší úrok nabídne Komerční bankaNejvyšší úrok natrhu nabídne Komerční banka, ato od 1.ledna 2022. Spořicí konto Bonus Invest sebude pyšnit sazbou naspořicím účtu…

  BankID: digitální klíč, který odemyká cestu k novému byznysu

  2.11.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

  …! V neposlednířadě lze prostřednictvím BankID rychle provést on-line podpis zákaznickésmlouvy. S nasazením BankID do firemního procesu pomůžei Komerční bankaVelkou výhodou BankID je poměrně jednoduchá implementacea napojení na firemní systémy. S implementací i výběrem vhodné služby dle…

  Blíže digitalizaci: KB propojila firemní karty s Fidoo

  25.10.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

  …máhá s digitalizací i svým klientům,“ uvádí Radka Turková,ředitelka Korporátního a municipálního bankovnictví v Komerční bance. A právě proto Komerční banka navázalaspolupráci se společností Direct Fidoo a nabízí firemním klientům odstranění„papírových“ procesů, zvýhodněné flexibilní …

  Útok na 3% hranici začíná. Úroky hypoték vyskočily za jediný měsíc o desetinu

  11.10.2021, Hypotéka, Autor: Martin Silný

  …banky se už blíží ke 3 %Aktuálně se sazby u trojice největších poskytovatelůpohybují vysoko nad srpnovým průměrem. ČSOB nabízí úrok od 2,69 %, Komerční banka od 2,99 % a Česká spořitelna začíná dokonce na sazbě od 3,14 %. Průměrná nabídková sazba hypoték tak už v srpnu vyskočila na2,65…

  Zrychlené SEPA a zahraniční platby si klienti KB oblíbili

  8.10.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

  Zrychlené SEPA platby nabízí Komerční banka odloňského května, zahraniční platby od listopadu. Jako jediná systémově významnábanka v ČR. Přestože v zemích eurozóny nabízejí banky svýmklientům okamžité platby v eurech, v České republice si na ně na rozdíl od těchkorunových budeme muset …