Banky.cz Banky v ČR Komerční banka

KB (Komerční banka)

  Web: www.kb.cz Internetbanking: www.mojebanka.cz
  Adresa: Na Příkopě 33 čp. 969, 114 07 Praha 1, P.O. BOX 839 
  IČ: 45317054 
  SWIFT: KOMB CZ PP 
  Kód banky: 0100 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Komerční banka

  Komerčka je neopomenutelnou českou bankou, která disponuje rozsáhlou sítí kamenných poboček i bankomatů po celé republice a nabízí tak téměř dokonalou dostupnost pro klienty preferující osobní kontakt. Okolnosti banku nutí pobočkovou síť redukovat, ale KB zároveň v posledních letech zaznamenala velký skok v kvalitě internetového a mobilního bankovnictví a v roce 2018 po dvouletém úsilí spustila nový kvalitní web. 

  Banka se nyní profiluje jako "reálná banka pro reálný život", což indikuje průměrné sazby v úvěrů, průměrné poplatky a dnes prakticky nulové sazby u vkladů. Větším privátním i korporátním klientům Komerční banka umí nabídnout individuální výhodné podmínky.

  KB je stabilní, dobře vydělávající banka, kterou ocení zejména střadatelé s vklady vyššími než pojištěných 2,55 mil.Kč nebo zájemci o rychlé platby, stabilní služby, nebo např. klasickou hypotéku a sadu dalších produktů banky i její široké skupiny. Banka je tak dobrou volbou pro konzervativního klienta, který se pohybuje po ČR.

  O bance KB (Komerční banka)

  KB je jednou ze čtyř největších českých bank, spolu s Českou spořitelnouČSOB a UniCredit Bank. Klientem skupiny Komerční banky je každý pátý dospělý Čech. Banka dnes spadá do francouzské skupiny Société Générale. Provozuje stavební spořitelnu Modrá pyramida, KB Penzijní společnost, Komerční pojišťovnu a další společnosti specializované na leasing, factoring, spotřební půjčky a na investování.

  Kořeny Komerční banky sahají až do 90. let minulého století, kdy byla banka vyčleněna z bývalé Státní banky československé. KB byla transformována na akciovou společnost a prošla kuponovou privatizací. Většinový podíl akcií byl prodám strategickému investorovi Société Générale. 

  Komerční banka nyní nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad a jistotní účet.

  Flash news o KB (Komerční banka)

  25.7.2018

  MojeBanka.cz od Komerčky hlásí klíčové novinky.
  Komerční banka se v roce 2018 zaměřuje na vylepšení mobilní aplikace a internetového bankovnictví. Bezpečnost je přitom hlavní prioritou. Aktuálně je jednou ze dvou českých bank, které umí provést podpis přes Face ID, nebo Touch ID, implementuje Android Pay a již třetím rokem umožňuje zabezpečit prostřednictvím Trusteer od IBM. Nově Komerční banka nabídla KB klíč, což je v Česku již běžně užívané řešení "Phone as a token", které využívá mimo jiné již ČSOB, Air Bank, nebo Česká spořitelna ve svém novém bankovnictví George.
  Banka vnímá přechod klientů od klasického telefonu či SMS k aplikacím jako je Facebook, či WhatsAp, proto v průběhu roku 2018 KB nabídne v internetovém bankovnictví možnost interaktivního chatu uživatele s podporou. Aplikace mojebanka.cz zaznamenává měsíčně desítky drobných uživatelských zlepšení, které umožňují klientům komfortní náhled do platebních dat, jejich tisky či export, nebo zjednodušen QR platby pouhým načtením kódu a potvrzením uživatelem. Trochu překvapivě se na stejné vlně inovací zatím neveze MojebankaBusiness pro firemní klientelu - kdy se do toho pustíte bankéři?

  Dotazy v poradně k

  BM

  #18379, Získám hypotéku, Hypoteční poradna, 3.7.2022

  Pokračování dotazu č. 18378: Dobrý den, ještě jeden dotaz - bude to stačit na hypotéku kolem 2 mil. Kč? Když ten základ bude 35 tisíc korun hrubého, mám šanci buď na úvěr nebo hypotéku? Komerční banka půjčuje až do 2,5 mil. bez zástavy. Raději bych úvěr bez zástavy. Děkuji

  Dobrý den,

  banky půjčují bez zástavy obvykle do 800 - 900 000 Kč (i u Vámi zmíněného úvěru bude někde malým písmem poznámka, že nad tuto hranici je třeba mít zástavu). Na splátky všech svých úvěrů můžete dávat max. 45-50% měsíčního čistého příjmu. Hypotéka 2 mil. Kč  s úrokem 6% vychází na 12 000 Kč/měsíc (potřebujete čistý příjem min. 24 000 Kč). S hrubým příjmem 35 000 Kč tak hypotéku ve výši 2 mil. Kč pravděpodobně získáte. 

