Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Komerční banka
KB (Komerční banka)

KB (Komerční banka)

  Web: www.kb.cz Internetbanking: www.mojebanka.cz
  Adresa: Na Příkopě 33 čp. 969, 114 07 Praha 1, P.O. BOX 839 
  IČ: 45317054 
  SWIFT: KOMB CZ PP 
  Kód banky: 0100 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Komerční banka

  Komerčka je neopomenutelnou českou bankou, která disponuje rozsáhlou sítí kamenných poboček i bankomatů po celé republice a nabízí tak téměř dokonalou dostupnost pro klienty preferující osobní kontakt. Okolnosti banku nutí pobočkovou síť redukovat, ale KB zároveň v posledních letech zaznamenala velký skok v kvalitě internetového a mobilního bankovnictví a v roce 2018 po dvouletém úsilí spustila nový kvalitní web. 

  Banka se nyní profiluje jako "reálná banka pro reálný život", což indikuje průměrné sazby v úvěrů, průměrné poplatky a dnes prakticky nulové sazby u vkladů. Větším privátním i korporátním klientům Komerční banka umí nabídnout individuální výhodné podmínky.

  KB je stabilní, dobře vydělávající banka, kterou ocení zejména střadatelé s vklady vyššími než pojištěných 2,55 mil.Kč nebo zájemci o rychlé platby, stabilní služby, nebo např. klasickou hypotéku a sadu dalších produktů banky i její široké skupiny. Banka je tak dobrou volbou pro konzervativního klienta, který se pohybuje po ČR.

  O bance KB (Komerční banka)

  KB je jednou ze čtyř největších českých bank, spolu s Českou spořitelnouČSOB a UniCredit Bank. Klientem skupiny Komerční banky je každý pátý dospělý Čech. Banka dnes spadá do francouzské skupiny Société Générale. Provozuje stavební spořitelnu Modrá pyramida, KB Penzijní společnost, Komerční pojišťovnu a další společnosti specializované na leasing, factoring, spotřební půjčky a na investování.

  Kořeny Komerční banky sahají až do 90. let minulého století, kdy byla banka vyčleněna z bývalé Státní banky československé. KB byla transformována na akciovou společnost a prošla kuponovou privatizací. Většinový podíl akcií byl prodám strategickému investorovi Société Générale. 

  Komerční banka nyní nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad a jistotní účet.

  Flash news o KB (Komerční banka)

  25.7.2018

  MojeBanka.cz od Komerčky hlásí klíčové novinky.
  Komerční banka se v roce 2018 zaměřuje na vylepšení mobilní aplikace a internetového bankovnictví. Bezpečnost je přitom hlavní prioritou. Aktuálně je jednou ze dvou českých bank, které umí provést podpis přes Face ID, nebo Touch ID, implementuje Android Pay a již třetím rokem umožňuje zabezpečit prostřednictvím Trusteer od IBM. Nově Komerční banka nabídla KB klíč, což je v Česku již běžně užívané řešení "Phone as a token", které využívá mimo jiné již ČSOB, Air Bank, nebo Česká spořitelna ve svém novém bankovnictví George.
  Banka vnímá přechod klientů od klasického telefonu či SMS k aplikacím jako je Facebook, či WhatsAp, proto v průběhu roku 2018 KB nabídne v internetovém bankovnictví možnost interaktivního chatu uživatele s podporou. Aplikace mojebanka.cz zaznamenává měsíčně desítky drobných uživatelských zlepšení, které umožňují klientům komfortní náhled do platebních dat, jejich tisky či export, nebo zjednodušen QR platby pouhým načtením kódu a potvrzením uživatelem. Trochu překvapivě se na stejné vlně inovací zatím neveze MojebankaBusiness pro firemní klientelu - kdy se do toho pustíte bankéři?

  Dotazy v poradně k KB (Komerční banka)

  JV

  #9189, Je můj účet aktivní?, Banka, 6.3.2020

  Is my old account No.19-x/0100 still alive or is definitively cancelled? Please send to me the relevant documents. I would appreciate to obtain from you also a contact phone number, and possibly someone to call me to discuss the subject.

  Hello,

  please contact Komerční banka who is managing your account.

  JN

  #9161, Půjčka bez příjmů, Půjčka, 4.3.2020

  Pokračování dotazu č. 9159: Dobrý den, děkuji za Vaší odpověď, ale Vy jste odpověděl na půjčku 600 000 Kč a já jsem se ptal na půjčku 60 000 Kč,  která je krytá nemovitostmi. V jedné nemovitosti zemřela nájemkyně, potvrzeno notářstvím a soudem, tudíž příjmy jsou potvrzené ve výši 4 let. Uznala by toto např. Komerční banka?