  AAB

  #18123, Zrušení účtu v insolvenci, Běžný účet, 7.6.2022

  Dobrý den, v současnosti se s manželem nacházíme v insolvenci, ve fázi před rozhodnutím o úpadku (soud zatím vyhláškou zveřejnil, že s námi zahájil insolvenční řízení). Oba máme s manželem své běžné bankovní účty zároveň tam, kde i dlužíme a máme tam úvěry (Komerční banka + Česká spořitelna). Protože víme, že nyní již nesmíme nikomu nic hradit, založili jsme si účty jinde, protože u těch stávajících nám vždy banky strhávaly měsíční splátky z peněz na účtu automaticky. Když však nebudeme tyto účty používat, můžeme je zrušit, i když se jedná o naše věřitele? Jsou to účty, kde se platí za poplatky za vedení účtu. Můžeme je tedy zrušit tak, že půjdeme na pobočku a doplatíme poplatky za vedení účtu, nebo jak máme postupovat? Máme obavu, abychom neudělali něco špatného, a soud nám pak nepovolil oddlužení. To by pro nás byla katastrofa. Děkuji za Vaši odpověď, jak bychom měli v této situaci správně postupovat.

  Dobrý den,

  běžný účet můžete zrušit kdykoliv, ale obecně již nesmíte hradit závazky vybraným věřitelům. Doplacení dluhu např. 100 Kč za poplatky při ukončení vedení účtu je naprosto v pořádku, ale doplacení např. kontokorentu ve výši 10 000 Kč by již bylo problematické). 

  JF

  #17405, Svěřenecký fond, Běžný účet, 24.3.2022

  Dobrý den, hledám banku, která mi otevře podnikatelský účet pro svěřenský fond a má pobočku v Plzni. Děkuji

  Dobrý den,

  doporučuji oslovit největší banky na trhu (Česká spořitelna, Komerční banka, atd.). 


  #16618, Jak dlouho trvá platba?, Platba, 25.1.2022

  Dobrý den, dnes v 17h jsem posílala z České spořitelny peníze na účet Komerční banky na účet ČEZ Prodej. Myslíte když to šlo z účtu na účet, že to tam bude do čtvrtka do oběda?
  Děkuji za odpověď.
  DR

  Dobrý den,

  protože obě banky (ČSKB) podporují okamžité platby, peníze byly na účet příjemce připsány v řádu vteřin po odeslání. 

  L

  #15196, Banka mi nechce založit běžný účet, Běžný účet, 29.8.2021

  Dobrý den, proč si nemůžu založit účet u Komerční banky?

  Dobrý den,

  nemůžeme vědět, proč Vám Komerční banka nechce založit běžný účet. Nejste v exekuci/insolvenci? Nemáte u této banky nesplacený dluh z minula?

  Články o

  Sdílení bankomatů? Komerční banka navrhuje jeden pro všechny

  4.7.2022, Běžný účet, Autor: Jan Budín

  …ledání mělo odpadnout. Alespoň pokud se naplní záměr Komerční banky, která vybízí konkurenty ke sdílení bankomatové sítě. Svým plánem navazuje Komerční banka napartnerství sMoneta Money Bank. Díky němu mohou klienti obou poskytovatelů odčervna vybírat penízez kteréhokoliv bankomatu, kt…

  Platby na telefon nebo email bude brzy umět více bank

  22.6.2022, Běžný účet, Autor: Lenka Rutteová

  …tku sepřihlásilo 9 bank Česká národní banka oznámila, že do počáteční fáze projektu sepřihlásilo devět bank. Konkrétně Česká spořitelna, ČSOB, Komerční banka, UniCredit Bank, Air Bank, PPF banka, Raiffeisenbank, Moneta a Fio banka. Doplňme ještě, žepod Raiffeisenbank teď spadá i Equa B…

  Bankovních poboček rychle ubývá. Lidé chtějí vše vyřešit on-line

  5.6.2022, Banka, Autor: Pavel Strašák

  …i konkurují. Nejvíce poboček mělo nakonci minulého roku těchto 5 bank: Česká spořitelna – 416 (loni jíubylo 22 poboček, což jenejvíc zevšech), Komerční banka – 242 (loni škrtla 5 obchodních míst), ČSOB – 208 (loni pobočky nerušila, letos ale 1. dubna zavřela 25 míst), Moneta Money Bank…

  Diners Club - nejlevnější kreditní karty skončily, jakou kreditku si vybrat?

  2.6.2022, Půjčka, Autor: Lenka Rutteová

  …rs Clubu - Uni Credit Bank. Tanabízí dvě: UniCredit kreditní karta Visa Classic a Visa Gold. Zdaleka nejširší nabídku kreditních karet však má Komerční banka. Vnašem Přehledu aporovnání jich najdete hned pět. Ale pozor - patří kekartám snejkratším bezúročným obdobím. Znebankovních spol…

  Česká spořitelna uhájila prvenství v počtu klientů, ČSOB v objemu peněz

  9.5.2022, Banka, Autor: Jan Budín

  …tom stejní jako u počtu klientů. Mění se jen pořadí na prvních dvou místech: ČSOB spravuje 1,8 bilionu Kč, Česká spořitelna 1,6 bilionu Kč a Komerční banka 1,2 bilionu Kč. Celkem pak bankovní sektor ke konci minulého roku spravoval 8,6 bilionu Kč, tedy o 5,7 % víc než v roce 2020. P…