  Dobrý den,

  půjčka 60 000 Kč se bude určitě shánět snadněji než úvěr na 600 000 Kč, nicméně bez oficiálních příjmů Vám banka nemůže půjčit ani korunu. Abych se přiznal, příliš tomu nerozumím. Máte-li příjem z pronájmu, je Vaší povinností ho řádně zdanit (tedy jednou ročně podat daňové přiznání). Dále píšete, že máte stabilní příjem 7 600 Kč, ale nemůžete ho doložit. To tedy znamená, že vůbec neplatíte daně, sociální ani zdravotní odvody? Dovoluji si upozornit, že nejste-li registrován na úřadu práce či nejste-li osobou, za kterou platí odvody stát (např. matka na rodičovské), roste Vám dluh na zdravotním pojištění (které jste povinen platit i coby osoba bez oficiální příjmů v minimální výši). 

  M

  #9005, U které banky mám účet?, Běžný účet, 19.2.2020

  Dobrý den, moje maminka je v domově důchodců a zapomněla u které banky má účet. Jak se dá zjistit která banka to je? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  bohužel nezbývá než obejít všechny banky a u všech bank se dotázat, zda-li zde maminka nemá veden účet. Navíc tyto návštěvy bank musí Vaše maminka vykonat osobně (Vám banky informace podat nemohou v rámci zachování bankovního tajemství). Doporučuji začít s největšími bankami jako Česká spořitelna, ČSOB či Komerční banka.

  JP

  #8897, Která banka proplácí šeky?, Banka, 10.2.2020

  Přišel mi šek z Velké Británie. ČSOB šeky proplácí pouze svým klientům, moje Fio banka šeky nepřijímá. Já mám účet i u NatWest Bank, má tato banka nějaké zastoupení v ČR, kde by mi peníze přeposlaly na britský účet? Proplatí mi vůbec nějaká banka v ČR tento šek, například ČNB? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  NatWest Bank nemá v ČR zastoupení. Šeky se v Evropě téměř nepoužívají, proto je akceptuje minimum bank. V ČR šeky mimo ČSOB proplácí ještě např. Komerční banka, ale opět pouze svým klientům. Centrální banka (ČNB) neposkytuje bankovní služby retailovým klientům.

  DP

  #8366, Proplacení šeku, Banka, 28.12.2019

  Proplácí banky darovací šeky? Jedná se o šek z USA.

  Dobrý den,

  šeky se v Evropě téměř nepoužívají, a proto s nimi pracuje velmi málo bank. V tuzemsku šeky proplácí pouze Komerční banka a několik málo největších bank, ale pouze svým klientům (musíte u nich mít zřízen běžný účet).

  Články o KB (Komerční banka)

  Transparentní účet není jen pro neziskovky a politiky. Podívejte se, kde a jak si ho zřídit

  Transparentní účet není jen pro neziskovky a politiky. Podívejte se, kde a jak si ho zřídit

  27.3.2020, Běžný účet

  …je v České republice pouze 7poskytovatelů, kteří tuto službu nabízejí. Jsou to: Česká spořitelna Československá obchodní banka(ČSOB) Fio banka Komerční banka Moneta Money Bank Raiffeisenbank a Sberbank U většiny z nich můžou o transparentní účetpožádat fyzické i právnické osoby. Jedino…

  Koronavirus, splátky bankám a osobní finance

  Koronavirus, splátky bankám a osobní finance

  22.3.2020, Osobní a rodinné finance

  …book, Twitter, Instagram a Linkedin. Před návštěvou pobočky banka doporučuje ověřit její aktuální provozní dobu. Více info naStojíme při vás! Komerční bankaKB začala přijímat žádosti zaměstnanců a OSVČ o odklad splátek o 3 měsíce prostřednictvím webového formulářeod 16.3.2020. Žadatel…

  Hypotéky odstartovaly rok zdražováním. Banky tím testují trh

  Hypotéky odstartovaly rok zdražováním. Banky tím testují trh

  29.1.2020, Hypotéka

  …atelé odhodlali i ke zlevnění. Zatímco ale v prosinci snížila Sberbankúroky o 0,2 procentního bodu, aniž by tento krok jakkoliv časově omezila,Komerční banka v lednu postupovala jinak. Úrokové sazby pro 7–15leté fixace snížila o0,1 procentního bodu – tedy na 2,39%. Jenže pouze pro klie…

  Okamžité platby umí už 8 bank. A další přibydou v nejbližších týdnech

  Okamžité platby umí už 8 bank. A další přibydou v nejbližších týdnech

  3.1.2020, Běžný účet

  …se může letos zdvojnásobitA kde tedy okamžité platby najdete? Koncem minulého roku jeplně umožňovaly: Air Bank Česká spořitelna Banka Creditas Komerční banka Raiffeisenbank PPF banka Moneta Money Bank a ČSOB Na přelomu roku se k nim měla připojit také Fio banka. Jejíplán byl takový, že…

  Z banky do banky během mrknutí oka

  Z banky do banky během mrknutí oka

  13.12.2019, Komerční sdělení

  …ě bank je, že jako jednuokamžitou platbu lze poslat částku v maximální výši 400 000 Kč. Tuto výši můžekterákoliv banka pro své klienty omezit. Komerční banka se touto cestouneubrala a umožňuje klientům zadávat tolik okamžitých plateb, kolik potřebují,třeba i v maximální výši,“ doplnil …  Rychlé odkazy

  Banky v ČR